Eesti uudised

Kuhu tuleb uus varjupaigataotlejate majutuskeskus? (68)

Andres Tohver, 10. oktoober 2015 08:00
Maarjo Mändmaa Foto: Kalev Lilleorg

Kui ASi Hoolekandeteenused juht Maarjo Mändmaa on nimetanud uue varjupaigataotlejate majutuskeskuse võimaliku asukohana vähemalt viis varianti, siis näitab kaalukausil olevate omavalitsuste juhtide küsitlemine, et selgusest on asi kaugel.

Praegu paikneb Eesti ainuke varjupaigataotlejate majutuskeskus Väike-Maarja vallas Vao külas. 4. oktoobril Jõgeva vallas Vägeva küla raamatukogus toimunud arutelul lisamajutuskeskuse teemal asukohta veel paika ei pandud. ASi Hoolekandeteenusted juht Maarjo Mändmaa lubas, et otsus tuleb 9. oktoobril.

Vägeva erihooldekodu kõrval kaalutakse Mändmaa sõnul ühiselamulaadset hoonet Sauga vallas, kortermaja Vändras, ühiselamut Valgas ning kaht-kolme stalinistlikku korterelamut Kohtla-Järvel. Milline on aga omavalitsusjuhtide suhtumine? "Ma ei pea õigeks, et praegused elanikud, kellele see on koduks, peaksid sealt lahkuma, et teha ruumi teistele," arvab Jõgeva vallavanem Enn Kurg Vägeva erihooldekodu otstarbe muutmise kohta. "Ilmselt on tegu eksitusega. Sauga vallal ei ole hoonet, mida varjupaigataotlejatele pakkuda. Meil oli küll üks ettevõtja, kes oma majutusasutust pakkus, kuid kohalike vastuseisu tõttu on ta oma plaanist loobunud," ütleb Sauga vallavanem Priit Ruut. "See kortermaja ei asu Vändra vallas, vaid Vändra alevis. Seega ei saa sellele küsimustele vastata," väidab Vändra vallavanem Jaanus Rahula.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.10.2015
Pagulaskeskuse põlengus hävinud seina taastamine maksis 5000 eurot
05.10.2015
Kohalikud on Vägeva erihooldekodusse plaanitava varjupaigataotlejate majutuskeskuse vastu
01.10.2015
Talumees: võtan pagulase kas või oma majja, jätke hooldekodu alles!
25.09.2015
Vägevale võib kerkida pagulaskeskus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee