Eesti uudised

ÕHTULEHE VIDEO I Intervjuu Ojulandiga ehk Kas pagulased hakkavadki Eesti naisi vägistama?  (178)

Karoliina Vasli, 14. oktoober 2015 16:08
Foto: Teet Malsroos
Kristiina Ojulandi viimase aja sõnavõtte on kohati peetud ka rassistlikuks, ent poliitik ei nõustu, väites, et on viimane hetk kaitsta Eestit islamiseerimise eest.

Pagulaste vastasel meeleavaldusel tõi Ojuland intervjuus Õhtulehele võrdluse möödunud sajandi keskpaigaga, mil siia hakkasid tulema inimesed teistest Nõukogude Liidu riikidest. 80ndate lõpus olnud eestlased tema sõnutsi Tallinnas juba vähemuses. "Arvate, et need, kes tänava püüvad eestlust kaitsta, on rassistid, siis noh..." Ta sõnas, et loodab, et meil oleks ka kümne aasta pärat põlisrahvana õigus oma maal elada ja kodu kaitsta. 

Samal teemal

Ojulandi eestvedamisel on kogutud juba üle 17 000 allkirja pagulaste vastu. Samas mõistab Ojulandki, et neist pole otseselt tolku, et pagulasküsimus rahvahääletusele pandaks, selle otsuse langetab ikkagi parlament. "Sellegipoolest, tahame koguda 100 000 allkirja ja avaldada poliitilist survet, näidata, mis rahvas arvab."

Muu hulgas on Ojuland rõhunud ka sellele kaardile, et küllap pagulased siinseid naisi vägistaks. Uurin, mida peaksin sellise jutu peale ütlema oma ligi 90aastasele vanaemale, kes kardab Ojulandi juttude peale, et äkki vägistatakse ka lapselaps ära. Ojuland jääb mõttesse ja viib teema rahvusvahelite näidete peale ja räägib, kuidas Saksamaal näiteks pagulaslaagrites ollagi nii, et vägistatakse tüdrukuid ja naisi...

Pikemalt kuula ja vaata intervjuud juba videost!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee