Eesti uudised

Kes ometi ohjeldaks karistamatuid lapsi? (94)

LISA KOMMENTAAR

onu Jossu 17. oktoober 2015 10:16
Mõistus tuleb tagant üles kolkida ja täpselt niikaua kuni aru saadakse, et kuidas käituma-elama peab. Egas siis vana rahva tarkus valeta.
mari 17. oktoober 2015 08:33
Veelkord! Meeldib või mitte aga teatud olukordades on vaja karistada, kuri olla. Ja juba algusest peale peab hierarhia paigas olema. Endast vanematest peetakse lugu. Õpetajate mõnitamine pole lubatud jne. Kõik need vanad tõed. Jutt sellest, et iga laps on hea kehtib ehk beebieas. Aga kui laps on juba mingitel põhjustel vääralt kasvanud, siis aitab peamiselt hirm, loodetavasti. Valus on vaadata, kuidas nö." liigne headus" laastab noori, rahvast mis kole. Kui täiskasvanu endast ise lugu ei pea, miks siis laps peaks. Istub pähe ja kõik.
JUSS 16. oktoober 2015 20:09
See laste õige kasvatamine on paras pähkel. Mitte kõik lapsevanemad pole Benjamin Spockid või Makarenkod. Kõige kompetentsemad peaksid lastevanemate hulgas olema just nagu kõrgelt haritud pedagoogid, kuid isegi nemad teevad apsakaid. Tean õpetaja poega, kellest sai pätt ning varas. Ja olen kuulnud tütrest, kellest sai narkomaan ning prostituut. Aga kui isegi õppinud pedagoogid vahel jänni jäävad, mida siis mingilt tavavanemmalt tahta ning nõuda? Isegi kui neil on kõrgharidus, kuid mingil muul alal. Põhi- ning keskharidusest rääkimata. Kaasaja tööinimesed rabavad praegu pikki päevi, käivad puhkepäevadelgi tööl et rahaliselt ots-otsaga välja tulla. Millal ta siis veel lastega tegeleb, kuiõhtul puruväsinult valutava peaga koju jõuab? Pealegi on praegustel lastel vägagi sageli lõhutud perekonnad, kus isa aset täidab mingi ema voodikaaslane. Ja kui vanemad hoopiski Soomes tööl käivad ja vaid paar korda kus paariks päevaks koju käima tulevad? No mis kasvatusest saab siis siin veel juttu olla?
Rahvamees 16. oktoober 2015 20:19
Ei ole pähkel kui iidsed perekondlikud traditsioonid au sees hoida.
to Rahvamees 16. oktoober 2015 22:25
Aga ajad on muutunud, praegu on perekond ise märksa ebastabiilsem kui 40-50 aastat tagasi. Siis oli lahkuminek kuidagi erandlikum - elati laste pärast koos, kas või hambad risti. Praegu on aga reegliks pidevad lahkuminekud ja elukaaslaste vahetused. Seega pered, kus lastel puudub autoriteetne lihane isa. Elukaaslasel on enamasti aga muud huvid, Voodi j.n.e. Mitte aga laste kasvatamine.
Teiseks, kodused tööd. Mina pidin omal ajal kõikvõimalikke koduseid töid tegema, maal juba töid jagus. Küttepuud ja kaevust veed. aiatööd, koristamised, ahjukütmised, toidu tegemine, väiksemate kantseldamine, heinategu, remonditööd j.n.e. Töö distsiplineeris. Praegu ei tohi aga last isegi postkastist ajalehti tooma saata, ammugi siis veel nooremaid hoidma panna - see on laste räige ekspluateerimine! Kool jagab lahkelt lastekaitse mobiilinumbreid, kuhu saab vanemate peale kaevata, kui need midagi nõuavad. On vaid õigused, kuid mitte kohustusi. Karistustest ma ei räägigi. Mind pandi omal ajal nurka, sain riielda, tutistada ja kasevitsa kah. Paaril korral isegi rihma. Ja minust sai korralik, seaduskuulelik tööinimene. Kuigi praeguste mõõdupuude järgi oli kogu see minu kasvatus väga vale ning ebapedagoogiline.
Raivo Paas 17. oktoober 2015 16:19
Riik on võtnud õiguse reguleerida, määrata, keelata, ladunud kohustused. Vanemale on jäänud kohustused , vastutus, piiratud õigused ja võimalused. Siis tuleb keegi tark ja targutab. Vanem peab 100 euroga maksma ettenähtud kulud 200 eurot, lisakulud sada eurot, ülejäägiga last tervislikult toitma, oma tööst ja lapse une ja koolivälise 3 tunnjiga kasvatama ümber seda mis koolis kasvatatakse 6x10 minutit, + kooli ja vanemate vaba aeg. Head kasvatamist.
Pff 17. oktoober 2015 20:40
No vott....kõik on valmis targutama aga kui ise sama orgi otsa lendavad siis on kökimöki
16. oktoober 2015 19:38
olen küllalt vana ja elu näinud oletan et milleks üldse lapsi, kas ainult nime edasi kandmiseks ja selleks et kui oled nad valesti üles kasvatand et omavahel sugulane sugulase vastu viha peaks või valitsuse raharaiskamis poliitikale kütet annaks.MÕTETU ÜRITUS
7-lapse ema 16. oktoober 2015 18:37
Lapsi tuleks kasvata nii et,nendest ka korralikud inimesed tuleksid.Lapsele tuleb õpetada elus vajalikke asju nagu ausus,sõbralikkus,kohusetundlikus ja austust oma vanemate vastu.Meie oma lapsi kasvatame nii nagu peaks kõik lapsevanemad aga pooled ju ei tee seda.Meil on õnneks nii kui lapsel on mure siis,me kuulame teda,kui on vaja lapsel abi siis,aitame teda.Töölt tulles õhtul kella 17:00-ajal ma tegelen koguaeg lastega,mängime lauamänge ja teeme muidu huvitavaid asju.Lasen oma lastel arvamusi välja öelda kui neile midagi ei meeldi ja mis meeldib ja arutame omavahel mis on kõige parem ja mis ei ole.Põhiliselt me räägime oma lastega koguaeg igapäev kuidas tuleb vanemaid inimesi aidata ja austada ning kuidas rahaga majandada,arvestada teistega jne! Nüüd olen jälle halb ema kindlasti eks kukkuge jälle näägutama et,kasvatan oma lapsi valesti! Oma lastest mina pätte ei kasvata!
doseerida ettevaatlikult 16. oktoober 2015 18:03
tean õigel aja head rohtu isegi mitut, mossis nägu , urva plaaster , väga rasketel juhtudel issi rihm
Rahvamees 16. oktoober 2015 17:36
Siin on tegu nn. " vabakasvatusest " sonivate ametnike poliitikaga. Lapsel peab maast - madalast selge olema, et vanemaid tuleb austada. Praegune reformiametnike vastutamatu mula pressib reformimeedias peale ainult mingeid laste õigusi ja vabadusi. Samas on Eestis kodutuid tänavalapsi kellede arvugi loendamatud " lastekaitsespetsialistid " ei tea! Haridusametnikud tegelegu lastega kes abi vajavad. Selle asemel rünnatakse õpetajaid kes pätistunud nolgi tunnist välja viskavad.
üksikema 16. oktoober 2015 16:04
ihuüksi sai 2 poissi meesteks kasvatatud. vaeselt küll. aga kõik 3 täismeest õpivad ja töötavad. 1 ka juba pere-inimene. samas on mat. kindl. korralikust mõlema vanemaga perest pärit pätte. nii ja naa. ei ole see teema nii üks ühele. neid tahke ikka rohkem nagu.

mõte 16. oktoober 2015 15:29
Ma olen alati unistanud, et üks ööpäev oleks vähemalt 72 h pikk, siis jääks ehk leiva teenimise kõrvalt aega millekski muukski, näiteks lastega rääkimiseks. Seadused kohustavad sul lapsele tagada miinimimumpalga suuruse summa kuus, ei muud. Hea näide on lahku läinud pered, kaasnevad elatiskohustused, lapsega suhtlema ei pea. Ühesõnaga kogu triangel käib ümber suure rahapaja, empaatia ja kasvatustöö on kolmandajärguline. Tegemist on "juriidiliselt on kõik ok" süsteemiga. Tegelikult võiks kolmanda planeedi tegelaste abistamise asemel tänavavalgustused korda teha või tõesti noortekeskusi juurde rajada,
vabakasvatus 16. oktoober 2015 15:22
ei ole VABANEMINE KASVATAMISEST. Need praegused lapsevanemad on ise oma eludega puntras (mitte kõik), ja nii ei leitagi aega lastega tegelemiseks. Küll lasteaed ja kool õpetavad. Juba lasteaias on näha, kuidas lapsed käituvad ja kaaslastega suhtlevad. Vihane vanem tõstab lapse hommikul üle rühmaruumi ukse sisse, läheb minema ja laps on solvunud ja tige terve päeva. Ja õpetaja muudkui räägib, räägib, räägib. On suur rõõm, kui teda kuulda võetakse
nipitiri 16. oktoober 2015 15:37
Pevkur arvas, et põgenike peredes on täiesti normaalne kui ema on kodune ja laste jaoks alati olemas. Tuleb välja, et tumeroheliste lapsed vajavad ema rohkem kui heleroheliste lapsed. Oot, mitu aastat Eesti emad saavad riigitoetuste abil lapsi kasvatada ja kodus olemise eest palka!?
Nõus! 16. oktoober 2015 16:16
Kahjuks teadmatud ajavad sassi vabakasvatuse ja kasvatamatuse, mis on 2 ERI ASJA! Vabakasvatus on vastupidine vanaaegsele "kasvatusele", milleks oli käskimine, keelamine, vabakasvatuse termin tähendab lapse kasvatusele teistmoodi lähenemist ehk siis temaga tegelemist, arutlemist, kuulamist, üpetamist- lapsele rohkem aja pühendamist! Kasvatamatus on see, kui laps röögib, viskab pikali, vaidleb vastu, hiljem ei taha kooli minna, ei taha tuba koristada, jne jne. Harige end palun: http://www.tlu.ee/opmat/ka/opiobjekt/RKP6007/Pohilised_kasvatuskasitused/vabakasvatus.html
üks vanaema 16. oktoober 2015 14:00
Loen ja imestan neid kommentaare! Nii, nagu suur protsent inimesi arvab, et vägistamises on ohver ise süüdi, arvab kahjuks suur osa siinsetest kommenteerijatest, et ka laps on selles süüdi, kui ta on nö "paha laps", kes ei kuula sõna, ei austa vanemaid, ei taha koolis käia jne. Ma küsin selliste vanemate käest nii: Milleks teil last/lapsi vaja oli? Kas te teadvustate, et te ise peate olema oma lastele eeskujuks, vastasel juhul ärge lootke head inimest sirgumas ja teid abistamas! Kui last on vaja ainult käsutamiseks ja koduabiliseks, siis parem palgake koduabiline. Koduabilisele ei pea osutama armastust, leidma aega ja vajadusel tuge pakkuma. Rahaliselt tuleks ka odavam, kui arvutada kokku, et lapsele tuleb osta eluks vajalik, riietada, toita, katta hobidega seotud kulutused jne.
* 16. oktoober 2015 13:48
Kasvatus algab lapse sünnist. Kui seda tarkust on ignoreeritud, siis tagantjärele on võimatu asju parandada. Kooli tulles on laps juba suuresti väljakujunenud isiksus, seega võivad õpetajad küll suunata, aga ümber kasvatada ei saa ega täita varase lapseea tühje lünki. Korralikust kodust oma vanematelt eelkoolieas õiged väärtushinnangud saanud laps ei lähe koolis kaagiks. Süüdistused, et miks kool ei kasvata, on elukauge jutt, süüdistused kasvatamatuses tuleb ikka vanematele suunata.
LOOSUNG 16. oktoober 2015 13:04
Ära löö last (sest laps lööb vastu!)
Tehnika 16. oktoober 2015 12:45
ajastu, peaks välja nuputama lapse karistus seade. Siis oleks lapse enda teha, kuidas käituda ja süüdistada pole ka vaja kedagi. Aga kindlasti paremuse poole me teel küll ei ole niikaua kui midagi ei muudeta.
Kaakidele 16. oktoober 2015 12:35
heaks saamiseks aitab ainult peksmine. Kui laosevanemad ja õpetajad koolis ei tohi kaake korrale kutsuda, siis peab igas koolis olema kooli timukas, kellel on õigus määrata füüsilisi karistusi ja neid ka kohe täide viia. Selleks peab timukal olema kaakide rahustamise ruum peksupingi ja soolvees ligunevate vitstega. Kui kaagil ikka taguots saab viilikirja löödud, siis õpetajale vastu ei haugu ja laetud parabellumit kooli kaasa ei too. Mõnele kaagile tuleb nädalavahetuseks ette ka anda, et majaseinu ei sodiks ja kedagi kividega ei loobiks.
Jürgen Ligi, tuleta oma lapsepõlve meelde ja aita koolidesse timuka ametikoht sisse viia. Kohalik võim aga aidaku peksupingi ja heade vitstega. Neid viimaseid võib ka õuesõppe tunnis lapsed ise korjama saata.
makaak 16. oktoober 2015 12:50
Huvitav teooria sul. Aga, sa makaak selle peale ei mõtle, kuidas ühest lapsest saab seesamune, sinu poolt paljulaidetud KAAK? Ma võin valgustada: Sellisest perest pärit laps, kelle vanemaid ei huvita tema hingeelu, kus temalt ainult nõutakse ja kästakse, ise midagi vastu andmata (pean silmas tuge ja mõistmist). Nii need lapsukesed veedavad järjest rohkem aega kodunt väljaspool ja suure tõenäosusega satuvad halba seltskonda, lootuses leida sealt MÕISTMIST, mida kahjuks ei tule:( Ütle mulle, KES on selles süüdi, kas 1) vanemad või 2) laps??
õunake 16. oktoober 2015 13:19
Ilmselge on see, et laps ei ole oma olukorras süüdi, aga alati ei ole need kaagistunud lapsed pärit hoolimatust kodust! Mina tean joodikperet, kus kasvas kolm toredat last, kes olid juba lapsena toredad ja saavad ka praegu, täiskasvanuna, eluga hakkama. Mõni laps lihtsalt läheb halvale teele ja ainus takistus olekski ehk aastateks tuppa lukustamine, aga ilmselt sellel ka head tagajärjed ei ole!! See ei ole nii must-valge kui tundub!
õunakesele 16. oktoober 2015 13:48
Ilmselt ei ole sa vastava statistikaga kursis, et joodikperest tulevad valdavalt, see protsent võis olla lausa 80 elus läbikukkumisele määratud õnnetud inimesed. Siin mängib päris miti näitajat kaasa, nagu näiteks geenid, halb kodu, olematu eeskuju jne. See, millest sina kirjutad on ERAND! Tean minagi paari edukat inimest, kes on pärit nö joodikperest, aga see on suur tahtejõud ja teadvustamine lapse enda poolt: Milliseks ta saada EI soovi! Suurem osa sellistest õnnetutest peredest pärit lapsi niisugust asja omale teadvustada ei suuda ja lähevad kahjuks vooluga kaasa. Erand kinnitab reeglit. See olukord on siiski üpris mustvalge. Miks juba vanasõna ütleb, et laps on kodu peegel?
Saavad elus hakkama 16. oktoober 2015 15:26
mis kriteerium see on???
Inimene peab olema terve ja õnnelik ning seda ka teistele: oma lähedastele ja järeltulijatele edasi andma.
Pärit ka alkosuguvõsast ja see, et ma kuritegusid ei tee ... ei tähenda, et mu elu oleks täisväärtuslik ja ühiskonda-kogukonda toetav. Terve inimene on esiteks endast lugupidav, väärikas ja aus ja panustab oma aega ka TASUTA vabatatlikult oma kogukonda ja keskkonda ning väärtustab nii ennast, kui teisi inimesi selles ühiskonnas.
Samas ei riku seadusi-reegleid, ei viili kõrvale et saada kuidagi kergemini läbi või omakasu vaid ühiskonna heaolu.
TERVE inimene käitub tervelt ja ei musta, alaväärista, kiru, ohverda ennast ega teisi inimesi ...
Ma ei ole veel seal ... kuid andestades ja tegutsedes (mul on eesmärk), tahan enne surma sinnani jõuda ... MIKS peab ühiskond ja inimesed olema nii kriisis (haiged, mitte toimivad), et nad ei saa kohe õigel ajal teha õigeid-vajalikke otsuseid ja panustada nii nagu TERVE ühiskond vajaks.
Jaanika 16. oktoober 2015 12:26
Olen nõuka-aja laps, enda poeg juba pereinimene ja peagi saan vanaemaks. Paljud ütlevad, et nõuka-ajal ei olnud vanamatel kombeks lastega rääkida, selgitada, uurida-puurida jne. Mina ütlen, et kõik oleneb siiski konkreetsetest vanematest ja sellest, kas nad oskavad omale selgeks teha, missuguse kasvatuse tulemusel kasvab võimalikult tubli laps! Meie pere ei olnud rikas, meil polnud oma maja, isal polnud autot jne. Elasime 4-kesi keskmise suurusega 2-toalises ahiküttega korteris, aga olime vennaga maailma kõige õnnelikumad lapsed! See on põhiline asi, mille eest oleme vennaga mõlemad emale ja isale siiani südamest tänulikud- nad leidsid meie jaoks alati AEGA! Me rääkisime palju, arutasime, vanemad lubasid välja öelda meil oma arvamused ja siis arutati, miks mingi asi ei sobi või vastupidi. Me tegime väga palju koos, kasvõi igapäevategemisi. Kui vennal või minul oli mure, arutasime seda kõik neljakesi, kusjuures vanemad mitte ei halvustanud, vaid alati aitasid leida hea lahenduse, andsid nõu.! Oleme praegu vanematele alati toeks, külastame pea iga nädalavahetus ja arutleme siiani rõõme ja muresid ikka üheskoos. Selle põhimõttega kasvatasin ka mina oma poega, võttes alati aega ja olles olemas, kui ta vajas mind.

Ailin 16. oktoober 2015 11:53
Iga inimene valib alati hea ja kurja vahel need molemad on igauhes olemas ja vanemad suunavad last hea poole ja ainult enda kaitsmiseks kurja poole et seista oma koha eest ja enda eest elus.
Kurb 16. oktoober 2015 11:49
Kui praegu on jutt lastest, kelle vanemad on veel lapsed ja samamoodi vabakasvatusest ja rõvedast meediast mõjutatud. Mida põlvkond edasi, seda hullemaks läheb, nii ongi.
jalkafänn 16. oktoober 2015 12:06
õpi ajalugu. Vabakasvatus ei ole mitte mingi näitaja siinkohal- pätipoisse-tüdrukuid on alati kuhjaga olnud ja seda ajal kus olid väga karmid reeglid. Tööstusrevolutsiooni aegsetest tööoludest saad isegi lugeda- töölised olid muide peamiselt lapsed ja said väiksemagi eksimuse eest vastu kõrvu ja jalgu. See on ainult üks paljudest näidetest.
Ivan julmgi piinas lapsena kõiki kellest jõud üle käis ja temagi oli väga karmi lapsepõlvega. Seega ei, piinamine ei ole kohe kindlasti vabakasvatuse teema, vaid pigem selles kas vanemad suudavad last suunata või mitte
Mina ka 16. oktoober 2015 11:36
Muudkui räägin. Igal hommikul räägin, et kooli peab minema. Igal õhtul räägin, et nõud on jälle pesemata ja kooliasjad kokku panemata. Muudkui räägin, et õppida on vaja mitte minule ega õpetajale vaid ise endale. Ja seda kõike iga jumala päev. Mis selle tulemuseks on? Nõud pean ise ära pesema, hilisõhtuni temaga õppima, tema jonnimist ja nääklemist kuulama siis hakkan alles järgmiseks päevaks süüa tegema ja saan magama öösel. Laps peab mind nõiaks, kes kõike nõuab ja käitub nagu ikka ennast täis pubekas.
ei tunne sulle kaasa! 16. oktoober 2015 11:52
Kurb, et just sinusugustel emadel on alati täpselt samad probleemid! Valesti räägid, ise ei saa aru? Lapsevanem ei ole mingi orjapidaja, kes vaid käsutab; õpi ära, korista ära. Selle peale sinusugune ei mõtle, et äkki lapsel on ka mõnikord oma väikesed mured? Äkki läks sõbraga riidu? Võibolla ei õnnestunud trennis mingi etteaste piisavalt hästi? Oled sa kunagi uurinud lapse käest: KUIDAS ta ennast tunneb? Kuidas sõpradega läheb jne. Tuge pakkunud? Lapse kohus on ÕPPIDA, seda esiteks ja teiseks oma tuba ja oma asjad korras hoida. Sellest ma aga aru ei saa, miks sundida teda veel nõusid pesema??? Milleks? Selles sinu probleem ongi, et sa võtad oma last, kui täsikasvanut, mis ei pea nii olema. Nendest kohustustest on lapsele küll ja küll, et õppida, oma tuba nt kord nädalas koristada ja olla trennis tubli. Kodutööd oleks kena ikka enda peale võtta. Läheb iseseisva elu peale, küll siis peseb nõusid. Kodus peaks ikka hea olema. Sina aga lapsevanemana oled läbi kukkunud! Häbi sulle!
Lugeja 16. oktoober 2015 12:30
Ei tunne kaasa kirjutaja autorile. Huvitav iga päev sõbraga riius, iga päev lapsel ei õnnestu midagi, läheb halvasti jne. Siit selliste vanemate lapsed kasvavdgi kes arvavad, et võivad kõike teha. Hommikul ütleb, et ei viitsi lihtsalt kooli minna ja siis kallikene ära mine ja kui järgmistel päevadel ei viitsi kooli minna, tubli ära mine, ju tal mure. Räägime, saadab sinu pikalt, ikka räägime. Kaua sa selgitad lapsele kes sind saadab pikalt. Oi õudust. Olen õnnelik, sest minul on tublid lapsed.
nojaa... 16. oktoober 2015 12:36
...aga ära unusta, et selliseks (nagu sa kirjeldad) ei sünni ega kasva ükski laps ISE, vaid kasvatatakse oma vanemate poolt! Võtad omale koera, ega kasvata, tead ju küll tulemust? Ettearvamatu, hammustav, mööblit lõhkuv koer kasvab temast- sest teda pole õpetatud, ta ei tea, mis on lubatud, mis mitte! Sama lapsega. Nii need vanemad, kes kõike lubavad, kui ka need, kes ainult käsiutavad ja lapse isik jäetakse tähelepanuta, on samas paadis- see laps on juba eos elus läbikukkuja! Kasvatamine, suunamine, rääkimine ja õpetamine võtab rohkem energiat, kannatust ja aega, kuid tasub end kuhjaga ära. Laps, kellest on saanud edukas ning tark täiskasvanu, kelle üle uhkust tunda- kes siis seda ei sooviks? Aga see on vanemate töö, iseenesest sellist asja ei juhtu. Eranditest pole mõtet rääkida.
Anu 16. oktoober 2015 12:31
Võta teadmiseks, et laps ei ole asi! Kui sa ise ei ole talle eeskujuks osanud olla, siis pole sul õigust ka temalt seda nõuda. Sa teed sellest probleemi, et nõud pesemata? Kas sa oled lapse sünnitanud koristajaks ja koduteenijaks? Jah, sina pead nõusid pesema, sest sa oled ema. Laps las vastutab oma kohustuste eest. Kust sinusugused tulevad? Muuseas, kui sellisel lapsel on koolis probleeme, siis ükski õpetaja ei mõtle, et oi, küll on alles paha laps, mõeldakse, et mis pere see selline on, kus laps sedasi ära on rikutud tema kasvatamist ja õigeid väärtusi ignoreerides!
H.K 16. oktoober 2015 12:43
Sul endal piinlik ei ole sellist asja kirjutada? Mis ema või isa sa oled? Kui laps ei taha kooli minna, kus peaks ju ometi olema vahva, sõbrad ja suhtlemine jne, siis on teie peres asjad juba ammu väga metsas! Oled sa uurinud, milles asi? Äkki teda kiusatakse, narritakse? Võib-olla on mõne õpetajaga arusaamatus? Need asjad tuleb selgeks rääkida, mitte ummisjalu SUNDIDA, kui sa põhjust ei tea! Loodan, et su laps paneb su kunagi hooldekodusse, kus ka hoolealuste hingeelu kedagi ei huvita, vähemalt nõusid ei pea sa seal pesema, ära muretse. Oleks mul sinusugune ema, ma põgeneksin esimesel võimalusel kaugele, esimese mõistliku sugulase juurde!
Tiskrest 16. oktoober 2015 11:26
Mul allkorteris on üks selline ohjeldamatu. Ta on küll veel eelkooliealine aga on kasvatatud täielikuks egoistiks. Sõna ta ei kuula, kisendab loomalikult eriti enne magamapanekut ja ülestõusmisel. Jookseb ainult kandadel, mis paneb värisema kogu kortermaja. Vanemad on temast aga nagu ikka vaimustuses.
To: Tiskrest 16. oktoober 2015 11:45
Selline asi on absoluuselt lubamatu! Anna endast märku, sa EI PEA kasvatamatu tatika tõttu kannatama! Meil käis samasugune terror ülemiste naabrite poolt tegelikult lapse sünnist peale- ainult röökis. Ok, beebi, tal võisid olla gaasid ja muidu rahutu, rääkida ju nii väike ei oska. Olles ise ema, kannatasin selle aja ära. Paraku ONGI hüperaktiivne, ärahellitatud ja sõnakuulmatu jõmpsikas ja seda ka 2, 3 aastaselt...Praegu on ta 4 aastane ja siiani pidevalt röökinud (jonnisegune röökimine + jalgade trampimine iga jumala hommik ja õhtu). Mind abikaasaga hämmastas, et kuidas üks pealtnäha korralik ema LASEB oma lapsel nõnda kaua nutta ja röökida, ega suuda (või ei taha?) oma last rahustada. Kujutan ette, et lapsel endal tekib ka sellise röökimise tagajärjel peavalu jne. Ühesõnaga ma läksin ilma igasuguse valehäbita nendega rääkima, et nad ei ela siin majas oma lapsega 2kesi, elavad kortermajas, kus tuleb arvestada ka teiste inimestega, kes hommikul soovivad välja puhata ja pärast tööpäeva rahulikult magama jääda, meil on selleks ÕIGUS! Iga kord, kui laps röökis läksin mina või abikaasa uksele koputama, et halloo, palun vaikust. Kui laps on aktiivne, siis palusime sel emmel võtta aega ja viia ta õhtuti parki mängima ja ronima! Õnneks on hakanud terror lahenema. Ärge tundke valehäbi, andke endast teada! Viisakalt, aga järjekindlalt, vastasel juhul ei muutu midagi!
aastane 16. oktoober 2015 11:20
Kuidas ja millisel põhjusel on kutsutud ( artiklist lugesin välja ) aastasele lapsele politsei ? Selles vanuses?
Alar1 16. oktoober 2015 10:55
Alustaks küsimusest - Miks on laps karistamatu? Vastus: Sellised on seadused. Uus küsimus - Kes neid seadusi teeb? Vastus: 101 raha peal väljas olebat idiooti, kellel puudub igasugune side reaalse eluga.! Neid ei huvitagi laste käitumine, vaid hoopis autoliisingu ülempiir ja teised rahalisedhüved.
Ei Alar, 16. oktoober 2015 11:06
pole mõtet süüdistada ühiskonda või valitsust, ega ka seadusi. See kõik tuleb kodunt, kodu on see, kust laps saab eeskuju ning ellusuhtumise. Vanemate tegemata tööd ja viitsimatust ei tasu kellegi teise kaela veeretada.
Alar1 to ei, Alar 16. oktoober 2015 11:34
Ka kodus põrkab lapsevanem seaduse otsa: Seadus ei luba lapse peale isegi pahandada, vitsa andmisest rääkimata. Laps ei oska veel kingapaelugi siduda, kuid teab väga hästi oma õigusi ja teeb ema peale politseisse avalduse. Ja ema saabki seaduse järgi karistada?! Kõik ei tule kodust ja ma ei veereta midagi teiste kaela. Seadused ei luba last korrale kutsuda! Eriti koolides.
loll jutt 16. oktoober 2015 11:58
Appi, kui haige jutt! Ma pole oma tutvusringkonnas ühtki sellist lapsevanemat kohanud, kelle peale oma laps oleks pollarisse kaevanud:D Ära ikka luuleta ka! Miks peaks üldse lapse peale häält TÕSTMA? Kui ise selgitada ei oska, siis on ikka kivi lapsevanema kapsaaeda, laps ei ole päris kindlasti selles süüdi, kui tema peale karjuma peab. Karistada saab ka mõistlikult, midagi ära keelates või ära võttes, kokkuleppeid tehes.
vello 16. oktoober 2015 10:33
mida kibedam vits seda armsam laps see on vanasõna ja ega ta asjata pole vanasõna...
nuuks 16. oktoober 2015 10:48
Nagu ikka, saadakse asjadest taguridi aru. Sisu on tegelikult see, et kui vanem armastab, siis on endal ka valus lüüa, kui ei armasta, siis on kerge peksta. Siin on just vihje sellele, et kui armastab, siis peaks peksmisest ikka vägagi hoiduma. Aga vägivaldsetele pole vaja ei loogikat ega armastust. Tugevama jõud künnab alati üle.
Peksavad 16. oktoober 2015 11:04
...need vanemad, kes ei oska vastavalt lapse vanusele asju selgitada! Alates sellest, kui laps õpib kõndima ja hakkab jutust aru saama ning rääkima, soovib ta oma vanematega koostööd teha! Ta soovib maailma avastada ning siin hakkabki pihta vanemate elutöö (kasvatada lapsest mõistlik, endaga elus toimetulev inimene), kasvatamine. Tuleb selgitada, miks mingit asja ei tohi, mis siis juhtub, millised on tagajärjed jne, miks miski on hea, miks tuleb olla viisakas jne jne. Laps SAAB aru! Kui ei ole aega alati asju lahti selgitada nt hommikul kiire, vaja tööle jõuda, lapsed lasteaeda jne, siis tuleb anda lapsele lubadus: Tead, praegu on väga kiire ja me ei jõua sellest rääkida, aga õhtul ma seletan sulle kõik ära! Sellest tuleb ka kinni pidada. Suhtlemine on see põhiline, mis kujundab lapsest inimese, tubli inimese ja ühtlasi peegeldab kõige paremini vanemate armastust lapse vastu!
Alar1 to vello 16. oktoober 2015 11:41
Selle vanasõnaga võid sa ppraeguste seaduste järgi vangi minna!
Alarile 16. oktoober 2015 12:08
Sina oma seadustega. On sul üldse mõni laps suureks kasvatatud? Ma leian, et iga lapsevanem soovib, et tema lapsest kasvaks asjalik, korralik inimene, on ju nii? Keegi ei vii end mingite seadustega kurssi, umbes nii, et ahaa, lapse peale ma karjuda ei tohi, sest ta võib minu peale kaevata. Ja üleüldse mida tohib (seaduse järgi, mida mitte). Lapsevanemad lähtuvad sellest, mis nende arvates on lapsele parim ja tulemuslikuim kasvatusviis ja nii käituvadki! Kahjuks just need, kellega vanemad pole suhelnud rohkem, kui puhtad riided selga andnud ja kõhu täis söötnud ning õppima käsutanud...nendest lastest kasvavad komplekse täis, ebakindlad täiskasvanud, kes ei oska otsuseid teha, ega jõua elus kaugele! Oma "kallitest" vanematest nad samuti lugu ei pea ja suhtlevad nii vähe, kui võimalik. Kes sellist tulemust soovib, andku minna! Suhelge oma lapsega nii vähe, kui võimalik, nõudke, tõste häält ja võite kindlad olla, et pensionieas ei tunne ükski laps teie vastu huvi!
ohoh 16. oktoober 2015 10:05
Mina arvan,et saab ka vitsata,kui lugu pidada oma lastest ja öpetada,kuidas peab kohtlema teisi inimesi.Täiesti lubamatu on kodus kiruda kyll presidenti,kyll valitsust ja naabreid jne,sest sealt see köiki solvamine,mitte lugupidamine tuleb.Vaadake kasvöi tänast päeva,kus möni Riigikogulanegi igal vöimalusel solvavad ja kirjutavad inetusi,solvavad avalikult.Ka on näha,kes kuidas oma poega kasvatanud,on ju näidised Riigikoguski olemas.Kui isa pole millegagi rahul,kuidas siis lapsed teisiti.

Room 16. oktoober 2015 09:55
Asi on tõsisem kui lihtsalt vitsapuudus. Need lapsed vajavad psühhiaatri abi. See on aga meil korraldamata. Tundes natuke lähemalt olukorda lasteaedades, võin tuua näiteid, kus ühe sellise hüperaktiivse ja agressiivse lapse pärast lahkuvad töölt igati tublid õpetajad. Kui vanemad ei taha, ei saa lasteaed midagi teha, et asja parandada. Parimal juhul võetakse tööle tugiisik, kes päev otsa tegeleb vaid selle ühe lapsega, käib tal varjuna kannul ja püüab teisi lapsi füüsilise vägivalla eest kaitsta. On see normaalne?! Need lapsed vajavad arstiabi, neid on võimalik ravida, sest nende haigus ja väljakujunemine on algjärgus. Sellega aga lasteaiaeas meie ametnikud ei tegele. Lapsed "lohistatakse" lasteaia lõpuni ja lükatakse siis kooli. Koolis võetakse ta hoopis karmimalt vastu. Koolikõlbmatu, koolikiusaja ja läinud ta ongi... Lasteaiaõpetajad ütlevad eksimatult, kellest saavad lasteaiast lahkudes koolikiusajad, sest lasteaia vahetamine tavakooli vastu ei kaota lapse isiklikke probleeme. Erikoole ja nt nädalahoiuga erilasteaedu, kus tegeletaks probleemsete lastega meil ei ole. Ega nende olemasolugi kõiki probleeme ei lahenda, sest lapsevanemad ei taha tunnistada, et nende laps vajab psühhiaatri. Samas tunnistavad paljud neist ise, et nad ei saa lastega kodus hakkama ja osa kindlasti kasutaks ravivõimalust. Koolikiusamise vastu on hakatud hoogsalt tegutsema arvestamata sellega, et koolikiusamine saab alguse juba lasteaiast!
Meid , eestlasi on liiga vähe selleks, et lihtsalt mugavusest jätta osa oma tulevikust ripakile!
borlek 16. oktoober 2015 09:48
Üks ja ainuke võimalus on see, et lapsega tuleb piisavalt palju aega koos veeta ja seda juba varases nooruses.
jaan 16. oktoober 2015 10:22
üks ja ainuke võimalus on see, et ei emad ega lapsed ei tohiks süüa keemiat täis topitud toitu, lapsed muutuvad täiesti võimatuteks, nendega ei ole võimalik rääkida, nad ei kuula kuigi üritad seda teha juba imikust peale
Juri 16. oktoober 2015 09:45
Sellistel juhtudel aitab vana hea rihm või vits. Muidugi pärast võib laps lastekaitsesse kiunuma minna ja õigust jääb veel ülegi. Puutumatus soodustabki süüdimatut käitumist. Minu kui noore inimese aitas rihm kindlasti. Kui ei ole arusaama teguviisist, siis on vähemalt vitsahirm. Mind ei "traumeerinud" see karvavõrdki vaid soodustas head käitumist.
jah aga 16. oktoober 2015 12:24
kahjuks mitte kõik vanemad ei anna endale aru, mille eest, kui palju, millega ja kuidas oma last karistada. Siin ongi see moment , kui üks vanem annab vitsa ühe korra ja õrnalt hoiatuseks, siis teine vanem võib anda täie jõuga ja nii, et laps on verel.
plääd 16. oktoober 2015 09:43
Tänapäeva lastel pole reegleid, neil on ainult õigused ja karistamatuse tunne. Teevad lolluseid (sageli nimelt) ja teavad et mitte midagi ei juhtu.
Vanasti oli vitsahirm ja lapsed olid reeglina head, sellist hullukontingenti küll ei mäleta nagu tänapäeval on, et ühes klassis võib olla pea 1/3 lastest hüperaktiivsed hullud, kes terroriseervad ja märatsevad nagu tahavad.
Mina oma lastest sellisteks kasvatada ei taha, sellepärast mu lapsed teavad kus vits asub ! Hirmu tekitab ainult see et varsti ongi enamus lapsed sellised sõgedad et mis need vähesed korralikud siis tegema hakkavd...
to ka ema 16. oktoober 2015 09:38
kui su laps ei lähe kooli,oled süüdi sina mitte klassijuhataja või koolidirektor.Sina oled oma lapsega 24/7. Kui su laps sinuga ei räägi või nähvab pidevalt,miks sa pole õpetanud teda ennast austama ?
austust eelkõige enda ja ka teiste vastu.Kasvatamine on üks raskemaid asju maailmas,sest puudup hea retsept,kuidas seda teha.Minu retssep on selline,et anna oma lapsele aega ja rahu.Säilita rahu kodus,ära räägi teistest halvasti lapse kuuldes.Ära piirdu küsimusega,kas õpitud ja kas söönud oled.Jäta vaatamata õhtune seebikas,võta aeg lapsele.Muidugi,sellega peab alustama maast madalast.Hiljem on raske midagi saavutada,suhe lapseba jääbki pealiskaudseks.
T 16. oktoober 2015 09:37
Pole ju midagi imestada, kui on nii palju täiskasvanuid, kes ikka veel tarkust taguotsast otsivad ja sealt mööda keha laiali proovivad peksta. (???!!!) Aga probleemid pole seotud üldse tarkuse puudumisega vaid empaatiaga. Peksame hoolimise südame ümbrusest mujale laiali? Kas pole absurdne!? Nii ainult treenite last hirmuga alluma ja saate endale ühe vihkaja juurde.
Teisitimotleja 16. oktoober 2015 09:34
Karistama peaks eelkõige lapse kaitsjaid kes oma lolli mola ja vaar arusaamadega on lapsed ara rikkunud. Kui lapse vanemal on õigus ara võetud oma last karistada siis nendest kasvavadki karistamatud lapsed kes on kogu ühiskonnale suureks nuhtluseks
pro 16. oktoober 2015 09:27
Lääs on teel põhimõteteni, et laps ei kuulu lapsevanematele vaid on ennekõike keskvõimu omand. Siit järeldage ise edasi milline saab olema lapsevanema roll....
MM 16. oktoober 2015 10:19
Laps ei kuulu kellelegi, ka mitte lapsevanemale. Laps pole asi.
eee 16. oktoober 2015 11:50
Vits on kasvataja,kui vaja! 12. august 2018 03:20
Nii peaks olema,kuid tegemist on tulevase orjaga,kellega riik on arvestanud.

pealkrii peaks olema 16. oktoober 2015 09:24
Kes ometi karistaks neid emasid ja isasid, kes kasvatavad oma lapsest jõhkardi ja sadisti juba väieksest peast. Kas tehakse lapsega kodus niimoodi, et ta julgeb väljas kodust elu matkida, miks lapsevanematest ei räägita?! nemad ju vastutavad oma kasvatusvilja eest.
WW 12. august 2018 03:25
Millal sa kasvatad?Töö igal pool,kodus ja tööl.Endal tubli laps,kuid sooviks talle rohkem aega pühendada.Ma olen nii väsinud ja see sentide lugemine käib närvidele,kuigi käime naisega mõlemad tööl ja lolluste ja luksuse peale raha ei kulutu.Scandinavia here i come:)
Kuula! 16. oktoober 2015 09:17
Ainult rääkimisest ei piisa, vähemalt kuulata ja nähtut peegeldada on ka vaja.
2 poja ema 16. oktoober 2015 09:15
lapsi peab kasvatanii, et nad autstaksid teisi inimesi. Aga kui ema-isa ei ole autoriteet, mis siis enam tahta. Kui kodus käib jut, et president on loll, peaminister idioot ja mendid nõmedad - mis lapsed sealt kasvavad. Mina kasvatan lapsi nii, et iga inimene, kas kodutu, väärib austust. Ja seda nalja küll ei ole, et pubekas julgeb kodus minule või isale vastu haukuda või ülbitseda.
Mina... 16. oktoober 2015 09:12
...olen näinud kuidas nelja aastane peksab oma ema rusikatega vastu nägu ja karjub - Sina ole vait,mina räägin praegu-ja lastaksegi lapsel niimoodi jaurata,rääkimata pidevast sõnakuulmatusest. 6-7 aastaselt olla juba jõhkral moel kassi ära tapnud.Vanemad aga arvavad,et laps on imelaps,kuna oskas juba viieselt lugeda....mida oskavad ju tegelikult paljud lapsed.
Isa 16. oktoober 2015 09:09
Sõnakuulekus tuleb ikka õigel ajal tagumiku kaudu pähe õpetada ,et vanematele vastu ei haugu. ja vana hea urvaplaaster -vits. te politseinikud ja muud targutajad võite oma õpetustega kuu peale minna. vits on siiski ainult eemalt hirmutamiseks ja löömine on viimane variant. Kui asi kisub politseisse on see vanemate tegemata töö. Ei ole olemas halbu lapsi, on olemas halvad vanemad kes ei oska oma lapsi õigesti kasvatada. Minu pojad on 5 ja 7a.
ära hõiska enne õhtut 16. oktoober 2015 10:44
5 ja 7 ?????
Räägime siis, kui nad on 15 ja 17.
Hõiskan ikka küll! 16. oktoober 2015 11:46
Annan sulle valida: Kummbaid eelistad, kas vitsaga või vitsata kasvatatud 15. ja 17. aastaseid?
Kolme lapse ema ( 18a. tütar, 16a. poeg ja 12a.tütar ) 16. oktoober 2015 12:24
Oleme abikaasaga omad lapsed suutnud korralikeks ja teisi austavateks kasvatada ilma vitsata. Ja teeme jätkuvalt kõik selleks, et see nii ka jääks. Koolis käivad ilusti, sotsiaalselt aktiivsed, hästi õppivad ja eeskujulikud lapsed . Kodus abivalmid.
Samas, mulle ja ka mu abikaasale on vitsahoobid tuttavad. Kas see muutis olukorda? Ei, tekitas trotsi ja siiani sees keeb, et miks nii? Ei olnud ma pätt ega pidutseja. Probleemiks oli teismeeas oma arvamuse välja ütlemine. Kõik see muutis vaid nii palju, et oma lapsi ma nii ei kasvata. Ehk siis vitsahirmus.
Minu enda laste puhul on toiminud suurepäraselt maast-madalast paika pandud reeglid, olles ise lapsi toetav ja suunav ning nendega pidevalt tegelenud. 18 aastane tütar pole kordagi peol käinud ega alkoholi tarbinud. Kenasti peale tunde tuleb kohe koju, õhtul läheb huvialasse ja kohe koju tagasi. Ja ta ei tunnegi vajadust. kuigi teda on kutsutud pidudele. Ta keeldub, sest tal on omad põhimõtted välja kujunenud.
Nüüd kindlasti mõni ütleb, et kuidas ma saan kindel olla selles, et ta pole ei suitsu proovinud, alkoholi tarbinud ega pidutsenud. Sest ma olen alati laste jaoks olemas! Ja siia juurde lisan ühe olulise fakti. Need lapsed kes on nö head, aktiivsed ja korralikud lapsed olnud väiksest peale, kelle jaoks on vanemate tugi tagatud, on ka teisemeas head lapsed. Tean oma laste klassidest paljusid selliseid noori. Sealhulgas ka mitmeid üksikemade lapsi. Kogu jutu võtan kokku üheselt: vanemad peaksid lastega rohkem tegelema! On erandeid, kus tõesti vanem on lapse jaoks kõik teinud, kuid kahjuks ei anna see tulemusi. Ja see ongi lapsel psühholoogiline probleem. Enamjaolt aga on kinni vanemates ja nende püüdlustes laste jaoks olemas olla. Materiaalne kindlustatus pole ainus mida lapsed vajavad. Laste kasvatamine tähendab ohvrite toomist enda arvelt. Kuid selleks peab olemas valmis, kui last plaanima hakatakse.
15 aastase tütre ema 16. oktoober 2015 14:03
Sa võtsid mul sõnad suust! Täpselt nõnda ongi! Olles oma lastele olemas, sa lihtsalt tead ja näed ja sinuga TAHETAKSE jagada oma elu, naerda , kurta ja arvamust küsida. Need, kes siin vastupidist väidavad, tunnevad sisimas häbi ja piinlikkust, et ei ole osanud oma lapsi kasvatada ja saavad aru, et enam midagi teha ei saa, kuna on lootusetult hilja!
kahe täiskasvanud tütre ema 16. oktoober 2015 19:41
Natuke kurb, kui 18 aastane pole kordagi peol käinud, armunud olnud.....millal siis veel. Mina küll lubasin oma tütreid natuke õpingutest tuulutama, tulid ikka rõõmsalt ja kainena koju ja vahest muljetasid minuga mitu tundi. Tean perekonda, kes ka ei lubanud oma täiskasvanut poega mitte kuskile, hea rahulik vanematel, ei pea muretsema, aga nüüd pojake
42 aastane vanapoisist nohik.
WoW 12. august 2018 03:30
Anna adress,parem nohik,kui joodik:)
. 16. oktoober 2015 08:59
Keegi võiks rajada firma "Anonüümne karistaja".
Vajadusel tuleb klienditeenindaja Jõuluvana kostüümis, annab lapsele traditsioonilise keretäie, ja lahkub "universumi avarustesse".
Ka ema 16. oktoober 2015 08:53
Olen ise lapsevanem mitmele lapsele. Ja nad on justnimelt selles vanuses,kus hakkavad probleemid tekkima. See soe soovitus-rääkige-ajab pehmelt öeldes naerma. Kaua ma räägin,räägin,räägin,kui puberteetik lajatab toa ukse kinni-ei koti. Veel räägin,astutaklse kodunt minema. Tuleb tagasi-jälle räägin,räägin,räägin..... Tulemus-olen üdini tüütu ja näägutav vanamutt. Saage aru kallid lastekaitsjad,noorsootöötajad ja politseinikud,et paljas rääkimine ei too lahendust. Lastele on antud liiga suured õigused ja vabadused,karistamatuse tunne lööb üle pea kokku. Nad teavad juba õige noorelt,et tegelikkuses ei saa neile mitte midagi teha.Neil on õigus oma vanemate peale kaebus esitada,kui need julgevad sigaduse peale keretäie anda. Ja karistatakse mitte last,vaid vanemat. Kui laps ei lähe kooli ja vanem on teinud erndast olenevalt kõik,mida teha saab? Äratab lapse hommikul,viib kooli või saadab bussile,see aga otustab ikka enne koolijõudmist jalga lasta? On siis vanem süüdi?? Mida peaks ta veel tegema? Võtma end töölt lahti ja lapsega koos tunnis istuma? Teatavast vanusest alates saab laps suurepäraselt aru,mida tohib ja mida mitte,mis tähendab kohusetunne .Kui laps sellele kõigele süliotab,siis andke andeks aga rääkima te võiutegi jääda. Selle rääkimise tulemusena tapetakse tänaval kasse,koeri ja koolis õpetajaid. Varsti lastakse koolimajad õhku,teie ikka räägite.Siin ei aita muu,kui vana hea madjakas. Tarkus tuleb ikka tagaotsa kaudu keresse istutada,kui ülemine pool ei noki. Nii tehti vanasti ja mina vähemalt ei mäleta,et minu kooliajal oleks õpetajaid maha lastud või vanemaid kohtusse kaevatud.
Just just 17. oktoober 2015 20:49
Nagu kunagi tehti,vits majja ja varakult kesta peale....kus vanasti julges laps miilitsasse kaebama minna,vits tõi mõistuse koju,ons keegi sellepärast hukka läinud. Kuradi meedia raisk,ja mingid pedagoogid....pläägutage edasi,rääkima võibki jääda kui teismeline ei kuula. Räägime ja korrutame nagu papagoid,ära tüütab see pidev rääkimine kui sind ei kuulata. Naeruväärne.
Kui to Ly Kallas 16. oktoober 2015 08:27
Looks õige rääkivate politseinike firma? Rääkige, rääkige, rääkige! Näis, kaua jaksavad? Ja kas tulemusi ka tuleb? Hea on õpetada, proovigu ise ära, siis näeks hea õpetuse tulemusi. Ja miks mitte? Aga "meil lobisemise eest palka ei maksta"!

matsikene maalt ja metsast 16. oktoober 2015 08:22
...laps ju näeb kuidas võivad tuhanded täiskasvanud karistamatult üle PIIRI tormata- miks temale siis on keelatud üle "piirikese" käituda..., Lp. Jaak(07:40) kirjutab mustvalgel Lp.Jaanale "vabakasvatuse reeglid"..., , väga õige diagnoos olukorrale!!!...
Vanaisa. 16. oktoober 2015 08:21
Mäletan hästi, kuidas ema meile iga, kellegi või millegi vastu suunatud ebaõigluse peale küsis : " Kas sul oleks hea, kui sulle niiviisi tehtaks-löödaks-petetaks-narritaks jne. ? ". Olen ka oma lapsi selles vaimus kasvatanud ja, peab tunnistama, päris tulemuslikult. Olen üpris kindel, et kui selline seisukoht laste kasvatamises trendiks kujuneb, kaob kiusamine ja huligaanitsemine hoopis. Kahjuks pole harvad juhtumid, kus vanemad lausa õhutavad lapsi ENNAST MAKSMA PANEMA. Emast maksma panna saab inimene ainult mõistusega. Rusikatega allutad teised vaid HIRMULE, mis omakorda sünnitab vägivalda.
Vabandust ! 16. oktoober 2015 08:23
Ennast maksma...... , mitte Emast.
Polt 16. oktoober 2015 11:48
Normaalsed inimesed kasvatavadki oma lapsi nii, aga mingi käputäis ei kasvata ja ei hakkagi. Nende käputäite omad terroriseerivad teisi. Nende puhul aitab see, millest nad aru saavad ja see ei pruugi olla ei mõistus ega sõnad.
see ongi 16. oktoober 2015 08:18
naistemaailm......kus naised "valitsevad"...
jaan 16. oktoober 2015 10:28
see ongi nii, et isad ei aita lapsi vaos hoida vaid jätavad emasid juba rasedatena maha üksinda rabelema- kes emasid kaitseb
Solei 16. oktoober 2015 08:14
See on see vabakasvatuse vili, kus lapsega peab ainult rääkima.Ja tulemuseks on see, et jõmglased teevad seda, mid at tahavad, sest vanemad on neile ainult rahakoti eest.Keelata ei tohi, karistada ei tohi, tööle panna ei tohi, lastega midagi teha ei tohi,.Lastel on aga kõik õigused käes ja süüdimatult.
16. oktoober 2015 11:18
Põhimõtteliselt su jutuga nõus, peale selle rahakotiteema. Kas rahakott lahti või kinni, see on ikkagi lapsevanema otsustada. Ükski seadus ei käsi osta firmakaid lapsele selga-jalga, ega viimase mudeli telefoni ega netti, jne. Teismelist ainult niisama jutustamisega enam ei mõjuta, hüved tuleb välja teenida!
ja nii ongi 17. oktoober 2015 20:55
Kui lööd last läheb see politseisse või lastekaitsesse,Põhimõtteliselt löömisel ja löömisel on vahe.Üks asi on last rusikatega ja jalgadega peksta niiet sinikad peal teine asi on tutistada natuke ja vitsaga paar rapsakat anda,et mõistus koju tuleks,tänapäeva ühiskond soosibki karitamatuse tunnet. Ja siis on vanemad süüdi.Ärge tulge õpetama kui endal pole kodus kõik korras. Kõik aina õpetavad..minge oma tarkusega kuu peale
terroriseerivate lastekampade ohver 16. oktoober 2015 08:11
mei e näiteks peame perega ära kolima
Ann 16. oktoober 2015 07:57
Vitsahirmu enam pole ja tulemus on nüüd käes. Ei räägi peksmisest, aga väike sahmakas vastu tagumikku vōib imet teha.
Jaana 16. oktoober 2015 07:27
Vanemad peaksid rohkem oma lastega tegelema.Vaadake tänaval,poes,kus iganes ,kus vanemad näpivad telefoni ja lapsed teevad mida tahavad.Tundub,et on aeg hakata noori vanemaid öpetama,kuidas poes ja tänaval käituda.See on läinud juba yle möistuse.Kallis vanem,vöta lapsel käest kinni ja jalutage ja öpetage samas ka oma last käituma,et tal elus oleks kergem suhelda inimestega.
Jaanale Jaagult 16. oktoober 2015 07:40
1. Sa ei või õpetada kui laps seda ei taha.
2. Lapse peale ei või häält tõsta.
3. Laps teeb mis laps tahab.
4. Õigused on lapsel ja ainult lapsel.
5. Laps võib sind persse saata, sina lähedki.
6. jne
Lisaks veel omalt poolt 16. oktoober 2015 10:33
Kui aga sa hakkad neid reegleid rikkuma, siis valvas, naise sootunnustega, kuid madala meheliku häälega maskuliinne isend võtab sind jälgimise alla ja järgmisena võib vabalt hakata sinu käitumist uurima tigedate, lastetute lastekaitsjate grupeering,kes TÄPSELT teab,kuidas pead istuma ja astuma.
Selle tagajärjel laps saab julgust juurde.
Kui sa sellega ei lepi- siis tuleb mängu ka noorsoopolitsei ja politsei lastekaitsetalitus. Nüüd võib laps sulle juba näkku sülitada või jalaga kõhtu virutada, sest tädid ütlesid, et kui sa kasvõi kurja häält teed- siis panevad nad sinu kinni!
Kas sa oma lapsele mõne aasta pärast vangimajja pakke saata viitsid- see on juba sinu asi, aga tädid mugisevad mõnuledes, sest nad said hakkama järjekordse õigluse kehtestamisega- no vähemalt nende arvates.
**** 16. oktoober 2015 14:20
Lastega hakatakse tegelema varakult, siis kui nad veel ei räägi ja persse ei saada. Kui juba persse saadavad on hilja hakata kasvatama.
tolerastia hukutab 16. oktoober 2015 07:14
17. oktoober 2015 01:06
arvata on, moslemimammad oskavad kasvatada isise terroriste