Eesti uudised

STATISTIKAAMETI ANALÜÜS: Kas oleme rahvusena määratud hääbumisele? (54)

LISA KOMMENTAAR

Koll! 6. oktoober 2015 23:36
Eesti inimene on see kes ? Oma ja elu paika panek ? Eestlane hoia meid EESTLASI !
veteran 6. oktoober 2015 19:30
Juutide eesmärk on see väikerahvas maamunalt kaotada ja see juhtub kohe kindlasti.
Aga ütle nüüd eestlane? 6. oktoober 2015 15:30
Milles valitsus süüdi on? Ise te peksate valitsuse ettekirjutuste järgi Savisaart. Kas ise ka aru saate, miks te peksate? Hea küll, sadama afääri nullimiseks. Aga veel suurem eestlase probleem on tema enda peas, ühes artiklis peksta valitsust, teises valitsusevastast opositsionääri, Savisaart. Ja nii lähebki nagu stsenaarium ette näeb. Valitsus kolib oma rahakotiga kaugele, soojale maale, sest pole enam eestlast, keda valitseda. Eestlane on oma orjameelsuses ajupestud peaga lasknud ennast hävitada. Miks küll eestlane ei jaga, kes teda tegelikult hävitada üritab. Ja hävitabki. Statistikat pole vaja, see niigi nähtav.
Määrajatele. 6. oktoober 2015 15:12
Oleme vist jah, kui pisut toimuvat analüüsida.Iseasi kas tahame määrajatele meelepäraselt hääbuda.Ehk läheb nii, et need määrajad hääbuvad...
RT 6. oktoober 2015 14:53
Selge on see,et selline väike rahvus nagu eestlased ei jää praeguste trendide jätkudes püsima.Küsimus pole kas vaid millal.Maailm on avatud-omad lähevad välja ,võõrad tulevad sisse.Paratamatu ja loomulik asjade kulg.Kõigele lisaks me ei sigi ka-iive on negatiivne.Me võime siin sõdida pagulaste vastu ja õige on aga ei ole mõtet endale illusioone luua,et kui me lapsi ei sünnita siis vaevalt miljoniline rahvus oleks jätkusuutlik.Ja valitsust ega riiki pole vaja selles süüdistada sest asi on mõttemaailmas mitte toetustes.Aafrika neegritel ja Aasias pole neidki hüvesid ,mis meil aga sigivad nagu jänesed.Meil on vaja maja ,kallist autot,reisida ja karjääri teha ja selge,et kõige selle kõrvalt pole võimalik lapsi kasvatada,raha ja aega lihtsalt ei jätku ja fookused on teised.
R-hooldus 6. oktoober 2015 14:34
Jääb üle vaid tänada reformikommusid ja nende sabarakkparteisid.
Aastaks 2040 6. oktoober 2015 14:33
pole Eesti Vabariigist haisugi järel...
Süüdimatu 6. oktoober 2015 14:23
Kas tõesti oleme nii süüdimatud, et süüdistame USA't, EL'i või mõnd muud riiki? Meie väljasuremise eest hoolitsevad hoolega meie endi valitud poliitikud kes on korporatsioonide ja suurettevõtete poolt taskurahaga ära ostetud. Rahvas ei tunne oma tegelikku võimu ja on lihtsalt muutunud mugavaks hädavarestest lamba karjaks.

Süüdimatu 6. oktoober 2015 14:21
Kas tõesti oleme nii süüdimatud, et süüdistame USA't, EL'i või mõnd muud riiki? Meie väljasuremise eest hoolitsevad hoolega meie endi valitud poliitikud kes on korporatsioonide ja suurettevõtete poolt taskurahaga ära ostetud. Rahvas ei tunne oma tegelikku võimu ja on lihtsalt muutunud mugavaks hädavarestest lamba karjaks.
Arvan, 6. oktoober 2015 14:07
et siis me tõesti rahvusena hääbume,kui see võimul olev klik jääb pikalt võimule ja jätkab rahvavaenuliku tegevust.
Ebaõiglusega 6. oktoober 2015 13:28
ei saavuta tasakaalu ja rahvus hääbub ikkagi ... kellegi ahnus(maksud-erisused) ei suurenda selle rahva armastust enda ja oma maa-kultuuri vastu.
Rahvas peab saama oma maa valitsejaks ja ka tundma ennast sellena ja siis ta ka saab paljuks.
erisustega 6. oktoober 2015 13:31
lisatakse lahkumise õli tulle.
Noored ei lahku siit lihtsalt põnevusest vaid ikka väärtuste-kultuuri puudumise tõttu.
Ka võimalusi ennast väärikalt kaasatuna ja olulisena tunda on puudulik.
Jääkarud 6. oktoober 2015 13:22
pidid ka mingi aeg otsa saama. Põhjus lihtne ,, kliima soojenemine. Isakarudel pidi see soojenemine lühendama peenise pikkust ja selleks ka ei ole järelkasvu. Äkki on Eesti mehel sama jama ega muidu neid Uus-Eestlasi hordide kaupa sisse veeta.
taat 6. oktoober 2015 12:41
EI kao see EESTI rahvas kuskile,ainult selg on vaja sirgu ajada ja lollustele vastu astuda!
eurliidust välja 6. oktoober 2015 14:09
kui ei taha saada sundsulatatud,rahvuste sulatusahjus nimega euroopa liit ja nagu näha lisati just kuumust,nagu euroopa manifest teavitab. https://www.tarand.ee/wp.../12/e_manifest_prn-1.pdf
. 6. oktoober 2015 23:17
Oleks see vaid nii! Kahjuks liigub too teema kiirenedes allamäge.
nojah 6. oktoober 2015 12:29
Rahvastik kogu aeg väheneb, maju ehitatakse juurde, aga KORTERITE HINNAD TÕUSEVAD.
Kes neid ostavad? Või makstakse nende eest rohkem kui mõistlik oleks?
6. oktoober 2015 17:44
Tallinnas ostavad mujalt piirkondadest Tallinna kolinud inimesed, maal sureb ju elu välja ja väiksemates linnades, sest tööd ei ole.
Hiinas on terved kummituslinnad, kuhu on rikkad oma raha paigutanud, aga inimesi seal ei elagi, tuhanded tühjad kõrghooned ja ostukeskused on ehitatud ainult raha paigutamiseks, aga inimesed elavad kaigastest tehtud onnides, sest elamispinna hinnad on kättesaamatus kõrguses. Vot sinna viibki äärmuslikult kihistunud ühiskond. Ülirikaste ainus mure on kuidas saada veel võim kogu maailma üle, perversne nwo kehtestamine, sunnitöölaagrid ja massimõrvad, pervertide võimule laskmine maksab kõigile kätte. Kõike seda toidab praegune finantssüsteem, kui katteta raha muudkui trükitakse ja kuhjatakse suurkorporatsioonide kaudu kitsa ringi kätte.
Riiki 6. oktoober 2015 12:26
elama asunud inimene ( loomulik migratsioon, mitte kohustus) sulandub keskonda, õpib ära keele, lapsed käivad eestikeelses koolis ja võtab omaks kohalikud kombed ja seadused. Nende arvelt segaabieludest suureneks eestlaste arv. Samuti peaks praegustes väiksemates keskustes olema riigi poolt doteerituna inimeste põhivajadusi rahuldav hoone(d) - algkool koos lasteaiaga, side koos kahepoolse pangaautomaadiga, kaupluskoos apteekiga, omavalitsus koos teeninduspunktiga (2 inimest kingsepp-võtmevalmistaja-pisiremont ja keemiline puhastus-rõivaste parandus, kohaliku käsitöö müük) ja seltsimaja, Siis võiks öelda, et peredele on eluks vajalik tagatud.
Praegune pealesurutud võõra elukorralduse sissetoomine küll eestlaste säilimisele kaasa ei aita. Targad mõtted on ka eilses http://www.aripaev.ee/arvamused/2015/10/02/keith-siilats-100-000-pogeniku-eelarve artiklis. Kui kõigega mitte nõus olla, siis mõelda võiks siiski. Ise olen ma pagulaste vastu moslemiusu sunniviisilise pealesurumise tõttu. Võõras riigis ei saa hakata elama nii nagu kodus elati. Siin kas kohanetakse või lahkutakse.
Matti 6. oktoober 2015 12:24
Et päästa eestlasi, tuleb välja astuda E Liidust, tõsta ausse pereväärtusel ja suurendada sündivust, mis on täiesti võimalik.
Liidult nõutakse, et see peab vastu võtma miljon põgenikku aastas, lugege siit:
http://rahvuslane.blogspot.com.ee/2015/10/matti-ilves-euroopa-liit-peab-vastu.html

njaa 6. oktoober 2015 12:22
kuigi valitsus teeb kõik, et eestlane rahvusena jalge alla tallata, on eestlane visa ja mina usun, et meie keel ei kao niipea!
6. oktoober 2015 17:50
täiesti põhjendamatu optimism, sõda eesti keele vastu on juba alanud.
44 6. oktoober 2015 12:17
Tänage Eesti pro-ameerikalikku poliitikat ja seda sõltuvust USA-st ja EL-ist!!
Ma kardan 6. oktoober 2015 12:13
t sel ajal onpalju segaverelisi. Sooms yks isise poiss läks arsti uurdeet pallid nii suured et ei aa kondida voin linki välja ptida kui vaja. Arst ytls t seksimapeab ykskoik kellgaja nii nad kukkusid vägistama http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015100620476271_uu.shtml
vNsn 6. oktoober 2015 12:12
Kaks tsenaariumi on. Üks on see palju me suudame kolmandas ilmasõjas ellu jääda. Kes pole märganud siis see on ukse ees. Kõik valmistuvad. Euroopa, hiina, usa, türgi, venemaa, UN. Teine on massiline islamistide sisseränne euroopaasse. Mõlemad viivad eestlased väljasuremiseni.
vombat 6. oktoober 2015 12:08
Aastaks 2040 on praegustest eesti aladest saanud Põhja-Aafrika Vabariik
meid 6. oktoober 2015 14:17
proovitakse püsimajäämise eesmärgil panna paarituma Eritreast pärit kitsanäölistega, et põhijooned säiliksid ja tulevikus oleks eestlased lihtsalt päevitunud väljanägemisega. Soomlased pandi semmima somaallastega,aga eksperiment on geneetiliselt alles algusjärgus.
virumaa teataja 6. oktoober 2015 11:58
01.09.2015 põhikooli õpilaste arv on 17 aastaga vähenenud 40% SEDA EI ÖELNUD JANA TOOM
-2 last 6. oktoober 2015 18:00
Vaesusega jäid ju lapsed sündimata, otseses mõttes ei olnud millega lapsi toita, toetused olid olematud ja kommunaalmaksud neelasid enamuse sissetulekust. Kelle süü see on, kui riiklike otsustega inimesed sellisesse kitsikusse surutakse?
jann 6. oktoober 2015 11:57
2050 aastal eesti keelt enam ei kuule,see kes veel eesti keelt oskab räägib ka juba muus keeles,aravata on,et eestlasi jääb selleks ajaks eestisse kui see on veel eesti nime all maa 25 protsenti mitte rohkem
JUSS 6. oktoober 2015 11:51
Praegu on keskmine eestlane, eriti veel provintsist seatud olukorda, kus ta ei suudagi 3-4 last kasvatada. Aina sagedamini piirdutaksegi ühega. Palgad on sedavõrd väikesed (mitte bluffiga paberi peal keskmisea vaid vaadata pigem märksa madalamat mediaalpalka, millest pooled inimesed jäävad veelgi allapoole. Ja vaadata siis mida maksab lapse normaalsetes oludes kasvataine ja korraliku hariduse andmine. Maapiirkondadest on kadunud ka vähegi arvestatav ühistransport, elementaarsemgi infrastruktuur (kultuurimajad, koolid, raamatukogud, lasteaiad, kauplused, ambulatooriumid, postkontorid, pangaautomaadid j.n.e. Rääkimata töökohtadest. Kusjuures need vähesedki on maal enamasti miinimumpalgalised. Aga samas on just maapiirkonnad olnud traditsiooniliselt kohaks, kus on arvukamalt lapsi. Siit küsimus, et miks on meil elatustase madalam kui Kreekas? Samas on Eesti SKT endise sotsialismibloki maadest kõrgeim. Kõrgem isegi kui Küprose, Kreekal ning Portugalil. Aga elatustase meil ning seal? Kuhu need meie rahakesed siis haihtuvad?

lastetusmaks 6. oktoober 2015 11:43
Päästab lastetusmaks! Noored naised ja mehed ka, kel äpid näppimiseks ja liisinguautod p all, neid jõuavad maksta, siis lastetusmaksu jõuavad ka! Häbi peaks sellisel noorel naisel olema, kes ütleb,et ta lapsi ei taha. Ta ei taha olla emme, kes oma oskusi edasi annab. Aga jah, mis oskused: telefoni näppimise või? Maksku siis kasvõi pagulaste laste kasvatamine kinni ja vananedes võtku valge lina ümber ja kõndigu surnuaiale, sest talle ei tule ju isegi matuseid, kes see ikka võõrast vana naist mataks?... mõtlemiskoht,,,
to lastetusmaks 6. oktoober 2015 12:01
Vene aja lastetusmaks oli äärmiselt ebaõiglane. Maksid abielus naised, kes küll lapsi soovisid, kuid lapsi ei saanud. Aga vallalised naised, kes l..si lõid ja ridamisi aborte tegid ei maksnud seevastu pennigi. Isegi kui lastetu abielunaine teenis nii 100-120 rubla. aborte tegev vallaline aga nii 200-250 rubla. Ja muidugi ei maksnud lastetusmaksu ka lastetud vabaabielu-naised.
Lastetud mehed maksid aga igal juhul, olgu nad siis abielus või vallalised. Samas läksid mehed pensionile 60-selt, naised aga 55-selt, s.o. hakkasid saama pensioni ja tarbima hüvesid ning vahendeid mille lõid teiste inimeste sünnitatud-kasvatatud lapsed. Ja kuna naiste eluiga oli meeste omast 10 aastat pikem, said nad pensioni ning tarbisid hüvesid sisuliselt 15 aastat kauem. Seejuures erinevalt meestest ei investeerinud nad lastetusmaksu näol ka laste kasvatusse
Arvad 6. oktoober 2015 12:02
siis, et soovimatu laps on parem. Keda teha jõuad, aga üles kasvatada mitte. LApse saamise soov olgu ikka igaühe enda otsustada. Pealegi pole alati lapsesaamine soovi taga. Siis hakaku end tõestama. Ning mis vanusest see lapsesaamise "käsk" siis oleks ? Tobe, pole enam nõukogude aeg. Ei aita ka lastetusmaks, kui neid va pagulasi siin hordides, ei sünni ka enam eestlasi vaid segaverelisi.
Naine 6. oktoober 2015 12:11
Miks puudutab see jutt naisi , et naised ei taha sünnitada. Kuhu on jäänud mehed kes on mehelikud ja ei kõnni oma lasteema ja laste juures minema kohe kui tuju tuleb.
Andrus (andrus2000@gmail.com) 6. oktoober 2015 15:56
kuule sõbrakene, miks peaks inimene tahtma siia riiki järglasi sünnitama. Kas ainult rahvuslikuse tunde pärast, mille muide on miinusesse vedanud vanadest bolševikest ja nende võsukestest koosnev reformivalitsus? EI TÄNAN! Enne tuleb kõnts, kes rahvast hävitada üritab likvideerida!
6. oktoober 2015 18:09
ega lastetusmaks tööd ei tee, lapsi ei sünnita ega kasvata, vanu ei hoolda, see rong on läinud ammu, sünnitusealisi naisi on väga vähe alles jäänud Eestisse, naiste väljaränne on olnud väga suur ja naised invaliidistuvad järjest nooremas eas, mis sünnitamisest te enam räägite?
Papi 6. oktoober 2015 11:33
Oluline on et matame ennast ISE!
Tängem 6. oktoober 2015 11:24
Võimuerakondi, kes siin on kõik need 20-nd aastat seda poliitikat ehitanud. Uuseestlased on juba teel...
6. oktoober 2015 11:11
On selline tunne küll praegu...
juurikas 6. oktoober 2015 10:55
Ametnikud muudkui analüüsivad ja arutavad... Kas on vaja selleks kulutada aega ja raha, et nentida seda, mis ju niigi selge-kui kõik senise kursiga jätkub, siis olemegi teel väljasuremise poole. Millal ükskord kohale jõuab, et arutamise ja analüüsimise aemel on vaja reaalselt midagi ette võtta.
Andrus (andrus2000@gmail.com) 6. oktoober 2015 10:47
Statistikaamet nagu ka kõik teised riiklikud ametid räägivad just seda juttu mida neile kästakse rääkida valitsuspartei tagatoast.
Viimane rahvaloendus näiteks väitis, et eestist on viimase 10 aastaga lahkunud ~30 000 inimest. Samas soome statistikaamet väitis, et soomes elab üle 60 000 eestimaalase, soome meedia andmetel aga ületas soomes töölkäivate eestlaste arv juba paar aastat tagasi 100 000 piiri.
Asi on selles, et viimasel rahvaloendusel loeti eesti elanikeks ka neid kes on väljamaal alla 10 aasta elanud ja ka neid kes eestis ajutiselt viibivad(sid), nii vastati mulle statistikaametist.
Kusagilt mingi hetk enne ametlike rahvaloenduste tulemusi imbus ajakirjandusse number mis oli alla 1 miljoni, mis on ka igati loogiline ja täiesti tuntav, kui eestis ringi vaadata.
Tuues sisse võõramaalasi suureneb see eestlaste hääbumine veelgi ja juba 50 aasta pärast laulavad tõepoolest laulupeol mustad ja moslemid....ainult ma väga kahtlen kas ikka eesti keeles ja eesti rahvalaule. Tänagem reformivalitsust mis on eesti praktiliselt tõuganud hukule ja seda ainult oma isikliku võimujanu ja rahakotti täitmise nimel. Ka teie kes te valisite reformierakonda olete eesti hävimises süüdi.
Liivlane 6. oktoober 2015 10:32
Praeguste kõigi valdkondadega seoses olevate poliitiliste otsuste juures ei ole võimalik Eesti rahvusel ellu jääda!
süsimust iroonia 6. oktoober 2015 10:23
Kui aus olla, siis kellele neid alatasa ükskõik mille või kelle kallal irisevaid eestlasi ikka vaja on...?
:lol
hehh 6. oktoober 2015 10:55
Me oleme väike omapärane ja kõrge kultuuriga rahvus. Kui me oleksime loomaliik, siis meid kaistaks hullumoodi ja igaühel meist oleks püssiga turvamees kaasas nagu ninasarvikute puhul.

saab vaid poliitiliselt ennast määrata, kui viha õhutaja süüdistust ei taha saada. 6. oktoober 2015 10:16
Kindlasti võrdõiguslikult oleme märg plekk, selles sotsialismis, miljon miljarditega sotsialistlikus võitluses..
6. oktoober 2015 10:10
liberaalne rahvanäljutamispoliitika ei ole ju kuidagi soodustanud sündivust, pigem vastupidi, noorte naiste suur väljaränne on otseselt seotud sotsiaalse turvalisuse puudumisega.
tooge eestisse 6. oktoober 2015 10:06
miljon süürlast, aafriklast jne ja meil oleks rahvast küll ja veel.
Eks ta ole 6. oktoober 2015 09:44
uued elanikud teevad lapsi kõvasti ja naised sünnitavad koik paugud lasteks!Paraku pole neist tööinimesi ja maksumaksjaid!Naha ju , kogu Aafrika sigib . Riik ikka vaene!
satistik 6. oktoober 2015 09:41
Kui neegreid ja muid sisserännanuid hakatakse uus-eestlasteks nimetama , läheb asi eestluse säilimise statistikas ehk paika. Ükski stsenaarium ei anna aga eestlastele tegelikult ju mingit lootust ja Yana Toomil on paraku õigus.
Soomes "sallivad" ... 6. oktoober 2015 11:14
juba nimetavadki neegreid ja muid kaugelt sisserännanuid uussoomlasteks. Kui Põhjamaades ja Eestis jätkatakse seda sisserännet soosivat poliitikat, siis lõpuks enamik valmivaid kortereid ja sotsiaaltoetusi antakse sisserändajatele, just nagu nõukaajal. Selle tulemusel sisserändajate iive kasvab jõudsamalt kui põlisrahval, kes peavad mingites vabades nurkades konutama või kalleid vabaturu kortereid oma väikese palga eest üürima. Kust siin raha enam lastekasvatuseks üle jääb. Põlisrahvaste rolliks jäetakse töörügamine ja vaikne hääbumine või väljaränne. Asemele saame uussoomlaste, uusrootslaste ja uuseestlaste värvirikkad ühiskonnad.
ap 6. oktoober 2015 09:38
eesti riik soosib seda et me lahkuksime mujale!!!
Indrek2 6. oktoober 2015 09:44
Ja siis narts veab neegreid ja muud musta rämpsu asemele. Selle peale, et tegeleda põlisrahva elatustaseme parandamisega (see ei tähenda ilmtingimata ainult RAHA!) need värdjad seal valitsuses ei tule muidugi...
Viivi 6. oktoober 2015 11:18
Härra Randpere Riigikogust ütles, et tal on üks kõik kes 100a pärast Lauluväljakul laulavad, kas eestlased või muulased.