Kommentaar

Hanno Pevkur | Siiatulijad peaksid muutuma abivajajast panustajaks (49)

LISA KOMMENTAAR

panus 17. jaanuar 2016 11:30
Miks nad siis kodumaal panustajaiks pole muutunud? Ainuke panus on usu- ja suguharusõjad nagu alaarenenutel ikka.
KUIDAS seda tagatakse: 13. oktoober 2015 15:30
"...et olla kindlad, et Eestisse jõuavad ainult need inimesed, kes tõepoolest kaitset vajavad, kes Eestis hakkama saavad ja on huvitatud siia tulemisest" ?!
Jüri Kukk 13. oktoober 2015 15:27
Huvitav, kust leiavad valitsustegelased, et pagulased hakkavad ühiskonnale väärtusi lisama? On neil välja tuua midagi seda tõendavat Lääne-Euroopast? Pagulased on tarbijad, mitte tootjad, ja ei pane ka meie valitsus neid efektiivselt väärtusi tootma. Pagulaste edulugudest räägitakse palju, aga need on pigem erandid kui reegel.
Tänasest riigikogust 13. oktoober 2015 15:20
Henn Põlluaas järgmiseks presidendiks! Tublid olite, Jüri Adams ja Helmed!
Udo . 13. oktoober 2015 14:46
Hiljuti käis üks sugulane , Norrast külas ! Rääkis , kui hulluks on Oslos olukord läinud , tänu PAGULASTELE . Relvastatud korteriröövid kuuluvad igapäeva elu juurde . Just nimelt n.ö . pagulaste poolt toime panduna . Mitte niivõrd ida Euroopa pättide poolt .
... siin oleks kohane küsida: 13. oktoober 2015 15:28
Kas Norra on siis kuidagi Eestist kehvem riik selles suhtes?
Kas Norra samuti ei "võtnud pagulasi vastu siis, kui selleks valmis oldi"?
Kas Norras polnud "kohanemisprogramme", keeleõpet ja muud inimesi rahustavat retoorikat?!
Heidrich . 13. oktoober 2015 14:06
Hanno teab ja Hanno oskab ? Suured riigid pole nende probleemidega hakkama saanud ! Mis jama siin aetakse ?
ETTEVALMISTAMINE REPTRIEERUMISEKS 13. oktoober 2015 10:14
Ehtsad/tõelised pagulased on hätta sattunud inimesed , kelle eesmärgiks esimesel võimalusel pärast olukorra normaliseerumist nende päritoluriikides-regioonides sinna tagasi pöördumine. Seetõttu on kuritegelik Eesti poliitikute poolt käsitada neid kui tulevasi eestlasi - Eesti põlisrahvana ja desintegreerida/võõritada neid oma päritoluriigist ning -kultuurist. Humanistlikust seisukohast on esmase tähtsusega ülesanne pagulaste vastuvõtmisel võimaldada nendele omakeelne suhtlemine ja kooliharidus ning võimalikult kiire repatrieerimine päritoluregioonidesse, et nad ei peaks hiljem seal uuesti tundma kohanemisraskusi ja sellest tulenevast stressi.
Läänemere regiooni unikaalsete põlisrahvaste assimileerimine ja nende asualade ümberrahvastamine Euraasia, Aafrika ja Ameerika ülerahvastatud (demograafiliste plahvatuste) piirkondade sõja-, majandus- ning ökopõgenike-rändrahvastega kujutab endast inimsusevastast kuritegu. Sest erinevused - kultuurilised ja bioloogilised-antropoloogilised väärtdiversiteedid mitte ainult ei kaunista maailma rahvastikku, vaid lisavad talle ka kreatiivsust ning elujõudu. Erinevused kaotanud - ühtse biomassi seisundisse arenenud (taandarenenud) inimühiskond mandub kiiresti, kaotab kreatiivsuse ja elujõu, kaunidusest rääkimata. Niisugune areng võib lõppeda homo sapiensile kui loomaliigile mandumise ja enneaegse väljasuremisega. Läänemere regiooni põlisrahvaste rändrahvastega assimileerimise eest võitlevad Euro- Eesti marionettvalitsejad - okupatsioonivõimude kohalikud käsilased, ideoloogilistest hävituspataljonlastest arvamusliidrid, nende lemmiklapsed - ideoloogilised hungveipingid (eurohungveipingid), kasuahned ja küünilised soroslased - Eesti "avajad" väikesearvuliste põlisrahvaste röövimise kergemaks-- hõlpsamaks läbiviimiseks nende nihileerimise hinnaga - ei anna endale aru, et nad sooritavad kõige raskemaid inimsusevastaseid kuritegusid, mis ei aegu ja mida karistatakse raskete karistusmääradega.
Uute okupatsioonivõimude - USA-Iisraeli-EU oligarhide-plutokraatide ja nende kohalike käsilaste -kaasajooksikute-kollaboratsionistide kategooriliseks imperatiiviks on paraku jätkuvalt arusaam, mille järgi hea-parim aborigeen on hästi assimileeritud/surnud aborigeen!
Uno 13. oktoober 2015 09:30
" Neile määratakse tugiisikud, kes abistavad asjaajamises ja aitavad kõikides kohalikku elu puudutavates küsimustes."
Kui palju meil on nn tugiisikuid, kes valdaksid araabia keelt ja kes oleksid võimelised abistama ...asjaajamises ja KÕIKIDES kohalikku elu puudutavates küsimustes?
Kui mitus mošeed on ehitatud "pagulaste" usuriituste tarbeks?
Need nn "pagulased" ei hakka siin iialgi tööle, meil endil suur töötute armee.
Jne, jne, jne.
... ja mitu tugiisikut on meie omadele 13. oktoober 2015 15:24
mahajäänutele määratud?
Me pole ju veel OMAdegi hädalistega hakkama saanud, nüüd siis saame järsku kenasti VÕÕRAStega?!

Poiss 13. oktoober 2015 09:12
Ja selline lasteaed juhib jätkuvalt riiki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Põmmpea 13. oktoober 2015 08:36
Naiivine põmmpea. Vaata parem kuidas piir peaks, kui Putinlased tulevad. Piirivalvureid polegi piiril,kes neid peatab. Naiivitar. Loll kamarajura. Piir peab. Piir oleks pidanud pidama nii, et isegi katkutõbised metssead poleks läbi saanud.
VILLI 13. oktoober 2015 07:53
...eestlased hakkasid oma toidulauda katma " ALE" PÕLETAMISEST pihta- kui nii edasi läheb siis eestlased tõrjutakse alepõletamise teisele ringile, sest "kvoodid, konventsioonid, solidaarsus" jne. keelavad ministril vastamast: " KAS EESTI RAHVA KÄEST ON KA KÜSITUD LUBA OMA KODUMAA AAFRIKANISEERIMISELE" ja uuesti "ALET" põletama hakata, olgem ausad valitsejad, üle 80% ütles EESTI rahvas juba ammu "EI"... Vot selline on minu tagasihoidlik Põhiseadusest tulenev õigus ARVAMUSELE!!!...
13. oktoober 2015 10:27
EL juba ähvardab Balti riike sanktsioonidega, kas hakkab uus rahva näljutamise ring pihta või mõtlevad midagi huvitavamat välja, et sundida meid iseseisvusest loobuma? Valitsusel sügeleb kütusereservi mahamüümine, miks??? Kas järjekordne sabotaaž?
Tõnu Mandel 13. oktoober 2015 07:39
Sisemin. ei vasta küsimustele , vaid "jahub":
1. " Me võtame esimesed saabujad vastu..."
Kes on need meie? Mis saabujad-meied toovad nad ise kohale!
2. "...eesmärk on, ...et oleks tehtud kõik vajalik, et inimesed saaksid minna oma uude koju elama"
Kes püstitas selle eesmärgi? Milleks "pagulasele" kodu kui sõja lõppedes ta "saabub"koju tagasi?
3.jne.
pontius 13. oktoober 2015 07:33
rõivas ja pevkur tuleb kohtualla anda ja siis vangi !!!
OKUPEERITUD EESTI 13. oktoober 2015 00:51
Eesti rahvusliku hävingu põhjustajaks on liigagarad ja -fanaatilised võõrvõimude kohaliikud käsilased-kaasajooksikud,-kollaboratsionistid. Nii oli Saksa ja nõukogude okupatsioonide ajal ja nüüd kordub kõik uuesti eurookupantide - USA-Iisraeli-EU oligarhide-plutokraatide ülemvõimu ajastul veelgi raskemal ning letaalsemal kujul. Okupeeritud Eesti marionettvalitsejate poliitkorrektsed avaldused -- rahvale demagoogilised paistavad
Ärgem siis vaid hädaldagem - 13. oktoober 2015 15:20
mida me oleme teinud, et EI OLEKS OKUPEERITUD?
Keda Riigikokku valinud?
13. oktoober 2015 00:19
egas ardo aasmäed niisama ei saadetud teise ilma, julges lollide kohta lollid öelda, etsi tahetakse hauda ajada, kuigi kardavad venelasi, ja tahavad seda " kavalalt" korda saata, kapo ämbritega, oma vastastest reffide samalaadseist tegudest ei mainigi , jah eestlasi on vähe, võite proovida rookimist, luid teie isise spetsid oma ostetud mistahes diplomitega pole võimelised ei tööd tegema ega millestki muust aru saama, kui kuritegevusest, terrorist. alles oli saksas mingi ahvist lollim "spets ", kes eestlannast sünnitaja tappis koos lapsega. jne. õnneks lohvid ei viitsigi end tööga vaevata, niisamagi terrorirahad laialt käes, röövida, tappa, vägistada on neil omasem. ka pihkureid.
Antz 13. oktoober 2015 00:11
Tuletan lihtsalt meelde, mida küsis Ülo Vooglaid:
Hanno, rahval on vaja teada
a) mida ei osatud otsustamisel tähtsaks pidada;
b) millised prognoosid osutusid valeks;
c) milliseid õppetunde peaksid teised riigid ja rahvad arvestama ning kuidas oleks mõistlik käituda, et mitte korrata neid vigu, mida on tehtud eri maades.
Mitte ühelegi nendest küsimustest siseminister paraku ei vastanud.
aga 13. oktoober 2015 10:29
sellist infot ei anna rahvale reeturite valitsus iialgi!

hakake ometi Brüsselile vastu! 12. oktoober 2015 22:28
kõik ütlevad nüüd, et peaksime olema suutelised vastu võtma 350-500 inimest. Ja ainult üks kord kuulsin lisa ,et a a s t a s ! Kallid poliitikud, me ju kõik teame,et sigimine on ainus,millele nad panustavad.Kümnekordselt1 Olete näinud neid üksikuid naisi neil? Neil kõigil on tited näpus ja viimane kõhus!
12. oktoober 2015 22:05
venelaste integreerimine. milla see siis pihta nagu hakkab? kas uued tulijad ei hakka nõudma oma emakeelset õpet ja suhtlemist ka kultuurirrumi. miks toimub vene keelt kõneeljate eelistamine? miks peavad inimesed, kes ju koju tagasi minevat, eesti keelt õppima?
13. oktoober 2015 10:35
Uued tulijad hävitavad kõik kultuuriväärtused, kirjanduse ja kõik muu. See on islamisõdade traditsioon juba üle tuhande aasta, kaotada kõik teised kultuurid.
eee ok 12. oktoober 2015 21:39
Kena jutt, mis ei maksa midagi... puhas demagoogia mis on lõimunud tavapärase vassimisega. Halloooo!!! Kas te saate ükskord aru, et üle 80% Eesti rahvast ei taha oma koju illegaalseid immigrante!!! Millal te rahvateenrid hakkate arvestama enamuse tahtega???
phhhhhhh 12. oktoober 2015 21:23
No ikka peaks jah. Peaks seda ja teist. Aga miks peaks?
peaks, oleks 12. oktoober 2015 21:13
seal küüned roniks ta puuotsa
Isegi Trumpil on mõistlikum jutt 12. oktoober 2015 20:52
12. oktoober 2015 21:14
Ainult Obama ei lase Trumpi võimule, olgu ta nii mõistlik kui tahes.
21:14, 12. okt 2015 -le 12. oktoober 2015 22:23
Ja hea, et ei lase,ärimees on sama hea kui mõrtsukas---Maale. Vaata,mida see vanamees Iirimaal (või oli see šotimaal) möllas muistse looduse kallal!
13. oktoober 2015 06:51
UN NÕUAB USA-lt iseseisvusest loobumist, et saaks uue maailmakorra välja kuulutada, olematu riik ei vaja presidenti!
mm 12. oktoober 2015 20:37
sinu alaks võiks olla ulmekirjandus, mitte minister valitsuses, eestimaa reetur!

T.Mets 12. oktoober 2015 20:16
Olen juba väga vana mees, täna elan-homme suren. Aga oma pika elu jooksul nii nurjatut ja silmakiralikku, nagu too Pevkur koos oma murjaneid sissetoova bandega ei oleks küll osanud ette kujutada. Tsensoril mitte kustutada, esinen oma nimega ja öeldu eest vastutan
Üks seisukoht 12. oktoober 2015 19:49
Üks asi on see, mida RE ja IRL poliitikud endast arvavad. Teine asi aga, kuidas rahvas neid näeb. Pakun, et on suur lahknevus nägemustes. Mind pole mingi kohalik org-n hirmutanud ega eksitanud. Olen lihtsalt üks iseseisva ja loogilise mõtlemisega inimene. Maailm on avatud. Inimesed reisivad, omavad tutvusi välismaal, sageli võõrkeeled suus ning nende nägemus ei piirdu üksnes eesti meedias pakutavaga. Lisaks on rünnatud eestlaste jaoks midagi väga olulisust - eiratud on rahva tahet (rahvast on eksitatud), peetud vihakõnesid jne. Vt edasi Indrek Hargla arvamust. Kui ma näen nt Randpere, Tarandi jt tegelaste sõnavõtte (nt Riigikogus), siis minul tekkib tunne, et mind on reedetud. Ei ole vihakõne - lihtsalt on üks tunne.
Soovin edu toredate ja integreerimisvõimeliste perede, mitte meestest majandusmigrantide otsimisel.
Jälgin huviga RE ja IRL pagulaspoliitika õnnestumisi, tulevasi kärpeid jm oma rahvast puudutavaid valusaid otsuseid. NB! Ei ole poliitik. Olen endine RE valija ning vabandan Eesti rahva ees, et oma valikuga niivõrd eksisin.
12. oktoober 2015 19:46
Erinevalt kunagi sisserännanutest ei panusta nyydsed tulijad isegi alkoholile, muust rääkimata. Eesti riiki ei aita nyydsed tulijad kuidagi.
Arvi 12. oktoober 2015 19:14
RIIGIREETUR , sinu koht on ajaloo prügikastis!
J-Jaanist. 12. oktoober 2015 20:45
lp. Hanno,kas sa ise ka usud seda jama, mida sa ajad rahvale,usun et kodus räägid midagi muud. Muidu nagu eesti nimi ja olek,aga mõtle ise ikka ,mis möla sa ajad,ek
Tallinnast 12. oktoober 2015 22:25
Muidugi räägib ta kodus midagi muud. Aga ta on poliitik, ta peab rääkima seda,mida vaja...
muud midagi 12. oktoober 2015 18:59
pihkurpehkur peaks hakkama mullipuhujast riigimeheks
"SIIATULIJAD..........jne", siinelavad eestlased(!) 12. oktoober 2015 18:57
mitte ei peaKS, vaid peaVAD saama tasuta arstiabi, mugavustega korterid, abirahad suuremad kui illegaalidele jagatakse, tasuta ekskursioonid, tasuta advokaadid ja nõustamine jne....jne., minister ja valitsus on põlisrahwa jalge alla tampinud!!!
Kas mingid süürlased on hinnalisemad inimesed 12. oktoober 2015 21:12
... kui eestlased, et süürlastest pagulastele antakse prii elamine kaheks aastaks arvestusega 18 ruutmeetrit inimese kohta aga meie tudengid peavad ise maksma kaks-kolmkorda väiksema pinna eest ühikatoas hingehinda? Miks eestlased peavad surema oma kodumaad kaitstes aga süürlased ei pea? Miks on vaja nende peale kulutada integreerimiseks 20 000 eurot per nina, kui sõja lõppedes nad saadetakse koju tagasi? Kas Pevkur tõesti arvab, et süürlannad hakkavad Eestis lisaväärtust tootma (see on küll naeru koht)?
veereb 12. oktoober 2015 18:28
Peaksid, aga kui.............
jants 12. oktoober 2015 18:19
aga kui on paar kuud abi saanud,panustavadki-kes vägistades,kes poest suure käruga kaupa varastades,kes autosse sisse murdes sealt suurt midagi leidmata sellele tule otsa pistes.Kulla siseminn,meie väike rahvas ei suuda neid muinasjutumaale saamise asemel mingisse näljarotiriiki sattudes kuidagi aidata.Kus nüüd tuli ideega välja-Võru -ja Põlvamaa tööealistest pooled töötud või sandid,kes nende eest hoolitseb kui veel neid piginahku tuleb toored hoida ja seda mitte mingi 230 euriga kuus vaid ikka tuhat tuleb sinna ette kirjutada kui kogu komfort neile kättesaadavaks teha.Kui juba Rootsis pirtsutavad siis siin oled sa kohe maailma ajalehtede esiküljel-Eestis näljutatakse vaeseid sõjaveterane,kes eluga pääsedes,oma pere maha jättes pääses kindlast surmast.Nüüd tuleb ka see pere järgi tuua,oma 10 nägu per kärss äkki ja mis siis saab,ehitate terve Eesti neid Vaosi täis.Ja ära unusta ka seda-sigivuselt ei jäänad rottidele ja käälikutele alla.
oks 13. oktoober 2015 00:20
Sigivus on loodusseadus, ei selle vastu tohi sõdida, aga seadust tuleks natuke muuta-- kes lastega ei suhtle eesti keeles, sellel või nendal vanematel lapsed ära võtta. Nii saab neist kasvatada eest keelt rääkivad kristlased. Muidu mitte. Tahaks näha ema, kes ei õpeta lapsele oma emakeelt?
13. oktoober 2015 07:03
valgete sigivuse vastu võideldakse küll kõigi võimalike vahenditega, ressurssde käestvõtmisega, viljatuks süstimisega, rasedate vaktsineerimine lootele ohtlike vaktsiinidega, vastsündinute elusalt organikteks lõikumisega, pedofiilia legaliseetimisega, satanistlike lapseohverdamiste legaliseerimisega, lastel võetakse õigused oma vanemate juures kasvada ja neilt kaitset saada, kuidas sa seda kõike nimetad, laste kaitsmiseks???