Krimi

FOTOD | Mupo avastas Kadriorus asuvast prügikastiks muudetud majast vargapesa (26)

Õhtuleht.ee, 7. oktoober 2015, 16:33
 Mupo
Täna kella 11 paiku suundusid mupo kesklinna tugipunkti inspektorid kontrollima Kadriorus asuvat tühjalt seisva maja aias asuvat garaaži. Möödunud aastal elasid seal asotsiaalid, kes reostasid nii garaaži sisemuse kui ka ümbruse. Kinnistul asub lisaks garaažile ka kahekorruseline puumaja. Kuigi möödunud aasta reidi järgselt sai garaaži uksed raudpoltidega tugevalt suletud, tekitas inspektorites kahtlust taas reostatud majaümbrus ja seetõttu otsustati olukorda kontrollida.

Tõepoolest, garaaži uks oli lahti murtud ja sinna oli taas keegi end elama seadnud. Kuna kedagi ei olnud „kodus", siis jäi selgusetuks, kas elanikke on üks või mitu. Vaatepilt, mis avanes ei olnud kõige meeldivam.

Mööda treppi üles balansseerinud ametnikule avanes teisel korrusel aga hoopis põnevam vaade. Esimese avatud ukse taga olev tuba oli täis kõikvõimalikku kraami – asju tuubil täis kilekotid ja veel avamata kohvrid, põrandale laiali pillutatud televiisorid, videotehnika, cd mängijad, tolmuimejad, köögitehnika, puhurid jne. Ainuüksi puhureid jäi silma kümmekond, miksereid ja tipptasemel videomakke veel teine sama palju. Kogu selle külluse keskel mõnules diivanil mees, kes vaatas televiisorit ja keda mupo ametnike külaskäik ootamatult tabas.
Kohale kutsutud politseid oodates oli inspektoril aega asjasse süüvida. Selgus, et ühe mehe puhul oli tegemist inspektorile varasemalt tuttava, kriminaalkorras karistatud kurikaelaga, kes praegu Kadrioru majas mõnusalt elab ja hommikuti, põhiliselt magalarajoonides sõpradega „tööl" käib. Tööaeg algab ca kell 7.30, kui inimesed kodudest lahkuvad ja lõpeb kella 10 paiku. Alustatakse kortermaja ülemise korruse korteritest ja liigutakse allapoole. Kohapeal palju aega ei raisata – kõik vähegi kõlbulik ja hinnaline topitakse kottidesse ja asjade selekteerimine toimub alles „kodus". Ilmselt oli mehe „tööaeg" alles lõppenud, sest voodi kõrval oli hulgaliselt kraamikotte.

Mõne aja möödudes ilmus kõrvaltoast välja veel teinegi tegelane, kes „oma toas" samuti televiisorit oli vaadanud ja nüüd sõbra käest suitsu küsima tuli. Mupo kohaolek oli talle suureks üllatuseks. Skvottijate sõnul elab majas veelgi rahvast, aga need olid, kes alles töölt tulemata, kes varastatud kraami rahaks realiseerimas. „Teise toa televiisor oli, ütleme, ikka viimase malli oma," kirjeldas mupo ametnik. "Nurgas asuv riidenagi oli aga täis firmariideid, palju oli tuntud brändide spordiriideid – Adidas, Nike..."

Skvottijad anti üle politseipatrullile, majaomaniku esindajat on olukorrast informeeritud.

Mupo manitseb kõiki tühjalt seisvate majade omanikke olema ettevaatlik ning tähelepanu pöörama seal toimuvale. Külmade ilmade tulekuga hakkavad kodutud otsima endale talvekorterit ja kui omanik piisavalt oma tühjalt seisval hoonel silma peal ei hoia, võib teiegi majas tekkida samalaadne olukord. Halvima stsenaariumi puhul võib talvisel ajal ilma küttekoldeta maja aga toast tehtavast lõkkest maha põleda. Samuti soovitame naabritel tühjalt seisvatel hoonetel silma peal hoida ja kahtluse korral informeerida politseid telefonil 112 või mupot telefonil 1441

26 KOMMENTAARI

v
13. detsember 2015, 23:53
VAT SEE ON JÕLE!!!
t
T.Mets 12. oktoober 2015, 10:35
Ma tean ka Kadriorus asuvat kelmipesa, sealsed masuurikad tahtsid maha müüa Elektrijaamasid. Inimesed sattusid peale, läks suureks lärmiks ja jaamad jäidki müümata
Loe kõiki (26)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee