Eesti uudised

Mis on muutunud pärast 101 traktori Toompeal käiku? (19)

LISA KOMMENTAAR

veteran 12. oktoober 2015 21:17
Ei muutunud sittagi ja ei muutu maffiavalitsuse ajal iialgi, läheb aina hullemaks, kavatsen põgeneda Süüriasse.
kahju ajast 12. oktoober 2015 12:15
Mis või kes on EL liit käseb poob ja laseb ning tagatippu trahvid ,alles see oli kui tehti suhkrutrahvi nüüd siis piimatrahv. Kas me ise ei oska ennast majandada ja külluses rahus elada ?
Kus on siin riigis mõtlevad pead (Maire Aunaste ) kellel oleks riigi juhtimisest aimu ,aga mitte lasteaia mängudega riigikogusse saanud !
Alar1 12. oktoober 2015 11:51
Mina näen asja niimoodi: Ma ehitan suure megatehase, mis hakkab tootma 1000 telerit kuus, kuigi poeletid on juba praegugi teleritest lookas ja keegi neid juurde ei vaja. Seetõttu pean nad poolmuidu ära andma. Siis lähen Toompeale ja nõuan, et riik minu kahjumi kinni maksaks.
Täpselt sama põllumeestega: On ju teada, et Brüsselis valatakse piima juba tänavale, kuid ikka ehitatakse uusi lautasid juurde ja mitmekordistatakse lehmade arvu. Mida need piimatootjad siis virisevad? Uus laut ja suurem kari on vajalik sellepärast, et suuremaid toetusi saada. Toetused ei vähenda ületootmist! Ületootmise eest tuleks hoopis karistada!
Alar2 12. oktoober 2015 14:08
Sa näed ühte keerulist asja siis küll ainult ühest küljest, st väga piiratult.
Oma megatehasega ei saa sa Eesti põllumajandust võrrelda juba sellepärast, et põllumajandus on Eesti ajalooliselt kujunenud tegevusala ja seotud põliskultuuri osana tihedasti eestluse ja kogu Riigi mõttega.
Mis muidugi ei tähenda, et põllumehed oma toorainete rikastamise ja müümisega loovalt tegelema ei peaks.
Alar1-el on mõttetera! 12. oktoober 2015 16:29
Tegelikult inimkond elab loodusele võlgu. To teleritootja ehitas tehase pangavõlaga. Pank nõuab oma, teritootjal vesi ahjus, süüdistab teisi. See pole ainuüksi teleritootmine. Kogu tänapäeva elu on kujundatud võla peale. Kõik tahavad nüüd ja kohe saada. Alar1-el õigus. Tegelikult on terve maailm rämpsu täis toodetud. Et ka inimene ei jaga, majandustõusud pole igavesed. Lõpuks ju peab kuskil piir tulema. Õige elu oleks tasakaalus. Inimene seda oma ahnuses ei hakkagi taipama. Ja siis tekib hala kui loodus võtab ise tasakaalustada. Ainult, et loodus variante ei anna. Tegid vea, vastutad vea suuruse eest. Nii ka bemariga puuse sõitjad. Loodus ei tee erandeid.
maakas 12. oktoober 2015 09:42
Üks suur muudatus toimus küll - naabrimehest põllumees põrutas koos perega kaheks nädalaks Peruusse puhkama. Väga suur muudatus elustiilis.
Poliitikule 12. oktoober 2015 09:20
on suht savi mis maal toimub, peaasi, et linnas ja toompeal soe on...
Trevv 12. oktoober 2015 09:17
Alles oli kui prantsuse põllumehed märatsesid ja nõudsid "Kaotame piimakvoodid" no ja lõpuks euroopa komisjon tuli vastu ja kaotas piimakvoodid. Nüüd on needsamad põllumehed üle euroopa pahased kuna piima hinnad on all ja paljusi ähvardab pankrott. Isegi lasteaia laps teab seda ju ,et kui on turul toote ületootmine siis muutub selle hind madalaks. Pange aga nüüd oma laudakesed kinni kuna ise te ei osanud oma ettevõtet juhtida ja miks peaks maksumaksja teie ärilisi vigu kinni tampima. Minu köögiviljadele ei maksa keegi toetust kui sügisel turud on kaubast lookas ja hinnad all aga ikka elan. Aga sellepärast kuna ma ei tooda üle ja tean ,et siis tekiks mul tootmiskuludest kahju ja saadused hoopis rändaksid prügimäele. Niiet saite mis tahtsite "põllumehed". Viige oma traktor pangale tagasi ja kebige tööle kus toodate kasu ühiskonnale.
Küll oleks tore, 12. oktoober 2015 14:00
kui eluke just nii lihtne ja väheste muutujatega oleks, nagu sa siin kilkad...
Trevv 12. oktoober 2015 20:29
Kas teistel tegevusvaldkondadel ja firmadel pole elu heitlik? Tule taevas appi mis jutt. Turg lasti vabaks ja meie targad põllumehed ei osanud arvatagi ,et peale neid hakkavad ka euroopa põllumehed tootmismahte suurendama. Nimeta üks põhjus miks peaks teised inimesed tampima põllumehe vigu kinni??? Kui ei oska ettevõtet juhtida siis pane putka kinni ja mine maximasse kassapidajaks.
Tavainimene küsib 12. oktoober 2015 08:42
Miks ei karistata neid poliitikuid, kelle ükskõiksuse pärast selline krah on lastud tekkida?
ma räägin 12. oktoober 2015 08:32
enne kui molotovid ei lenda ja mõnele siin riigis vasta tatti ei tõmba ei muutu siin miskit...lollikese eestlase heatahtlikud üritused on halenaljakad se faking toompea tuleks korra põlema panna et näidata raffa tõsidust !!! seniks aga head päeva ja ärgem ennast klouniks tee
Indrek2 12. oktoober 2015 11:49
Jah, ega siin enne midagi paremaks ei muutu kui mõned poliitikud tina või nuga saavad... hirm on ainuke asi mis nendele värdjatele mõjub.
vägivallaga vehkimise asemel on palju lihtsam tee - 12. oktoober 2015 14:10
Saa järgmistel valimistel valituks ja tee kõik asjad hoobilt korda!

kuti 12. oktoober 2015 08:23
Niipalju muutus/muutub, et tuleb piimatootjatel hakata EU-le trahvi maksma väidetava piima ületootmise eest.
retro 12. oktoober 2015 08:19
Kruuse on sama kõva põllumees, kui O.Lutsu teoses mõisavalitseja-minister J.A.Kiir
jo-jo 12. oktoober 2015 08:04
Väga lihtne,müüge piim kõik Lätti ja jätke oma piima tööstused ilma piimata.Vaatake mis siis saab,nagu nii on Lätlaste piima tooted paremad.
No aga seda ju tehakse ka, 12. oktoober 2015 14:11
aga ka Lätil on ju omad põllumehed...
Ants Rannula 12. oktoober 2015 08:02
Raisati tohutul hulgal kütust- vastu saime ,et lehmad tuleb kitsedeke muuta.