Seisukoht

Seisukoht | "Rahvas, värise – värise ja karda!" (67)

Karoliina Vasli, reporter, 14. oktoober 2015, 18:35
EKRE ja Kristiina Ojulandi partei eestvedamisel korraldatud protestiaktsioonil pagulaste vastu kohtasin palju inimesi, kes täiesti siiralt ja ka asjalikult rääkisid, miks nad leiavad, et peaksime oma piirid kinni hoidma.

Diskuteerida võib, aga mulle näib, et mainitud erakonnad kasutavad pagulasküsimust vaid oma propaganda osana. Ennekõike on tähelepanu vaja Ojulandil, kes vahepeal poliitika mudaliigasse vajus. Nüüd on tal võimalik taas pildil olla ja järjest räigemaid lauseid pilduda. Rääkimata ähvardustest, et küll pagulased meie noored naised ära vägistavad. Kohtasin Toompeal pensionäre, kel tõesti hirm nahas, et pagulased hakkavad vägistama, tapma ja paljaks röövima. Kellele peaks sellisest vanainimeste hirmutamisest kasu olema?

Iroonilisena mõjus ürituse korraldajate manitsus, et kinni tuleks pidada protestiaktsioonide heast tavast, avalikust korrast ja mitte alluda võimalikele provokatsioonidele. Kes keda provotseerib? Sellised meeleavaldused valavad vaid õli tulle ja tõenäoliselt tuleb neid üritusi veel. Nagu üks vihane noorsand mulle eile poetas: "Kui vaja, siis kas või barrikaadidele!"

Samal teemal

20. november 2015, 07:00
Tšehhid on sisse­rändajate vastu
4. november 2015, 07:00
Mikser: ka paar tuhat pagulast pole Eesti jaoks taluvuse piir
17. oktoober 2015, 09:51
Laanet: pagulaste saabumine pole mitte probleem, vaid väljakutse ja võimalus
15. oktoober 2015, 07:00
Pagulaste vastased: nõuame rahvahääletust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee