REPORTAAŽ ja GALERII | Rocki leegionäri superdebüüt ei korvanud lauavõitluse krahhi (2)

Henry Rull, Tartu, 7. oktoober 2015, 20:49
Mänguhoos on Tartu Rock ja BC Kalev/Cramo.Foto: Alar Truu
Täna algas Taaralinnas järjekordne Eesti korvpalli meistrivõistluste hooaeg, kui avamängus kohtusid valitsev tšempion Tartu Ülikool/Rock ja BC Kalev/Cramo. Kuigi tartlaste Evaldas Žabas viskas 26 punkti, ei andnud tohutu allajäämine lauavõitluses tartlastele võimalust – vastu tuli võtta 73:81 kaotus.

Alar Varraku juhendatav Cramo üllatas algkoosseisuga korvpallisõpru: platsile ei jooksnud Gregor Arbet ega viimasel ajal kerge vigastusega kimpus olnud, kuid täna kaasa teinud Rain Veideman, vaid 20aastane tagamees Sten Olmre. Rocki särgis tegid Eesti meistrivõistluste debüüdi Evaldas Žabas ja Brian Harper, kellest viimane Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunenud publiku paari rünnakuga käima tõmbas.

Nimelt viskas 206cm pikkune korvialune jõud käimasoleva hooaja kaks esimest korvi, millest teine kodupubliku täiesti pöördesse ajas. Harper lõikas vahelt Erik Keeduse söödu ning surus palli võimsalt korvi.

Ameeriklase ja Žabase korvide abil spurtis Rock 7:2 eduseisu, kuid kevadel finaalseeria 1:4 kaotanud Cramo võitles mehiselt ning võitis esimesed kümme minutit 21:17. Muide, Rocki esimesest 15 punktist viskasid leegionärid 15.

Teisel veerandajal ärkas ellu mullu Rakvere Tarvas mänginud tagamees Brandis Raley-Ross, kelle teravad läbimurded ja täpsed visked viisid Cramo kümnepunktilisse eduseisu. Ehkki Rock jäi avapoolajal lauavõitluses alla tervelt 12:25, ei suutnud Varraku hoolealused suurepärast eelist täiesti ära kasutada, kuna puhkepausile läksid pealinlased 43:38 eduseisus. Rocki päästsid tabavad kolmepunkti visked, mida tabati 10st 5. Tallinna esindusklubi hea esituse peaarhitektiks oli keskmängija Josh Boone, kes tabas 7st viskest 7 ning kogus 14 punkti ja 6 lauapalli.

Kuigi Cramo suurendas teise poolaja alustuseks edu, tõi 27aastase mängujuhi Žabase sooloetendus Rocki viigini: esmalt tabas Leedus sündinu raske lähiviske, siis realiseeris aga 2+1 rünnaku, mis Tartu fännide häälepaelad taas valla lasi.

15aastaselt Kanadasse kolinud ning sealmail ülikoolis õppinud ja mänginud Žabas oli täna silmapaistev. Energiline, kiire ja hea viskega rünnakute dirigent, kes kujuneb hooaja jooksul Rocki tähtsaimaks mängumeheks. Tänu Žabase suurepärasele esitusele jäi koondisega EMil käinud Tanel Sokk kindlaks pingipoisiks.

Kuigi Cramo jätkas teisel poolajal laua domineerimist, hoidis Rock mängust kinni kui hundikoer maitsvast kondist. Jah, tallinlased võisid saada mõnepunktilise edu, kuid see mängiti kas kiirelt kinni või ei lastud möödunud viiel hooajal neli Eesti meistrikulda võitnud klubil otsustavalt eest minna. Viimasele kümnele minutile mindi vastu Rocki 56:63 kaotusseisus.

Kaheksa minutit enne lõppu tabas Erik Keedus kaugviske, mis surus valitseva korvpallitšempioni püüdlused lõpuks maha. Seisult 70:56 hoidis Cramo rahulikult mängu ohje ja võitis tänavuse hooaja avamängu 81:73, lauavõitluses oldi üle tervelt 45:30. Samas, mullugi oli Varraku meeskond hooaja esimeses vaatuses Taaralinna meeskonnast üle, kuid tiitel rändas lõpuks ikkagist Emajõe Ateenasse.