Karikatuur

NÄDAL ÕITSVAS EESTIS JA MURELIKUS MAAILMAS 

Ants Vill, toimetaja, 8. oktoober 2015, 16:12
Õhus on mõtteid viia alkohol lõpuks ometi tanklaist väljaFoto: Peep Linno
 

Tsahkna öine preambulisoolo


Sotsiaalkaitseminister, Isamaa ja Res Publica Liidu esimees Margus Tsahkna saatis öösel välja sõnumi nõudmisega, et valitsus peab järgmisel päeval lisama Eesti-Vene piirileppe tekstile Tartu rahu kehtivust rõhutava deklaratsiooni. Valitsus saatis eelnõu riigikokku ratifitseerimiseks siiski deklaratsioonita. 2005. aastal jättis Venemaa juba alla kirjutatud piirileppelt oma allkirja tagasi viitega riigikogu otsusele lisada sellele Tartu rahule viitav preambul.
Venemaa initsiatiivil taasalustatud ratifitseerimisprotsess peaks toimuma mõlemas riigis korraga ning eeldatavalt eelseisva aasta jooksul.

  Minister Margus Tsahkna

_______________________________________________________________________ 

NATO peasekretär Jens Stoltenberg teatas, et NATO on valmis saatma vägesid Türgisse, et kaitsta liitlast lõunast lähtuvate ohtude vastu. NATO kaitseministrite kohtumisel tehtud avaldus järgnes vahejuhtumile, kus kaks Vene hävituslennukit rikkusid Türgi õhupiiri ja jälitasid Türgi lennukeid. Türgi teatas, et kaalub Venemaalt gaasi ostmise ja tuumaelektrijaama ehitamise tellimuse lõpetamist.

Neil päevil korraldas Venemaa Süürias olevaile objektidele ka tiibrakettide rünnaku, mis läbis Iraani ja Iraagi õhuruumi ning lähtus Kaspia laevastiku alustelt. Leidub ka kinnitamata andmeid Vene üksuste osalemisest maismaaoperatsioonides.

 

Vene sõjalaevad läbivad teel Süüriasse Bosporuse väina Foto: Reuters/Scanpix

_______________________________________________________________________ 

Ka Briti vägi tuleb Eestisse

Suurbritannia plaanib paigutada oma vägesid lisaks Poolale pikaajaliselt ka Balti riikidesse, et hoida ära Venemaa agressiooni ja kindlustada NATO idapiiri. Varem on sellise otsuse teinud Saksamaa ning USA.
Suurbritannia kaitseministeeriumi andmeil saadetakse siia esialgu kompanii ehk sadakond meest, kes hakkavad, nagu teised liitlasüksused, roteeruma, et vältida Moskva etteheiteid alaliste baaside loomise plaanidest. Lisaks on plaanis paigutada siia Briti õhujõudude lennukeid.

_______________________________________________________________________

NÄDALA TSITAAT

Minul isiklikult on raske hinnata, kas erinevate teadusasutuste ühendamine, sealhulgas keelevaldkonnas, on õige või vale. Kuid mind häirib kogu alanud asjaajamise juures esmalt see tõre suhtumine inimestesse, kes keelevallas töötavad.
President Toomas Hendrik Ilves rõhutas keelefoorumil, et eesti keele instituudi ülikooliga ühendamise kava tuleb läbi arutada ka keeleinimestega

_______________________________________________________________________

400 000: Nii palju illegaalseid majandusimmigrante kavatsevat Euroopa Liidu riigid saata ülisalajase plaani järgi kodumaale tagasi juba lähemal ajal.
90: Nii mitmeks päevaks kõrvaldati ametist üleilmne jalgpallijuht, FIFA president Sepp Blatter ja Euroopa juht, UEFA president Michel Platini.
40 000: Nii palju toetusallkirju üritavad koguda Keskerakonna aktivistid altkäemaksusüüdistuse uurimise ajaks ametist tagandatud Tallinna linnapea ja Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare toetuseks.
57 700: Nii palju eurosid nõuab ilmakuulus fotograaf Jill Greenberg Keskerakonnalt kahjutasuks presidendivastases propagandas kasutatud, nutvat last kujutava foto ebaseadusliku kasutamise eest.
20: Nii palju eurosid on seda fotot kasutanud, Keskerakonnaga seostatav väljaanne Kesknädal nõus kahjuhüvitiseks maksma. Asi läheb kohtusse novembris.
Teadmata: Edgar Savisaar ei nimetanud summat, kui teatas, et tema kodus läbiotsimist toimetanud kaitsepolitseinikud olid sealt ära viinud tema säästurahad.

8: Eile, 8. oktoobril oli Eestis uus lipupüha. Trikoloor tuli heisata riigi alustalade – ettevõtjate auks ja tunnustamiseks, ettevõtlusminister pidas ka päevakohase kõne. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee