Õhtulehe spordiblogi

Ott Järvela | Ennustus Eesti alg11 osas EM-valikmängus Inglismaaga (2)

Ott Järvela, London, 8. oktoober 2015, 11:32
Eesti jalgpallikoondise homne alg11 Ott Järvela ennustuse kohaselt.
Eesti jalgpallikoondise reedeses koosseisus on võrreldes eelmise, Sloveenias peetud kohtumisega oodata vähe muudatusi, sest lähteülesanne on sama – saavutada tulemus kaitsest lähtuva mänguga.

Poleks üllatus, kui Pehrsson saadaks Wembley'l platsile täpselt sama algkoosseisu, mis Mariboris. Tõsi, traumad võivad seal teha korrektuure. Aga eeldades, et vigastused pole probleem, saadab Pehrsson siinkirjutaja arvates platsile järgmise alg11.

Samal teemal

Väravavaht Mihkel Aksalu | Aksalu on käimasolevas valiksarjas seisnud väravas neljas mängus, kus lubanud lüüa endale ühe värava (Sloveenias). Jah, kahel puhul on vastaseks olnud San Marino, aga nullimäng on nullimäng ning neid teeb Aksalu sageli nii koondises kui ka Soome kõrgliigas Seinäjoki JK eest. Nullimängude rohkus on kindel märk väravavahi kvaliteedist. Tema tõusmine Eesti esivahiks on põhjendatud. Kaheksa aastat tagasi oli Aksalu Wembley'l Mart Poomi vahetusmees, seekord aitab väravavahtide treener Poom tal lahinguks valmistuda.

Vasakkaitsja Artur Pikk | Aasta eest kutsuti Pikk seoses Ken Kallaste võistluskeeluga kasarmust koondise juurde ja pandi pikema tseremooniata Inglismaa vastu vasakkaitsesse. Sisuline koondisedebüüt sujus tõrgeteta – Pikk hoidis oma tsooni kenasti kontrolli all. Mängu järel sai ta sõdurivormis antud intervjuu tõttu üle maailma kuulsaks. Pikk võttis septembri kogunemise eel vasakkaitsja positsiooni Kallastelt ära. Toona näidatud esituste põhjal puudub Pehrssonil põhjus ümber otsustada.

Keskkaitsja Ragnar Klavan | Kapteni vorm koduklubis Augsburg on viimase kuu jooksul tekitanud ohtralt küsimusi, aga ei muuda fakti, et rahvusmeeskonnas on ta asendamatu. Et Eestil oleks lootust Wembley'l kaotust vältida, peab Klavan tegema hiilgava esituse. Tõestamistahet Rakul kahtlemata jagub, sest aasta eest kodus lõppes tema esitus Inglismaa vastu juba 48. minuti punase kaardiga.

Keskkaitsja Enar Jääger | Pehrsson tuvastas mullu sügisel, et Jääger on koondise jaoks keskkaitsjana väärtuslik variant ning käimasolev aasta on seda veendumust vaid kinnitanud. Septembris lõi Jääger koduklubi Oslo Valerenga eest kaks väga ilusat väravat. Koondise eest pole Jääger senise 113 mängu jooksul skoori teinud...

Paremkaitsja Taijo Teniste | Mängib tänavu küll Norra esi-, mitte kõrgliigas, aga koondise ridades näidatud esituste tase langenud ei ole. Ilmselt ootab just teda ees otsene duell Raheem Sterlingiga, kes teenis aasta eest Tallinnas karistuslöögi, millest Wayne Rooney võiduvärava lõi.

Keskpoolkaitsja Karol Mets | Kõik teavad, et Sloveeniale kaotasime Metsa suure eksimuse tõttu. Aga suures plaanis on see olnud ka tema ainus eksimus senise valiksarja jooksul, kus ta teinud ainsa Eesti jalgpallurina kaasa kõik 8 mängu algusest lõpuni. Positiivset on ääretult palju rohkem. Eriti muljetavaldav oli Metsa partii mullu Inglismaa vastu, kus ta Klavani punase kaardi järel tema rolli üle võttis. Ja mitte ainult keskkaitsjana, vaid ka kaitseliini liidrina.

Keskpoolkaitsja Aleksandr Dmitrijev | Kuigi Ilja Antonov on erinevalt septembri mängudest Pehrssoni koosseisus, eeldan, et ta kasutab teise keskpoolkaitsjana kogenud Dmitrijevi. Kui mees mängib hästi – nagu Dmitrijev Leedu ja Sloveenia vastu – pole ju põhjust teda vahetada.

Paremäär Sergei Zenjov | Kuulunud algkoosseisu kõigis kaheksas valikmängus ning ei ole põhjust arvata, et Wembley on erand. Septembri mängudes oli tema tehnika ootamatult krobeline, loodetavasti on paar Euroopa liiga mängu koduklubiga Qabala seda nüüd silunud.

Ründav poolkaitsja Konstantin Vassiljev | Elu on tõestanud, et Vassiljev on meeskonnale kõige kasulikum ülemise poolkaitsja/alumise ründaja kohal tegutsemisvabadust nautides. Pehrsson on sellest aru saanud ja Kostjale selle rolli ka eraldanud. Asju pole vaja ajada keeruliseks.

Ründaja Ats Purje | Esmaspäevase trenni jättis Purje tagareieprobleemi tõttu pooleli ja täpsemalt saab tema valmiduse kohta uurida Eesti õhtusel pressikonverentsil (kui Pehrsson on valmis tõde avaldama). Aga kui Ats on terve, siis ta ka mängib.

Variatsioonid | Kui universaalse Ilja Antonovi mänguvorm hinnatakse piisavalt heaks, võib ta täita ükskõik millise koha poolkaitses. Kui Purje vigastus ei luba teda algkoosseisu määrata, liigub Zenjov ründajaks ning paremäärena alustab ilmselt septembris mõlemas mängus vahetusest sekkunud Puri. Lindpere ja Luts on seekord pigem vahetusmehed, aga evivad (eriti Luts) seeläbi head šanssi kuuluda algkoosseisu esmaspäeval Šveitsi vastu.

Võti | Välistades vigastustest tulenevad muudatused, siis: 11 õiget – Järvela on vägev, 10 õiget – väga hea, 9 õiget – hea, 8 õiget – rahuldav, 7 või vähem õiget – Järvela puhkab jalga.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee