Galeriid

GALERII | Kinos Kosmos IMAX esitleti Tallinnas filmitud "Imelise ajastu lõppu"  (1)

Õhtuleht.ee, 11. oktoober 2015 15:40
Foto: Petra Maria Poola
10. oktoobril esitleti kinos Kosmos IMAX pidulikult uue vene filmi "Imelise ajastu lõppu".

Eriürituse külalisteks oli filmi režissöör Stanislav Govoruhhin isiklikult ning filmis kaasa teinud näitlejad Lembit Ulfsak, Ivan Kolesnikov, Kärt Tammjärv, Tõnu Kark, Elina Purde jt. 

Samal teemal

Filmis arstiametit pidav Lembit Ulfsak peab filmile ainest andnud Sergei Dovlatovi “Kompromissi” väga heaks kirjanduseks. “Vaataja jaoks on seda huvitavam, et film on üles võetud peamiselt Tallinnas,” avaldas Ulfsak. “Govoruhhin on hea käega režisöör, kellega on hea koos töötada,” lisas Ulfsak, kes on mänginud ka 86. aastal linastunud mängufilmis “Kapten Granti otsinguil”.

Stanislav Govoruhhini (79) uus draamasugemetega must-valge komöödia põhineb 1972–75 Tallinnas elanud ja töötanud ajakirjaniku Sergei Dovlatovi biograafilisel jutustusel „Kompromiss“. Film jutustab ajastust, mil võideldi õiguse eest teha end  loominguliselt kuuldavaks kõikehõlmava kontrolli kiuste. Filmi peaosa kannab Ivan Kolesnikov, kaasa löövad Svetlana Hodchenkova, Sergei Garmash ning eesti näitlejad Tõnu Kark, Alo Kõrve, Kaire Vilgats, Elina Purde, Kristo Viiding ja Kärt Tammjärv. Mitmed näitlejad on filmi panustanud oma häälega, sh. Merle Palmiste, Henrik Normann ning Diana Klas. 

Samal teemal

14.06.2018
Suri Vene režissöör Stanislav Govoruhhin
21.08.2017
Juba reedel avatakse Tallinnas suur kirjandusfestival
14.10.2015
Režissöör Stanislav Govoruhhin: sirgumas on kirjaoskamatu ja teadmisi mittehindav põlvkond