Tulekahju Tallinnas mahajäetud majas.Foto: Sander Ilvest / Postimees
Toimetas Kristin Aasma 12. oktoober 2015 10:37
Kätte jõudnud sügisel on Põhja päästekeskuse päästjate töörinne Harjumaal ja Tallinnas hüppeliselt laienenud ja tihenenud seoses kasutuseta hoonetes puhkenud põlengute kustutamisega.

Päästekeskuse hinnangul on probleem kasutuseta majadega muutunud hullemaks. Mahajäetud hooned tuleb kas lammutada või kasutusele võtta, sest nii kodutud kui ka poisikesed teevad tühjades majades tuld.

9. oktoobril kell 20.54 teatati, et Tallinnas Haaberstis Paldiski maanteel põleb kasutuseta kahekorruseline maja. Päästjad kustutasid põlengu kella 22.44ks.

Samal õhtul kell 22.41 sai Häirekeskus teate, et Lasnamäel Suur-Paala tänaval põleb kasutuseta laohoones praht, mille päästjad kustutasid.

10. oktoobril kell 9.54 teatati, et Haaberstis Paldiski maanteel põleb järjekordne kasutuseta hoone. Hoone on ka varem põlenud. Päästjad kustutasid tulekahju.
Kell 11.04 teatati, et Lasnamäel Suur-Paala tänaval põleb mahajäetud majas praht. Päästjad kustutasid põlengu kella 11.27ks.

Kell 14.43 teatati, et Kristiines Kadaka teel põleb kahekorruseline tühjana seisev kivist tööstushoone. Päästemeeskonnad kustutasid põlengu kella 18.33ks. Põleng sai alguse hoones lahtise tule kasutamisest.

10. oktoobril kell 14.57 sai häirekeskus teate, et Harjumaal Vasalemmas Rummu alevikus põleb taaskord mahajäetud hoones praht. Päästjad kustutasid põlengu.

Kell 21.47 teatati, et Tallinnas Lasnamäel Pae tänaval põleb järjekordne kasutuseta hoone. Päästjad kustutasid ka selle põlengu.

"Selle nädalavahetuse põlenguid vaadates tundub, et probleem kasutuseta hoonetega mitte ei lõppe vaid läheb hullemaks," rääkis Põhja päästekeskuse pressiesindaja Indrek Hirs. "Sellised hooned peavad kaduma. On väga väike tõenäosus, et kasutuseta hooned süttivad millestki muust kui inimtegevusest.

Suur sügis on käes, elu hammasrataste vahele jäänud inimesed elavad jätkuvalt sellistes hoonetes ning ei käitu seal heaperemehelikult. Ning mitte ainult. Jätkuvalt näevad päästjad kasutuseta hooneid kustutamas käies sealt ära jooksmas poisikesi. Ei saa aru, miks noortel inimestel pole oma vaba ajaga midagi mõistlikku peale hakata. Kasutuseta hoonete põlengud ohustavadki ennekõike neid, kes sellistes hoonetes meelevaldselt tegutsevad. Seega – midagi pole muutunud, sellised hooned tuleb traagiliste õnnetuste vältimiseks kas lammutada või renoveerida."