Eesti uudised

Riiklikult tähtis pagulasküsimus riigikogus – kas väike tige rahvas pakub abikätt… või mitte… (114)

LISA KOMMENTAAR

masendav 15. oktoober 2015 12:12
Saatejuhile on tehtud arvatavasti kõva ajupesu. Iga saatega muutub tema käitumine üha eestlaste vaenulikumaks. Kogu saate jooksul ei midagi asjalikku peale Ojulandi väidetele. Teised olid vaid kohatäiteks ja halisemiseks kutsutud.Vähemalt pääsesid püünele ja kogusid populismi punkte.
kaie 15. oktoober 2015 09:44
Häbi Rannamäele.Eestlased on oma riiki hoidev rahvas.USA ja Euroopa suurriigid on tänu orjapidamisele täis musti.Nüüd kultiveerivad nad teistesse riikidesse seda ,mis nende jaoks on paratamatu ja mida nende riik ise on teinud.
sellest see näppuga näitamine, kisendamine vass pagulased purege rahvast 14. oktoober 2015 19:35
Kas mitte pole tegelikult nii, et euro kommarid kardavad kõige rohkem oma elu pärast ja püüjavad kedagi teist tanki nügida .
15. oktoober 2015 01:29
mitte oma näruse elu, vaid hea raha pärast lömitavad, müüvad kõiki maha.
15. oktoober 2015 12:17
Pigem kardavad kõik oma pisukese palga ja lisatasude kadumise eest. Reaalset ohtu elule veel pole näha.Sellepärast ka piirideta armastus pagulaste vastu.
vanaema 14. oktoober 2015 16:21
Ja kas see väike rahvas oli siis ka tige, kui venelasekäest vabaks end nõudsime??Ja olimegi, oleme nüüd ka, kui meid hävitada tahetakse.Kui Kunnas Vabamõtte KLubis selle Roomariigi näiteks tõi, sulgus sel teemal ka Väli suu, kes migratsiooni õigustas(nagunii tulevad).Rannamäe on ammu oravate lakei, ei vaata seda ajupesu saadet enam viimaselajal,sest häbi hakkab riigi tv pugejalikkust vaadates.
14. oktoober 2015 14:30
täiesti pettunud lömitajas Rannamäes ! Müüa oma riik maha . Vastikult ründavalt käitus Ojulandi suhtes,kel olid selged argumendid ja jautt Need teised moorid olid küll jahupead.,eriti rumal istus ojulandi kõrval. pole vaja teha propagandasaateid pagulaste kaitseks.
korrakem 14. oktoober 2015 13:34
See kõik on juba olnud. Nii langes Vana-Rooma.
http://www.unz.com/pfrost/deja-vu/
Pikem kirjutis Vana-Rooma hävimisest:
http://www.unz.com/isteve/civilization-capitulates-to-barbarism-at-the-danube-in-the-decline-and-fal...
Soovitan läbi lugeda ka sealsed kommentaarid.
Kõik Euroliidu liikmesriigid (kodanikkond) on solidaarselt massiimmigratsiooni vastu. Erandiks on vaid Rootsi, mille elanikud on pidanud taluma eriti pikaajalist ja räiget ajupesu ja kus küsitlustulemused on sama usaldusväärsed nagu Putini Venemaal.
http://ec.europa.eu/public_opinion/archives/eb/eb83/eb83_first_en.pdf
Eesti ja EL politikaanid peaksid endale teadvustama, et nad lähevad rahva tahte vastu. Kui Brüssel läheb Euroliidu liikmesriikide vastu, siis Brüssel hävitatakse, solidaarselt.
Väike "tige" puudega inimene /sant/ 14. oktoober 2015 13:07
Eesti lahendagu enne OMA siseprobleemid (vaesus, vaegurid...), siis alles rääkigu võõramaalaste abistamisest!!!
Väike "tige" puudega inimene /sant/ 14. oktoober 2015 13:05
Eesti lahendagu enne OMA siseprobleemid (vaesus, vaegurid...), siis alles rääkigu võõramaalaste abistamisest!!!

kui loll 14. oktoober 2015 12:18
peab olema,et teema sellisena pealkirjastas....oma rahva vaenlane...kas ma peaksin ulatama abikäe,et mu enese lapsed elaksid tulevikus islamiriigis orjadena.Minu esivanemad on siin maal sündinud ja maad harinud,edasi andes oma kultuuri ja elutõe,kas ma peaksin selle käest andma,teades,et meid ootab ees häving..just siin on minu laste ja tulevaste põlvede kodu ja mul on mitte ainult õigus,vaid ka kohustus seda kaitsta!!!
14. oktoober 2015 12:23
see on tahtlik vaimne rünnak rahva pihta. Nime leiad toimetaja realt.
Lugeja 14. oktoober 2015 12:08
Pagulastele antav toetus ei tohiks ületada meie miinimumpalka, sest see ei oleks õiglane meie miinimumpalga saajate suhtes.
14. oktoober 2015 12:30
Mittetöötavad inimesed peavad leppima toimetulekutoetusega, lähedast hooldav inimene saab 20 eurot kuus 24/7 pereliikme hooldamise eest, mille eest siis pagulastele miinimumppalk taskurahaks, tema muud kulud on kõik kaetud riigi rahade eest. Miks sa arvad, et pagulasi peaks eelistama kohalike ees, nad ei ole kunagi panustanud sellesse ühiskonnad, aga nüüd järsku on neil õigused eritoetustele?
15. oktoober 2015 01:37
miks keegi üro-sse selle pärast ei kaeba . meil pole sotsiaalhartat kehtestatud,, ja ilma sissetulekuteta nälgas, külmas, paljas väike vilets rahvanatuke peab euroopa ülalpidamisele veel aafrikat orjama ! - rikkaid naftamaid, rikkaid eurooa riike, panku - nagu suur peeter ja väike peeter.
riik 14. oktoober 2015 11:43
Vaataku koigepealt kuidas elavad meie eestlased.tallinnas ja mujal palju kodutuid kes elatuvad taarast ja toidu jääkidest prügist.anname ennem neile korterid ja maksame toetust.
Imaamid võitlevad ISIS online värbamise ja vaenu õhutamise strateegiaga 14. oktoober 2015 11:28
Kui tigedat rahvast ei usu, siis konsulteerige nendega, kes asjadega rohkem kursis. Muideks meie imaamil peaks olema ka teatud kohustusi riigi ees. Kuhu jäid sõnavõtud, kui ISIS kutsus avalikult ülesse vägivalda teostama?
https://www.youtube.com/watch?v=pTw_WVpg1aI
14. oktoober 2015 12:07
pole neil riigi ees mingeid kohustusi, Obama lõi globaalse Sharia politsei ja edasi tegutsevad nad Obama toel.
Ei saa eirata kultuuri ja usu erisusi 14. oktoober 2015 11:05
Mingil põhjusel räägitakse üksnes ISIS-st. Antud videos saab võrrelda nt ISISe ja Saudi Araabia karistusi. Ma usun, et oleks tark mõte, kui keegi idamaade asjatundja koostaks tabeli, kus oleksid nt Iraagi, Pakistani, Afganistani, Süüria, Eritrea jne (migrantide päritolu riikide) seisukohad teatud (integratsiooni seisukohalt oluliistes) küsimustes. Võiks olla toetatud ka statistikaga (sh sündivuse kohta). Võib-olla see aitab asju reaalsemalt analüüsida. Eile jäi mulje, et osa Riigikogulasi hõljub endiselt roosas udus. Küsimus pole üksnes toomises - vaid ka tulemustes.
https://www.youtube.com/watch?v=RpsOuZrHBSk
14. oktoober 2015 12:11
Tulemus on ainult üks:islam võtab Europa üle selle oma rahvaga üle ujutades ja ÜRO pagulaste õiguste toel nende sigimist toetades. On sul veel küsimusi nende strateegia kohta? Astuda välja ÜROst ilmselt ei julge keegi,
Olev 14. oktoober 2015 11:02
Eestlased EI OLE tige rahvas kunagi olnud.TÖÖRAHVAS on lihtsalt tigedaks aetud !!
brei vix 14. oktoober 2015 11:25
täpselt saa tigedad ja tigedamadki veel on teiste riikide rahvad, kus nende tööd ja vaeva hakatakse laiskadele, palmi all lösutama harjunud mooramaameestele laiali jagama.kõik me teame, et selle taga on käputäie korruptantide kokkulepe hea kliima JA rikkalike maavaradega alad laiskloomadest s.t pärisaalastest tühjaks teha, et siis needsamused valged seal liigse ballastita mõnusat elu saaksid elada ja ise n.n pagulastes sunnitud inimestele nende oma kodumaale koole, haiglaid ja euro--kodusi ei peaks hakkama ehitama.,
ka,ruteene 14. oktoober 2015 11:33
aga kui hoopis venemaa võidab ükskord selle sõja siis on nalja nabani.teene vene oligarhidele
Tõsi - 14. oktoober 2015 12:11
venele sobib killustamine imehästi - eks ole pärast jälle lihtsam "päästjat" mängida!
Kurat, küll on kole, kui valitsejad on lollid!
14. oktoober 2015 12:21
see "tige rahvas" on SILT, nagu loll, jobu jmt See on propaandasõda eestlaste vastu, mis toimub meedia kaudu, Ärge lubage neil vaimsetel vägivallatseatel ennast rünnata. Parem olemegi tigedad ja seda varjamatult kõigi nende vastu, kes meid ründavad. Ärge lubage ennast vaimselt tappa igasuguste mahasurumisele ja maharahustamisele orienteeritud üleskutsetega. Eestlased teavad ise, mis neile hea on ja kuidas oma kodu kaitsta sietungijate ja reeturite eest. Ärge kahelge endas, te ei pea sissetungijatele ega reeturitele midagi tõestama, Me oleme vabad inimesed omal maal, kellele ei sobi koligu põrgu!
Olev 14. oktoober 2015 11:02
Eestlased EI OLE tige rahvas kunagi olnud.TÖÖRAHVAS on lihtsalt tigedaks aetud !!
niki 14. oktoober 2015 10:43
huvitav,kas moslemid võivad ka meil kolme naist pidada,see ju usuga seotud kui palju lastetoetust siis üks pere saab,peab mehe ülal küll,mäletate, mis juhtus euroopa naaritsaga.
4 naist 14. oktoober 2015 11:20
Kuni 4 naist. 1 on meie seaduste järgi ametlik ja 3 mitteametlikku (st saavad üksikvanema toetusi). EL riikides isegi tehakse reide kodudesse, et tuvastada, kas ja kus keegi elab (ehk kas sharia seaduste järgi ja tegelikult ollakse ka abielus).
14. oktoober 2015 12:38
et siis nagu lisapreemia liignaistele, mille eest? Mis krdi üksikvanema toetused, kui lapse isa ON TEADA AMETNIKULE ja isal on kohustus elatist maksta?
14. oktoober 2015 12:39
Selline ükskivanema toetuste maksmine liignaistele on absoluutselt lubamatu!

rob 14. oktoober 2015 10:33
Väike rahvas, kes ennast kaitseb, on tige!!! Täielik ajupesu. Venelased on siiamaani eestlaste peale tigedad, et Vabadussõjas oma riik kätte võideldi. Nende arvates oleks eestlane pidanud meeldiv olema ja venelaste võimu all elama ja nad peavadki eestlasi sellepärast tigedaks, et okupante ei kummardata. Nägin Stalnuhhini vihapurset Riigikogu kõnetoolis, väga tige. Ojulandi saab hinnata ainult positiivselt, julge naine. Ükski mees, välja arvatud Helmed, ei ole avalikult oma arvamust välja öelnud. Ma ei loe arvamiseks suurvõimudele takkakiitmist, pugemist hea elu nimel, mida kommunistid samuti harrastasid nõukogude ajal. Praegusesse migratsioonipoliitikasse tuleb suhtuda väikesel rahval nagu eestlased on, väga ettevaatlikult.
14. oktoober 2015 12:42
See ei ole migratioonipoliitika see on GENOTSIIDIPOLIITIKA; mida meie valitsus rahvale migratsioonipoliitikana esitleb. Migratsioonipoliitikast saaks rääkida juhul kui ka eestlane võiks pagulase õigustega ükskõik missugussesse riiki elama kolida. Seda mingil põhjusel toetustega ei soosita.
Väike tige rahva? 14. oktoober 2015 10:26
Hea, et lõpuks oli julgust välja öeda, mida oma eesti rahvast arvatakse. See viha peab ikka väga suur olema. Vot see on vihakõne.
no 14. oktoober 2015 12:44
Siis on rahvas õigel teel, kui reeturid kiunuvad.
Naabrimees 14. oktoober 2015 10:08
Kui inimestelt ei küsita, et mida arvate kui paigutame teie naaberkortesisse pagulased? Paraku hoitakse kõike saladuses ja see ajab inimesed veel rohkem pöördesse.
14. oktoober 2015 12:46
Seda ei hakata sinult kunagi küsima, kui korter just sinu oma ei ole ja varsti ei loe see kah, kui see sulle kuulub, aga pagulasi pole kuhugi paigutada.
Pensionäride juurde hakatakse pressima nagunii, kellel suuremad elamised. Ei kujuta ette, kuidas sellise vanuri turvalisus tagatakse.
Tige inimene 14. oktoober 2015 10:04
Teid pole Riigikokku ilu jaoks valitud (jutt on populistidest). Asjalikke arvamusi ja küsimuste tõstatamisi oli vähe. Soovitan piirid kinni panna, sest mujal EL-s on paha. Inimesed elavad reaalselt tänavatel ja telkides. Üle EL-i tuleb kaebusi, et jube kehv. Neil on isegi pagulaskeskustes külm- protestivad. Mis siis, kui talv tuleb. Kui siin jagatakse kortereid, siis uskuge mind, tormab meeleheitel mass siia. Nad ei ole veel tabanud, et Eestis on tegelikult juba parem kui mujal.
Rääkides tigedusest, siis paljudes riikides on tigedat rahvast. Inimesi, kes tunnevad sama, mis enamus meist, on üle EL-i. USA ja Venemaa aga imestavad - lollid eurooplased hukutavad end. Mina väike tige inimene mõtlen neile, kes siia ei jõua ja reaalset abi vajavad. Kusjuures seal saaks selle raha eest palju rohkem ning suuremale hulgale inimestele abi pakkuda. Venemaa tegi esimese pagulaslaagri puhul õigesti - väliköögid ja toiduained - las ise majandavad. Keegi ei nurisenud ega nõudnud halal toitu. Vene pudru läks nagu mühiseb. Laagril ka aed ümber, et iga mast ja vägistja sisse ei astuks. Mingi sõjaväeline valve ka kui ei eksi. Uskumatu, et kiidan Venemaad. Meil aga kulub raha mõttetult neile, keda ei peaks siia laskma. Lisaks moraalne kahju ja stress ning muud kahjud, mis on kohalikele on tekitatud. Lisanduvad kulud ja kaod, mis kaasnevad terrorimis ja kuritegevuse kasvuga. Vastutus totaalse korralageduse ja rumaluse eest (peaks olema poliitikute vastutus) ei lasu meie lastel ja lastelastel.
https://www.youtube.com/watch?v=vQPDUG9dImA
Üksnes septembris on ametlikult saabunud 170 000 pagulast. Palju tegelikult on tulnud, ei tea. Oktoobris peaks antud arv olema veel suurem. Ka nn majandusmigrantide abistamisest on asi kaugel - meenutab juba vanatädikese elamist, kuhu on kogutud kõik ümberkaudsed kassid - suure armastuse viljaks räpased, näljas ja haiged kassid ning minestamisäärel loomaõiguslased. See on piltlikult olukord, kuhu on nn võõrad hetkel asetatud. Kas see on EL väärtustega kooskõlas?
Muideks 14. oktoober 2015 10:10
Naiivne on arvata, et halvad elutingimused neid eemale peletavad. Kui nad on siia jõudnud, siis kutsutakse suguvõsa järgi ja hakatakse nõudma (kasvõi vägivallaga), seda mida heaks arvatakse.
Tõsijutt sul. Idariigi kohta täpsustaks niipalju, et 14. oktoober 2015 11:33
ega's sealgi ladvikus lollid ole - ei võim ega raha püsi ju lolli käes; küsimus on HUVIDES midagi teha või mitte teha. Idariik on Eesti põlisvaenlane seetõttu, et NENDE deržaavaehitajate TERRITORIAALSED HUVID meie omadega RISTI ON. Ja Lenini-/Staliniaegne jõmmide aretustöö ja blatnoi"kultuuri"-viljelus on tootnud ka rahva seas omad tulemused.
matu 14. oktoober 2015 09:54
Triin veel 14. oktoober 2015 09:43
Rannamäe on aga üks saba liputav orjahing,kes loodab eestlaste halvustamisest ja eelpool mainitud venelaste ekspansioonist vaikides omale ka paremaid kohti välja kaubelda.Muide,kas panite tähele vihase proua sõnu, (mis veidi sumbusid üksteisest üle rääkides) ---;" Inglimaal on ka villand sellest Ida-Euroopa RÄMPSUST!" Vot nii,võib-olla ongi õigem Euroopa Liidust välja astuda,sest seesama Inglimaa müüs selle rämpsu Venemaa nõudmisel neile ja see võib taas korduda.
hale 14. oktoober 2015 10:27
Rannamäe jättis tõesti viimases Vabariigi Kodanikes väga ebameeldiva mulje. Ka saatekülalised olid halvasti valitud. Võibolla Ojuland esineski kõige tugevamalt.Mis aga tema kõrval istuvasse daami puutub,siis niisugust küll ei ole vaja saatesse kutsuda. Mitte midagi ei tea ja ajab oma mittemidagi ütlevat nutust joru.
14. oktoober 2015 12:54
Ta on kugu aeg selline libedik olnud, silmaorkavalt kehv saatejuht saatesse, kus peaks laskma just erinevatel seisukohtadel välja tulla ja neid variante arutada. Ammu ei viitsi vaadata seda poliitkorrektset soppa.
Triin 14. oktoober 2015 09:36
Tegelikust põhjusest (nördimus,pahameel,ebaõigluse tunnetamine-,oma rahvasse hoolimatu suhtumine---mida nüüd ristitakse vihaks,tigeduseks,õeluseks,kas sellisel rahval on üldse õigust eksistentsile!!!! ) venelaste kontrollimatust sisserändest ,mis moodustab ligi 30% rahvastikust (kusjuures uuringud on näidanud,et üle 10% teistsuguse ellusuhtumise ja traditsioonidega inimesi on maksimaalne piir,et põlisrahvas jääks elujõuliseks) ja kes enamuses sülitab nii meie keelele,kultuurile,elutavadele----et sealt on alguse saanud meie hirmud ja tõusnud ohutunne,et kaob nii meie kultuur kui keel.Valtsevale klassile (president,valitsus,Riigikogu) on sellest aga täiesti ükskõik,surgu see eestlane parem maha,probleeme vähem,need härrad sealt mäe otsast korjab hõlmad vöö vahele,kui elu siin täiesti võimatuks läheb,nutsu on kogutud küll ja veel ja paneb ajama,kus küll samad tingimused,et linnad on muudetud paabeli tornideks,nemad poevad oma kaitstud villade vaikusse.
Paraku avanevad võimu juures tõesti meeled 14. oktoober 2015 11:39
rahvusÜLESTELE hüvedele... Aga ega's ükski võimur oma rahvusele sülitaks, kui võimukene tegelikult tegemistest-ütlemistest sõltuks! Järelikult - kehvasti on meil korraldatud valimistevaheline vastutus "Nende Kõrgeaususte Riigikogulaste" suhtes, Keda Valib Madal Rahvas. Kuidas see nii on - tasub kiiremas korras arutusele võtta!
14. oktoober 2015 12:56
Valimisseadus tuleb üldse täielikult ümber teha, kui Eesti Vabariiki soovitakse edaspidi ulusamana näha, aga praegune riigikogu seda teha ei suuda, ajupotentsiaal puudub.
Võrdset kohtlemist Eestis 14. oktoober 2015 09:35
Soovime, et Eestis koheldakse võrdselt noori ja sõjapõgenikke.
Kui on noortele ja elus ummikusse jäänutele antud sotsiaalkorterid, siis võime sõjapõgenikke ka varustada elamispinnaga. Ukraina sõjapõgenikke ei tohtinud vastu võtta, aga Euroopa käsku peame täitma. Praegune valitsus allub Euroopa nõudmistele.

Aga kes 14. oktoober 2015 09:34
...poleks tige,kui tullakse karjakaupa,illegaalselt ja aegade lõpuni ?? Ja et tulijate ülalpidamiseks tõstetakse meil makse ning tuleb kindlalt,nagu Soomes,hakata pankadelt raha laenama? Kas me ikka tahame oma lastele kodumaad,kus toimuvad moslemite mässud ja autode põletamised? Kuidas paljud illegaalidest end uuel kodumaal ülal peavad,on tihti uudistest näha....
Tjah, nagu Kreekale antud rahadest veel vähe 14. oktoober 2015 11:40
Käsu korras 14. oktoober 2015 09:32
Käsu korras ja raha eest võõraste ees head inimesed olla on mugav. Võiks vahelduseks proovida ka lihtsalt niisama hea olla, oma rahva vastu.
Seep see on, et ilmselt on kadunud reaalstutustunne 14. oktoober 2015 11:45
täiesti! Refid teevad mis tahavad ja kuigi nad on Eesti arendamisel oma osa ammu täitnud - Riigil on nüüd lihtsalt vaja teistsugust poliitikat - valitakse neid ikka ja alati tagasi!
Kui see pole luba sigatseda, siis mis see on?
Ja kes tegi? Ise tegi!
srt 14. oktoober 2015 09:29
Ma võin olla väike ja tige. Ma olen seda enda sünnimaal, tehes päevast päeva rasket ja vastutusrikast tööd, elades enda rahva hulgas, kes on minu sarnane, minu kultuuri ja keelekasutusega. See on minu maa, kus mul on olla õigus just selline, nagu olen. Ainus maa, kus mul on kõik õigused. Armastada oma keelt, kultuuri, rahvast ja lapsi. Kus mul õn õigus avaldada oma arvamust ja olla vaba kellegi survest. Kus mul on õigus vihata ja põlata, kõige selle mis mulle püha, mahamüüjaid ja oma rahva reetureid.Minu EI MUGAVUSPAGULASTELE!
JUHAN 14. oktoober 2015 09:25
Väike võrdlev näide mtte riikide vaid inimeste tasandilt.
Naabermaja veelasest joodik tulen õhtul meie trepikotta ja hakkab lukus uste taga kolistama. Mina aga tean seda tüüpi ja olen ta tempudest juba kuulnud, varasemalt on mõni naaber teda sisse lasknudki. Ja ei saa enam välja. Joodik segab, peremehetseb, möriseb, teeb juttu, kipub kas või kaklema, pöörab võõra toa segi. Oksendab kuhugi nurka ja pissib potist mööda põrandale.
Aga vaat mina kõike seda läbi elada ei soovi ja ust ei avagi. Hindan oma kodurahu ja korda. Jätan ta trepikotta kolistama. Kas ma olen siis nüüd "TIGE"?
ziidiuss 14. oktoober 2015 10:19
Joodikuks moslem nii väga ei hakka (kuigi tunnen sellistki), küll aga sunnib su lapse islamiusuliseks,kui see tahab tema lapsega abielluda! Ja ei mingit vastuhakkamist, selles võite kõik kindlad olla, teie,kes te moslemiga kunagi tiiba ripsutama hakkate!
Huvitav tõesti - kas sellist usku võib "sallivaks" nimetada? 14. oktoober 2015 11:47
14. oktoober 2015 13:00
selles ei olegi midagi sallivat, puhas terror üksikindiviidide vastu, kes väidavad vastupidist need sihilikult petavad inimesi. Kui imaamile raha teenida ei suuda siis pommivöö selga ja oma kasulikkust tõestama!
to ziidiuss 14. oktoober 2015 21:00
Mingi venelasest joodik pöörab oma hullusehoos küll võõra korteri segi, vahest lööb peremehel ka näo üles. Siis aga läheb minema, elab hommikul läbi pohmelli ja saab kaineks. Peremees aga koristab, küürib ja teeb oma toa korda ja on järgmine kord ust avades targem. Ka sinukas läheb kah mõne päevaga silma alt ära.
Aga islam ja islamifanaatikud pööravad oma usku ja keskaegseid barbaarseid tavasid juurutades terve võõra riigi veel hullemini segi. Ja ei tule mingit kainenemist ning minema nad kah enam ei lähe. Seega tuhat korda hullemad kahjuks.
!!! 14. oktoober 2015 09:18
Väike "tige" rahvas on varem võõraste ülbuse läbi palju kannatanud, tema identiteet on korduvalt juuksekarva otsas rippunud ja ta ei taha veelkord riskida. See rahvas hindab kodurahu, oma keelt, turvalisust ning kultuuri.
Ah 14. oktoober 2015 09:12
nüüd on siis "väike tige rahvas", aga kui jõulutunneli ajal on vaja raha lunida haiglatele jne. siis , kes selle raha kokku paneb, eks ikka see väike tige rahvas!! Häbi peaks olema nii nimetada rahvast, kes austab ja hoiab oma maad! Abi saab anda teistmoodi ka!
Kas on arusaadav 14. oktoober 2015 09:06
Meile pole siia merkeli loomaaeda vaja.
Tegelikult ei ole moslemirahvas 14. oktoober 2015 09:01
nii turakas sugugi kui eurooplane teda peab. Valge mees trügis vägisi nende maale, saamaks nende rikkuse omanikeks "rahuvalvajat" teeseldes. Pikkamööda aga sihikindlate plaanidega saab valge, ahne mees lõpuks teada, ärgu kippugu sinna, kus ilma tematagi tegemist. Jah, meid, väikesi inimesi sidistatakse nüüd "vihasteks", sest varem või hiljem lõpeb selline priiskamine ka "ausatel ja suurtel" otsa. Tuld ja verd saab Euroopa veel näha.
Andres 14. oktoober 2015 09:17
...Valge mees trügis vägisi nende maale...tuhat korda õigus. Pool aafrikast on prantsuskeelne, osa indiast on ingliskeelne. siis veel hispaania, portugal, venemaa, mongoolia jne. millega need on ajaloos silma paistnud? ainult koloniseerida nõrgemaid.
Täpselt nii 14. oktoober 2015 09:35
Ja nüüd üritavad suurriigid, kes on tapnud, vallutanud, varastanud, orjastanud, meid oma sigaduste tagajärgedesse tõmmata. Eesti inimene ei taha sõda ega vallutusi. Ma arvan, et suudaksime suurte riikide poolt anastatud Aafrika ja Lähis-Ida riike reaalselt aidata hoopis oma kogemuste jagamisega riigi ülesehitamisel ja vastastikuste kasulike projektidega.
14. oktoober 2015 13:09
KUS ON MEIL NEED ASUMAAD OLNUD? Me ei võlgne kellelegi midagi !

mida 14. oktoober 2015 08:59
jubedat ma jälle kriipisin,oh mind küll.
selle 14. oktoober 2015 08:57
Väikese ja tigeda rahva koguarv on pisut üle ühe miljoni,ja PÕLINE kodumaa,kodupaik on samuti väike,pisike maanurk põhjalas.Ja on üle elanud arvukalt sõdasid,okupatsioone,anastusi.Ja on ettevaatlik,sest teab,ja ka näeb-kuuleb,et algne jutuke on alati ilus,hea,kuid reaalne elu-olu on siiski reaalne,seega igapäevane.Ja kui mina ei luba võõral oma korteris ringi tuhlata,siis ega meie Eestimaa polegi midagi konstruktiivselt erinevat kui suur korter.Ja oma korter ning ühiskorter on kaks põhimõtteliselt erinevat kodukest.
Andres 14. oktoober 2015 09:08
Andrus Ansipil on tamme puiesteel maja. Võtme propagandist, kõigepealt võta majal lukk eest ära, siis lammuta krundi ümbert aed ja koer vii varjupaika. Peale seda anna eestimaa "võti" neegritele.
Andres 14. oktoober 2015 08:48
Kadunud Maaja Kallast ütles: söögilaud mille ümber meile koht anti on ammu tühjaks söödud, jäänud on ainult nõud koristada ja pesta. Oleks see ainult nii, neiu merkel viib läbi väikerahvaste vastast genotsiidi euroopas. On peramine aeg väikeriikidel päästepaadid ungari eeskujul vette lasta.
Andres 14. oktoober 2015 08:48
Kadunud Maaja Kallast ütles: söögilaud mille ümber meile koht anti on ammu tühjaks söödud, jäänud on ainult nõud koristada ja pesta. Oleks see ainult nii, neiu merkel viib läbi väikerahvaste vastast genotsiidi euroopas. On peramine aeg väikeriikidel päästepaadid ungari eeskujul vette lasta.
krt 14. oktoober 2015 08:47
VÄIKE JA TIGE RAHVAS--vaat see on vihakõne
14. oktoober 2015 13:15
Oma maa ja kodu kaitsmine on normaalne, ebanormaalne on hoopis see, kuidas valitsus ja riigikogu oma rahvast ründab islamiterroriste sisse vedades.
pealkirjast 14. oktoober 2015 08:46
väike tige rahvas ei paku kunagi abikätt ... eestlane paraku küll ... küsimus ei ole abi andmises vaid enda kaitsmises ... nii võõra vägivalla, oma väärtuste ja ka kultuuri.
14. oktoober 2015 13:17
Eluaegne võõraste ülalpidamine ja eelistamine oma rahva ees ei ole kuidagi abikäe andmine, abistamine saab olla ainult ajutine! Kui asja ei jaga siis võiks vähem kobiseda!
isiklikult 14. oktoober 2015 08:46
mulle tundub, et kõige suuremad sildistajad ja vaenu õhutajad on ajakirjanikud ise. Mina olen enda arust küll hea inimene - abistan vanurit, hoolitsen vanemate eest, toetan lapsi ja loomi, käin korralikult tööl, maksud on makstud jne. No mis õigusega tuleb mind mitte tundev inimene ütlema, et mina olen väike tige inimene? Jah, mulle EI MEELDI massimigratsioon, ma ei arva, et mujalt sissetulnud inimene peab saama palju paremad elutingimused ja võimalused kui siis maalapil sündinud, kasvanud, vanaks saanud ja sealjuures terve elu tööd rabanud inimesed. Nördimust ei tekita mitte see, et pagulasi (mõni pere aastas) tuleb, vaid see et oma inimestest hoolimatult üle astutakse ja sealjuures väikeseks vastikuks rahvaks sõimatakse. No kui see ei ole vihakõne, mis see siis on????
Andres 14. oktoober 2015 08:58
Peavalumeediat vaadates ei jätku enam sülge. Eile oli Ojulandi mõnitamas kolm lambapead ja üks oinas,Rannamäe. Ime millist sõnnikut pakub äraostetud ajakirjandus rahvale. Need on saanud kogemuse vene okupatsioonist, hoopis uuel tasemel. Neiu merkelgi on komsomoli kogemusega.
Andres 14. oktoober 2015 08:58
Peavalumeediat vaadates ei jätku enam sülge. Eile oli Ojulandi mõnitamas kolm lambapead ja üks oinas,Rannamäe. Ime millist sõnnikut pakub äraostetud ajakirjandus rahvale. Need on saanud kogemuse vene okupatsioonist, hoopis uuel tasemel. Neiu merkelgi on komsomoli kogemusega.
Andres 14. oktoober 2015 08:58
Peavalumeediat vaadates ei jätku enam sülge. Eile oli Ojulandi mõnitamas kolm lambapead ja üks oinas,Rannamäe. Ime millist sõnnikut pakub äraostetud ajakirjandus rahvale. Need on saanud kogemuse vene okupatsioonist, hoopis uuel tasemel. Neiu merkelgi on komsomoli kogemusega.
Kas on meie Vaikiv Ajastu juba nii tõsiselt käes, et 14. oktoober 2015 11:51
ajakirjaniqud enam muud tööd ei saa, kui peavalupropagandistidelt?
jenkem 14. oktoober 2015 08:46
EIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIEIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pole vaja mingit rämpsu meie maale, sõdigu mässaku ja nõudku oma õigusi kodumaal kust nad on tulnud, aga millegi pärast tõstavad nad euroopas pead, paganama harimatu ahvikari!! ja euroopa antaksegi üle mingitele kaltsupeadele ja mõrtsukatele ilma relvavõitluseta sest kõik euroopa riigid hakkavad oma põhiseadust ümber tegema oma rahva vastu sest on vaja kaitsta mingit rämpsu!!!!
Eks nad ongi 14. oktoober 2015 08:54
sajandeid oma kodumaal sõdinud ja tapelnud. Varem lihtsalt neid ei märgatud. Aga nüüd, kus valge mees otsustas nende energiavarud omaks pidada, hakkavad need "mässajad" vastu. Seegi ju oma kodu kaitsmine?
Ma kuulen 14. oktoober 2015 09:53
...küll esmakordselt,et Eesti on teisi riike okupeerinud. Või on sul,08.54, ajalootunnid külastamata jäänud? Aga nagu Päts sõlmis venelastega baaside lepingu ja lasi venelased ainsgi pauguta riiki,nii lasevad osad praegustest poliitikutest sisse karjakaupa moslemi illegaale (enamuses noori mehi). Relvad tulevad järgmise laevaga....

Kats 14. oktoober 2015 08:41
Ei ole pagulaste poolt ja vihkaja pole.Need inimesed ei vaja meie abi.
rp 14. oktoober 2015 08:41
olen 14. oktoober 2015 08:36
alati nõus olema tigeda VÄIKESE rahva esindaja.
Andres 14. oktoober 2015 09:24
Minu vanavanaisa oli juba väike ja tige, aga minu lapselapsi tahab peavalumeedia merkeliteks teha.
14. oktoober 2015 13:20
sinu asi on oma lapselapsi kasvatada.
Nende tasud 14. oktoober 2015 08:27
Tuleks seostada kohal viibitud ajaga. Riigikogu ei ole niisama raha lüpsmise koht. Need, kes eile ei osalenud, näitasid ükskõiksust rahva mure vastu. Võiiks tuua puudujate nimekirja, et saaksime meelde jätta, kellel enam Riigikokku asja ei ole.
Vaat see - meeles pidamine - võiks meie "v. t. rahval" 14. oktoober 2015 11:53
olla parem; eriti kui vaadata, kuidas me valimiskastide juures oleme käitunund...
Crack 14. oktoober 2015 08:24
Kas oma rahva peale tigedad riigijuhid on eestlased?
Küsimus pole ju niivõrd riigikogulaste RAHVUSES, 14. oktoober 2015 11:58
kui HUVIDES; ehk siis - KUIDAS ja millega nad oma TEGUDE/OTSUSTE EEST RAHVA EES VASTUTAVAD.
Need seadusepügalad on küll tõsise ülevaatamise koht! Valimisseadusest tuleks teha "valitud poliitiku vastutusseadus"!
Vana mees. 14. oktoober 2015 08:23
Minu väljakujunenud elufilosoofia nõuab abivajaja aitamist, kui keegi TÕESTI ABI VAJAB. Praegu aga ei saa ma lahti n.ö. foobiast, et meid sunnitakse maod oma põue jooja võtma. See on vaid kattevari, ehk eksitamine, et ISIS-e pühasõdalaste Euroopasse toimetamiseks ka mõni TEGELIK ABIVAJAJA nende sekka poetatakse. Hirmu ajab peale, kui mõtlen oma laste peale, sest endal mul pole enam pikalt muretseda. Tervet Euroopa juhtkonda näib olevat tabanud totaalne nürimeelsus.
Mina ka vana mees. 14. oktoober 2015 08:50
Meil pole tõesti pikalt probleeme. Aga seda teame üsna kindlalt, et Euroopaga on nüüd kutu. Selleks ei pea pikalt koolipinke kulutama. Maailma tippudest alates, Eesti mänguministriteni välja, on selle nutulaulu õige nimi ahnus. See on hullem sõltuvushaigus kui narkots. Tulemus aga sama, mõlemad tapavad selle tarvitaja varem kui see ise oskab arvata. Ainus rahustav mõte, meil pole nii kõrgelt kukkuda, rikkur aga sureb sama vaesena kui sündis.
Metafoor on mõistetav, kuigi ka madu 14. oktoober 2015 12:00
on tegelikult tore loom. Tuletan lihtsalt meelde, et maod/ussid demoniseeris ristikirik.
peseme käed puhtaks 14. oktoober 2015 08:23
vaadake, lapsi tohib ju ka ainult nii soetada, et sul oleks aega neid ka kasvatada, õpetada ja lisaks tööd rügada, et vähemalt pool miinimumpalgast lapse heaks anda. Kas riigikogu on Eestis süüdimatu organ? Võtate neid siia, siis ka oma nahaga vastutage, harige ja tehke mida iganes.
abikätt kellele? 14. oktoober 2015 08:14
Kas inimsmugeldajatele? MTÜ "ärinaistele", kes räägivad nõretavaid lugusid oma "vabatahtlikust" tööst, unustades lisamata, et nende "vabatahtlikkus" maksab 20 EUR tunnist?
.... 14. oktoober 2015 09:57
Kus juures on nendel " vabatahtlikel " peavari ja toit enamaltjaolt tasuta kui nad Aafrikas "Eesti kama " jagamas käivad.

alf 14. oktoober 2015 08:10
Annad sõrme , võtavad käe. Ei pea need pagulased siia tulema. Miks nad ei võitle ise omal maal vabaduse eest?
Akbar 14. oktoober 2015 08:09
Juhan Haravee, kas sa ei arva, et kui sa inimesi tebeldad vihaseks rahvaks siis see neile ei meeldi ja nad lähevadki vihaseks? Minumeelest hakkab see asi juba üle võlli minema. Ärge rsk tulge mulle ütlema mis ma olen. Ma olen sõbralik igasuguste inimeste suhtes ja saan aru, et on vaja aidata aga lõpetage see pagana tampimine ära!
kubjas 14. oktoober 2015 08:05
ja kus veetsid aega ülejäänud 20 luuserit? sebisid meile uut soppa kokku keeta kuskil? kui ma töö juurest ära kooserdaks siis ma palka küll ei saaks.
jants 14. oktoober 2015 08:25
saadiku kohustuste hulka kuuluvad ka järgmised tegemised:
a)kohtumine valijatega-circa 1100 000 varianti
b)viibimine arvukates autosalongides-cirka 100 varianti
c)käis välislähetusel-vaata maailmas registreeritud riikide arvu
d)täitis oma eraelulise töökohustuste lepingulisi kohustusi-küsige aunaste ja talve tannu käest.
Seep see meil SEADUSE TASEMEL pekkis ongi, 14. oktoober 2015 12:07
et RAHVA POOLT VALITUD poliitikute (kuigi ise end nimekirja sebinute) VABADUSED (teistpidi VASTUTAMATUS) arvestavad tema KÕRGE EETIKAGA... Nüüd aga, kui kogu selle kamba peajoon rappa kisub ja peale EKRE veel vähesed teisiti tegutsevad - kas poleks meil aeg VALIMISSEADUS ÜLE VAADATA?
Heidrich . 14. oktoober 2015 08:04
Vibutavad näppu orjakarjale , varsti hakkavad mõisatallis vitsu andma !
mari 14. oktoober 2015 08:01
See on üks hea asi-see väikese tigeda rahva kuvand. Loodame, et info jõuab piiridest kaugemale.
er 14. oktoober 2015 08:01
mingu sinna kust tulivad
14. oktoober 2015 07:50
väike tige valitsus, mitte väike tige rahvas.
õige 14. oktoober 2015 08:34
tige oma rahva suhtes ja põrgulikult rahaahne
Aga see ei pea nii olema. 14. oktoober 2015 12:08
Ega's valimisseadus pole kivisse raiutud - seda tuleb muuta, et vastutus säiliks ka 4-aastase tsükli kestel.
ak. 14. oktoober 2015 07:40
Öleks Poolast,Ukrainast või mõnest muust enam-vähemgi mõistusega riigist,poleks küsimustki.
Need nn. põgenikud aga...... sügavalt loodan,et mitte.Rämedalt probleeme ja hõõrdumisi hakkab olema siin.

saksa teles näidati 14. oktoober 2015 07:37
kodudes istuvad põrandal noored mosleminaised 6-8last ümber,mehed hängivad linnas,tööl ei käi keegi.
Joss. 14. oktoober 2015 07:33
Ei paku.Ja ei kavatsegi pakkuda.Seekord see võõras mure.
isiklik lemmik 14. oktoober 2015 07:27
minu lemmik on Rrandpere ELKNÜ Keskkomiteest! Lisaks veel püha kommunismiürituse reetur ja renegaat! Oravapoistele just paras poster boy!
mmm 14. oktoober 2015 07:25
ei paku.kes mulle endale midagi pakub
jants 14. oktoober 2015 08:38
väga lombakas on nende valitsusajuhiiglaste arusaam abikäe andmisest.Kui see abiandmine nii hädavajalik on,minnakse sinna ja antakse,mitte abivajajaid ei veeta oma koju.Kuidas nüüd seda lahti seletada-mustlased ronivad su koju kah abi andma odavate butafooriliste vidinate pähemäärimisega.Minge aga ise nende laagrisse ja koerad kisuvad teid lõhki.Ongi kogu filosoofia-nad pole abikätt vajavad abitud vaid kõike oma teel reostavad metslased,toitu ja riideid hunnikus lõkkesse loopivad barbarid,kelle ülesanne on vaikselt visisedes hävitada valge rass.Meie ajukääbikutest altruistid aga saavad veel juudaseekleid ja see teeb neist ereiliselt andunud sajakäelised islamistid,oma rahva arvelt.