Eesti uudised

FOTOUUDIS | President Ilves kohtus Eston Kohveriga (64)

Õhtuleht.ee, 6. oktoober 2015 13:15
Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei
Täna külastas president Toomas Hendrik Ilves Eesti territooriumilt röövitud ja üle aasta Venemaal vangistuses hoitud kaitsepolitsei ametnik Eston Kohverit, kes pääses poolteise nädala eest koju tagasi.

"See 26. septembri hommik oli minu presidendiaja üks rõõmsamaid ja õnnelikumaid, kui lõplikult kinnitati, et te olete tõesti uuesti kodumaal," ütles riigipea Eston Kohverile. "Mul on kahju, et see võttis nii kaua aega ning ma tänan teid, et säilitasite vangistuses kindlameelsuse, mehisuse ja lojaalsuse. Samavõrd tänan teie abikaasa Marlist, kelle lootus andis tuge kogu teie perele ja lähedastele."

Samal teemal

President Ilvese sõnul oli Eesti riigi ainus eesmärk saada röövitud kaitsepolitseinik tagasi koju. "Punktide lugemine, et kui palju Eesti kaotas selle vahetusega ja kui palju keegi teine võitis, on mulle arusaamatu. Meie võitsime oma mehe tagasi – Eesti riigiametnik, nelja lapse isa on jälle pere juures."

Riigipea tõdes, et kui läbirääkimised Eston Kohveri vabastamiseks jõudsid otsustamiseni, kas anda selleks armu riigireetur Aleksei Dressenile, ei kõhelnud ta kordagi. "Armu andmine ei tähenda andestamist ja Dressen jääbki reeturiks. See vahetus tõi aga Eston Kohveri koju, mis on kõige tähtsam."

Eston Kohveril seisab ees tagasitulek tavapärasesse elurütmi Eestis. "Usun, et edaspidi saab teil kõik ainult hästi minna," sõnas president Ilves.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee