Maailm

Nobeli rahupreemia pälvisid Tuneesia kodanikuaktivistid (7)

Õhtuleht.ee, 9. oktoober 2015 12:20
TUNEESIA RAHVUSLIKU DIALOOGI KVARTETT: Tuneesia peamise ametiühingu juht Houcine Abbassi, Tuneesia tööstuse, kaubanduse ja käsitöö liidu juht Wided Bouchamaoui, Tuneesia inimõiguste liidu juht Abdessattar ben Moussa ja Tuneesia juristide liidu juht Mohamed Fadhel Mahmoud.Foto: AFP / Scanpix
Tänavuse Nobeli rahupreemia pälvis Tuneesia rahvusliku dialoogi kvartett panuse eest demokraatliku ühiskonna ülesehitamise eest Tuneesias.

Tuneesia rahvusliku dialoogi kvarteti lõid 2013. aastal Tuneesia kodanikuaktivistid ning see sündis 2011. aastal Tuneesia "jasmiinirevolutsioon" kiiluvees. Revolutsioon oli jõudnud 2013. aastal seisu, kus poliitilised mõrvad ja rahutused olid viinud riigi kaose ja kodusõja äärele.

Siis astusidki kodanikuaktivistid üles initsiatiiviga, et tuua ühe laua taha erinevate poliitiliste ja usuliste vaadetega inimesed.

Tuneesia rahvusliku dialoogi kvartett koosneb neljast organisatsioonist: Tuneesia ametiühing, Tuneesia tööstuse, kaubanduse ja käsitöö liit, Tuneesia inimõiguste liit ja Tuneesia juristide liit.

Tänavu esitati rahupreemia saamiseks ühtekokku 273 kandidaati, kelle hulgas oli ka paavst Franciscus, Saksamaa kantsler Angela Merkel ja Edward Snowden.

Samal teemal

11.11.2015
SUUR GALERII | Nobeli-auhindade jagamisel kõik kuningapere liikmed lavale ei mahtunudki
11.11.2015
Tuneesia kvartett sai rahupreemia kätte
10.09.2015
Nobeli rahupreemia läheb Tuneesiasse
10.09.2015
"Igas venelases istub väike Putin."