Eesti uudised

Soomes on iraaklaste hulgas tööpuudus viis korda kõrgem kui eestlaste hulgas (25)

Toimetas Sander Silm, 6. oktoober 2015 12:41
Soomes Tornios toimus laupäeval pagulastevastane meeleavaldus. Samal ajal leidis seal aset ka pagulasi pooldav meeleavaldus.Foto: AFP / Scanpix
Soome tuleb kõige enam varjupaigataotlejaid Iraagist, kuid nende tööellu integreerimine pole sugugi lihtne, kuna 2013. aasta andmete kohaselt oli tööpuudus iraaklaste hulgas 74,6 protsenti. Eestlaste vastav näitaja Soomes oli samas 14,8 protsenti.

Soome Rahvapensioniameti ehk Kela andmete kohaselt on kõige väiksem tööpuudus nende välismaalaste hulgas, kes on Soome tulnud OECD maadest ning seas sai töötuabirahasid iga viies, edastas YLE.

Samal teemal

Endise NSVL-i vabariikidest Soome tulnud inimeste hulgas said keskmiselt töötu abirahasid 36 protsenti ning nn muudest maadest Soome tulnud inimeste hulgas sai töötuabirahasid 26 protsenti tööealisest elanikkonnast. Kõige kõrgem tööpuudus oli pagulasriikidest tulnud migrantide osas, kuna nendest said töötuabiraha 46 protsenti.

Kõige kõrgem tööpuudus oli iraaklaste hulgas. 2013. aasta andmete kohaselt olid tööjõuturult väljas 74,6 protsenti Soomes elavatest tööealisest iraaklastest. Kela lisas samas, et nende hulka kuuluvad ka õppivad noored.

Küll olid 2010. aasta statistika kohaselt iraaklased keskmiselt ettevõtlikumad, kuna kui soomlaste hulgas on ettevõtjaid 10,1 protsenti, siis iraaklaste hulgas oli vastav näitaja 18,2 ja türklaste hulgas suisa 30,9 protsenti.

Teisalt aga elas 2013 .aastal Soomes 966 Keeniast väljarännanud inimest, kelle hulgas oli töötuid vaid 12,4 protsenti. Võrdluseks: toona oli töötuid soomlaste hulgas 11,9 protsenti.

Somaallaste hulgas oli töötuid 68,6 protsenti, rootslaste hulgas oli töötuid 17,6 protsenti ja eestlaste hulgas oli töötuid 14,8 protsenti.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee