Eesti uudised

Riigikogulase autoliisingu kuluhüvitise piiriks saab olema 450 eurot kuus?

Eesti Päevaleht, 15. oktoober 2015, 10:18

57 KOMMENTAARI

k
kossa/ 16. oktoober 2015, 16:26
milleks üldse maksta neile muiduleivasööjatele mingeid kuluhüvitisi?mina teen tööd ja maksan nende ülalpidamise,nüüd lisaks veel luksuse.endil suur palk,maksku ise enda elamise eest
o
otu/ 16. oktoober 2015, 13:15
Kellamees Lible, kellamees Eiki .... ega suurt vahet pole.
v
väga labane valetamine kõrgel tasemel/ 16. oktoober 2015, 13:03
Kõik tuleks mäe pealt lahti lasta,kogu juhatus .Mis lolli juttu nad seal ajavad,kas nad enne ei näinud aastaid,kuidas Stalnuhhin lubadeta kaks autot on välja vingerdanud ,alusetult rikastub.Riigikogu puldis käiakse ainult endasse kogunenud viha välja valamas,saades suurt palka.See on maksumaksjale näkku sülitamine.
m
MAKSUMAKSJA/ 16. oktoober 2015, 11:46
Hr - NESTOR .... kas äkki on vähe 450-eurot ....? ärge nüüd nii karmiks ka minge et nii vähe otsustate ...... noh ikka 4500 euri oleks miinijum . teise palga ulatuses . Minu soovitus on ... tehke tööd oma väljateenitud töö eest autoliisinguid , nagu meie valijad peame tegema ja mis tööd riigiissid ikka siis teevad ja kui siis ikka enda kasuks ja nüüd veel pagulaste heaks , meil omal maal vaeseid ja kodutuid küllaga , aidake neid ... mida see pagulane siin tegema hakkab ....?
v
VALIA/ 16. oktoober 2015, 11:30
Miks mina pean oma naeruväärse alampalgaga suutma sõitta 30-km kaugusele tääle ja tagasi ....... ja keegi ei anna kuluhüvitusi . Jah saan aru , et RIIGIKOKKU trügitaksegi just seetõttu , et pappi saab ja veel peale ka kuluhüvitiste näol . No mis kuluhüvitisi ... mina pole veel ühtegi parunit kohanud ega ka keegi nendest pole minuga , kui valijaga kohtunud . Jaa , muidugi kuluhüvitised ongi parunitele isiklikuks asjaajamiseks .
j
juula/ 16. oktoober 2015, 21:21
mis parunid. pole siin ühtegi parunit,puha kupjad.häbenege, kui suudate.see riik on kubjaste ja orjade riik. tõesti on häbi. ma ei tea, kas ka euroopal on häbi ,et selline riik 21 -tehnika ja teaduse- sajandil veel eksisteerib.aga eks kupjad ennemgi endid paruniteks taha pidada. ainult mõistuse puudumine on see vahe.
z
zeus/ 16. oktoober 2015, 10:10
Kuluhüvitised tuleb ära kaotada.Kas sellest 3400 eurost on veel vähe?????Se on puhas altkäemaks 101 kapsapeale Eesti riigi poolt.Eriti laiab tanel talve.
m
Mats./ 16. oktoober 2015, 09:02
Riigikogulaste palgad tuleb siduda miinimumpalgaga, annetused erakondadele võrdsustada altkäemaksuga, erakondade riiklik rahastamine lõpetada ja riigikogulaste kuluhüvitis kaotada.
t
tom/ 16. oktoober 2015, 07:01
aga mida tetahate sellisest riigikogust,kus suur osa on kommuniste,ka karistatuid? sealt pole ju midagi head meile-ausatele inimestele oodata!

K
Seda kampa parandab ainult h.../ 15. oktoober 2015, 22:12
Kuulge riigikogulased,kas teil häbi ei ole? Ärge mõnitage oma olematu kokkuhoiuga rahvast. Huvitav,et kõik,kes sinna pürgivad,annavad nii magusaid lubadusi,mis kohale saades kohe unustatakse. No on teie pärast piinlik,kohe väga.
s
Sotsid/ 15. oktoober 2015, 22:06
refide -ja irl-i tualettpaber! Ossinovski-eesti rahva reetur ja rahvuse reetur!
o
otu/ 15. oktoober 2015, 21:58
Ma oleksin oma mütsi ära söönud, kui midagi oleks muutunud. Nüüd läheb kõik nagu ennegi edasi. Õnneks jääb mulle müts alles.
j
jha/ 15. oktoober 2015, 21:07
Vao küla pagulaskeskuse ees kükitab mugavuspagulane Ahmed ja sülitab katkiste hammaste vahelt maha. Korraga ilmub tema ette haldjas:
„Olen reformierakondlik sotsiaalne liberaalhaldjas ja täidan kolm su soovi!”
„Vaata, millised hambad mul suus on!” ägab Ahmed. „Ma soovin, et mu hambad jälle terved oleksid!”
Ei jõua Ahmed oma soovi veel lõpunigi öelda, kui riigikogu võtab juba vastu otsuse pagulaste tasuta hambaravist ja mehe suus särab 32 lumivalget hammast.
„Ma igatsen väga oma nelja naise, viieteistkümne lapse, vanemate, kuue venna ja kaheksa õe ning mu naiste vanemate-õdede-vendade järele,” jätkab Ahmed oma teise sooviga. „Majuta nad uhkesse viiekordsesse villasse, mis oleks mööbli ja kodutehnikaga täielikult varustatud.”
Plaksti kõrgub villa Vao küla madalate ja viletsate majakeste vahel, Ahmedi süles aga on kaks riigikogu poolt vastu võetud seadust: pagulaste perekonna ja kõigi sugulaste eelisjärjekorras vastuvõtmisest ja riigi tagastamatust laenust maja ostuks-ehitamiseks ja täielikuks sisustamiseks.
Õnnelik Ahmed ei teagi enam, mida kolmandaks soovida. Lõpuks lausub ta:
„Muuda mu nahk valgemaks ja õpeta eesti keel selgeks. Ühesõnaga – tee minust tõeline eestlane nimega Jaan Tamm!”
Järgmisel hetkel on kõik Ahmedi poolt soovitu äkki kadunud, tema aga kükitab taas pagulaskeskuse ees ja sülitab läbi oma vigaste hammaste maha.
„Mis juhtus?” karjatab mees.
„Kuidas teil pole häbi, härra Tamm, oma riigilt tasuta hambaravi ja soodsat kodulaenu kerjata!” noomib haldjas. „Teie olete eestlane ja peate enda eest ise hoolitsema! Kaduge mu silmist ja otsige endale töö!”
q
QQ/ 16. oktoober 2015, 02:35
Hea tekst. Eks ta vast nii on ka. Eestis on palju kodutuid aga kui tuleb ''pagulane'' on kohe talle kodu olemas iga kuu raha ka veel peale meie inimene korjab prügikastist taarat et süüa osta vot selline on meie fu..ing valitsus!!! Rahvas peab julguse kokku võtma ja tänava peale meeltavaldama ja kui sellest ei piisa tuleb see valitsus lihtsalt väevõimuga minema peksta!!!
ü
üldiselt/ 15. oktoober 2015, 19:31
Tühikargajad tegid järjekordselt tühja otsuse. Võtnud siis juba vastu, et liising tasutakse vaid elektriauto ostjaile ja kütus kulu vaid eranditult taastuv energia tarbijaile ja nelja aasta pärast kohustusega auto väljaosta, sest aku on selleks ajaks juba tuksis.
t
taevas küll,/ 15. oktoober 2015, 18:45
kas need riigikogulased tõepoolest juba piisavalt palka ei saa, et igasugused hüvitised lisaks jooksevad. Tavaline eestlane sellise palga eest enam mingeid hüvitisi ei küsiks ja elaks oma palga eest kenasti ära. Tööd tehakse RK-s nii nagu nn ärimehed ette dikteerivad- ausaid seadusi ei ole Toompealt mõtet loota. I.Tarand ütles hästi, et seadused tehakse parteide rahastajate tahte järgi. Puhas maffia on meie riigis- ei muud.
v
veteran/ 15. oktoober 2015, 18:29
Tallinnamaal teised pensionid, ääremaadel saavad palju väiksemat pensioni kuigi eluaeg oma tervist ränkraske orjatööga tapetud. See 450 on enam kui kaks minu sandipensioni ja ma olen veel elus ja lõbus. Aga hingest ootan selle raipekarja kadumist. Ja nad kaovad-uskuge mind.
n
Nos/ 15. oktoober 2015, 18:12
Loe ja imesta ...Tegu ju laus idiootidega! Kuidas sellised riigi ette saanud küll on???!!!

M
../ 15. oktoober 2015, 17:42
Mina leian, et kuluhüvitist auto liisimiseks riigikogulasele endale pole maksumaksjal vaja kinni maksta. Kütusekulud valijatega kohtumiseks küll, aga mitte autoliisingut. Meie, tavainimesed, liisime kõik isiklikud autod ikka ise.
k
K.rat / 15. oktoober 2015, 16:43
Aitab juba - nagu ettevõtjatele sõidupäevik ja max 335 euri lubatud maha kanda . Lisaks tuleb kohe kaotada eripensionid ja hüvitused volituste lõppemisel ( tegu on ju tähtajalise lepinguga )
t
Teeline/ 15. oktoober 2015, 19:16
Just nimelt- tähtajaline leping. Ja kui kandideerib edasi ja valituks ei osutu, tuleb see võrdsustada vallandamisega usalduse kaotuse tõttu.
t
Tead./ 15. oktoober 2015, 16:17
Keegi siin Võrumaal käib pidevalt ```valijatega kohtumas`` st. oma suvilas. Lenk käis ka, vähemalt sai naise siit.
l
Lumememm/ 15. oktoober 2015, 21:55
"Avaldatud Laupäev, 18 Oktoober 2014 18:14
Klikke: 646
1987. aasta 21. oktoobri õhtul kell 18.30 kogunes umbes 3000-4000 inimest Võru kalmistu esisele platsile. Kalmistu oli ümber piiratud umbes 400 miilitsa ja julgeolekutöötaja poolt. Tekkis vastasseis, milles haaras initsiatiivi rahvas. Kalmistut piiravast ahelikust murti läbi ja suunduti Vabadussõjas langenute kalmudele, mille noored päevad varem korda olid teinud. Kuuldus, et osa eestvedajaid on ära viidud, vallandas pahameeletormi. Vihane rahvamass suundus kalmistult Võru kesklinna. Tagasihoidlikust mälestusmiitingust kasvas välja laiade rahvahulkade toetusel Nõukogude-vastane meeleavaldus. Esmakordselt okupeeritud Eestis tõsteti peade kohale sinimustvalge lipp, mida võimurid ei söandanud maha rebida. 21. oktoobril kell 18 on Võru kalmistule oodatud need inimesed, kes austavad ja tahavad üheskoos meenutada võrulaste julget väljaastumist ja oma tahte väljendust, millest sai alguse meie linna panus Eesti taasiseseisvumisse."
http://www.noortekolonn.org/index.php/tahtevaljenduspaev
Sel aastal vist midagi plaanis ei ole, aga keegi ei keela 21.10 kell 18.30 kalmistule küünlaid panema minna?
Tuled ka, või olen seal üksinda?
n
nii lihtne/ 15. oktoober 2015, 16:12
Riigikogulased petavad meid, meie riiki koos nendega. Oh sa raisa, saaks ka pensionär nii palju.
k
kui/ 15. oktoober 2015, 16:01
raha hulk ei vähene, ei ole see küll kokkuhoid. Autokulu maksan vähem , aga ega kuluhüvitise summa ju kulutamata ei jää, siis saab majoneesi rohkem osta. Loll, kes kuludokumenti ei oska tekitada, et ikka kogu raha ära kulutada.
Õiglane oleks ikka väljamakstavat summat ka vähendada.
l
litaki/ 15. oktoober 2015, 15:11
Iga Riigikogu liige võidab sinna pääsedes auto ja lahkudes teise-auto.Riigikogu liige võidab kindlalt 2-võitu. ja selleks ei pea midagi tegema ,lihtsalt pead olema häälepüüdja.
l
litaki/ 15. oktoober 2015, 14:57
Kuluhüvitis(450) suurem kui miinimum,ärge saage valesti aru miinimum on küll aga sellest veel maksud ka nii,et 362-euri kätte.100-eurine vahe.
j
ja jaaaa/ 15. oktoober 2015, 14:54
450 liisingu peale ! Ma saan kuuplgaks naaaatukene rohkem kätte. Kurat- ajab ikka harja punaseks küll- teatud seltskond saab superhüvitisi pluss veel superkuupalga,istuvad perset laiaks,haigutavad istungite ajal,Mingit positiivsust sellest seltskonna poolt küll pole .Lihtrahvast ei pea keegi millekski-vait olla ja edasi teenida!
t
Tead/ 15. oktoober 2015, 17:28
Neid inimesi on Eestis väga palju, kes sellise rahaga peavad terve kuu toime tulema. Mõni neist näiteks kahe lapsega üksikema, kes töötab poes. Vajalik töö ju iseenesest, aga selline elu on hullem kui surm.

n
njaa/ 15. oktoober 2015, 14:33
450 eurot hüvitiseks ja ülejäänud kuluhüvitis shoppamiseks.
m
Miinimumpalgast rohkem ja 2 pinsi autole/ 15. oktoober 2015, 13:48
Toetus ise on muidugi mitu korda suurem
5
55/ 15. oktoober 2015, 13:23
tule taevas appi, paljud peavad selle raha eest kuu aega elama!!!!
kas ükskord ometi häbi ei hakka?????
p
peale kohtumist./ 15. oktoober 2015, 13:14
Mida krt turinete sinna parteise, kui ei jõua isegi partei kontorigi kulumata, see teid ju valib.
e
ettepanek/ 15. oktoober 2015, 13:05
Kõigile ühesugused autod liisida ,mitte hirmkallid,mis lähevad järgmistele riigikogulastele edasi .
üks auto peab 8 aastat vastu küll,kui lõpetatakse valetamine km läbisõidu osas.Vargad tuleks kohe riigikogust välja kihutada ja suurelt lehtede esiküljel häbistavalt paljastada.
s
15. oktoober 2015, 13:04
Savijalgadel autode liisimine ei ole ole seadslik!
k
Karm talveküte/ 15. oktoober 2015, 12:27
Mõne aja pärast saadaval soliidselt sotsiaalne õlu "Taneli Tummine":
https://www.facebook.com/humalavallatud/
s
suured sulid tõllas.../ 15. oktoober 2015, 12:18
kohe näha mille pärast sinna ronitud, kersna kasutas mehe tuntust ära kuidas oskas

e
et siis/ 15. oktoober 2015, 12:02
Aga seda ei saa kohe kuidagi tunnistada, et kulu hüvitis ei ole vara omandamiseks. Kui seate piiri auto liisingule, seadke piir ka kohe kodu laenule. Siis saaks vaene stalnuhhin kes ei oma juhilube ka võimaluse "ausalt" raha välja võtta. tegemist on reaalsustaju kaotanud tegelastega. Kõige parem oleks nad lihtsalt väljavahetada.
5
55/ 15. oktoober 2015, 13:24
tulevad uued ja sama ahned asemele ja kõik algab otsast peale
m
Minu meelest ka/ 15. oktoober 2015, 11:55
on lausa häbiväärne, et enamik Eestis töötavaid inimesi ja pensionäre ei saa sellist tasu kuuski ning peavad saama kõik oma kulud ise makstud. Samas, kui riigikogulase töötasu on keskelt läbi 3000 euri, leian, et võiks oma kuludega ikka ise hakkama saada. Samuti luksautode liisimine, saan veel aru, kui riigi poolt võimaldatakse liisida mingi Skoda vms, ning seda kasutad seni, kuni riigi heaks töötad. Ning töösuhte lõppemisel peaks antud auto ikka riigile jääma, mitte endise poliitiku autoparki. Kui soovid uuemat ja paremat autot- siis ikka enda kuludega. Nagu tavalised Eesti inimesed.
Täiega rahvale näkku panemine käib. Soiutakse, et raha pole, aga enda kulutusi koomale ei tõmmata, miks? Ära tüütab see valitsus ning mina neid sinna valinud pole ning ei tea ühtki, kes oleks reforme valinud....
j
jants/ 15. oktoober 2015, 11:43
paljud,pea pooled inimesed,kes selle avaliku varguse kinni maksab,ei saagi nii palju palka kui see 450 eurikut,Kui oled sellisele töökohale kandideerinud siis elatagi selle palgaga ära.Ajab juba vihale see rahvale näkku sülitamine-niigi tõstetakse üksmeelselt seda põhipalka,looderdatakse ja puhatakse,tehakse põhjuseta puudumisi ja hüvita veel selle käigus tehtud kulud kah.Minge pe...e,värdjatest ahnepäitsud,muudele inimestele te rsk ei mõtlegi.
s
Sellisel juhul/ 15. oktoober 2015, 11:37
saavad Skoda Oktavia ikka liisida. Kallima auto korral peavad vahe oma palgast kinni maksma. Aga palk on neil suur-suur-suur...
m
mängivad tulega.../ 15. oktoober 2015, 11:25
Kas on tarvis juhitamatut vihapurset?
o
oot/ 15. oktoober 2015, 11:08
KUIDAS saab see olla suurem riigis kehtestatud minimaalpalgast?
m
mina pensionär/ 15. oktoober 2015, 11:03
saan 388.44 ja pean kõk oma kulud ise hüvitama ja sööma ikka ka, ravimid ka üsna kallid...
ä
Ärbert/ 15. oktoober 2015, 11:03
Kui vähem varastada, siis ju peaaegu et polegi enam vargad?

ä
äkki riigikogu spiiker seletaks/ 15. oktoober 2015, 10:58
Kuidas on auto ostmine seotud saadikutöö tegemiseks tehtud kulutustega. Saadikutöö tegemiseks võib kuluda eksperthinnangute tellimiseks, kirjanduse tellimiseks, uurimistööde tegemiseks jne. ruumide rendiks, kütuse kompensatsiooniks. Kui auto ostmine on OK kulu, miks siis saadik peab iga 4 aasta tagant auto ostma, siis võiks ju korteri või maja järgmisena ka kuluhüvitise eest maksta.
o
/ 15. oktoober 2015, 10:53
Raha OÜ-delt konfiskeerida ja anda paksudele!
n
Nii/ 15. oktoober 2015, 10:52
Seadustatud riigivargus jätkub! Kui keegi peaks riigis kõhutühjust tundma sii minge ja lakkuge riigikogulase limusiine ning valimistel valige ikka tänaseid võimureid.
k
kkk/ 15. oktoober 2015, 10:47
"valijatega kohtumas" saab käia ka tagasihoidlikuma autoga
v
15. oktoober 2015, 13:01
valijaega kohtumine peaks olema siiski ka korrektselt vormistatud, protokollitud ja valijate allkiradega, et neid mingil moel korrektseteks kuludeks lugeda.
e
eriline mõttetus/ 15. oktoober 2015, 10:45
saadik ostab hüvitise eest pere autodesse kütet ja koju süüa või mida iganes... palgast kokkuhoitud raha eest maksab puudu tuleva liisingu osa. vahet ei ole ju mingisugust. kogu kuluhüvitist tuleb kärpida.... erilised naljavennad ikka koos.
v
vanaema/ 15. oktoober 2015, 10:43
Mõnus elu! Minul 400 eurot kuu pension - rahva teenijatel 450 eurot autoliisingu piirmäär! Ikka võrdselt!
m
Mäe alt/ 15. oktoober 2015, 10:42
Pole paha, 7 bemm, 8 audi, länkarid, suured lexsused ja jaguarid saaks selle papi eest vabalt :)
Nohh rotid saavad ka korra elus tunda ennast tähtsana :(
Väike keskklass auris, golf, mingid prantslased ja jettad - skooda oktaaviad oleks paras tööautoks kui üldse vaja on.
e
Elame ikka eriliste närukaelte võimu ajal/ 15. oktoober 2015, 10:40
Vägev ju.....mujal läbikukkunud ajakirjanikuhakatised, "kultuuritöötajad" ja "teletähed", ühest erakonnast teise karglevad õngitsejad....nii mõttetut plära ajavad tegelased peavad saama ju vähemalt ilusad autod istmike alla...ja pereliikmelete ka.....IRW.
Küll me neile raha leiame....mis siis, et selle vargamäe parasiidipundi ühele ühikule kulub rohkem kui eesti pensionär kuus kätte saab.

a
abc/ 15. oktoober 2015, 10:31
Miks peab üldse sellise palga ja muude hüvitiste kõrvalt hüvitama autoliisingut??? Paljud inimesed meie riigis ei saa nii palju palkagi. Ma saan aru, et esinduslik peab olema ja teistes riikides on ka sama lugu, aga ise räägivad, et raha pole kuskilt võtta, kui oleks vaja midagi ära teha. Te olete riigikogus ise nii rotid, et üle poole Eesti rahvast, sealhulgas kõik pensionärid ja töövõimetud, tulevad väga raskesti toime ja teil pole raha kuskilt võtta. See pole ainus bullshit, kuhu raha loobitakse, aga ehtne näide ühest suurest debiilsusest, mille eest neile veel palka ka makstakse. Arutavad kui palju liisinguhüvitist võiks maksta, WTF
u
ulme/ 15. oktoober 2015, 10:30
enamus inimesi eestis saab kord kuus sellist palka.Sellest peab vaeseke maksma üüri,ostma süüa ja ilmselt autotki hooldama.Egas ainult pühahärrad tööl autot vaja.....rikas riik,mis muud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee