(STANISLAV MOSHKOV)

Kui inimest vaevab stress, teab igaüks, mida teha. Kes kuulab rahustavat muusikat, kes läheb massaažiseansile või kes hoopis reisima. Kui kurnatus vaevab aga inimese lemmiklooma, siis laiutame käsi, sest ei tea, mida teha.

Käisin hiljuti kuulamas loengut koerte stressist, kus selgus, et tegelikult on vastus lihtsamast lihtsam – see lõõgastusviis, mis toimib inimestel, toimib üldjuhul ka koertel ja teistel lemmikutel.

Paljud vanemad on kindlasti oma lapse unelaulu saatel magama suigutanud. Sama tehnika toimib ka muusikalembestel koertel. Ümisemiseks tasub valida aga mõni rahulik ja positiivse sõnumiga laul, sest koer on ikkagi tark loom – ta teab, mis on hea.

Teine meetod, mille peale paljud ilmselt ei tuleks, on massaaž. Jah, ka sinu karvane neljajalgne sõber tunneks sõna otseses mõttes ninast saba otsani rõõmu, kui vabastaksid tema keha sinna kogunenud pingetest. Õige tehnika kasutamiseks tasuks enne aga kindlasti mõne õpetusega tutvuda. Seega märka koera muret, võta aega ning aita tal taastada oma sisemine tasakaal.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis