Maailm

Sakslased muutuvad järjest kriitilisemaks pagulaste suhtes (20)

Õhtuleht.ee, 7. oktoober 2015 10:45
Islamivaenuliku PEGIDA (Patriotic Europeans against the Islamization of the West) meeleavaldus Dresdenis.Foto: AP / Scanpix
Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli avatud suhtumine pagulaste suhtes saab järjest enam kriitikat, kusjuures kriitikutega on liitunud isegi Merkeli koalitsioonipartnerid.

Üheks ägedamaks Merkeli kriitikuteks on aga opositsioonis olevad paremerakonnad, kellele on pagulaskriis kätte mänginud nüüd suurepärase võimaluse, edastas YLE.

Parempoole partei Alternatiiv Saksamaale (Alternative für Deutschland) ongi teravalt kritiseerinud massimigratsiooni, öeldes, et see ohustab juba saksa kultuuri.

AfD ridades Mecklenburg-Vorpommern liidumaa parlamenti pürgiv erakonna aktivist Holger Arppe ongi seda meelt, et praegune pagulastulv võib jätkudes muuta Euroopa mandrit rohkem, kui ükski teine sündmus peale II maailmasõda.

"Merkelil on mingi oma plaan, mida ta tahab ellu viia, sõltumata sellest, kas sakslased seda tahavad või mitte," rääkis ta.

Saksamaa ametlike andmete kohaselt peaks riiki tänavu jõudma 800 000 pagulast, kuid väljaanne Bild-Zeitungi andmetel võib pagulaste määr olla tänavu juba 1,5 miljonit.

Samal teemal

18.11.2015
Merkel ja Schäuble toetavad sõjaväe abi Saksamaa korrakaitsel
03.11.2015
Pagulaskriisiga heitlev Merkel hoiatas Balkanimaid sõjaga
19.10.2015
Talvise allahindlusega Euroopasse
14.10.2015
Dresdenis tõid meeleavaldajad tänavale sümboolse võllapuu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee