Eesti uudised

NATO hävitajad teevad täna Eesti kohal madallende (4)

Toimetas Kristin Aasma, 13. oktoober 2015 08:55
Eurofighter TyphoonFoto: Reuters / Scanpix
Täna sooritavad Eesti kohal madallende kaks Saksa õhuväe hävitajat Eurofighter Typhoon. Hävitajad läbivad ajavahemikus kell 10.00-11.30 ja kell 16.00-17.30 õhuruumi Liivi lahe, Pärnumaa lõunaosa, Viljandimaa, Kesk-Eesti ja Lääne- Virumaa kohal.

Harjutuse käigus ei lasku lennukid madalamale kui 152 meetrit (500 jalga) ning võimalusel hoiduvad asustatud punktidest, edastas Kaitseväe peastaap.

Samal teemal

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste läbiviimiseks kindlad osad oma õhuruumist. Muuhulgas on Balti riikide valitsused eraldanud piirkonnad madallendude sooritamiseks.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi rotatsiooni korras alates 29. märtsist 2004, kui Balti riigid said NATO liikmeks. Balti riikide õhuturve moodustab osa NATO targa kaitse kontseptsioonist, mille eesmärk on erinevatesse võimekustesse ühiselt panustades säästa alliansi liikmesriikide ressursse.

Saksa õhuvägi võttis Balti riikide õhuturbe brittidelt üle selle aasta 25. augustil. Leedus Šiauliai lennubaasis paikneb praegu Ungari lennuväe õhuturbesalk, mille relvastuses on Rootsi päritoluga hävitajad Saab JAS 39 Gripen.

Samal teemal

30.09.2015
NATO hävitajad teevad täna Eesti kohal madallende
15.06.2015
NATO hävitajad teevad Eesti kohal madallende