Maailm

Siseministeeriumi hinnangul on sadade tuhandete sisserändajate tagasisaatmine normaalne protsess (21)

Õhtuleht.ee, 7. oktoober 2015 22:25
PõgenikudFoto: AFP / Scanpix
Eesti siseministeeriumi hinnangul on sisserändajate tagasisaatmise teema Briti meedias tekitanud väga palju elevust, aga tegelikult on see täiesti normaalne protsess. Samas on põgenikke koduriiki keeruline tagasi saata, sest tavaliselt puuduvad neil dokumendid.

Briti meedia andmetel soovib Euroopa Liit välja saata sadu tuhandeid sisserändajaid, kelle varjupaigataotlust pole rahuldatud, vahendas ERR-i uudisteportaal "Aktuaalset kaamerat".

Lekkinud plaani järgi ähvardaks riike, kes Euroopast välja saadetud kodanikke tagasi ei võta, arenguabi ning kaubandus- ja viisalepingute külmutamine.

Meediale lekkinud salajastes dokumentides on kirjeldatud, kuidas sadade tuhandete sisserändajate kodumaale tagasisaatmine peaks toimuma. 

Eesti siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna juhataja Janek Mägi märkis, et oma kodanike ja elanike tagasi võtmine on iga riigi kohustus ja kui riigid seda kohustust ei täida, siis tulekski rakendada senisest laiemaid majanduslikke ja poliitilisi sanktsioone, et need riigid oma kodanikud tagasi võtaksid.

Samal teemal

06.09.2015
PAGULASED KURDAVAD: me ei taha süüa, andke meile raha!
02.09.2015
Šveits paigutaks pagulased tuumavarjenditesse
26.08.2015
Austraalia tõrjub illegaalseid pagulasi karmilt
19.08.2015
Põgenikemassid ründavad Horvaatiat