Eesti uudised

Luisa Värgi jokk: seadus ei käsi OÜs endale palka maksta (111)

LISA KOMMENTAAR

X 17. oktoober 2015 19:41
Küsi oma joobari käest.
veteran 16. oktoober 2015 19:51
See jama kogu riigis üks hirmsitt värk.
miks 16. oktoober 2015 23:39
alandatakse pensionare kes on riigi heaks orjanud 40 aastat
Aga kuidas on Haigekassa 16. oktoober 2015 18:13
kindlustusega lugu, kui palka ei saa ega maksa?
Siis pole ju ka seda?
riigivargad 16. oktoober 2015 17:22
Jah, aruande järgi on neil kassas raha, ilmselt seda raha reaalselt ei eksisteeri, seega on maksuameti kahtlustes mingi põhi all siiski, firmast võetakse raha välja ilma sentigi maksmata. Imelik,et Rõivas võitleb maksuametiga OÜ-tamise vastu, aga Värk vastupidi skeemitab OÜ-tamisega. Nali kuubis noh..
mina ise 16. oktoober 2015 17:42
lollidelt-lamastelt ja kilplastelt tulebki raha ära võtta.
õ
Lapsevanem 16. oktoober 2015 14:41
Kui endale palka ei maksa,siis millest elatakse?Tööd tehakse entusiasmist ja elatakse õhust ja armastusest?
16. oktoober 2015 14:31
No tõesti milles on probleem, et kasumiks on xx xxx eurot ja palka või juhatuse liikme tasu pole välja makstud. Ega siis raha alatiseks firmasse jätmiseks pole mõeldud, ükskord ikka välja maksab, siis maksab ka tulumaksu. Kui sissetulekuid tuleb ka mujalt ja sellest praegu jätkub, milleks siis veel lisaks mingit palka maksta kui vajadust ei ole? Ise teen samamoodi.
maamees 16. oktoober 2015 14:15
Aga sidemete ostmise kannad OÜ kuludesse.
saamamees 16. oktoober 2015 14:21
kunagi mulle raamatupidaaja" riigile ei tohi viit senti ka ülearu maksta" 16. oktoober 2015 12:56
Ning tollal, ma ei mõistnud, miks ta nii ütles. Maksime makse, samuti tööjõu makse kolmele inimesele (kellest 1 ettevõtte omanik, teine tema abikaasa ja üks töötaja ka, raamatupidaja tegi teenusena tööd), meie igakuine tööjõukulu oli 40 000 krooni. Ning kuna raha liikus, ei näinud me selles mingit probleemi. Juhtus aga, et üks "tore klient" jättis 175 000 maksmata ning oligi kõik. Teha midagi ei saa, sest tööd loeti lõppenuks akti alla kirjutamisel, kuid tema põhimõtteliselt alla ei kirjutanud, mis sii, et töö tehtud ja tellija poolt heakskiidetud. Tekkis suuremat sorti km ja tööjõu maksude võlg. Raamatupidaja rääkis maksuametiga korduvalt, et äkki saaks kuidagi seda km asja paremaks, et klient ei plaanigi seda maksta. Algul püüdsime seda maksta, ausalt orja tunne tekkis, lõpuks lõime käega ja lasime ettevõtte põhja. No milleks? Kui sul on anda, võtab riik 2 käega vastu. Kui sul pole, oled raskustes- pole riigi asigi.
Täna aga mõistan, mida raamatupidaja pealkirjas õeldud lausega õelda tahtis. Ning täpselt nii ongi. Riigile tuleb anda minimaalselt, ühtki penni ei tohi ülearu anda, sest kui sul on abi vaja pole sind riigi jaoks olemas. Samuti on tööjõumaksud Eestis Euroopa suuruselt teisel kohal. Masendav jah? Selleks, et 1000 euri kätte/pangaarvele saada, maksab tööandja ligi 700 maksuametile. Pole just eriti motiveeriv ning antud töötaja peab firmale ka nii palju oma tööga kasu tooma, et see töötasu makstud saaks, lisaks veel muud kulud ning kasumit peaks ka veel saama. Ja te veel imestate, et makstakse ümbrikupalka. Sellise maksukoormuse all on hea, kui omadega välja tuled. Ning need, kes ettevõtlusega üldse mingit kokkupuudet ei oma, võiks üldse suu kinni hoida. Looge üks ettevõtte, proovige see käima saada, looge töökohti, makske makse ning vaatame, kas suudate kasumisse jääda....
loo moraal 16. oktoober 2015 13:06
maksa makse palju tahad, aitähh ei ütle sulle selle eest keegi. Samuti pole mõtet ka inimlikku pensioni loota (kui seda üldse saab). Milleks oma tervist rikkudes ja kurnates (töö seda siiski mingil määral teeb) riiki nuumata, kelle jaoks oled vajalik vaid seni, kuni sinult on võtta? Pigem kindlustada oma tagala teisiti....
Pigem peaks riik väliskapitalil põhinevaid ettevõtteid maksustama (näiteks kasumit). Miks ikkagi rootsipankasid näiteks ei maksusta? Neil on meie rahva arvelt üüratud kasumid. Mis kõik lähevad sujuvalt Rootsi, ei mingi maksu. Võiks ju väliskapitalil põhinevate ettevõtel olla kas kasumi või tulu maksustamine.
Oma väiksed OÜ-d, need niigi higistavad, et ellu jääda, neid ei peaks pitsitama. Ning kui meil pole enam neid väheseid ja väikseidki ettevõtteid, mis siis seda riiki üleval pidama hakkama? Riigikogu? Pensionärid? VMS?
Gverdi 16. oktoober 2015 15:39
Kuidas ettevõte, mis maksu ei maksa riiki üleval peab? Tõeline loogika
loo moraal 17. oktoober 2015 14:15
jutt polnud, et makse ei peaks üldse maksma, vaid maksma peaks, aga liiga paljul pole mõtet. Riik tahab kohe ja hästi palju. Ettevõtte esmane eesmärk on siiski kasumit teenida ning töökohti luua, mitte AINULT riiki maksudega nuumata. Ning enamus OÜ-dest maksavad vähemalt KM-i, kui nad muud ei maksa. See on ka siiski raha.
Unustatakse ära, et enamus inimesi ei saa maksuametnikega samasuurt töötasu, valdavalt on head töötasud Tallinnas/Harjumaal ning riigisektoris. Ülejäänud Eestis lepivad tihti kolmekohalise palgaga ning maakohtades on isegi min.palk õnnistuseks (sest tihti pole seal töödki).
Riigi nuumamiseks maksude najal on palju etemaid variante, kui neid õnnetuid väikseid OÜ-sid piinata. Väliskapitalil põhinevad ettevõtted, nende kasum läehb ilma maksustamata Eestist välja. Miks erakondade annetusi ei maksustata? JNE
troll 18. oktoober 2015 09:33
Kui nüüd ettevõtlus ja palgatöö oleks samavõrra maksustatud, siis poleks töötaja palkamine nii kallis. Ettevõtluse poputamine töötab ettevõtluse vastu, nagu sa värvikalt kirjutad

ettevõtjad 16. oktoober 2015 12:21
ägavad niigi ränga maksukoormuse all, kui neid veelgi kimbutatakse, siis oleme ka neist lahti ja kust need maksud veel tulevad, laske neil ometi hingitseda ja areneda!
Ave 16. oktoober 2015 12:09
Korrektselt see aruanne järelikult esitatud ei ole, sest lisa nõuab täpselt lahtikirjutamist, palju raha on kassas ja palju kontodel. Juba see näitab, et ei taheta seda seika avalikustada. Olen enam kui kindel,. et suurem osa on kassas ja seega enda kasutuses. Samas peab olema see summa kontrollimisel reaalselt ette näidata ja kui saad kokku laenata selle raha ja näitad ette, pole ka probleemi. Pärast annad tagasi. Nii lihtne see ongi.
mhm 16. oktoober 2015 11:22
Eestlastele ikka meeldib teiste inimeste rahakottides sobrada .Kadedus ja oelusussid olete. Mind your own business people !!!!
Minna 16. oktoober 2015 14:22
Kus sellised andmed, et Maksuametis kõik eestlased?Seal võib ka teisest rahvusest ametnikke olla, kes tahavad meie rahakoti seisu teada.Ning ära maksuametnikke õelusussideks sõima, pole vaja sellist vihakõne pidada!
Gverdi 16. oktoober 2015 15:42
Jah, mul on oma business, maksan kõiki makse. Olen loll või? Peaksin mitte maksma?
kodanik 16. oktoober 2015 11:19
Järelikud on sellised seadused tahtlikult tehtud, et ikka ausalt ja ilma häbenemata varastada saaks! Sellises riigis kus jokk süsteeme kasutavad isiklikult nii president, kui ka peaministri pere on minul, lihtsal Eesti kodanikul HÄBI elada.
Hm 16. oktoober 2015 12:31
Mis varastamisest sa räägid? Teenitud raha on ju ettevõtte kontol või kassas olemas!
kodanikule 16. oktoober 2015 14:28
Aga koli siit siis ära, kui häbi on! Mis kuradi vargusest sa plärad, olgu ta ministri või pottsepa proua, see on tema enda teenitud raha, oma raha ei saa endalt varastada, varastab riik, nii on lood. Ma ka ei maksa endale palka ja ei hakkagi maksma. Vastasel juhul on firmaga varsti kööga. Neid makse ei jõua keegi tampida.
to kodanik 16. oktoober 2015 17:03
Minul kui eesti kodanikul on jälle HÄBI, et meie hulgas sinusuguseid rumalaid inimesi on.
raamtupidaja 16. oktoober 2015 11:12
Vaatasin OÜ Noodivõti 2014 majandusaasta aruande läbi ja mul on järgmised kommentaarid.
Ametlikult palka või dividende ei ole tasutud. seega ei ole ka riigile sotmaksu ja tulumaksu makstud. Väide, et palka ei ole makstud ei ole usutav, sest aruande järgi on ettevõttel raha 18364 eurot. See summa moodustub kassas sularahast + panga arvel olevast rahast. Labane OÜtajate trikk väita, et raha asub ettevõtte kassas. Kus see kassa siis on, kas omaniku rahakotis??
Real nõuded ja ettemaksed on summa 4898 eurot. Sellel real on tihti summa, mis on omaniku käes.
Aruandest selgub, et ettevõte ostab esinemiskostüüme, mitmesuguste tegevuskulude peale on kulunud 6891 eurot ... Piir esinemiskostüümide ja oma tarbeks ostetud riiete ja kulude vahel on suht segane.
Kui oleks tegu tavalise inimesega siis esitaks Maksuamet korraliku maksunõude... Aga arvan, et nüüd teatatakse, et avalik huvi puudub... Nii nagu juhtus Autorolloga.
narr 16. oktoober 2015 11:22
Aitäh, ei olegi ajakirjanikke vaja ;) ei raatsinud ise raha kulutada aruande vaatamiseks. Aga just see oli ka minu mõte. Ootaks nüüd eelmainitud ettevõttesse maksurevisjoni. Sealt peaks saama päris korraliku täienduse riigikassasse.
puhtalt uudishimust küsin 16. oktoober 2015 11:29
Nendele andmetele ligipääs on tasuline. Kuidas on raamtupidaja, kas deklareerid nüüd novembri kuuga selle ära ka ?
ka raamatupidaja. 16. oktoober 2015 11:38
Sõltub, kas see summa 18364 on pangakontodel või kassas. Kui pangakontodel, siis pole midagi öelda. Kui enamus kassas, siis nõustun raamatupidajaga, et ilmselt on raha välja võetud, kasutatud ja seda pole deklareeritud. Küll ei nõustu, et nõuded ja ettemaksed oleks tihti summad, mis on ettevõtja käes. Eriti arvestades, et tegu aastalõpuga, (bil. tavaliselt 31.dets seisuga ju), on see loogiline summa veel laekumata aastalõpukontsertide eest. Tegevuskulud on eraldi summa, aga kes oskab objektiivselt hinnata, olen minagi koos maksuametnikuga müügiruumi seina mõõtnud, et kas ikka ausalt läks kogu tapeet sinna. No läks küll selgus ka mõõtmisega.
narr 16. oktoober 2015 11:02
Paluks ajakirjanikelt ikka natuke täpsemat infot. Kus see kasum on? Kui suur summa sellest on rahana? Kui suur osa rahast on pangakontol ja kui suur osa sularahas?
hehh 16. oktoober 2015 10:48
Küll nüüd kirevad! Seadus lubab ju nii ja seda seadust kasutavad väga paljud OÜ pidajad, miks ka mitte? Ei leia küll, et midagi valesti oleks, eriti veel selliste väikeste summade juures.
MATS 16. oktoober 2015 10:36
Kõik on ju meil kehtivate seaduse järgi õigesti. Nii pr.Värgi maksuasjad, hr. Stalnuhhini kuluhüvitised kui ka presidendihärra Ärma talu majandamised. Milles küsimus? Ilusad jokk-skeemid. Aga inimesed-maksumaksjad siin muudkui kadestavad. Tehku kah järgi kui meie seadus seda kõike lubab.

Ave 16. oktoober 2015 10:31
Kui kõik vahivad aruandes kasuminumbrit, siis võiks targad heita pilgu ka kassajäägile. Mis see võiks olla. Sealt kohe näha, kui palju on raha niisama välja võetud. Korrektselt esitatud aruandes peaks olema see osa lahti kirjutatud. Kasum pole mingi näitaja, reaalselt seda raha firmas ei eksisteeri. Kõik tahavad ainult saada, korras teid, haiglaid ,lasteaedu, aga oma firmast endale vähemalt minimaalpalka maksta ei raatsi enamus.
pimedale 16. oktoober 2015 10:52
Vaatamata üle 70% maksukoormusele ei paista neid korras teid ega haiglaid eriti kusagilt. Peab päris juhm olema, et laristava riigi jaoks, mis neelab raha nagu must auk, viimased püksid jalast anda.
Ave 16. oktoober 2015 11:57
Maksukoormus ise endale oma firmast palga maksmisel ei ole 70% vaid 56 %. Mine ja vaata kuidas on Kiirabihaigla juba väliselt muutunud. Kas sa kõnnid pimedas ilma valgustuseta tänavatel. Kas sa maksad koolis lapse eest õppemaksu tavakoolis või? Kui kukud kipsi, kas siis maksad ise enda kipsi eest või? Sa oled tõesti pimeduses elanud. Iseendale vähemalt Haigekassa kindlustuse peaks suutma ilma vingumiseta ja virisemiseta maksta. Selleks, et saada tuleks ikka ise ka midagi anda. Selleks polegi saada, sest anda pagan ju kuidagi ei raatsi. Kasvõi enda ja oma laste kaudseks hüvanguks.
Nõus maksuse maksmise kui sellisega 16. oktoober 2015 12:45
kuid juhatuse liikmel ei ole kohustust endale palka maksta. Kuidas see põhimõte sobib kõikide Ave esitatud kommentaaridega? Antud juhul MTA nõuab, et juhatuse liige määraks endale töötasu ja selle õiguslik alus on arusaamatu. Alustame ikka algusest, mitte lõpust.
Ave 16. oktoober 2015 13:42
Maksuamet ei vaata sellele ehk nii viltu, kui ollakse tööl ka kuskil mujal. Vanasti nagu tohtis enda firmas tasuta tööd ise teha. Nüüdsed seisukohad on muutunud. Ei saa nõuda jah, aga hea tava oleks, kui makstakse ikka palka ka. Mina maksan endale palka ja dividende ka. Rikkaks ei ole see teinud, aga ära elab. Mulle meeldib olla enda peremees nii ajas kui töös. Kuigi olen teinud tööd ka teiste heaks ja kaheksast viieni ja mitte vähe. Kogu see temaatika on tekkinud just selle oü tamise teemaga, kus inimesed esitavad teisele firmale arve ja endale maksavad ainult dividende.
Avele 16. oktoober 2015 14:57
Oled imelik inimene. Ja otseselt ettevõtluse mõttest pole aru saanud. Ettevõtet ei tehta selleks, et makse maksta. Ettevõtte tegemise eesmärk nii on kui peaks olema kasumi teenimine. Kui äriühinguga pistmist. Endale ei ole kohustust ega ka hea tava ei nõua, et omanik peaks kindlasti palgatööline olema. Tööd võivad OÜ-s teha hoopis teised inimesed, kelle palkadelt siis makse makstakse. OÜ võib olla loodud ka millegi haldamiseks, kus otsest töötegemist ei toimugi. Ja kui omanik töötab kuskil mujal ja selle pealt makstakse ausalt maksud, mis seal siis halba või ebaeetilist on. Küllap on Luisalgi mingil moel sots. maks makstud ning haigekindlustus olemas.
Ave 16. oktoober 2015 23:53
Loe mu esimene lause läbi, kui töötad mujal ei nõua keegi su käest, et peaksid enda firmast ka veel makse maksma. Kui sa aga pole kuskil mujal tööl, siis lood teised. Kui sa teed firma, siis sa pead sellega arvestama, et sul tuleb ka makse maksta. Pole ainult palgamaksud, on ka käibemaks. Ja ma jään sellele kindlaks, et kui ei raatsita kuus maksta 169 eurot palgamakse ühe inimese pealt, siis pole mõtet ka seda firmat pidada.
to Ave 17. oktoober 2015 10:38
"Maksuamet ei vaata sellele ehk nii viltu, kui ollakse tööl ka kuskil mujal. Vanasti nagu tohtis enda firmas tasuta tööd ise teha. Nüüdsed seisukohad on muutunud. Ei saa nõuda jah, aga hea tava oleks, kui makstakse ikka palka ka. Mina maksan endale palka ja dividende ka..." - kummaline, et "nüüdsed seisukohad" tähendavad tava alusel maksude maksmist... Milleks üldse seadused, kui tava kehtestab Ave või MTA?
Ave 17. oktoober 2015 12:19
Rahune maha, see on minu enda isiklik tava, mida rakendan enda firmas enda kohta. See ei pruugi kattuda teiste arvamustega. Seadus ei kohusta jah, aga luubi alla sattuvad need inimesed ja firmad nagunii,kes mujal ei tööta ja teisi töötajaid firmas ei oma. Neid ühemehe firmasid on enamus. Nagu ka Luisa oma. Nüüd ta tegi avalduse, et 2015 on makstud ka töötasusid, aga eelnevad neli seda tehtud ei ole. Igaühe enda probleem ja asi,kuidas omi asju ajada. SIin avaldavad inimesed enda arvamust ja see on lubatud kõigile.
!!! 16. oktoober 2015 10:31
Milline hiilgav eeskuju! Inimesed, õppige ning tehke järgi!
Ave 16. oktoober 2015 10:24
Kui kõiketeadjad targad vaatavad majandusaasta aruannet, siis võiks nad pilgu heita ka kassa seisule, mis peaks olema korrektses aruandes ka eraldi lahti kirjutatud. Sellest summast nähtub kõik, kui palju on firmast lihtsalt niisama raha välja võetud. Kõik vahivad ainult kasumi suurust, mis pole mingi näitaja. Reaalselt seda raha firmas ei eksisteeri kunagi.
Room 16. oktoober 2015 10:20
OÜ-tamine on nii uus termin, et keegi ei saa täna öelda, mis see just on.
Tippoliitikul ei peaks ainult särk, vaid ka tema renomee piinlikult puhas olema! Nad peavad olema kõigile eeskujuks, näitama oma riigi kodanikele kuidas tuleb käituda! Jokitamine pole küll see, mis kellelegi au teeks, veel vähem sellistele meestele. Praegu antakse kodanikele selge märk, et kui on seaduses auk, kasuta see kohe ära. Riigile maksude maksmine on selles olukorras eriline teema. Kui tipp-poliitikute lähedased jokitavad, on see masendav! Miks peab rahvusooperi laulja maksma oma palgalt riigikassasse kõik maksud, mõni estraadinukuke seda aga ei tee. Pluss veel kulud, mida saab OÜ-s maha kanda. Minu jaoks on nimetatud poliitikud tugeva pleki oma renomeele saanud ja seekord tänu oma elukaaslastele.
Nojah 16. oktoober 2015 10:43
Kus on siin see auk? Inimesed on loonud OÜ-d kuna mõni aeg tagasi kehtisid antud ettevõtlusvormi suhtes seadused. Vähe sellest avalikus ruumis ärgitati inimesi ettevõtlusega tegelema, eesti oli ilmailme kus ettevõtte loomine võttis 20 min. Nüüd käib sõim ettevõtjate aadressil. Kui seadused muudetakse, siis on igaühel võimalus otsustada, kas jätkata või leida oma tegevusele mingid uued raamistikud. Milleks praegu sõimata süütuid inimesi?
Tegemist 16. oktoober 2015 10:47
ei ole jokitamisega, vaid täiesti õige ja seadusliku valikuga - juhatuse liige võib, kuid ei pea endale töötasu maksma. Ettevõtluse vorm annab võimalused - palgatöötaja erineb FIE-st, FIE erineb OÜ-st ja OÜ erineb FIE-st.
aga 16. oktoober 2015 11:26
Kus on auk? Rahvusooperi laulja palgalt makstakse maksud, sest ta saab palga reaalse rahana kätte. Kui OÜ arvelt pole sentigi ei töötasuna ega dividendidena välja võetud, pole ka midagi maksustada. Kas on nii raske aru saada. Ei mingit jokki. Kui oled loll ja seadustele ja üldse ettevõtete toimimisele pihta ei saa, siis ära seda vähemalt välja näita.
mhh... 17. oktoober 2015 13:33
Seda, et ei ole välja võetud, peab veel tõestama. Ametlikult ei ole välja võetud, aga kui osa arveid on laekunud sularahas ja seda sularaha pole panka sisse makstud, siis ongi raha ametlikult firmas, aga tegelikult toidupoes. Tõenäosus on 95%, sest mitte üks täie mõistusega inimene, kes ei tegele igapäevaselt jaemüügiga, ei hoia firma raha kodus või mingis müütilises kassas. Kui tekib vajadus, (loe: tuleb maksurevisjon), pannakse see raha muidugi sinna tagasi, aga enamik mitte midagi välja maksvaid ühemehefirmasid niimoodi makse optimeeribki. Konkreetselt Värgi kohta ei oska öelda, sest ta tõenäoliselt oli selle aastani vanemapalgal ja tõesti puudus otsene vajadus raha välja võtta ja riigile sotsmaksu maksta (riik maksab vanemapalgal olija eest ise). Sotsmaksu saab riigi kaela veeretada kuni lapse kolmeseks saamiseni, sellest ka praegu juhatuse liikme tasu. Ühest küljest kindlasti kõik ongi jokk. Teisest küljest - miks mina pean oma sotsmaksust tema lapsehoolduspuhkuse ajal töökäimist doteerima?
Room 16. oktoober 2015 10:20
OÜ-tamine on nii uus termin, et keegi ei saa täna öelda, mis see just on.
Tippoliitikul ei peaks ainult särk, vaid ka tema renomee piinlikult puhas olema! Nad peavad olema kõigile eeskujuks, näitama oma riigi kodanikele kuidas tuleb käituda! Jokitamine pole küll see, mis kellelegi au teeks, veel vähem sellistele meestele. Praegu antakse kodanikele selge märk, et kui on seaduses auk, kasuta see kohe ära. Riigile maksude maksmine on selles olukorras eriline teema. Kui tipp-poliitikute lähedased jokitavad, on see masendav! Miks peab rahvusooperi laulja maksma oma palgalt riigikassasse kõik maksud, mõni estraadinukuke seda aga ei tee. Pluss veel kulud, mida saab OÜ-s maha kanda. Minu jaoks on nimetatud poliitikud tugeva pleki oma renomeele saanud ja seekord tänu oma elukaaslastele.
häbi 16. oktoober 2015 10:02
on lugeda neid negatiivseid kommentaare inimestelt, kes nähtavasti ei taipagi millest täpselt jutt käib
nnn 16. oktoober 2015 09:55
No nii lollid ja niisama lahmijad pole endale yldse asja selgeks teinud.Mida te siin oma rumala peaga kirjutate.Lugege artikkel korralikult läbi ja uurige väheke seadusi.Lehte peaks kirjutama oma nimega,siis saaks ka teada,kes siin kogu aeg niisama viha kylvavad.Selle artikli puhul on lihtsalt sellepärast igasugu lollusi kirjutatud ,et on tegu peaministri elukaaslasega.Kuid aru ei saa,milleks siia kirjutada,kui ise oma eluga hakkama ei saa.Kuid see pole pöhjus köiki ja köike poriga loopida
mis teha 16. oktoober 2015 10:02
peamin. elukaaslane või mitte või mõni muu laulja või niisama ettevõtja,
aga riik ise tõmbas sae käima, et käib "OÜ-tamine"
(palga asemel võetakse välja dividende, mille peale makstakse ainult tulumaks)
maamiis 16. oktoober 2015 09:51
luisa kahju sinust,et elad selle jobu rõivasega.muidu tore tüdruk

AA 16. oktoober 2015 09:44
No kui ma isiklikult peaks lisaks enda paarile töötajale oma väikefirmas veel endale ka palka maksma, peaksin kohe uksed kinni panema! Töötan entusiasmist ja armastusest enda töö vastu ning pakun sissetulekut oma töötajatele. Enda osa läheb kohe uuesti ärisse tagasi investeeringute näol. Ma arvan, et minusuguseid ettevõtjaid on Eestis küll ja rohkem, kes ei tuleks nii omadega välja, et maksab endale palka..
Lapsevanem 16. oktoober 2015 14:27
Kui endale palka ei maksta,siis millest elatakse?Töötatakse entusiasmist ja elatakse õhust ja armastusest?
AA 16. oktoober 2015 16:40
Mustalt võtan välja nii palju, kui on võtta, sest mul ei ole võimalik, et 4-500EUR riigile veel lisaks maksta! Siis peaksin tõesti õhust ja armastusest elama hakkama..
16. oktoober 2015 09:41
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
laristaja 16. oktoober 2015 09:48
miks ta kohe loll, kui oskab raha kokku hodma
jaa 16. oktoober 2015 09:35
Nagu isa nii ka tütar .😊
no nii 16. oktoober 2015 09:45
Vaadake ja möelge,kes siin selliseid kohutavaid kommentaare panevad.Kui ei viitsi lehte korralikult lugeda vöi niisama tutvuda olukorraga,siis pole siin ka mötet lahmida.Vaata kasvöi hommiku tv,kus asi lahti räägiti.Köik on tehtud korrektselt ja öieti.Just siin ongi sellised viha kylvajad ja niisama kiunujad,kes ise mitte millegagi hakkama ei saa,aga kaagutada oskavad.Häbi teiesuguste virisejate ja saamatute pärast.
jaa 16. oktoober 2015 09:35
Nagu isa nii ka tütar .😊
ahhaaaa 16. oktoober 2015 09:30
Skeemitajast peaministripere!!! Häbi, häbi, häbi!
kodanik 16. oktoober 2015 09:27
Saatke Kapo Luisa juurde, on tekkinud kahtlus, et sotsmaksu tema ka ei maksa. Samas aga ega ta tark inimene ilma ravikindlustuseta ka ei ela.
jep 16. oktoober 2015 09:03
Luisa võiks selle raha eest, mida ta jokitab minna ortodondi juurde ja panna breketid. Viltuste hammastega laulja ja peaministri gf ei ole eriti bro.
Seadust rikub ta igal juhul, sest pole aktiivset tasu maksustanud tööjõumaksudega, aga ta ei erine oluliselt teistest näitlejatest muusikutest.
nagu naha, ajalugu kordub 16. oktoober 2015 09:20
nu jah, ja pärast sa jälle haukud, et hambad on parandatud maksumaksjade kulul
16. oktoober 2015 17:14
Täpselt, kas vinguviiulitel kunagi miski meeltmööda on, ei iialgi.
ka ettevõtja 16. oktoober 2015 11:19
Luisa võib olla sümpaatne või mitte, aga seadust pole ta mitte kuidagi rikkunud ja jokitamisest on ka asi kaugel. Ükski seadus ei kohusta firmast kasumit välja võtma, selle võib investeerida firma edasisse arengusse. Samuti ei kohusta ükski seadus omanikku/osanikku endale palka maksma. Jokk oleks, kui oleks mingil moel raha välja kantinud ja siis sellelt mitte makse maksnud. Justnimelt siis, kui oleks jepitaja soovitusel firma rahade eest breketeid endale pannud.
. 16. oktoober 2015 08:56
Aga niimoodi see ongi.
Vormistasin isegi ennast FIE-st OY-ks, ja elu on nagu LILL.
Nojah 16. oktoober 2015 11:47
Jääb ainult õnne ja edu soovida! Kõigil ettevõtjatel lill siiski ei ole.

Jobu 16. oktoober 2015 08:54
Firmajuht määrab ise milliseid tasusid ta maksab - kui elukaaslane toidab, siis hobi eest palka ei ole vaja ning maksuamet ei saa palga maksmist kohustuseks teha.
Andrus (andrus2000@gmail.com) 16. oktoober 2015 08:48
Tore, et midagi uuritakse aga samas viskaks ajakirjanikele pisut suurema kondi - Smart Grid (kaugloetavad arvestid)!
Reformivalitsus surus läbi seaduse, et aastaks 2017 peavad kõik voolumõõtjad olema kaugloetavad.
Tundub nagu hoolitsetaks tarbijate eest, et meil ikka mugavam oleks. samas aga kubiseb net lugudest, mis on nende kaugloetavate arvestite tegelikud eesmärgid (ja ei mingit vandenõuteooriat).
Näitseks enamus euroopa riike on sellised arvestid, mis eestis on kohustuslikuks tehtud, keelustanud.
Siin võib olla mitu kuriteoepisoodi. Esiteks on saanud reformivalitsus väga suure altkäemaksu, et kasutada selle firma arvesteid. Teiseks on võimalik "kokkuleppe" teatud tootjatega, et nende "äri" turgutada. Kolmandaks on soov lihtsalt kodanike järgi luurata ilma igasuguse prokuröri sanktsiooni ja muude seaduse takkistusteta.
Ilmselgelt on tegu taaskord ülimalt suure kuriteoga, mida võiks vähemalt ajakirjandus uurida, sest kapo on ilmselt asjast teadlik ja võib-olla ka ise sellesse segatud.
16. oktoober 2015 09:17
mitte ainult arvestid: Estos käibki nii, et ühel päeval taovad jälle ukse taga: uue kampaaniaga, Sulle lihtsalt öeldakse nii " uuest aastast hakkab kehtima uus kord" , järgmisel aastal ostke kõik uued telerid, vanad enam ei näita, Uuel aastal peate korterist ahjud välja lõhkuma. Varsti ei sobi külmkapid, siis astu kodust välja kui uut osta ei suuda jne See on kestnud 20 aastat, kas arvate, et reform on tasuta läbi surutud? Partsuke vaeseke on juba kössi vajunud selle rahakoorma all,
16. oktoober 2015 09:20
Sa tee ikka asjadel vahet, mitte ära pläma antud artiklisse mittepuutuvat juttu. See sul nagu haigus kohe stiilis, üks räägib aiast, teine aiaaugust. Kui sul on pidevalt hirm, et keegi sind luurab, siis pöördu arsti poole. Ja veel, kirjuta vähemalt vigadeta kui tark tahad näida.
vigade parandus ja aiaaugust rääkimisest 16. oktoober 2015 09:53
Ja veel - kirjuta vähemalt vigadeta kui tark tahad näida.
Andrus (andrus2000@gmail.com) 16. oktoober 2015 10:10
ikka puutub see asjasse ja kui kokku-lahku kirjutamist jubedaks veaks tembeldada siis võib öelda selle kohta niimoodi - vabanduse leiab alati!!!!
Pigem on asi sisus, mis paraku reformi laualt toitujatele ei meeldi ja siis otsitakse võimalusi kommenteerijat alavääristada.
Pakun välja, et oled kunagi nõukaajal saanud propagandisti koolituse! Sinu kiituseks peab mainima, et oled selle tõe filigraanselt omandanud.
16. oktoober 2015 17:18
Andrus, su jutt ei maksa punast krossigi, mida plämad. Püsi teemas.
sa lollike ära arva, 16. oktoober 2015 18:14
et oma pugejaliku mentaliteediga kaugele jõuad, peaksid rohkem harima ennast, siis teaksid ajaloost, et per..e pugeja saatus on haisev ja kurb.
haisev 16. oktoober 2015 18:15
17. oktoober 2015 14:49
Jobu oled sa ise, topeltkommentaaride erinevate nimede alt kirjutaja. Haige inimene.
vaataja, 16. oktoober 2015 08:48
Nii palju 16. oktoober 2015 08:31
kui mina aru saan, et kohusta seadus juhatuse liiget endale palka maksma. Kui ei kohusta, siis ei pea. Punkt. Meenub lähiminevikust, et ka seifist võib sularaha võtta/leida, ämma käest raha saada/laenata, mees võib naist ülal pidada - kuidas keegi ennast elatab, on tõesti valikute küsimus ja täiesti siiralt - inimene ei pea valima moodust, mis paneb teda kõige rohkem makse maksma - ka seda on muide Riigikohus ühes oma lahendis selgelt väljendanud. Lihtsalt kõigepealt tuleb rahvas emotsionaalselt üles kütta - vastandada keegi kellelegi, omandada austusväärne meede- ja siis tegutseda. Nagu ka võlgadega äriühingute võõrandamine likvideerimiseks spetsialiseerunud isikutele, mis on ettevõtluses täiesti igapäevane teema - kui on ostja, siis on müüja. Aga tekitati emotsioon ja ristikäik. On täiesti normaalne, kui perekonnas üks saab piisavalt suurt palka ning sellest perele piisab, siis teise vanema puhul valitakse ettevõtlusvorm selliselt, et kulusid oleks vähem. Ka riigil laiemalt tasuks oma kulude artiklid ja nende kontrollimise viisid üle vaadata - miks mitte anda MTA-le volitus kontrollida saadikute kuluhüvitiste seotust nende tööga, lõpetada erakondade rahastamine riigieelarvest jne.
ahhaaa 16. oktoober 2015 09:33
Kes on siin mees ja kes naine? Nad pole ju abielus ja mitte keegi tegelikult ei pea sellist kooselu ametlikult abieluks pidama, ka maksuamet mitte.
16. oktoober 2015 17:18
Karutapja 16. oktoober 2015 08:29
Nii tore, et meil lapsed riiki valitsevad! On mida teha, muidu lähevad pätiks kätte. Lapsemeelseid seadusi tuleb kohe varrrrukast!
kassitapja 16. oktoober 2015 09:24
Mul 16. oktoober 2015 08:09
poogen kes nad on,täiega savi ka mis neist tulevikus saada võib ehk kukuvad oma ülbusega valusalt
Noh 16. oktoober 2015 08:03
Aga miks näiteks ei võiks LUisa endale maksta juhatuse liikme tasu. On ikka juhm kyll, selle raha eest saaks isegi korralikud breketid osta.
lugeja 16. oktoober 2015 07:53
Riigikohus on sellise teema kohta selgelt ütelnud:
"Väljamakse iseloomu hindamisel tuleb vajadusel muu hulgas välja selgitada, millised olid juhatuse liikme ametiülesanded äriühingus, milliseid töid teevad töölepingu alusel töötavad isikud ja milliseid juhatuse liige, kui palju on juhatuse liige saanud muid tasusid samast äriühingust või muudest allikatest, milline on tehtava töö maht ja keerukus ning millist kvalifikatsiooni see nõuab, millised on äriühingu üldised majandustulemused." http://www.riigikohus.ee/?id=11&tekst=RK/3-3-1-90-07
Ning Värgi puhul on asi selgelt nii, et tema OÜ on teeninud 100% kõik sellest, mida Värk on tööd teinud, kuid selle töö pealt pole 2014.a. ühtegi senti tööjõumakse makstud. Kõik on ju selge. Mida ometi siin veel vaielda?
Nojah 16. oktoober 2015 08:08
Riigikohus POLE öelnud midagi selle teema kohta. Kui sa ei saa aru eesti keeles kirjutatud tekstist, siis jääb vaid kaasa tunda.
ka ettevõtja 16. oktoober 2015 11:04
Ära jahu, kui teemale üldse pihta ei saa. Kui väljamakset pole toimunud, st. omanik/osanik pole raha firmast välja võtnud, pole ka midagi maksustada. See, kes ja millega firmale kasumit teenib, ei puuduta maksustamist. Tööd ei maksustata, firmast väljavõetavat raha maksustatakse. Seda puudutas ka tsiteeritud Riigikohtu otsus. Samas on alati lubatud ja isegi soovitav teenitud kasum investeerida firma arengusse, mitte dividendidena välja võtta või omanikuna töölepingu alusel enda töötasuks maksta. Kusjuures mõlemad moodused on vastavuses seadusega. Kui oled loll, siis vähemalt ära seda avalikult välja näita.

... 16. oktoober 2015 07:51
Olen perekond Rõivas ega täiesti ühel nõul, ainult loll maksab sellele riigile makse.
Vahur 16. oktoober 2015 07:49
Kas sellel Taavil rohkem tüdruksõpru pole, et peab sellest Värgist kirjutama kogu aeg....?
ahhaaa 16. oktoober 2015 09:34
Roosa lips ja lillad sokid kohustavad!
ajakirjanik 16. oktoober 2015 07:45
on eriline sitaprits. esiteks on siis viga seaduses ja teiseks võetakse ette konkreetne inimene sellepärast, et ta on peaministri naispool... Luisa võiks sellise haige artikli pärast teile kohtu kaudu kruvi tagumikku keerata.
Anna 16. oktoober 2015 07:38
Selliste lolluste pärast, mida Äripäev päevast päeva pastakast imeb, ei tahagi paljud eestlased ettevõtjad olla. Seetõttu oleme maailmas jälle esirinnas, vähese ettevõtlikuse pärast, sest peksame inimesi, kes riigilt käsi pikal toetust ei luni.
Eianna 16. oktoober 2015 09:59
Lunis ju küll, sai EASilt stardiraha ja nüüd edasi on skeem JOKK, ettevõtluse eesmärk on teenida kasumit ja endale elatusvahendeid. Kui siin pole kumbagi, äkki siis peaks stardiraha tagasi küsima. Kui inimese ainus töö on ettevõttes mille omanik ta ise on, siis oleks ikka vähemalt eetiline kasvõi miinimumpalga määra suuruse summa eest maksta ka makse, emapalka see naine ju riigilt sai. Tähendab peaks ka panustama, muidu käitub nagu tüüpiline lumpen, tahan ainult saada, seadused on täitmiseks vaid siis kui need kasulikud on. Kõige selle juures on see naine meie riigi peaministri elukaaslane. On asju mille kohta käib väljend, seisus kohustab. Eetiline käitumine on kindlasti üks neist asjust.
Kodutöö 16. oktoober 2015 07:34
Eelnevaid komme lugedes järeldan, et teispoolsuse kaitsjatel on alanud tööpäev. Õige varakult, seitsmest.
Värgile? 16. oktoober 2015 07:34
Kurb 16. oktoober 2015 07:32
Milleks see nõiajaht? Kirjutage seaduserikkumistest, ärge mustake seadusekuulekat inimest ja kogu Eesti ettevõtlust. Luis Värk peaks andma nn "ajakirjaniku" kohtu alla koos rämpsväljaannetega, mis seda laimu paljundavad. Demokraatlikus riigis on KÕIK lubatud, mis pole keelatud. Sellest võiks hakata ükskord arusaama, samuti ka sellest, et kommunismiaeg on selleks korraks Eestis möödas. Värk pole rikkunud ühtegi seadust. Jätke ta rahule.
Peiler 16. oktoober 2015 10:06
Jah, just.Miks nüüd Värk on hambus.Kas selle pärast,et on peaministri elukaaslane.
Niipalju kui mina tean,on paljud väikeettevõtted nii teinud.Paljude väikeettevõtete omanikud käivad ise veel mujal tööl ja maksavad makse.See lõhnabki tellimuse järele.
Ja alustavatel ettevõtetel ei olegi võimalust tükk aega töötasu omanikule ehk siis töö tegijale maksta sest siis sööksid tööjõumaksud kasumi,kui seda algul üldese tekib,päris ära.
gunnar 16. oktoober 2015 07:28
Kus või mis see uudis nüüd oli? Midagi on valesti tehtud või kuskilt varastatud? Sulaselge tellimustöö et igatepidi mustata peaministrit ja kui seda tehakse tema perekonnaliikmete kaudu siis on see väga kurb ja hale.

See ... 16. oktoober 2015 07:24
See on seaduse andja ligadi-logadi töö tulemus. Saavad ülikõrget töötasu ja lisaks veel kuluhüvitisi, aga oma tööga hakkama ei saa. Tööandja oleks sellised ammu vallandanud!
Oleks-oleks-oleks-.......... 16. oktoober 2015 07:41
Vallandaks, kui tööandjale ( rahvale ) sõnaÕIGUS antaks. Praegu on palju kasulikum kõigilt, pensionäridelt, paljulastelistelt ja miinimumpalgalistelt käibe- ja aktsiiside näol see raha välja pigistada, et OMAD saaksid KÕIK ILUSTI KÄTTE.
Kõrvaltvaataja 16. oktoober 2015 07:23
Kas ajakirjanduslik vabadus võrdub tellitud kirjatüki inimese mustamisega?
Mustamine ongi ainuke eesmärk sellel kirjutisel.. 16. oktoober 2015 07:28
Mõistus tule koju !!
mina 16. oktoober 2015 07:21
Õnne kõigepealt ÄRIPÄEVALE ja tõenäoliselt Kadri Paasile kes kajastas Palo , nüüd tõenäoliselt Luisa ettevõtlust.
Ainuke probleem on selles,et Kadri Paas Äripäevast on süüdimatu tegelane kes süüdimatult jahvatab - tema artiklid on täis faktivigu ja ta külvab massidesse viha.
Kadri Paasi näol on tegemist väga ebakompetentse ja endast heal arvamusel oleva ajakirjanikuga kes on KIBESTUNUD ja vihkab inimesi.MIKS ta on KIBESTUNUD võib igaüks ise arvata!
Miks siis? 16. oktoober 2015 07:37
lugeja 16. oktoober 2015 07:52
Riigikohus on sellise teema kohta selgelt ütelnud:
"Väljamakse iseloomu hindamisel tuleb vajadusel muu hulgas välja selgitada, millised olid juhatuse liikme ametiülesanded äriühingus, milliseid töid teevad töölepingu alusel töötavad isikud ja milliseid juhatuse liige, kui palju on juhatuse liige saanud muid tasusid samast äriühingust või muudest allikatest, milline on tehtava töö maht ja keerukus ning millist kvalifikatsiooni see nõuab, millised on äriühingu üldised majandustulemused." http://www.riigikohus.ee/?id=11&tekst=RK/3-3-1-90-07
Ning Värgi puhul on asi selgelt nii, et tema OÜ on teeninud 100% kõik sellest, mida Värk on tööd teinud, kuid selle töö pealt pole 2014.a. ühtegi senti tööjõumakse makstud. Kõik on ju selge. Mida ometi siin veel vaielda?
Nojah 16. oktoober 2015 08:07
Riigikohus POLE öelnud midagi selle teema kohta. Kui sa ei saa aru eesti keeles kirjutatud tekstist, siis jääb vaid kaasa tunda.
Küsimus 16. oktoober 2015 10:37
MIs on OÜ? Mis eesmärgil on OÜ tehtud?Tean inimest, kes on üürinud maja äripindade ja korteritena selleks et teenida täiendavalt laste koolitamiseks ülikoolis.Koos abikaasaga elatakse väikeses suvekodus. Mõlemad töötavad , nende palkadelt laekuvad riigile kõik maksud. Üüritulu deklareeritakse iga kuu ja makstakse tulumaksu. Netotulu on omaniku lisasissetulek.Miks peaks võtma OÜ-st palka? Omanik hoiab korras oma kinnisvara, see on muidugi lisatöö oma vabast ajast. Sellises ettevõtluses ei teki nii suurt kasumit,et maksta dividende, kasum kulub maja korrashoiuks. Ega dividendide maksmine ei ole samuti kohustus. Mõelgem siis välja mingid uued ettevõtlusvormid nende jaoks, kes tahavad ausalt toimetada, makse maksta, samas mitte olla pidevalt maksuameti pihtide vahel. Võibolla on hea,et pihtide vahele on võetud peaministri kaasa. Meie maksuseadused on ikka väga paigast ära. Maksustada samade põhimõtetega ja määradega suuri panku, monopoolseid riigiettevõtteid ja üksikettevõtjaid on totrus,mille peale keskmine normaalse mõistusega inimene ei tule. See on põhjus,miks skeemitatakse, otsitakse võimalusi vähem maksta. Selle asemel et maksusüsteem terviklikult korda teha, käiakse püüdmas OÜ-de omanikke.
lugeja 16. oktoober 2015 11:12
Kulla Nojah,
sa võta ikka enne Riigikohtu lahend lahti. Riigikohus ütleb selgelt, et neile, kes OÜ jaoks tööd teevad, tuleb ka palka ja palgalt sotsiaalmaksu maksta.
Seda Värgi OÜ 2014.a. ei teinud. Selge kõik.
rmp 16. oktoober 2015 12:08
Bilansis on sularaha kassas ju näha. Kassas tuleks teha inventuur, olen kindel, et seda raha füüsiliselt ei ole. Aasta-inventuurid paljudes ettevõtete kassades tehtud bilansisaldo järgi(lihtsalt kirja pandud) . Tegelikult on ...
ka ettevõtja 16. oktoober 2015 12:57
No huvitav, kuskilt ei lugenud välja, et Riigikohus kohustaks kedagi kellelegi palka maksma. Jutt on väljamakstud summade maksustamisest ja see on hoopis teine asi. Ilmselt Teil ikka ei ole mitte midagi selge.