Eesti uudised

Tsahkna: mitte võõraviha, vaid alalhoiuinstinkt muudab pagulasküsimuses ettevaatlikuks

Toimetas Kristin Aasma, 13. oktoober 2015 13:10

19 KOMMENTAARI

m
mari/ 14. oktoober 2015 08:22
Jah, loomulikult. Ja arvestage, et immigrantidega hakkavad eelkõige kokku puutuma naabrid nende elukohtades, politsei ja õpetajad. Kuidas kujutatakse ette näiteks araablase arsti juurde minekut? Koos tõlgiga ( milliseid pidi olema alla kümne ) ja erialaarsti juurde 2 kuu pärast. Või saab järjekorras ette? Või koolis õpetajad, kes peavad sellest jamast läbi närima. Kes keda kiusab jne. Naabrid peavad välja kannatama jumal teab mida. Ilmselt on idamaades ka toredaid inimesi aga nad on lihtsalt nii teist moodi, neil on omas keskkonnas parem. Aidakem neid sellest aru saamisel, et kodus on kõige parem.
i
Iga lapski saab aru/ 14. oktoober 2015 07:26
Et eesti ühiskond on nii harimata et iga tumedanahaline inimene hakkab kuulma stänaval poes ja mujalgi kuidas neid neegriteks sõimatakse..aga riigiisad seda ei näe
k
kärss/ 14. oktoober 2015 08:23
kaua sa idioot seda paska siia topid?õnneks kõik nermaalsed arvutid blokivad seda jama.oled juba hullem kui see usuhull inimkonn.
s
Sander/ 13. oktoober 2015 22:11
Poisist hakkab asja saama, "POLE PAHA"!
.
.,.,/ 13. oktoober 2015 21:39
t
teles/ 13. oktoober 2015 21:38
käis ka praegu se lause läbi et saime hakkama nii võib tagantjärgi öelda kes seda aega ei mäleta
nagu oleks kerge olnud või praegu tulevik kindel
a
Aga ka Tsahkna jätkab innukalt tööd nende võõraste jõudude tööriistana, / 13. oktoober 2015 19:16
kuna ka nüüd valitsevad Eestit võõrad jõud, ja Eestisse ollakse toomas meie arvamust küsimata tuhandeid inimesi, kes ei oska meie keelt ja ei tunne meie kombeid, nii et selles osas pole nõukaajast saadik midagi muutunud.
Tuleme nägema, et ega tulnukad ka mingite kehvade tingimustega kavatse Eestis leppida. Muidu nad karjuvad üle Euroopa, et eestlased on rassistid ja sellel ei saa valitsus ometi lasta juhtuda, et Eesti maine Euroopas kannataks. Oleme ju siianigi olnud EL pailaps.
Tulnukatele tagatakse kohalike maksumaksjate ja EL arvelt kohalikest töötutest märgatavalt kõrgem elustandard: ehitatakse uued korterid, korvatakse elamiskulud, antakse korralikud elatusrahad ja lapsetoetused ning varustatakse ka halal toiduga.
Tulnukate heaolu eest hakkab aga igapäevaselt hoolt kandma Eesti valitsus. Peaminister kordineerib kogu abiprogrammi, sotsiaalminister vastutab et kõik tulijad saaksid kodusisustuse ja satelliit-TV seadmed ning lapseaiakohad, haridusminister vastutab, et kõigile abivajajatele leiduks araabia keele tõlke jne. Tulnukate ”tööks” jääb peamiselt laste tegemine, ostukeskustes ja hulgiladudes ostudel käimine ja muidu "patseerimine" ning oma suguvõsa Eestisse järgi organiseerimine.
Kuna aga mõned tulnukad lähevad ka tööle, siis sellest hakkab kogu peavoolumeedia pasundama kui selgetest näidetest, kuidas targa valitsuse juhtimisel on Eestis läbi viidud õnnestunud lõimumine. Aga, et oma rahvas liigselt ei närveeriks, siis sisserändajatele makstavate tegelike toetuste suurused salastatakse. Kui aga keegi siis veel kraaksub, öeldakse talle, et mis te siin ajate udu teil ei ole esitada mingeid fakte. Tõsi see on, kuna kõik tulnukate abiprogrammid jaetakse eri ministeeriumite ja ametkondade vahel selliselt, et ka KAPO parim uurija ei suuda neid fakte hankida. Selliselt toimivad asjad mujal Euroopas ja ega ka Eesti valitsusel pole vaja siis jalgratast uuesti leiutada.
t
tt/ 13. oktoober 2015 17:04
Tore mees omad inimesed nälgivad,kus siis olid kui oma inimene abi vajas
m
m50/ 14. oktoober 2015 04:20
keda see huvitab , peab ka põgenema koos neegritega. Siin on ülirahul ülemused ja lõustad poliitikud. naer

k
koopainimene/ 13. oktoober 2015 15:21
Tsahkna on pea esimene poliitik, kes sõnastas asja olemuse. Kuigi ta on noor, ei tea omal nahal midagi idapõgenike siiavalgumisest peale viimast sõda, kuid vist mõistab tagajärgi, mida need hordid kaasa tõid eesti rahvale.
r
raud on juba jõudnud tallalakkujaks muutuda/ 13. oktoober 2015 15:14
vastik ta oli ja nüüd on näha et ka tuulelipp ja ahne oma arvamuseta tüüp. Varem kaagutas mis produtsendid ette ütlesid nüüd siis partei tatitoru .Tsahkna on kena inimene.
t
tõdemus/ 13. oktoober 2015 14:32
Esimesele Eestile lisaks ka see alalhoiu instinkt, et nautida oma luksuslikku elu oleviku Eestis edasi, mida Teisele Eestile on lubatud alles tulevikus, nii nagu tookordne NLKP lubas oma rahvale kommunismi.
u
Uudu Savikülast/ 13. oktoober 2015 18:17
Nikita lubas, mitte vene kommunistid, need kartsid kommunismi N Liidus nagu tuld. Nii võetigi mees maha ja tema kasutütar elab praegu USA-s ja on jõudnud USA-le järele, nagu ta paps lubas. Kuidas sellesse suhtuda, kui muukeelsed jagelesid omavahel ja eesti rahvas ootas arsti vastuvõtul nende järel. Kas see oli ka vihakõne? Kõik mäletavad kuidas algas Esimene Maailmasõda, nüüd käib purakas aina puraka järele. Ega ennem aru pähe ei tule, kui juba Toompeal purakad käivad. Aga katsu siis uuesti kurat pudelisse tagasi saada, kui oskad, ja seda ilma inimõigusi rikkumata. Ma pole üldse vihane seejuures. Ennustan, et tõelised löömad hakkavavad esmalt vähemusrahvuste ja uute tulnukate vahel, eestlane vaatab pealt ning ravib heal juhul vaid seakatku ning unustab seejuures piimatootmist ning maaelu toetamast. Ma olen nii vana küll, et mäletada kotipoisse ja kolhoose ning muid õudusi ja kogu aeg räägiti, lausa kisati raadios ja õpetati koolitunnis, vastuvaielda ei tohtinud, see oli eluohtlik, et me elame kõige jõukamas ja paremas riigis ning seda kogu maailmas!
K
!!!!!/ 13. oktoober 2015 14:04
Kardan, et ka sellest asjast erilist diskussiooni ning kompromisside leidmist ei tule. Et käivitatakse jälle suur-suur teerullimise masin ja sõidetakse teisiti mõtlejatest lihtsalt üle. Põhimõttel et rahvas on loll ja ei saa nagunii mitte millestki aru. Kuid see-eest saavad kõikidest asjadest väga hästi aru mingid poliitikutoolidel isakesed ning emakesed. Kes täpselt teavad, mida rahvas vajab ning mida mitte.
j
JUSS/ 13. oktoober 2015 14:00
Enesealahoiuinstinkti ei saa hukka mõista ega häbimärgistada. See on nii iga inimesi kui ka rahvuse loomulik reaktsioon ning õigus. Hoida oma elu, oma turvalisust, oma keelt ning kultuuri.
m
mees/ 13. oktoober 2015 13:40
Kas IRL ja Sotsid on hakanud lõpuks lugemisoskust selgeks saama ja aru saama, mida Eesti inimene tahab. Eesti inimene tahab eestlasi säilitada, säilitada viljakandvaid põlde, nende vahel ringi jooksvaid eesti lapsi, et eesti naine abielluks eesti mehega. Milleks meile multikulti must-p-ersed?
j
jants/ 13. oktoober 2015 13:39
kulla poisu,eeldavalt sinu kahe põse retoorika ei ole enam ammu aktuaalne.Moslem ei kavatsegi varjata oma põlgust ja viha kristluse vastu.Terve Euroopa on täis neid pisikalifaate,kuhu kristlasel enam asja pole.Kuidas saab 21. sajandil veel elada Kristuse aegsetest dogmadest kinni klammerdudes
kui sellise käitumispraktikat kummutavad tagasilöögid on verisemad kui kristliku ilmavaate sünd
oligi.Mina isiklikult ei varja seda võõraviha vähemalt niikaua kui see,mis Euroopas toimub,hääbub rahumeelse lahenduse leidmiseni.Kas aga seda lahendust on tulemas kui 16 miljonit harimatut
ajupestud moslemit trügib visalt siia.See on SÕDA,mitte mingi sõjapõgenike pagemine.Olete pimedad ja kurdid või,et ei näe ega kuule,mis toimub.Valge rass on kuristiku äärele viidud ja te tuudutate ikka oma lolle mantraid heast ja tolerantsest haritud majandust arendavast migrandist-džihhaadisõdurist
kes tuleb siia rahumeelsete mõtetega.Vaata nende hordidide mahajäätud radu ja saad isegi aru-see on barbarite kõike mahatallav ja tulevikus vägagi verelõhnaline rada.
i
Indrek2/ 13. oktoober 2015 13:20
Ehk alustaks sellest, et teeks selgeks ühe asja - meie ei PEA aitama mingit musta rämpsu kes on liiga laisk, loll või usuhullusest ajupestud ja ei saa seetõttu oma eluga hakkama. Kärvaku, ei ole meie asi! Sellepärast ongi Euroopas elu parem, et on selline kontingent vähemuses või suisa olematu!!! Kaltspeade ja muu musta rämpsuga ühiskonna risustamine EI TEE nende elu kuidagi paremaks vaid hoopis meie elu läheb HALVEMAKS! Aga no kaltsule ja pihkurile ning nende kaaskondlastele selline elementaarne asi muidugi ajudesse ei jõua.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee