TTÜ peahoone (TIINA KÕRTSINI)

Tallinna Tehnikaülikoolis avatakse 7. oktoobril Tallinna Korea instituut, mis on esimene omataoline korea keelt, kultuuri ja ärikontakte propageeriv asutus kogu Põhjamaades.

TTÜ innovatsiooni ja rahvusvaheliste suhete prorektori Tea Varraku sõnul hakkab Tallinna King Sejongi instituut tegutsema ülikooli rahvusvaheliste suhete instituudi koosseisus oleva Aasia ja Vaikse ookeani uuringute keskuse egiidi all. „Korea instituudi avamine TTÜ juures näitab, et ülikooli roll Aasia ja Vaikse ookeani piirkonna poliitikauuringutes on leidnud tunnustamist," rääkis Varrak.

„Oleme juba alustanud korea keele õpetamist kahes eraldi rühmas ühtekokku 40 inimesele, kelle seas on nii TTÜ tudengeid kui ka korea keele ja kultuuri huvilisi väljapoolt ülikooli. Tulevikus peaks aga King Sejongi instituudist saama korea kultuuri ja ärisuhete keskus mitte ainult Eestile, vaid kogu Põhjala piirkonnale."

King Sejongi instituudi avamisõigust taotles selle aasta jaanuaris 70 haridusasutust 31 riigist, instituudid otsustati aga avada ainult 16 haridusasutuse juures. Korea instituudid on Euroopas ühtekokku 15 riigis. Tegemist on Briti Nõukogu või Alliance Française tüüpi organisatsiooniga, mis tutvustavad korea keelt ja kultuuri tuhandetele teistest rahvustest inimestele.

Instituut on oma nime saanud aastatel 1387-1450 elanud kuningas Sejongi järgi, kes on korea tähestiku looja. Korealased üle maailma peavad teda üheks kõige austusväärsemaks rahvuskaaslaseks. UNESCO annab alates aastast 1989 välja King Sejongi nimelist kirjaoskuse levitamise auhind

Jaga artiklit

2 kommentaari

M
Minu kodus   /   22:40, 6. okt 2015
on juba ammu Koera Instituut
J
Jorma  /   22:21, 6. okt 2015
Täpsustagem. Põhja-Korea

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis