Mart HelmeFoto: Alar Truu
Toimetas Kristin Aasma 13. oktoober 2015 14:02
"Kes külvab tuult, see lõikab tormi," iseloomustas EKRE juht Mart Helme pagulaskriisi põhjuseid täna riigikogus, kus peeti arutelu pagulaste teemal.

Helme tuletas meelde, kuidas Euroopa riigid 2011.-2012. aastal rõõmustasid Araabia kevade, diktaatorite kukkumise ja demokraatia võidulepääsemise üle. "Euroopa lennukid käisid pommitamas Liibüas, susisid Süürias. Õilsatel eesmärkidel," kõneles Helme kõnepuldis. "Põrgutee on sillutatud heade kavatsustega. Ja vallandasid selle, mida me praegu tunneme immigratsiooni nime all," lisas Helme, kelle arvates tulnuks immigrantidega koormatud laevad tagasi toimetada sinna, kust nad tulid, ning aidata neil seal eluga toime tulla.

Helme sõnul on Euroopa Liit juba pikka aega "keeldunud kuulamast arengumaade palveid ja nõudeid lõpetada diskrimineerivad piirangud" ning teha "kolmandate riikide majandust arvestatavaid ja edendavaid investeeringuid".

"Need on need põhjused, miks me seisame silmitsi praeguste probleemidega. Süüdistada eesti rahvast selles, kui eesti rahvas kainelt hindab seda olukorda, on küüniline ja moraalitu," rääkis Mart Helme, kelle sõnul on sama küüniline ja moraalitu võrrelda praegust pagulaslainet 1944. aastaga, kui eestlased põgenesid Rootsi ja mujale. "Need inimesed läksid, nad ei saanud mingeid tugiteenuseid, tugiisikuid, neid ei võtnud vastu mingid MTÜ-d. Perekonnad sageli lahutati: mehed läksid metsatööle, naised läksid hotellidesse koristajateks. Nad hakkasid kohe tööle ja keegi ei tundnud muret selle üle, kuidas nad hakkama saavad ja keele selgeks saavad," kirjeldas EKRE esimees Teise maailmasõja aegsete pagulaste olusid.

Helme pöördus enne teda riigikogu kõnetoolis esinenud Valdo Randpere (elas nõuka-ajal aastaid Rootsis paguluses – toim.) poole: "Sina läksid komsomoli keskkomiteesse tööle kindla plaaniga ära hüpata. Erinevalt minust, kes sigitas lapsi, kasvatas neid ja püüdis neist teha Eesti patrioote, ja seisis selle eest, et Eesti jääks Eestiks ka siis, kui igal aastal tuli kümneid ja kümneid immigrante mujalt Nõukogude Liidu avarustest."

Helme sõnul on see "põhimõtteliselt teistsugune mõtlemisviis".

Kui eesti rahva tahtega praegu parlamendis ja valitsuses ei arvestata, siis juhtub see, mis on Euroopas juhtumas, ütles Helme. "Me näeme, kuidas terve rida Euroopa riike pöörab Euroopa Liidule selja. Me näeme, kuidas tuhanded ja tuhanded inimesed protestivad elluviidava poliitika vastu," hoiatas ta.

Mart Helme tsiteeris ka Spenglerit: "Ei ole midagi võimsamat kui hõimutunne, see on rahvustunne, ja mis tahes impeeriumi ka ei ehitataks, need lagunevad ja nende varemetel sünnivad ikka uuesti ja uuesti hõimutunde baasil rahvusriigid."

"Võtke heaks või pange pahaks – eesti rahvas on salliv, eesti rahvas on kannatlik, aga eesti rahvas on ka kaine mõistusega ja ei lase ennast lollitada roosadel hipiajastu ideoloogiatel ja doktriinidel ja see on eesti rahvast hoidnud elus. Ja ma võin teile kinnitada – hoiab elus ka vaatamata ajupesule, mis praegu käib," sõnas Helme oma kõne lõpetuseks.

Samal teemal

Kommentaarid  (65)

idealist 14. oktoober 2015 18:17
Eesty on avatud. Helmele meeldetuletuseks.
Realist 13. oktoober 2016 21:56
Nii kaua oled avatud kui tulnukad elu kallale ja lapsi vägistama hakkavad, kui neid on, aga siis on hilja. Islami idee on maailm vallutada mitte sinu orjaks tulla.
idealist 14. oktoober 2015 17:46
Vot hakkas huvitama, et törvikutega läbi linna marssivaid inimesi ei karda ajakirjandus aga arvutitaga arvamustavaldavat isikut KARDAB?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS