Eesti uudised

Ametiühingud võtsid lepitaja pakkumise vastu, alampalk kerkib 430 euroni (23)

Toimetas Geidi Raud, 13. oktoober 2015 14:57
Foto: Mati Hiis
Ametiühingute keskliidu juhatus toetas täna riikliku lepitaja pakkumist, mille kohaselt moodustab töötasu alammäär 430 eurot 2016. aastal ja 470 eurot 2017. aastal. "Kuigi 2017. aastal jõuame ammu unistatud tasemele, kus alampalk moodustab 41% keskmisest palgast, üsna lähedale, on see jätkuvalt allpool suhtelist vaesuspiiri, seega me peame jätkama palgasurvet sektorites,“ rääkis ametiühingute keskliidu juhataja Peep Peterson.

Tema sõnul tegi ametiühingute juhatus rea ettepanekuid, kuidas tagada palgakasvu jätkusuutlikkus tulevikus – tuleks moodustada kolmepoolne valitsuskomisjon, mis käsitleks tööturu sõlmprobleeme, kaaluda erinevate trahvi-, tasu- ja maksumäärade lahtisidumist töötasu alammäärast ning parandada riiklikku statistikat alampalga kohta, et erinevad hinnangud miinimumpalga saajate kohta ei erineks nii olulisel määral.

Tööandjate keskliit teatas juba möödunud nädalal, et toetab riikliku lepitaja Henn Pärna viimast pakkumist.

Lepitaja esimene pakkumine oli alampalga kümne euro võrra suurem tõus tulevaks aastaks ehk 440 eurot ja ületulevaks aastaks kümme eurot vähem ehk 460 eurot. Selle pakkumise lükkasid tööandjad ja ametiühingud tagasi.

Millal alampalga kokkuleppe alla kirjutatakse, selgub nädala jooksul.

Samal teemal

29.09.2015
Andres Anvelt: uus riigieelarve aitab järele nõrgemaid ja haavatavamaid
16.09.2015
Ettevõtlusminister: Eesti maksukoormus tuleks ümber jagada
23.06.2015
Ökonomist selgitab: mis juhtuks, kui Eestis alampalk üldse kaotada?