Maailm

SAKSA AJALOOLANE: Putinilt võib kõike oodata (11)

Aadu Hiietamm, 7. oktoober 2015 07:00
STARDIVALMIS: Venemaa kasutab Süürias ka oma uusimat sõjalennukit Su-34, mis võeti teenistusse alles mullu.Foto: ITAR-TASS / Scanpix
"Ma kahtlen väga, et Venemaa president Vladimir Putin tõepoolest soovib Süüria konflikti lahendada. Ta hoiab tänaseni katastroofi eest vastutava presidendi Bashar al-Assadi poolele," ütles Saksa ajaloolane Karl Schlögel (67) ajalehele Der Tagesspiegel. 

Karl Schögel on kindel, et Putin on huvitatud läänega järgmisest tehingust: kui te tahate minuga pidada läbirääkimisi Süüria üle, siis peate te unustama Ukraina.

Samal teemal

Euroopa on praegu rändekriisi tõttu sattunud erakordselt raskesse olukorda ning Putin kasutab seda ära, et Euroopa riikidele survet avaldada. Samas pole tal positiivset programmi. Putin on viimase aastakümne maha mänginud ning see ohtlik nii talle endale, Venemaale kui kogu maailmale, on Schögel veendunud.

"Oma riigi kooshoidmiseks vajab Putin välisvaenlast. Sotsioloog Lev Gudkov nimetas seda kord negatiivseks integratsiooniks. Putin on andnud oma kõnedes mõista, et ta on uhke selle üle, kui professionaalselt ta Krimmi Venemaaga ühendas. Seetõttu võib Putinilt kõike oodata," hoiatab Saksa ajaloolane Schlögel, kes uurib Venemaa ja Ukraina ajalugu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee