Eesti uudised

President Ilves muretseb hüvede kuritarvitamise ja maine pärast (99)

Jaan Väljaots, 16. oktoober 2015, 07:00
President Ilves muretseb hüvede kuritarvitamise ja maine pärastFoto: Laura Oks

Värskes Maalehele antud intervjuus muretseb president Toomas Hendrik Ilves hoiaku pärast, mis ei hooli hüvede kasutamisel institutsiooni mainest, tuues näiteks Mihhail Stalnuhhini, kes on soetanud riigikogu liikme kuluhüvitiste arvelt auto oma naisele ja pojale.

"Korruptsioon on üks asi, aga üldine hoiak on asi, mis jätab soovida," vastas president Toomas Hendrik Ilves Maalehe ajakirjaniku Argo Ideoni küsimusele, mis puudutas nii Tallinna sadama kui Edgar Savisaare altkäemaksuskandaale.

"Kui me näeme, et riigikogu erikomisjoni esimees [Mihhail Stalnuhhin (KE)], kes peab tegelema just järelevalvega, kas rahaga käiakse ümber õigesti, säästvalt, vastutustundlikult, ise on juba kaks autot võtnud – või ütleme kinni maksnud –, kuna tal on see nii-öelda õigus, omamata ise autojuhiluba, siis paratamatult viib see parlamendi maine tublisti alla," märgib Ilves intervjuust tehtud videos ja jätkab: "Kas see on korruptsioon? Ilmselt on see kõik seaduslik, nii tohib teha. Aga küsimus pole selles, kas see on juriidiliselt korruptsioon. Kui me ikka räägime ühest institutsioonist ja tema mainest, siis kasutades ära kõiki võimalikke hüvesid, kui tegelikult nende järele vajadust ei ole…" jättis president selle mõtte lõpetamata.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27. juuli 2016, 04:00
Edukas äri president Ilvese moodi: mets tasuta rendile ja ei mingit tulumaksu!
8. juuli 2016, 04:00
President müüb Ärmal metsa, ent elab võlgu
6. november 2015, 07:00
MAKSUMAKSJATE LIIT: riigikogulased võisid olla seotud omastamise või kelmusega
23. oktoober 2015, 14:58
Vaata Vecherka videosketšide avalööki "Stalnuhhini häda"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee