Eesti uudised

Muudetud kell 14.25.

GALERII | Riigikogu otsis pagulasküsimuses ühist seisukohta

Õhtuleht.ee, 13. oktoober 2015 11:02

91 KOMMENTAARI

p
Pinged Saksamaal - pahased migrandid/ 13. oktoober 2015 23:18
Ärme tekita siia pahaseid inimesi. Ei migrantide ega kohalike poolt.
https://www.youtube.com/watch?v=zPot-pxENmg
m
maamees/ 13. oktoober 2015 22:18
Tegelikult tahaks ka saada ükskord sellist infotundi,kus kõik riigikoguliikmed oleksid saalis ja ütleks avalikult välja,milleks nad seal on. Paistab ja tuleb vist tõeline tervise probleemide läbivaatus teha.Kas neil tõesti on nii krooniline põieprobleem enamustel või muud vängema haisuga kõhuprobleemid.Igatahes nad saalis kaua ei püsi.NB. Aga kui arutelu on nende huvides,siis kõik saalis.
s
"Suurpagulane" Randpere,/ 13. oktoober 2015 21:41
see oli ammu kui sa Rootsit nägid. Mine ja vaata ringi praegu Stockholmis - Rinkeby, Tensta, Skärholmen, Sollentuna - ja räägi tagasi tulles, et kuidas tindus.
t
Tagasisaatmine Soome näitel/ 13. oktoober 2015 21:23
m
maamees/ 13. oktoober 2015 21:23
Kui see oleks olnud riigikogulastele ühine mure ja probleem,siis oleks saal olnud ka kogu selle aja riigikogulasi täis olnud.Miks nad mängivad seal idiooti ja kõnnivad kuhu tahavad ja millal tahavad.Näidake siis seda ühist muret ja probleemi ka saalis olles välja.
t
Täpselt/ 13. oktoober 2015 21:35
Nii tähtsa probleemi korral ei viitsita kohal olla.
p
Parim video võltspasside teemal (BBC)/ 13. oktoober 2015 21:16
Vähem kui 8 tunniga saab kvaliteetse passi, millega on lihtne (isegi llennukeid kasutades?) EL südamesse jõuda. Üks pass 3200 (Itaaliasse) ning Rootsi 3800. Võib maksta ka 4200. Ühed otsivad ohvreid, teised pakuvad passe, kolmandad varustavad transpordivahenditega .... EL-l tuleb hakata tõsiselt turvalisusele mõtlema.
https://www.youtube.com/watch?v=Vm2Hg8DqteA
i
Islamiseerumine/ 13. oktoober 2015 18:32
On tõsine oht. Võtke aluseks põgenike kvoodid ning hetkeolukord (st reaalne arv). Siis korrutage julgelt sugulastega ning omakorda nende sugulastega. Siis sündivuse näitajaid. Isegi moslemid üle maailma on tõdenud, et EL islamiseerub lähima 50 aasta jooksul. Mina sellist tulevikku ei taha, sest see oleks vastuolus kõigi meie seniste väärtustega. See oleks enamusele lausa eluohtlik, kui võimule peaksid tulema äärmuslased. Muideks Inglismaal on antud ohtu kinnitatud ametlike uuringutega ning juba tõdetakse, et massilise migratsiooni kaudu tehti vigu.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/moslemid-50-aasta-parast-saab-latist-islamiriik?id=72...
s
Saksamaal kalkulatsioonid tehtud/ 13. oktoober 2015 19:59
1,5 mlj tähendab vähemalt 6 miljonit aastas. Arvestatud on 4 pereliikmega. Paljud on öelnud, et toovad kogu suguvõsa järgi - onud, nõbud jne. Igal tulnud inimesel on keda järgi tuua. Tea peate arvestama, et EL kogemustel üksnes 5% moslemitest abiellub kohalikega. Kaasad tuuakse peamiselt kodumaalt sisse - migratsiooni üks vormidest. Ka oma teised naised tuuakse varjatult sisse - kes teab mis pereliikme nime all. Ükski riik pole antud skeemide suhtes suutnud midagi teha. Pange kõik arvutused matemaatilisse mudelisse ja mõelge hoolega (peale koraani läbilugemist) - kas sellist tulevikku te oma lastele ja lastelastele tahate? Nendest piirkondadest tulevate inimeste integreerimisprobleemid võivad olla palju, palju sügavamad kui üldse ette suudate kujutada. Mingit sarnasust nt Venemaalt pärit moslemite ning venelastega. Küsige asjatundjatelt kui te ei usu. Muideks ma ise tean, mida tähendab integreerumine ning ühest keskkonda teise üleminek. See ei ole kerge. Inimeste massiline sisse toomine võõrast kultuurist ja usust ei ole tegelikult toimiv mudel. Suurem osa hakkab elama paralleel ühiskondades. Olgu siis igal ühel juba oma riigid. Ma tahan ka, et ei oleks ususõdasid, pingeid, äärmuslasi kummaltki poolt, jihadi, islamiusuliste omavaheliste ning kristlaste vastaseid konflikte jne. Aga see ei ole meie teha.
https://www.youtube.com/watch?v=HeznJvde74o
p
Põrguvürst/ 13. oktoober 2015 17:49
riigikogu on nagu vale nimetus sellise grupeeringu kohta,pigem kriminaalne bande,imelik ja sellised otsustavad rahva elu-olu üle,jube.
a
Ainukesed/ 13. oktoober 2015 18:07
mõistlikud sõnavõtud tulid EKRE ja kessikute ridadest. Kogu ülejäänu koosnes kõikvõimalike oravate ja oravakeste kultimultilibetolerastiks sõnakasutusest. ÖÖÖÄÄÄKK!

a
ainult see kord hakkame valimistel seda võimu mitte tunnistama ja kõigi vastu hääletama, mitte eurokommariti vahel sorteerima./ 13. oktoober 2015 17:19
Eurokomud valimistel saab vaid selles küsimuses ühiseisukoht tekkida, veel on teil tibake jäänud aega , hoiduda nliidu valimis mudelile üle minna.
l
13. oktoober 2015 16:45
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
r
Rumalus/ 13. oktoober 2015 17:03
Selleks, et teisiti mõelda ei pea olema EKRE-ne. Hetkel loeb iga õige tegu ja mõte. Valimisteni on aega.
Jutt ei ole praegu ka Venemaa teemast. See vajab eraldi käsitlemist. Vt pealkirja.
s
.../ 13. oktoober 2015 16:13
l
l/ 13. oktoober 2015 15:41
kahju, et vaba erk. nii harva kuulda on, mulle hakkab see erk. juba sümpaniseerima.
k
Kõne teemal / 13. oktoober 2015 15:11
Antud olukorras Laine kõne mõttetu. Randpere ülimalt ebameeldiv. Muideks ei ole EKRE-ne, mingi hetk arvasin neist halvasti, kuid pean tõdema, et mu arvamus on muutunud (lasin end meedial juhtida). Nüüd jälgin ütlusi ja tegusid sisuliselt ning eesti meediasse suhtun kriitiliselt (on ka muid allikaid). Lähtuvalt tegelikest tegudest ja ütlustest, väärtushinnangutest, hoiakutest, otsuste pädevusest teen ka valmimistel oma valiku. Kokkuvõttes "EI" massilisele immigratsioonile. Kui aidata, siis nagu abi olgu sihipärane, õiglane (ka oma rahva suhtes), tulemuslik; riigi juhtimine demokraatlik, põhiseaduse täitmine tagatud jne. Kui midagi teha, siis hästi. Märksõnad: majanduse elavdamine ja töökohtade loomine jne (vaja sisulist juhtimist, et mitte korrata teiste riikide vigu). Populismist kõrini. Olen EKRE petitsioonile ka allkirja andnud.
Teiste kõnede kohta: Pooldan kõnesid, mis olid reaalsusele lähemal ning tunnistasid probleeme. Saage ükskord aru, et rahval on omad mured ja oma arvamus ning maailmavaade. Kui teema on ikka oluline, siis ka süvenetakse. Vähemoluliste teemade korral tõepoolest saab inimeste arvamust poliitkommentaatoorite jm kõnetehnikate ning vastaste ründamisega saavutada. Kuid migratsiooni teema ei kuulu nende hulka. Ernitsa sõnum oli õige - rääkida tuleb ausalt. Olid veel mõned, kes oskasid esitada õigeid küsimusi ja nõu anda ning kelle väljaütlemised olid suht. praktilised / elulised / probleeme tunnistavad,
Ütleme nii, et esimene samm tehtud. Aga liiga palju on kaotatud aega vassimiste ja sildistamiste peale. Üksnes läbimõeldud / targad teod aitavad antud olukorras kasu saada või vähemalt kahju vähendada. EL riigid on teinud minu (tavainimese) hinnangul väga palju vigu, sh Saksamaa. Kõige iroonimisel, et nende vigade tõttu kannatavad ka migrandid (keda nii väga tahetakse aidata).
k
Kõne teemal/ 13. oktoober 2015 15:21
Kahjuks on veel liiga pikk tee käia - kindlasti kaasake otsuste tegemisse praktikud (mitte populistid). See, et Randpere kuhugi kunagi rändas, ei tähenda, et ta esindab eesti rahvast. Seda Eesti rahvast, kes vaatamata kõigele, siia jäi. Kuidas saabki Randpere taoline inimene mõista mis toimub nende hinges, kelle jaoks on rahvus, kultuur, keel ja oma inimesed olulised. Ma ka muideks migrandi järeltulija, kuid migratsioonil ja migratsioonil ning sellel keda tuuakse, on vahe. Mina tean, mida tähendab olla mõlemal pool, tean integreerumise pahupoolt ja raskusi. Ma tean, mida tähendab vastutus, et kõik õnnestuks. Küsimus ei ole üksnes toomises ja sallivuses. Sellise lihtsalt toomise tuhina negatiiivseid külgi me näeme igal pool. Mis on veel oluline? Aga see, et kui te oma rahvast ei mõista ja ei kuule, kuidas te suudate läheneda migrantidele? Nende mentaliteet (usk, kultuur ja kasvatus) on totaalselt teine. Ma loodan, et olete ikka kaasanud otsuste tegemisse ka vastavate piirkondade asjatundjad. Ma isiklikult nägin seda toredat käsiraamatut - meie inimesele võiib see tõesti olla arusaadav. Kuid kas ka eritrealane suudab selle läbi lugeda või kui suudab, siis aru saada, mida talle taheti öelda?
Kuna tulijad on tavaliselt sügavalt usklikud inimesed (kui tegu tõesti moslemitega), siis tehke nt video politsei ja imaami koostöös. Imaamid on nende hingekarjased ning nende roll on aidata tulijatel aru saada, et kohalike seaduste järgimine ning politseile kuuletumine ei ole sharia seadustega vastuolus. Nendega, keda te ise valite, vast nii suuri probleeme ei tule. Aga kui hakkavad üle piiride tormama ja asüüli taotlema suuremad massid (kelle taust teadmata), on oluline õiged sõnumid nendeni viia autoriteetsete isikute poolt.
Kus on julgeoleku eksperdid ning vastava usu / piirkonna asjatundjad. Riigikogu kõned ei saa tugineda üksnes enda kogemusele. Kus on praktikute ettekanded, ettepanekud? Millised sõnumid siis EL esitatakse? kas selles osas ka kokkulepe tuleb? Näha on, et Saksamaa ja Junkeri poliitika on kõike muud kui õige - olukord on kontrolli alt väljunud ning mingid sõnumid korrale kutsumise osas võiksid ju kõlada? Mis sest, et suurt väljundit ei ole aga vähemalt äkki julgetakse rohkem sõna võtta. Euroopa Parlamendi kohustus on asjad tööle panna, mitte kaost võimendada. Migrantide huvid ei ole ju ka hetkel kuidagi kaitstud - ülerahvastatud telkides / spordisaalides jne, talvel? Äkki saab mõistlikumalt läheneda?
Kuidas kavatsetakse piire kaitsta reaalsuses? Ma ei saa kuidagi aru, milline on seisukoht? Kuidas kavatsetakse püüda smuugeldajaid, kui nood ise enam paati ei istu. Lükkavad paadi teele, näitavad suuna kätte ning inimesed ekslevad ja upuvad. Kas poleks mõistlikum rakendada Austraalia meetmeid?
Euroopa Parlamendi kõnesid vaadata on lausa piinlik. Kui küsitakse praktilisi küsimusi, siis on absoluutselt sisutühjad vastused. Probleemide arutamist (isegi tõstatamist) välditakse. Miks ei tehta nagu USA-s. Kutsuti nt erinevate ametkondade esindajad (sh turvaeksperdid, FBI jne) ning esitati vande all küsimusi, et saada ülevaade tegelikust olukorrast ja teha pädevaid otsuseid. Sh julgeoleku kulude eelarve osas? Me kõik ju tahame häid tulemusi. Selleks te Riigikogus oletegi - mitte niisama ilu jaoks ja üksteise ületrumpamiseks.
k
Kõne teemal/ 13. oktoober 2015 15:31
Palun võtke ka midagi ette meie piiriga. Ilma naljata. Inimesed Saksamaal, Rootsis, Soomes elavad reaalselt keskustes, milleks on isegi telgid. Magatakse nädalaid registreerimisjärjekorras (õues) - jutt Saksamaast. Meie aga lubame kortereid`? Mis juhtub, kui mujal on halb? Just nimelt - on mitmeid videoid, kus nad nõuavad kortereid! Tänagi pandi uus välja. https://www.youtube.com/watch?v=Jpfy3wSrP-8
k
Kõne teemal/ 13. oktoober 2015 15:36
Vastukaaluks Randpere arvamusele - tänane video Rootsist. https://www.youtube.com/watch?v=bZz-8AXUY0g
Probleeme, millest õppida on ning väga palju.
k
Kõne teemal/ 13. oktoober 2015 16:14
k
Kõne teemal - millest pole veel aru saadud?/ 13. oktoober 2015 16:49
Üks asi on eestlaste alahoiu instinkt ja rahvuslus. Need on positiivsed iseloomujooned, mis on aidanud eesti keelel ja kultuuril püsida.
Teine külg, mida valitsevad erakonnad ei ole tabanud. Eestlased on kannatlik rahvas. Isegi väga. Kui valitsejad on öelnud oma rahvale "Ei saa", siis sellega on ka alandlikult nõustutud. Ei mässanud eestlased nn kasimusmeetmete pärast. Ei mölla meie ametiühingud iga koondamise peale. Alati on räägitud, et raha ei jätku ning õpitud abitus ei ole kasulik. Koguaeg on rahvast noomitud. Rahvast on aga toetanud jõulutunneleid, pardirallisid, aidanud soetada meditsiinilisi aparaate ja maksta kinni laste ravi ....
Nüüd tuleb aga välja, et võõraste nimel ollakse paljuks valmis. Igal rindel valmis tegutsema. Rahvalt nõu küsimata. Kus te varem olite? Kus oli teie entusiasm enne - nii eestlaste endi kui ka venelaste küsimustes?
Nüüd te peate hakkama kahel rindel tegutsema. Ei ole enam nii kerge "Ei" öelda. Pretsedent on loodud. Eesti peab muutuma kõigi jaoks paremaks. Nii, et ärgem unustagem meie vaeseid ja abivajajaid? Kui ikka anname võõrastele korterid, siis aitame ka järje peale nõrgemad. Kui võõrastele on tööd ja omad seda ei leia, siis äkki on midagi valesti läinud? Tegeleks äkki põhjustega?
Valukohad on ette näidatud. Kõik, mida te pingutate võõraste nimel, tuleb laiendada ka omadele. Riik on tervik, mitte huvigruppide esindus.
j
Jah/ 13. oktoober 2015 14:49
Võtku riigikogulased psgulasi enda poole elama,neil suured äärberid ja suured rahakotid.
a
apua/ 13. oktoober 2015 14:31
Täiesti Parast teile pööbliullikestele. Teie kes te enne ruigasite süütute gayde peale, aga ega te ju ei osanud arvatagi, et Palju hullem tont on ähvardamas, nüüd on hirmul mingi põhjus vähemalt :)
k
kullake/ 13. oktoober 2015 14:39
mitte meil, aga teil pededel läheb eluke ikka väga kibedaks. ei hakata teid enam kappi ajama, katuselt alla ja valmis.
r
ruig/ 13. oktoober 2015 14:42
ole rahulik!küll rahvas pabulastele selgeks teeb,et eestis võib pedesi panna ilma karistuseta,isegi rahvas võtab omaks, kui palju pedesi on läbi tõmmatud!
a
azza/ 13. oktoober 2015 14:57
Hullem tont lahendab süütute gayde probleemi pikema jututa pikkade nugadega - nende jaoks on samasooihara tapmine sama õigustatud kui allahi solvaja tapmine ,lesbilised naised kuuluvad nende tõekspidamisi järgides lausvägistamisele seega: tume tulevik on homorahvast ootamas
g
Gayd peaksid olema eriti ettevaatlikud/ 13. oktoober 2015 15:54
Vähemalt äärmuslaste arvates kuuluvad gaid hukkamisele. Seda muideks on õpetatud isegi lastele Inglismaa koolides (dok.film selle kohta). Valida on - kas kõrgelt alla lükkamine või siis kividega surnuks pildumine.
Ühe äärmuslase arvamus.
http://www.pinknews.co.uk/2014/09/25/uk-preacher-who-called-for-gays-to-be-stoned-to-death-held-in-t...
Aga saab ka muud moodi karistada:
https://themuslimissue.wordpress.com/2013/10/14/punishing-gays-rectums-are-glued-shut-and-they-are-f...
Ma usun, et gayd peaksid ka pooldama läbimõeldud (mitte massilist) immigratsiooni poliitikat. Nii, et haugud vale posti peale:-)
k
13. oktoober 2015 14:03
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
j
jah/ 13. oktoober 2015 14:23
kas tüüpiline siledate ajudega ekrelase suhtumine? millegipärast ei imesta...
n
no/ 13. oktoober 2015 14:41
sul ju aju hoopis puudub

t
to jess/ 13. oktoober 2015 13:58
o
oiiii/ 13. oktoober 2015 13:56
kui vastikud on need ekre ja osad kesikutest lumpenid seal kõnetoolis lollaka pööbli käest kannuseid teenimas. süda läheb pahaks. argpükside kari.
m
Mh./ 13. oktoober 2015 16:13
Põhjenda, mis sulle ei meeldi?
m
mees maalt/ 13. oktoober 2015 13:39
Kui Euroopasse tuleksid ainult sõjapõgenikud, poleks ka probleemi tekkinud. Neid, aga on ainult käputäis, enamus sellest massist on illegaalsed mugavuspagulased ja mott. Null pagulast meie riiki!
j
jess/ 13. oktoober 2015 13:39
Laine Jänes andis super kõne!!! Nüüd kahjuks see noor helme lollike puldis.
e
Eesti valitsus/ 13. oktoober 2015 13:38
Ja riigikogu peab hakkama ajama eesti, mitte juudipoliitikat
j
Jah/ 13. oktoober 2015 13:32
Stalnuhhini pätt ja rahva raha tuulutaja ka lolli ila ajamas seal kõnetoolis. Kesikutel varsti lips läbi ma loodan.
t
Tiina/ 13. oktoober 2015 13:29
Mis pagulastest või sõjapõgenikest siin jutt käib, enamus on kõik noored mehed kes peaksid oma kodumaal olema ja kodumaad kaitsma. See on selge, et nad on Euroopasse teistel põhjustel saadetud. Märatsema ja laamendama, nagu tegid seda Putini juhendamisel venelased meil aprillikuus mõned aastad tagasi. Varsti valitsebki kollane rass.
k
kas/ 13. oktoober 2015 13:25
sain õieti aru, kui pagulane otsustatakse välja saata, siis peab ta tegema seda oma kulu ja kirjadega, kui ei soovi ära minna, siis muutub illegaaliks, keegi enam huvi ei tunne, mida ta teeb, kui siis kogemata politseile vahele jääb, siis meie riik saadab ta minema juba oma kulu ja kirjadega, kas siis kohe ei võiks, kes teab, kui palju kurja jõuab siin ära teha

KODANIK/ 13. oktoober 2015 13:24
NUUD OTSUSTATAKSE KIIRELT PAGULASTESSE PUUTUV ,ET IKKA RAHA TULEKS .KUI VAJA ON RIIGIS SEES MILLEGI ULE KIIRELT OTSUSTADA ,SIIS ON AEGA KULLALT .SIIANI ON LAHENDAMATA PÖLLUMAJANDUSEGA SEONDUVAD PROBLEEMID JA MIDA EI TAHETAGI LAHENDADA ,SEST RAHA TULEKS ÄRA ANDA .SAMA ON SEAKATKUGA SEONDUV MILLE LAHENDAMINE POLE MEELDIV KUNA TEGELDA TULEB TEGEMATA JÄTMISTEGA MILLE TAGAJÄRJEL SEAKATK LEVIS JA MILLEST OLI AINULT NÖNDA PALJU KASU ,ET VÄIKSEMAD TOOTJAD SAID JALUST ÄRA .SAMUTI ANDIS SELLINE TEGEVUS VÖIMALUSE RAKVERE LIHAKOMBINAADIL VÖIMALUSE SOOMEST SIGU SISSE TUUA .KAS SEE ,ET EESTIS ON JÄTKUVALT PALJU NEID KES ELAVAD ALLPOOL VAESUSPIIRI POLEGI LAHENDAMIST VAJAV PROBLEEM .SELLE ASEMEL ,ET TEGELDA RIIGIS KORUPTSIOONIGA RÄÄGITAKSE ,ET HERJATAKSE .KÖIK SELLINE TEGEVUS VIITAB SELLELE ,ET EI SUVATSEDA HOOLIDA RAHVAST KELLE HÄÄLTE NAJAL SAADI VÖIMULE VAID HOOLITAKSE ISIKLIKUST HEAOLUST MILLE SAAVUTAMISEKS EI VALITA VAHENDEID OLGU SEE AUTOROLLO VÖI TALLINNA SADAM KUS LIIKUSID MILJONID .SAMUTI ON KORUPEERUNUD TEGELASED VALINUD VARIANDI ,ET KES POLE NENDEGA UHEL MEELEL ON VAENLASED KEDA TULEB HÄVITADA KASVÖI VALESUUDISTUSTEGA .TULEB MEELDE MART LAARI 92 AASTA VALIMISREKLAAM KUS SAMUTI VÖIDELDI OLEMATU VAENLASEGA KEDA TAHETI LUUAGA MINEMA PUHKIDA .KAS POLE KELLELGI JULGUST JA TAHTMIST KORRALDADA REFERENDUM MIS LÖPETAKS IGASUGU MUGAVUSPAGULASTE EESTISSE TOOMISE ,SEST AMMUGI ON SELGE ,ET TEGELIKE SÖJAPÖGENIKE ON UKSIKUID AGA ENAMUS ON MUGAVUSPAGULASED KES ON INIMKAUBANDUSE TULEMUS .
k
kas/ 13. oktoober 2015 13:42
kinnises hullumaja osakonnas on võimalus netis kommentaare kirjutamas käia?
e
ega jah/ 13. oktoober 2015 13:23
peagi asjalikumad ja arukamad kommenteerid kustutatakse. Rahvas ei tohi sõna võtta, uskumatu. Isiklikult hoian pöialt Eesti töötutele, ei pane üldse pahaks.
r
Rudi/ 13. oktoober 2015 13:17
On saabunud taas aeg, kus valitsus räägib ühte juttu, rahvas teist..Aga ega Karl Vainogi ei pööranud tähelepanu eestlaste arvamusele migrantide sisseveost.
a
Alar1/ 13. oktoober 2015 13:15
Ma arvan, et kõige suurem probleem riigikogulastele onsee, kuidas pagulastega kaasnev Euroraha omavahel ära jagada.
s
Saab olla ainult uks seisukoht/ 13. oktoober 2015 13:11
h
Harakas/ 13. oktoober 2015 13:08
Kuulan kõrvad lontis. Ja mida kauem kuulan, seda rohkem lonti nad vajuvad.
b
Britt/ 13. oktoober 2015 12:56
Randpere ja M.Raua kõned olid super head, aga vana Helme suutis jälle vaid nagu hullumeelne tatti pritsida. Kurb.
a
Andrus (andrus2000@gmail.com)/ 13. oktoober 2015 12:51
Riigikogul puudub tegelikult mandaat sellistes küsimustes mingeid otsuseid vastu võtta. Sellised küsimused, mis puudutavad nii riigi kui rahva püsimajäämist on ainult rahva otsustada ehk siis tuleb korraldada rahvahääletus. Kui riigikogu ja valitsus otsustavad rahva eest sellistes küsimustes kus neil puudub mandaat on see otsus õigustühine ning edaspidised sammud seaduse rikkumine.
Sellest peavad aru saama nii riigikogulased, valitsus kui ka täitevvõim. Kui aru ei saada pole suurejooneline kodusõda sugugi välistatud.
Seltsimees mihkel rauale aga tahaksin öelda, et kas ta ikka vastutab oma sõnade eest ja on nendes kindel, et ainult programmeeriad, teadlased ja kõrgelt kultuursed pagulased on eesti poole teel? Mina küll selles kindel pole, kuna eesti pole kaugeltki mingi euroopa heaoluriik, et siia sellistel tegelastel asja oleks. Pigem saadetakse siia põhjakiht ja siis idee järgi peaks ju mihkel vastutuse võtma? Või ma eksin?
m
Mh./ 13. oktoober 2015 12:59
See sul vastutab millegi eest?

h
Hr. Helmele/ 13. oktoober 2015 12:42
Te räägite jumala õiget juttu! Olen alati Teie ja EkRE poolt olnud. Õiged Eesti mehed! Ma ei saa nendest inimestest aru, kes väidavad vastupidist.
k
Kosher helmed muretsevad Saksamaa pärast.../ 13. oktoober 2015 12:44
Peab ikka rumal olema,kes selliseid usaldab.
t
tomm/ 13. oktoober 2015 12:17
Saksamaa migrantide vastane liikumine PEGIDA läheb aina vihasemaks . Demonstratsioonil on näha näitlikku võllapuud saksa poliitikute Gabriel Siegmari ja Merkeli jaoks.
s
13. oktoober 2015 12:27
Saksalastel on korralik võrgustik aastaid töös, ega nad niisama seal ei vehigi.
t
Teadmiseks/ 13. oktoober 2015 13:45
Saksamaal ja Hispaanias pole ühtegi põgenike vastast parteid... Meil Tallina TV kosher -partija teeb selle eriti mõttetuks ja koomiliseks... Pole keeruline arvata kust selliseid partijaid orgunnitakse...
E
OKUPEERITUD EESTI BBBB/ 13. oktoober 2015 12:08
Eesti rahvusliku hävingu põhjustajaks on liigagarad ja -fanaatilised okupatsioonivõimude kohalikud käsilased. Nii oli see Saksa ja nõukogude okupatsioonide ajal ning nüüd kordub kõik eurookupantide - USA-Iisraeli-EU oligarhide-plutokraatide ülemvõimu ja rahatotalitarismi ajastul veelgi raskemal ning letaalsemal kujul.
Eurookupantide - USA-EU oligarhide-plutokraatide ja nende kohalike käsilaste, kasuahnete kapitalistide, Eestit rahvusvahelistele röövlitele avajate soroslaste, ideoloogilistest hävituspataljonlastest arvamusliidrite ning nende vaimsete laste - ideoloogiliste hungveipingide (eurohungveipingide) kategooriliseks imperatiiviks on paraku jätkuvalt arusaam, mille järgi hea-parim aborigeen on hästi assimileeritud/surnud aborigeen!
E
OKUPEERITUD EESTI BBBB/ 13. oktoober 2015 12:08
Eesti rahvusliku hävingu põhjustajaks on liigagarad ja -fanaatilised okupatsioonivõimude kohalikud käsilased. Nii oli see Saksa ja nõukogude okupatsioonide ajal ning nüüd kordub kõik eurookupantide - USA-Iisraeli-EU oligarhide-plutokraatide ülemvõimu ja rahatotalitarismi ajastul veelgi raskemal ning letaalsemal kujul.
Eurookupantide - USA-EU oligarhide-plutokraatide ja nende kohalike käsilaste, kasuahnete kapitalistide, Eestit rahvusvahelistele röövlitele avajate soroslaste, ideoloogilistest hävituspataljonlastest arvamusliidrite ning nende vaimsete laste - ideoloogiliste hungveipingide (eurohungveipingide) kategooriliseks imperatiiviks on paraku jätkuvalt arusaam, mille järgi hea-parim aborigeen on hästi assimileeritud/surnud aborigeen!
i
Irvan kommentaare lugedes/ 13. oktoober 2015 12:08
550 pagulase riiki lubamise pooldajad tembeldatakse kohe idiootideks,riigireeturiteks ja rahvavaenlasteks. Kas Eesti meel ja kultuur on tõesti nii haprad ja väetid nähtused,et paarsada põgenikku selle pihuks ja põrmuks teha suudavad. Kui nii,siis oleme juba praegu hukule määratud. Minul on meie riiki igal juhul rohkem usku ja loodan sügavalt et on ka teisi selliseid..
l
Liina/ 13. oktoober 2015 12:14
Täpsustus - 550 aastas. Ja nii iga aasta lõpmatuseni
5
550 on seemneks / 13. oktoober 2015 12:53
OOO missugune puu sellest Maarjamaa viljakal mullal kasvab!
o
Oh sind, irvaja!/ 13. oktoober 2015 12:28
Kui paljud neist pagulased on? Suurem osa täis tervise juures islami sõdalasi.
ä
13. oktoober 2015 12:36
ära häma, erinevad lepingud on kümnete tuhandete peale juba olemas, nüüd võetakse veel juurde. Mis puudutab pagulaste integreerimist siis kindlasti tean ma sellest rohkem kui sina, sh sellega kaasnevatest kuludest, milleks Eestis raha ei ole ega tule. Kui riik jääb rahahätta minnakse elanike säästude kallale, teistes riikides on juba vastavad seadusemuudatused tehtud, Kohalikul teerullil kulub selleks ainult vormistamise aeg.
3
300 tuhat sissetoodud jopp-platnoid on hea/ 13. oktoober 2015 12:54
500 õnnetut sõjapõgenikku väga paha. Nuta või naera !! Mõistus tule koju !!
p
Pipi Rootsimaalt/ 13. oktoober 2015 14:52
Ma vaatan sind ühe ja teise kandi pealt - midagi ei näe, täitsa sile :-/.
Ka sa seda Euroopa suurt stsenaariumit ei ole läbi lugenud. Või siis Kalergi plaani? Tead sa, et EL teenib Ameerika huve ja mitte Euroopa riikide huve? Kas sa tead, et ei tasu sirutada kätt 5 sendi järele, et pärast kaotada kõik, mis sulle praegu tähtis on?
Kas sa pole end aastate jooksul viinud kurssi sellega, et põhjamaades algaski massimmigratsioon "sellest paarist sajast"? Kas sa hindad orjust või vabadust? Mida sa hindad? Inimelu? Genotsiidi hinnaga? Sinul on veel palju õppida.
Tutvu aafriklasega, kes on valgete eest võitlema asunud, ja see on veel vana uudis:
http://www.vice.com/en_uk/read/meet-the-angolan-woman-campaigning-to-save-blonde-people
o
Oli kord, 1989./ 13. oktoober 2015 12:06
üks tore mees. Ta ütles, et "ärge niiväga õhku täis minge selle vaba Eestiga. Ajalugu on näidanud, et iga riigipöörde järel üritab riigis võimu haarata maffia". "Näguripäevi saate veel näha". Eestiga nii läkski. Nüüd omalt poolt: Öelge, kes on ajaloos suutnud maffiaid võita? Vaid rahvas. Nii kaua, kuni eestlane kui üks mees mäele õigust nõudma ei lähe, ei korista maffia oma kombitsaid Eestist. Rõivas on vaid õhku täis poisike, sest sai hiilgava ametinime, "peaminister". Tema on maffiale esiettur.
k
13. oktoober 2015 12:39
kohalik maffiarakuke ei juhigi mängu, siit on vaja kiiresti kätte saada iseseisvusest loobumise leping.
h
Huvitav, kus seda lepingut teha saab?/ 13. oktoober 2015 13:35
Ega ometi internetis? Eesti ju e-riik, Toompeale asja polegi?
e
EL/ 13. oktoober 2015 12:05
on otsustanud et meile tuleb 45000 oli Soome Iltalehes tabel.
t
Tulevik/ 13. oktoober 2015 12:05
Mõtleme etepoole. Pagulaste hordid hakkavad siia tulema, esialgu elavad ehk rahulikult, elavad sisse aga hiljem juba nõudma oma õigusi. Kõik ei ole kindlasti rahumeelsed vaid mässajad, pauguvad püssid, plahvatavad pommid, põletatakse maju.... Kes siis vastutab selle eest? Peaministrid ja teised tähtsad bossid astuvad tagasi ja saavad veel hüvitist, ei mingit karistust valede otsuste eest.

r
riigikogulased!!!/ 13. oktoober 2015 11:58
tulge mõistusele! ärge hävitage Eesti rahwast ja riiki! võtke silmaklapid maha, ärge ajage kopikat taga, mida tädi merkel lubanud on!!!!!!
Rahwas, homme protestimiitingule!!!
e
Eks need suured sallijad../ 13. oktoober 2015 11:57
kunagi häbiga oma sõnnu söövad...
t
Täitsa pael ikka../ 13. oktoober 2015 12:04
see jansoni jutt...Miks me kriminaliseerime varjupaigarännet...jne jne..
janson, kle, ehk seepärast, et meie VEEL täidame seadusi!
n
13. oktoober 2015 12:20
No varsti ei ole vajadust enam kehtetuid seadusi täita, EL peab võtma riikidelt suveräänsuse, et loobuda EL suveräänsusest NWO kasuks. Küll see Jaanson teab, kes ja mille eest talle palka maksab, EL või Soros. Igal juhul EV hävitamise eest, sest pagulased on EL relv EV hävitamiseks.
n
njaa/ 13. oktoober 2015 11:51
suutsin seda ülekannet vaadata 15 sekundit kui juba kopa ette viskas nende suurejooneline mõttelend seal. ja nii vähe inimesi saalis! neil sügavalt pohlad asja arutamisest - tagatoas rahad loetud ja mis nupule vajutada, ammu selge.
e
EI pagulastele;/ 13. oktoober 2015 16:03
pool saali tühja ja nemad otsivad seisu kohta,veel kord EI pagulastele
n
njaa/ 13. oktoober 2015 11:45
uskumatu, et meid on viidud äärmuseni kus venelaste pealetung oleks juba parem kui süürlaste pagulased. õigem oleks EL-ist välja astuda ja lõpuks Eesti asja hakata ajama, kui tahame oma keelt, rahvust ja kodumaad veel säilitada!
p
13. oktoober 2015 12:01
Pagulased on kõigest eelmäng Suurele Perverssele Maailmakorrale, kus kogu maailm hakkab teenima jesuiite, sinu elu väärtus seisneb siis juudile kasulik olemises, organitena või tööjõuna, pole tähtis. https://www.youtube.com/watch?v=cYBsDwjezQI#t=323
m
Mart/ 13. oktoober 2015 11:34
Vaatan minagi seda ülekannet ja ütlen ausalt-kui venelane tuleb Eestisse kas siis oma roheliste mehikeste või muul moel, olen ma pigem venelaste poolt, kui multikulti euroopa poolt. Ainus oht on ikkagi moslemiäärmuslus, nende pagulaste seas on väga palju sõjamehi. Nad tulevad meid hävitama. Venelane on ainus jõud, kes julgeb sellele vastu seista. Pooldan tulevikku pigem venelaste, kui pagulastega.
a
Absoluutsel/ 13. oktoober 2015 11:42
Nõus, praegu IRL sülitab oma inimestele (eluheidikutele, töötutel, meie rahvusest naasjaile jne) ja räägib kuidas ikka põgelasi tuleb poputada.
s
sihuke halb tunne hoopis/ 13. oktoober 2015 11:54
täna Tsankna rebib särki, aga homme loobutakse reaalselt Eesti iseseisvusest, sest sellekohane käsk on juba antud nii USA-le kui ka EL-le.
ä
Ära aja oksele,/ 13. oktoober 2015 13:12
Tibla multi-kulti on kõige hirmsam. Praktika on tõe kriteerium.
k
Keda oleme me valinud?/ 13. oktoober 2015 11:25
Kohaloleku kontrolli ajal oli kohal 81 ja puudus 20 saadikut, nüüd on saal peaaegu tühi!? Kus on rahavasaadikud, keda on rahvas valinud. Kas nendele, kes sealt praegu puuduvad, ei lähegi meie tulevane saatus korda? Küll on hea töökoht, paned hääle kirja ja siis lähed kas koju, pruudiga kohtama või oma teisele töökohale. Aga jah, kui ikka nii uhke auto p.rse all, siis tahadki lihtsalt sõita. Siret Kotka lahkus kohe kui oli oma kileda häälega paberilt teksti ette veerinud. Kuhu, Hundisilmale suppi keetma?
k
13. oktoober 2015 12:11
Kaua sa ise seda jura kuulasid? Teerulli otsuste vormistamiseks aetakse saadikud saali.
i
Imelik oled või?/ 13. oktoober 2015 12:23
Nemad on sinna valitud, et seda jura kuulata ja hiljem peavad oskama ka kas poolt või vastu hääletada. Mina ei peagi kuulama aga ikka tahan lollustega kursis olla ja nii ma ka kuulan, et teada, mis saatus meid ees ootab.
j
jututuba/ 13. oktoober 2015 11:22
meie riigil pole mingit seisukohta, sest tehakse nii nagu merkel útleb. Seega on see puhas demagoogia mida aetakse rahvale, käsuliin tuleb mujalt.
v
vaatan/ 13. oktoober 2015 11:21
ja imestan, kui ümmargust juttu Pevkur ajab
m
Mina küll ei imesta. / 13. oktoober 2015 11:58
Millal ta "kandilist", ehk konkreetset juttu on ajanud?

e
eine werlde, eine reich, eine fürer/ 13. oktoober 2015 11:18
Kuldsed sõnad Rudolf Heiss, eesmärk koorub välja malemängu lõpus.... nöörinuku teater
https://www.youtube.com/watch?v=cLaQo_FpbxA
n
njaa/ 13. oktoober 2015 11:17
poliitikud, te peaksite väga hästi teadma, mida arvab asjast riigi kõrgeima võimu kandja ehk rahvas. aga jah, sellest teil ükskõik :( näis, mida te seal kokku mõtlete!
i
Indrek2/ 13. oktoober 2015 11:27
Seda me vaatame homme Toompeal, mis need värdjad seal mõtlevad või ei mõtle... põlema tuleb pista see sealaut.
p
Pagulane/ 13. oktoober 2015 12:34
Toompea lossi sealaudaks nimetada ei ole vast kohane.REFide ja IRLi voim tuleks likvideerida.Aeg on oige nende ule kohut pidama hakata.Kui eesti rahvas seda ei tee,siis rahvas havib.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee