Maailm

KAS NII SAAVUTATAKSE IGAVENE ELU? Vene teadlane süstib endale miljonite aastate vanuseid baktereid (13)

Õhtuleht.ee, 6. oktoober 2015 16:48
Pilt on illustratiivneFoto: GEORGE FREY
Lootus elada igavesti või vähemalt väga vanaks võib varsti täituda. Vene teadlane Anatoli Brutškov on väidetavalt tervist parandanud endale iidseid mikroobe süstides, vahendas Medicaldaily.com.

Moskva riikliku ülikooli geokrüoloogia osakonna juhataja Brutškov kinnitab, et tal on rohkem energiat ning ta pole kaks aastat haige olnud. Teadlane usub, et Siberi igikeltsast leitud bakter Bacillus F suudab peatada vananemise.

Erakordne mikroob - Bacillus F - avastati 2009. aastal Jakuutiast. Bakterit on katsetatud mikroskoopilistel vähikestel, äädikakärbestel ja hiirtel.

Katsetes turgutas bakter loomakeste immuunsust ja pani nad kiiremini kasvama. Ka inimese vererakkudega tehtud eksperimendid on lootusrikkad.

Mikroobi avastanud Sergei Petrov ja teised teadlased on paraku kimpus ühe olulise asjaga: keegi ei tea, mida täpselt bakter rakkudega teeb, et need õilmitsema hakkavad.

Brutškov teeb lisaks endaga katsetamisele ka laboritööd, ta uurib põhjalikult Bacillus F geene ning loodab mikroobi DNAst leida need geenid, mis pikaealisuse tagada võivad.

Samal teemal

15.01.2016
Tuneesiast leiti jäänused krokodillist, mis oli suur nagu buss

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee