Eesti uudised

Tsahkna: mitte võõraviha, vaid alalhoiuinstinkt muudab pagulasküsimuses ettevaatlikuks (19)

Toimetas Kristin Aasma, 13. oktoober 2015 13:10
Sotsiaalkaitseminister Margus TsahknaFoto: Stanislav Moškov
Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna (IRL) sõnul rahva ettevaatlik reaktsioon immigratsioonilainele mitte viha, vaid alalhoiuinstinkt.

Rändepoliitika arutelul täna riigikogus tuletas Tsahkna meelde, et Eesti rahvas on hakkama saanud keerulisemategi aegadega, mil meid on valitsenud võõrad jõud, kui Eestisse toodi meie arvamust küsimata sisse sadu tuhandeid inimesi, kes ei osanud meie keelt ega pidanud meie kommetest, vahendas ERR-i uudisteportaal.

Samal teemal

"Need jäljed on meie ühiskonnas veel tänagi, kuid sügavamad jäljed on meie meeltes," ütles sotsiaalkaitseminister ja märkis, et lahendus seisneb selles, kuidas me väikese rahvana sellest suurest segaduste ajast läbi tuleme nii, et me säilitame oma väärikuse ja rahva ühtsuse.

Ministri sõnul tuleb ausalt välja öelda, et Euroopa Komisjoni plaan rakendada Euroopa sisene pagulaste ümberjagamise mehhanism ei ole lahendus "nendele 12 miljonile inimesele, kes on sõja eest põgenemas oma kodudest". "Neid inimesi aitab Lääne reaalne sekkumine stabiilsuse saavutamiseks ning tegelik, mastaapne abi piirkonna pagulaslaagrites," rõhutas IRL-i esimees.

Samal teemal

14.10.2015
VÕÕRAVIHA: Tallinnas rünnati Gruusia noori
14.09.2015
Riiklikult tähtis pagulasküsimus riigikogus – kas väike tige rahvas pakub abikätt… või mitte…
13.09.2015
Mart Helme pagulaskriisist: "Kes külvab tuult, see lõikab tormi"
13.09.2015
GALERII | Riigikogu otsis pagulasküsimuses ühist seisukohta