Krimi

Tallinna Tõnismäe Reaalkoolis tuli tüdrukute riietusruumist suitsulõhna (4)

Liis Vaksmann, 15. oktoober 2015 11:38
Foto: Erakogu
Täna kella üheksa ajal hommikul sai häirekeskus väljakutse Tallinna Tõnismäe Reaalkooli, kus kooli töötaja kurtis tüdrukute riietusruumist tuleva suitsulõhna pärast. Sündmuskohale sõitis kohale kolm päästeautot.

Kooli majandusjuhataja Liivi Kallasmaa sõnutsi tundis ta tüdrukute riietusruumis plastmassi põlemislõhna, justkui midagi põleks. Koheselt evakueeriti lähedal klassides olevad õpilased.

Kallasmaa sõnutsi on eelnevaltki taolisi juhtumeid ette tulnud. "Tegemist on ju kooliga. Lapsed ikka lollitavad ja on võimelised kõiksugu hullustega hakkama saama." Nimelt arvas Kallasmaa ehk on lapsed ise midagi teinud, kuid hilisemal vaatlusel selgus, et kõik on korras ja õppetöö võis jätkuda. "Kui aga peaksin seda lõhna uuesti tundma, helistan tagasi. Ohutus ennekõike!"

Päästeameti pressiesindaja Barbara Lichtfeldti sõnutsi ei avastanud sündmuskohale saabunud päästjad midagi tuleohtlikku. "Väljakutse teinud õpetaja käitus väga õigesti. Päästemeeskond tuvastas kohale saabudes ainult tolmuse lambi, mis spetsiifilise lõhna põhjustaks oligi," kommenteerib Lichtfeldt. "Põhjusena, miks kohale saabus kolm päästeautot, on tingitud sellest, et õppeasutus on kõrgendatud riskiga objekt. Kool on üks neist."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee