Eesti uudised

Galerii on täiendamisel!

GALERII | KESKAEG ON TAGASI? Pagulastevastased liikusid tõrvikutega Toompeale meelt avaldama (98)

Õhtuleht.ee, 14. oktoober 2015 09:27
Meeleavaldajad kogunesid Saksamaa saatkonna ees, et üheskoos Toompeale liikuda.Foto: Teet Malsroos
Tallinnas Toompeal toimub täna immigratsioonivastane meeleavaldus, mille korraldajate sõnul on nende oluliseks sõnumiks see, et Eesti riigi piir peab olema kaitstud.

Saksa saatkonna juurest Toompeale liikuvat rongkäiku pildistava Õhtulehe fotograafi sõnul oli ühel inimesel kaasas ka hang, kuid politsei käskis selle käest panna, sest tegu on terariistaga. Lisaks on mõned meeleavaldajad süüdanud ka tõrvikud.

Samal teemal

Kella 11.40 ajal hakkas kolonn liikuma ja kõige ees sõitis muusik Joel Steinfeldt kollasel võrril. Meeleavaldajatel on kaasas plakatid, millest paljudel selgelt pagulastevastased sõnumid: "Võõra näo ja keele päralt kambrid ja väravad", "Sööda hunti palju tahad, ikka vaatab metsa poole", "Tahan ka pagulaseks. Keeleõpet ei vaja. Oodatud muud kokkulepped", "Eesti pole selleks valmis" ja "Piir kontrolli alla! Piirivalvur ärka!".

Kella 12.10 ajal jõudis rongkäik Vabaduse väljakule ja kella 12.20 paiku Toompeale. Seal ootas kolonni ees sadu meeleavaldajaid, kes saabujaid rõõmsate hõisetega tervitasid. Seal liitusid meeleavaldajatega ka EKRE juhtfiguurid Mart ja Martin Helme.

Miitingul nõutakse, et riiklikult tähtis küsimus nagu immigratsioon, peab olema ja jääma meie enda kontrolli alla, vahendas ERR-i uudisteportaal teleuudiseid.

Meeleavaldust korraldab Sihtasutus Euroopa Rahvusrinne, oma panuse annavad erinevad Facebooki kommuunid, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ning Rahva Ühtsuse Erakond (RÜE).

Korraldajad kutsuvad üles pidama kinni protestiaktsioonide heast tavast, avalikust korrast ja mitte alluma võimalikele provokatsioonidele.

Samal teemal

11.01.2017
Kas Süüria neiud tohivad liituda Eesti kodutütardega?
14.09.2015
ÕHTULEHE VIDEO I Meeleavaldaja: Miks tuua pagulased siia? Aitame neid nende enda kodumaal
14.09.2015
ÕHTULEHE VIDEO I Noor pereisa: pagulasi meie seadused ei huvita, ususeadused on ülimad
14.09.2015
ÕHTULEHE VIDEO I Hangumees Toompeal: poliitikud on rahva reetnud