Krimi

Hargla kirikus vandaalitsesid lapsed, neist noorim 9aastane (3)

Õhtuleht.ee, 15. oktoober 2015 12:36
Foto on illustratiivne.Foto: Aldo Luud
Eile, 14. oktoobril kella 18.10 paiku sai politsei teate, et Taheva vallas on sisse murtud Hargla kirikusse. Ajal, kui kõne häirekeskusesse tehti, nägi teataja jätkuvat liikumist ja kuulis ka kirikust hääli tulemas. Sündmuskohale saabunud politseipatrull pidas kinni 5 alaealist poissi, kes olid kirikus vandaalitsenud.

Lõhutud oli aknaid, ka olid kiriku küünlad aknast välja visatud. Politsei selgitas, et alaealised poisid, neist noorim 9-aastane ja vanimad 12-aastased, olid kained. Esialgu fikseeriti sündmuskohal tekitatud kahju, võeti vandaalitsejatelt andmed ja esmased ütlused ning anti nad seejärel üle lapsevanematele. Lõhkumisega tekitatud kahju on selgitamisel. Noortega tegeleb edasi noorsoopolitsei.

Valga piirkonnapolitseinik Aleksander Zemskov ütles, et sageli on noorte vandaalitsemise põhjuseks huvitegevuse puudumine. „Oma tegu põhjendatakse igavusega ning kui sinna juurde lisada ka kambavaim, tulevadki „helged" mõtted, mida oma vaba ajaga pihta hakata," kõneles Zemskov.

Kogu loo positiivsemat poolt näeb Zemskov aga tähelepanelikus elanikus, kes ei jäänud ükskõikseks, kui kirikus kahtlast tegevust märkas ning sellest politseile teada andis. „Antud juhul aitas kiire kõne häirekeskusele jõuda jälile, kes kiriku vara lõhkus ning saame edasi tegeleda ka noortega, et nende käitumist seaduskuulekusele mõjutada," selgitas Zemskov.

Samal teemal

12.01.2016
Kirikus laamendanud lastega tegeleb alaealiste komisjon
16.10.2015
Kes ometi ohjeldaks karistamatuid lapsi?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee