Foto: Mari Luud
Liis Vaksmann 7. oktoober 2015 17:05
Põhja-Tallinna elanikele on valmistanud peavalu Niine tänava ja Põhja puiestee ristmik, kus Niine tänav muudeti üherealiseks pärast Kalaranna tänava valmimist. Selle tulemusena on ummikud muutunud igapäevasteks katsumusteks.

"Niine tänava liiklus muudeti üherealiseks, et piirata liiklusõnnetuste arvu probleemsel antud ristmikul," põhjendab Põhja-Tallinna Valitsuse avalike suhete nõunik Raivo Lott. "Samuti jalakäijate ohutuse tõstmiseks - kahes reas sõitvad autod möödusid jalakäijatest väga lähedalt ning jalgrattaga oli tänava liiklussuunale vastassuunas liikumine peaaegu võimatu," lisab mees teisegi põhjuse.

Tulevikus on plaan muuta antud tänava jalakäijate liikumine veelgi ohutumaks. Nimelt plaanitakse Niine tänava kõnniteed laiemaks ehitada. Kuidas praegu aga autojuhid hommikuste ummikutega toime peaksid tulema, toob Lott välja, et tuleks leida mõni alternatiivne tee: "Võiks kasutada Kalaranna, Kopli, Ristiku või Sõle tänavat."

Ühesuunaline liiklus on aga meeltmööda Telliskivi Seltsile. "Ühte rida on võimalik kasutada parkimiseks, mis aitab leevendada parkimiskohtade nappust Põhja-Tallinnas," toob Lott välja liikluskorralduse ühe positiivse aspekti.

"Pärast Soo tänava ümberehituse valmimist ning sellest lähtuvalt liikluse ümberkorraldamist Niine tänava ja Põhja puiestee ristmikul kasvas oluliselt õnnetusjuhtumite arv ristimiku ületamisel ja pööretel. Hüppeliselt sagenesid kõrvalekaldumisest tingitud liiklusõnnetused ning kindlustusjuhtumid möödasõidul ja ümberreastumisel," räägib Lott.

"Käesoleva aasta esimese kuue kuu kindlustusjuhtumite arv Niine tänaval oli poole suurem kui 2013. aasta esimesel poolaastal ja neli korda suurem kui 2012. aasta esimeses pooles. Kergliiklusvõimaluste parandamise vajadust rõhutab ka 2015. aasta kevadel valminud Stratum OÜ poolt koostatud Põhja-Tallinna liikuvusuuring, mis prognoosib lähiaastate perspektiivis kergliiklejate kasvu," toob mees välja, et Põhja-Tallinn püüab siiski autostumist antud piirkonnas vähendada. "Seda eeldusel, et ühistransporditeenuse kvaliteet paraneb."

Samal teemal

Kommentaarid  (20)

Kas Koplis 11. oktoober 2015 20:01
on kõik lollakad,või ainult typ.
Niine tn Põhja pst pööre on keeruline ja ohtlik, 8. oktoober 2015 14:10
sest Niine tn-lt saab Põhja ps-let pöörata ainult siis, kui tõesti Põhja pst liiklust ei ole või on Põhja pst jalakäijate fooris roheline tuli. Lisaks on Niine tn suurenenud autode vool, sest see tänav on jäetud ainukeseks, kust Kalamajast kesklinna poole saab. Selle ristmiku fooriga reguleerimine annaks võimaluse ka Niine tn saada normaalselt Põhja pst-le ning ka jalakäijad saaksid rahulikult rohelise tulega üle tänava minna ilma et peaks ülekäigu rajal mõtlema, kas autojuhil jalakäija ikka silma jääb kui seda hetke ristmikule sõitmiseks passib.
Kuna Kalaranna tn-le Kalamajast väga lihtsalt ilma mööda ühesuunalisi tänavaid ei saa, võiks olla Kalamajast kesklinna poole viiv suund ka Kopli tänav alates Telliskivist kuni Suurtükini või siis Kopli tn Kotzebue ristini ja Kotzabue tn Suurtükini.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS