15 kommentaari

E
ekspert oma unenäos  /   17:12, 21. okt 2015
kust see küll oma paberid sai, ostis internetist?
M
marks  /   00:45, 13. okt 2015
No mida ma siis siiamaani rääkinud olen. Riiki ei huvita kas kuskil ääremaal on elu vïõi mitte. Kogu seda janti saaks seadustega reguleerida. Aga uppuja päästmine on uppuja asi. Rääkida võib nii ja naa, ja linnavurle polegi se ütleja. Riigil puudub sisepoliitika juba kümneid aastaid. Hea näide sigade aafrika katk Maksuamet kuulutab tootjale pankroti , võimuesindajad vaidlevad tabureti üle , kes sellele istub. Majandusega ei tegele keegi, kui küsid millal saab , hõige üle õla , saab , ja kaklevad taburetui peale edasi. Annaks jumal mõistust!
  /   00:43, 13. okt 2015
rääkisin oma järeltulijaile, et mujal elavad kesklinnades neegrid, ja kel vähegi võimalik, elavad kaugemal, õnnes said nad kaugemale ja ma isegi ei kujutaks end linnas neegrigetos vägistamiste, tapmiste kindlas ohus elades, kuigi meilgi reffidega on see suht nii, kuid nende totrus annab sansid hakkama saamiseks, mida karja ahvidega ei näe , vaenlasigi tuleb valida. aga, ma ei saa aru, kui enam maalgi kedagi pole, kes seda tsirkust ülal peab ! korra kaevandada ja siis on inimesed kõik ...
vägisi musti siin hoida on terror terroristidele.
H
Hm  /   19:39, 12. okt 2015
Maal elades tunnen ennast ekstreemselt rikkana.
P
pontius  /   16:04, 12. okt 2015
kas iga L O L L on ekspert ?
T
TEAN NIIGI ,PALJU KÕIK MAKSAB  /   23:53, 12. okt 2015
NO ÜKS ÕIGE LAUSE OM ,,SELLE MAAELU -JA -MAAKODU OMAMISE KOHTA KÜLL "" EGA RAHA LÄHEB KINDLASTI KÕVASTI ROHKEM ..ISEGI SEE ESIMENE LEIVA POOD ON 15 km,
ARSTI JUURDE 25km. KUI POLEKS SEDA VÕIMSAMAT AUTOT ,,
EGA TALVEL ON SIIS KUHUGI JÕUDA --PÄRIS RASKUSI ,
K
kodanik  /   15:24, 12. okt 2015
Linnastumine ei ole Eestis veel nii aktiivse kestvusajaga, et meist keegi ei mäletaks mis riskidega maal elades kokku pead puutuma. Meie maja sai ehitatud linnast välja alles mõned aastad tagasi ja lund lükkasin lumelabidaga suure maanteeni u 100 m, et autoga välja pääseda kuna tegemist erateega. Nüüd on meil selle jaoks lumepuhur ja on kergem. Olen õnnelik, et saan nautida privaatsust ja oma elu veel teatud mõttes ise korraldada. Maainimesed õnnelikud, et värvilist linnakraami nendeni vähem jõuab. Kui vaja linna siis lähen aga vabatahtlikult inimmassidesse ja kaubanduskeskusesse hängima enam ma ei soovi. Maaelu maksab kordi rohkem kui lukskorter Tln kesklinnas. Läbi terve mõistuse on ka keha terve.
E
ekstreem emm  /   13:47, 12. okt 2015
Kes looduse ilu näha ei oska selle jaoks ongi ekstreemne. Rikkal arvatavasti pole aega sellele mõelda. .
J
jants  /   13:34, 12. okt 2015
läksin ka maale veel mitte alaliselt elama,isatalu jäi nimelt tühjaks ja nii see põlvest põlve läheb.Linn on inimkonna prügimägi kogu oma heade ja halbade omadustega.
  /   13:27, 12. okt 2015
Saage aru, et agenda 21-ga sunnitakse inimesed linnadesse kolima, maakas on reostus!
E
ei ole nii  /   13:27, 12. okt 2015
Maale lähevad just vaesed. Siis ei pea kohustuslikke korterimakse maksma.
H
Huvitav vaatenurk,  /   14:12, 12. okt 2015
kuid nt mina ei soovigi elada korteris, isegi mitte tasuta! Mina elangi just sellepärast maal, et saaksin looduses olla, vaikust nautida, eemale kisast ja kärast, energiat koguda ja hingata puhast õhku.
Maal on samamoodi kohustuslikud maksud - prügi, elekter, maamaks jne.
J
jants  /   19:35, 12. okt 2015
kas sulle nüüd kaasa tunda,aga vaimuvaesus on sul linnasudus ja trammimüras ikka süvenenud ja mugavus jäädavad kahjustused peapiirkonnas tekitanud.Maalt ongi kogu elu alguse saanud,linnad tekkisid inimajaloo viimasel viiendikul kui sedagi.
  /   19:59, 12. okt 2015
Ega maal teisiti pole! Tasuta pole midagi. Üksnes küte on juba kallis (puud, brikett), elekter, tv maks, prügivedu. Lisaks jooksvad kulud, mis eramajas ette tulevad. Isegi vesi ei tule ise kraani, peab olema pump. See ei maksa ka vähe. Läheb katki, tuleb uus osta. Ka kortermajas elades tuleb kulude eest tasuda ja see on ikka samas suurusjärgus, mis linnaski. Kui veel mitmekümne km. kaugusel tööl käia, siis pole odav miski. Ka maakauplustes on toit palju kallim kui linnas suurtes marketites
J
Jälle üks  /   13:17, 12. okt 2015
refipartei ääremaade "puhastaja". "Ärge, te, jumalaeest maale elama minge! Kinnisvara kuulub vaid rikastele, kes selle hiljem kopkate eest üles ostavad". Kas linnas elatakse ja maale käiakse rikaste spaades?

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis