Seisukoht

Seisukoht | Koer stressist vabaks 

Piret Parik, reporter, 9. oktoober 2015, 19:10
 STANISLAV MOSHKOV
Kui inimest vaevab stress, teab igaüks, mida teha. Kes kuulab rahustavat muusikat, kes läheb massaažiseansile või kes hoopis reisima. Kui kurnatus vaevab aga inimese lemmiklooma, siis laiutame käsi, sest ei tea, mida teha.

Käisin hiljuti kuulamas loengut koerte stressist, kus selgus, et tegelikult on vastus lihtsamast lihtsam – see lõõgastusviis, mis toimib inimestel, toimib üldjuhul ka koertel ja teistel lemmikutel.

Paljud vanemad on kindlasti oma lapse unelaulu saatel magama suigutanud. Sama tehnika toimib ka muusikalembestel koertel. Ümisemiseks tasub valida aga mõni rahulik ja positiivse sõnumiga laul, sest koer on ikkagi tark loom – ta teab, mis on hea.

Teine meetod, mille peale paljud ilmselt ei tuleks, on massaaž. Jah, ka sinu karvane neljajalgne sõber tunneks sõna otseses mõttes ninast saba otsani rõõmu, kui vabastaksid tema keha sinna kogunenud pingetest. Õige tehnika kasutamiseks tasuks enne aga kindlasti mõne õpetusega tutvuda. Seega märka koera muret, võta aega ning aita tal taastada oma sisemine tasakaal.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee