Meedia

ERR-i ajakirjanikud võeti Türgis ISISe agentide pähe kinni (16)

Toimetas Kristin Aasma, 14. oktoober 2015 16:53
Julia BaliFoto: Raigo Pajula / Postimees
Türgi-Süüria piirilt põgenikelaagritest reportaaže vahendanud ERR-i Raadio 4 reportereid Kirill Krabut ja Julia Balit peeti Islamiriigi (ISIS-e) agentideks ning nad viidi politseisse.

Krabu rääkis Menule, kuidas nad läksid ühes külas kohvi jooma kohvikusse, kus istusid viis tüsedat habemega tüüpi, kes nägid nende arvates välja nagu Talibani või Al-Qaeda liikmed ja hakkasid uurima, kes nad on. Ajakirjanike kehakeelest polnud selgitusteks abi – peagi ilmus kohale politsei, kes ajakirjanikelt passid ära võtsid.

"See oli alguses ehmatav ja kui me sõitsime ei tea kuhu, siis oli ehmatus, et mis nüüd toimuma hakkab ja miks võeti meid, mitte neid," rääkis Krabu, kes "nende" all pidas silmas viit habemega tüüpi, kes tegelikult osutusid seaduskuulekateks kodanikeks.

Politseijaoskonnas veetsid Raadio 4 reporterid kokku umbes paar tundi: nad tegid end selgeks Google Translate'i abil ja telefonitsi kohaliku inglise keele õpetajaga rääkides ning abi said nad ka kontaktide kaudu Türgi valitsusest, kust kinnitati, kes nad on.

Samal teemal

23.03.2015
Urmas Ott – väliselt ülbe ja eraklik, sõpradega soe ja südamlik
02.06.2007
Raadio 4 suvine programm avardab silmaringi!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee