Eesti uudised

GALERII | Eesti kaitseväelased Liibanonis said ÜRO missioonimedalid (3)

Toimetas Geidi Raud, 13. oktoober 2015 11:12
Foto: Kaitseväe peastaap
Liibanonis Soome-Iiri pataljonis teenivad Eesti kaitseväelased said eile At Tiri ÜRO rahuvalvebaasis pidulikul rivistusel kätte ÜRO missioonimedalid.

Rivistusel osalenud ÜRO rahuvalvemissiooni UNIFIL läänesektori ülema brigaadikindral Salvatore Cuoci sõnul on nii Eestil, Soomel kui Iirimaal väärikas rahuvalvemissioonidel osalemise ajalugu.

Samal teemal

"Päevased ja öised patrullid ning koostöö Liibanoni relvajõududega on näidanud teie head ettevalmistust ning valmisolekut täita ka kõige keerulisemaid ülesandeid. Pean siin silmas eelkõige tundlike positsioonide mehitamist sinise joone ääres," ütles brigaadikindral Guoci rahuvalvajatele ja tunnustas neid hea teenistuse eest.

Eesti alustas välisoperatsioonidel osalemist 20 aastat tagasi ÜRO rahuvalvemissioonidega Horvaatias ja Liibanonis. Kolm hetkel Liibanonis teenivat kaitseväelast osalesid UNIFIL missioonil ka aastatel 1996-1997, kui Eesti jalaväekompanii teenis koos Norra pataljoniga peamiselt Süüriaga piirnevatel aladel operatsiooni idasektoris.

Liibanoni ja Iisraeli eraldav sinine joon märgib Iisraeli relvajõudude tagasitõmbumist Liibanonilt vallutatud aladelt, milles kaks osapoolt leppisid kokku ÜRO kaasabil 2000. aastal. ÜRO rahuvalveüksuste ülesanne Liibanonis on hoida ära osapoolte vaheline olukorra eskaleerumine ning teha koostööd Liibanoni relvajõududega.

Koos staabiohvitseridega teenib alates selle aasta maikuust Liibanonis ligi 40 kaitseväelast. Eesti jalaväerühm on osa Soome-Iiri pataljonist, mis on ainus 
mitmerahvuseline pataljon ÜRO rahuvalvemissioonil UNIFIL Liibanonis. Pataljoni ülem on kolonelleitnant Kari Kaakinen.

Rivistusel osalesid ka Soome suursaadik Liibanonis Matti Lassila ja Iiri kaitseväe juht viitseadmiral Mark Mellet.

Samal teemal

24.10.2015
GALERII | ESTPLA-20 saadeti teele Liibanoni
04.09.2015
GALERII | Eesti kaitseväelased koolitasid Liibanonis Soome rahuvalvajaid
27.08.2015
FOTOD | Eesti kaitseväelased Liibanonis on tagasi At Tiri põhibaasis