Karoliina Vasli, reporter 14. oktoober 2015 18:35
EKRE ja Kristiina Ojulandi partei eestvedamisel korraldatud protestiaktsioonil pagulaste vastu kohtasin palju inimesi, kes täiesti siiralt ja ka asjalikult rääkisid, miks nad leiavad, et peaksime oma piirid kinni hoidma.

Diskuteerida võib, aga mulle näib, et mainitud erakonnad kasutavad pagulasküsimust vaid oma propaganda osana. Ennekõike on tähelepanu vaja Ojulandil, kes vahepeal poliitika mudaliigasse vajus. Nüüd on tal võimalik taas pildil olla ja järjest räigemaid lauseid pilduda. Rääkimata ähvardustest, et küll pagulased meie noored naised ära vägistavad. Kohtasin Toompeal pensionäre, kel tõesti hirm nahas, et pagulased hakkavad vägistama, tapma ja paljaks röövima. Kellele peaks sellisest vanainimeste hirmutamisest kasu olema?

Iroonilisena mõjus ürituse korraldajate manitsus, et kinni tuleks pidada protestiaktsioonide heast tavast, avalikust korrast ja mitte alluda võimalikele provokatsioonidele. Kes keda provotseerib? Sellised meeleavaldused valavad vaid õli tulle ja tõenäoliselt tuleb neid üritusi veel. Nagu üks vihane noorsand mulle eile poetas: "Kui vaja, siis kas või barrikaadidele!"