Eesti uudised

Tartu Ülikool iseloomustab naistudengit: lõunapausi ajal sõidab ta maha paar märki ja unustab Guessi koti parki (10)

Karoliina Vasli, 12. oktoober 2015, 15:05
Maitse asi: vaimukas või mitte, see jääb igaühe enda hinnata. Praeguseks on pilt ülikooli Facebooki lehelt siiski eemaldatud. Foto: Repro (Facebook)
Mitmeti mõistetava huumoriga võib ka vastu näppe saada, näitas Tartu Ülikooli "Tudengi välimääraja" seerias ilmunud pilt „Ultrabeib".

Tartu Ülikool avaldas oma sisseastujatele mõeldud Facebooki lehel täna pildi minikleidis tudengineiust, kelle siredad sääred ja juures olev tekst kindlasti tähelepanu tõmbas. Muu hulgas defineeriti seal ära, kus taolisi tudengeid võib kohata: „Kõige soodsam pesitsuspaik Ultrabeibele on õigus- või majandusteaduskonnas. Ultrabeib unistab edukast karjäärist ettevõtja või juristina, kus kõik hea jookseb talle ise kätte."

Leidus neid, kes pidasid pilti vaimukaks, ent foto all nimetati seda samas ka labaseks ja piinlikuks. Pilti jagas osa inimesi ka oma Näoraamatu lehel, nimetades seda samuti naiste suhtes solvavaks.

Tartu Ülikooli turundusspetsialist Teele Arak ütleb, et tegemist on pildiga laiemast „Tudengi välimääraja" seeriast, milles soovitakse tutvustada levinud stereotüüpe tudengitest läbi kerge huumoriprisma.„Kindlasti ei soovinud me ülevõimendatud tegelastega kedagi solvata või soopõhiselt halvustada," märgib ta.

Praeguseks on pilt sotsiaalmeediast eemaldatud. „Vabandame siiralt Tartu ülikooli poolt, kui keegi tunneb end puudutatuna," lisab ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee