Edgar Savisaar ja Ain seppik 2008. aastal linnavalitsuse pressikonverentsilFoto: Tairo Lutter
Õhtuleht.ee 11. oktoober 2015 11:09
Sel pühapäeval oli Anu Välba hommikusaates külaliseks Edgar Savisaare vana võitluskaaslane Ain Seppik, kes ei tunne enda sõnul oma sõpra enam ära. 

"Edgaris on nii isamaalisust kui Tallinna patriotisimi, kuid praegu tundub, et ta kutsub rahvast iseenennast kaitsma," sõnas Seppik, kes tõdes, et tema siiski ei usu, Savisaar läbinisti halb on. 

Anu Välba küsimusele, kas Seppik on Savisaarele viimaste sündmuste valguses ka helistanud, vastas saatekülaline eitavalt: "Ega ta vastu võta." 

Seppiku sõnul on Savisaar tegelikult väga vahva kaaslane. "Temas on mitu Edgarit peidus." 

Savisaare endise hea sõbra sõnul muutus Savisaar ühel hetkel teiseks - julmaks ja mittearvestavaks. "Kuid ta on suhteliselt sügav ja haavatav inimene. Arvan, et see on säilinud." 

Savisaare sõpradest kõneldes nentis Seppik, et ta ei tea, kas meeril üldse sõpru on. "Aadu Must ehk on," sõnas ta. Savisaare ja Seppiku sõprus katkes viimase sõnul usalduse kaotuse tõttu. "Kaotasin seoses Vene rahaga usalduse. Kes teab, mis järgmiseks teeb". 

Praegust Savisaare käitumist võrdles Seppik väikese koolipoisi käitumisega. "Ta püüab pisaraid ja kaastunnet välja meelitada. Nagu väike koolipoiss, kellel võeti käest kinni ja kes nüüd ütleb, et see ei ole minu käsi."

"Ärge arvake, et need ööd ja õhtud ja pimedad hommikud on tema jaoks lihtsad. See on kõik väline, mida me näeme." 

"Mul on tunne, et Edgari nahka on keegi teine pugenud, Ma ei tunne teda ära kahjuks," möönis ta.

Lõpetuseks tunnistas Seppik, et tal on oma vanast sõbrast kahju. "Pidasin temast lugu ja pean tänaseni. Kuid ta ei oska väärikalt ära tulla. Kamina äärde, kus mina juba olen."