Seisukoht

Seisukoht | Külapoe väljakutsed (6)

Maarius Suviste, ajakirjanik, 7. oktoober 2015, 18:40
Maarius SuvisteFoto: Aldo Luud
Üks külapoe müüja kirjeldas oma argipäeva nii. Pingeline töö kestab üheksast hommikul õhtul üheksani välja. Päeva sisse mahub kõike: aruandlus, klientide teenindamine, kassas arveldamine, kauba riiulitele panemine, riiulite ja ruumide korrashoid, puhtuse tagamine poe ees, prügikastide tühjendamine sees ja väljas, taaraautomaat. Teinekord tuleb maid jagada napsitanud klientidega ja mida kõike veel.

Kuid see pole veel kõik. Leti taga olles tuleb olla ka postitöötaja, väljastades pakke ja võttes vastu tellimusi. Varsti on käes aeg, mil tuleb olla ka kohalik pangatöötaja, kes aitab klientidel poest sularaha kätte saada. Kui aga sularaha kassast otsa saab, on juba teine teema.

Üheksat ametit pidav vapper maapoe müüja naljatleb, et nagu ülesandeid veel vähe oleks, võiks ta piima- ja vorstileti vahel olla ka pangateenuste ja kindlustustoodete nõustaja/müügiesindaja. Vähe sellest, kogu kodukandi elu võiks ühte väiksesse poodi koonduda: raamatukoguteenused, avalik internetipunkt, osa vallavõimu ülesannetest või koguni terve vallavalitsus.

Meil on suletud post- ja pangakontoreid, pangabuss võetakse käigust ära. Mis saab aga siis, kui maal poodi ka enam ei ole?

Samal teemal

8. oktoober 2015, 07:00
Poepidaja: Swedbank trügib sisse, aga meilt pole veel küsitudki, kas oleme sellega nõus
7. oktoober 2015, 18:41
Vastukaja | Pank on seal, kus on kliendid
6. oktoober 2015, 19:06
Juhtkiri | Eesti vajab pangateenust kogu riigis
2. oktoober 2015, 18:13
Juhtkiri | Elust maal

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee