Krimi

Sotsiaalmeedias ringles pilt, millel 19aastane noormees relvataolise esemega objektiivi sihtis (13)

Õhtuleht.ee, 15. oktoober 2015 12:11
Fotol on õhkrelvast, mille politsei noormehe kodust leidisFoto: Politsei
Sel nädalal laekus Viljandimaal politseile info, et sotsiaalmeedias jagab üks 19-aastane noormees fotot, kus sihib relvataolisest esemest kaameraobjektiivi suunas. Politsei asus koguma lisainfot noormehe kohta, keda kõrvalised kirjeldasid rõõmsameelse krutskeid täis poisina. Ei olnud teada, kas noorukil on ka varem olnud kokkupuuteid relvadega, ometigi nähtus fotolt, et poseerimiseks oli relvataoline ese kusagilt saadud. Selgus seegi, et tegu on keerulise sotsiaalse taustaga noorukiga.

Võimaliku ohu tõrjumiseks kontrollis politsei noorukit ja tema elamut. Viimasest leiti ka relvataoline ese, mida sotsiaalmeedias jagatud fotol eksponeeriti. Kuigi tegu oli airsofti õhkrelvaga, on kõrvalisel väga keeruline väliselt eristada seda ohtlikust tulirelvast. Hirmu tekitab seegi, et fotol sihitakse sisuliselt kõiki neid, kes pilti nägema juhtuvad.

Ta lisas, et paratamatult ei jõua politsei kogu internetiliiklust üksikasjalikult jälgida, mistõttu on oluline ohumärkidest veebikonstaablitele teada anda igaühel, kes neid avastavad. „Meil on väga aktiivsed ja tähelepanelikud inimesed ning ümbruskonnas toimuv levib kiirelt, eriti just sotsiaalmeedia kaudu. Iga relvapilt ei pruugi olla reaalseks ohuks, kuid selle eksponeerimine, ka muu vägivaldse sisu jagamine tekitab kõrvalistes inimestes siiski hirmu. Selle tõttu kontrollime vägivaldset sisu jagavate inimeste tausta, relva olemasolu ning selgitame, kas ohtu sellest kellelegi on," kirjeldas Lill.

Ei ole olemas reegleid, et milline postitus on ohtlik ja milline mitte, kuid kahtluste korral on mõistlik info edastada veebikonstaablitele või kohalikku politseijaoskonda kontrollimiseks, on politsei seisukoht.

Samal teemal

10.01.2018
Politsei pidas kinni Tallinnas kasiinos relvataolise esemega vehkinud joobes mehe