Teleblogi

"KÖÖK" | "Tee äia südamesse käib läbi nina!" (3)

Marko Tiidelepp, 5. oktoober 2015 23:43
Foto: Teet Malsroos
Peakokk tahab Helenat kohtamisele kutsuda, aga selleks peab ta sukelduma sotsiaalmeedia kärssavasse praeahju, Maks teenib kannuseid, olles talle seal teejuhiks. Kaspar kohtub uuesti Natali isaga, et leppida, aga olukord keeb jälle kiiresti üle.

Selline on lühike tutvustus tänase "Köögi" kohta telekavades. Nii nagu eelmises osaski näha oli, siis miskit tõepoolest peakokk Viktor Pauluse (Indrek Taalmaa) ja konkureeriva restorani peakoka Helena (Karin Tammaru) vahel susiseb.

Samal teemal

Alustati väikese ühise treeninguga, mis viis välja selleni, et mõlemal "harrastusportlasel" läks tervis nässu. Tegelikult on üsna uskumatu, et Viktor Paulusele keegi meeldib, sest pole ju peakokk teab mis kõva naistemees ja ka suhtlemisega on tal raskusi. Igal juhul nüüd miskit toimub!

Ja enne, kui asuda seekordse osa kallale, siis tuletan meelde, et minu lugu pole mitte sügavkriitiline teleanalüüs või näitlejameisterlikkuse kokkuvõte – see on lihtsalt ülevaade, mis juhtus, kus juures on ka mõned isiklikud emotsioonid.

Seekordne osa algab restorani baaris, kus üks vanem ja väga kena daam (Aita Vaher) näib viskavat silma baarman Kasparile (Veljo Reinik). Mees on segaduses ja naeratab kohmetult. Mis toimub? Õnneks tuleb baarileti juurde ettekandja Natali (Carmen Seljamaa), kes on ju teatavasti Kaspari tüdruksõber.

Natali teeb ettepaneku minna kinno, kuid Kaspar on tüdruku poole seljaga. Natali ei taha Kaspari seljaga rääkida. Midagi on valesti. Kaspar tõdeb, et ta tegeleb Natalile truuks jäämisega, sest saalis on üks naine, kes talle silma viskab, kuid Kaspar ei reageeri. Natali pöörab pilgu saali poole ja ütleb Kasparile, et ta läheb räägib temaga.
Ja vestlus alaku! Natali alustab vestlust sõnadega: "Ema, mida sa siin teed!"
Soo-soh! Et siis Natali ema!

Edasi oleme juba peakoka kabinetis, kuhu siseneb restorani omanik Kristiina (Gerli Rosenfeld), kes viskab peakoka lauale ajakirja "Tallinna Restoranid", mille esikaanel on konkureeriva restorani Rivaal peakokk Helena Mehine. Omanik on tige: miks pole esikaanel Viktor Paulus? Peakokk vastab, et tema pole lihtsalt sedavõrd fotogeeniline, kuid see vastus omanikule ei meeldi. Noor daam viskab, et igasugu kormoranid ka esikaanele ronivad. See solvab omakorda Viktor Paulust, kuid vihane omanik lahkub.

Viktor Paulus võtab ajakirja kätte ja jääb imetlema Helena fotot. Mees tõdeb, et hoopis omanik on paras kormoran, aga see naine sellel esikaanel on tark ja ilus. Näib, et meie peakokk on tõepoolest armunud. Kas tõesti?

Samal ajal siseneb kabinetti Maks (Kristjan Kasearu), kes kinnitab, et peakokk räägib õigust. Restorani Rivaal peakokk Helena Mehine on täiesti kobe tükk! Viktor Paulus vihastab Maksi peale, viidates sellele, et kas noormehele lapsepõlves koputamist ei õpetatud. Maks ei oska öelda mud kui seda, et kui Viktor Paulus kavatseb Helenat kohtama kutsuda, siis peaks ta ütlema, et Jõehobu85 on tõeline debiilik, kes ei taipa soengutest mitte midagi. Nüüd ei saa peakokk enam midagi aru – mis jõehobu, mis kohtamine, kas Maksil on tuul ajud täiesti ära puhunud? Peakokk ajab Maksi minema.

Tagasi saali. Natali tutvustab Kasparile oma ema ja emale oma Kasparit. Ema kinnitab, et on meeldiv tuttavaks saada, vaatamata sellele, et Kaspar tema meest peksis. No mäletate ju küll, kuidas jupp aega tagasi Kaspar oma nn äiaga kohtus ja väikseks kähmluseks läks. Tegelikult läks ju Kaspar Maksile appi ja sel hetkel ei teadnud ta, et tegemist on Natali isaga.

Ema tahab, et Natali isaga ära lepiks. Natali pole isaga juba aasta aega rääkinud. Ema kutsub tütart nädalavahetuseks külla, kuid Natali tõdeb, et tema tuleb ainult koos Kaspariga. Natali on enesekindel – kui papa tahab temaga ära leppida, siis tuleb tal leppida Natali, kui ühtse tervikuga, mis koosneb tema maailmavaadetest, põhimõtetest ja poiss-sõbrast. Vot sedasi! Kange tüdruk see Natali! Ema aga pole kindel, kas see on hea mõte.

Hetkeks restoranist välja – restorani taha. Viktor Paulus imetleb ikka ajakirja, mille esikaanel on Helena. Viimati mainitu saabubki ja ta märkab ajakirja uurivat Viktorit.
Viktor tõdeb, et Helena näeb sellel pildil palju sihvakam välja kui päris elus. No jah, see nüüd küll eriline kompliment ei ole! Sellele vihjab ka Helena. Ta kinnitab, et on oma elus palju paremaid komplimente kuulnud. Helena uurib, kas Viktor ka intervjuud luges – Viktor laseb käiku järgmise "komplimendi", tõdedes, et sellist jama ta küll ei loe.

Oi Viktor, oi Viktor!

Mees üritab ennast siiski parandada ja ütleb välja Maksi sõnad, et Jõehobu85 on täielik debiilik ja ei jaga soengutest mitte midagi. Sellega teeb Viktor õige liigutuse, sest Helena nägu läheb naerule ja see üllatab meeldivalt konkureeriva restorani peakokka. Viktorile kehvasti alanud vestlus näib lõppevat üsnagi positiivselt.

Pärast seda oleme taaskord peakoka kabinetis, kus Viktor Paulus tahab saada sotti, mis jõehobudest on juttu ja mis toimub. Maks on see, kes peab hakkama rääkima Facebookist ehk fesarist, fesari seinast ja muustki. Peakokk ei saa millestki eriti hästi aru, kuid Maks jääb selgitustega rahulikuks. Ta teeb ettepaneku ka Viktor Paulus sisse regada! See ei meeldi Viktorile, sest kohtingule peaks ikka suuliselt kutsuma ja ta ajab Maksi minema.

Enne, kui läheb regamiseks, oleme tagasi restoranis ja just baaris. Natali on õnnetu ja mossitab. Kaspar uurib, mis on lahti. Selgub, et Natali pole isaga juba aasta aega suhelnud. Põhjus lihtne – tema isal on ju vorstivabrik ja paljud süütud loomad on pidanud surema, et see vorst valmis saaks ning Natalil pole sellist verist raha vaja. Kaspar palub Natalilt tema isa telefoninumbrit, lubab temaga kohtuda ja kõik korda ajada.

Kaspari ja Natali vestluse "rikub ära" administraator Vika (Margaret Kodusaar), kes tuleb Natali juurde ja tõdeb, et klient ootab oma praadi juba 40 minutit. No jah, praad on Natali kõrval baariletil, ta on selle liha ära unustanud. Ja ikka ja jälle on kõikides asjades süüdi liha.

Oleme taaskord õues. Viktor Paulus kutsub Helenat kohtingule. Ta pöördub väga viisakalt, kuid Helena hakkab naerma ja ütleb, et tema sellise paksu alkohoolikuga küll välja ei tule ja lisaks elab Viktor veel ka koos Leino (Jaanus Mehikas) ja tolle emaga. Helena kasvab suureks hiiglaseks ja Viktor kahaneb väikeseks päkapikuks. Mis nüüd siis lahti?

Viktor kutsub Maksi oma kabinetti tagasi ja tahab kihla vedada – 100 euro peale, et ta siiski julgeb Helena välja kutsuda. Kihlvedu tehtud, astub peakokk kabinetist välja, kuid on hetke pärast tagasi. Ta ulatab Maksile 100 eurot, sest kihlvedu on kaotatud - peakokk ikkagi ei julge Helenat kohtama kutsuda! Maks on teeninud väga lihtsalt 100 eurot. Õigupoolest vist lausa 200 eurot, sest kihlveo panuse andis talle ju samuti peakokk.

Kuid Kaspari juurde tagasi. Ta on läinud Natali isaga (Margus Kobing) kohtuma. Kaspar vabandab, et ta mehe sedasi pildituks lõi, mis omakorda ärritab Natali isa. Too viskab pintsaku seljast ja ütleb, et hakkame vaatama, kes kelle pildituks lööb! Mees kukub rusikatega vehkima ja Kaspar tabab taaskord Natali isa nina, Verd jookseb, Kaspar – taaskord mingi jama...

Peakoka kabinetti siseneb Fred (Märt Koik), kes soovib peakokaga sõbraks saada. Peakokk ei saa mitte midagi aru ja ajab Fredi minema. Heliseb peakoka mobiil. Helistajaks on Helena, kes tänab peakokka lillede (orhideede) eest. Viktor Paulus ei saa mitte midagi aru. Helena kinnitab, et oli üllatus Viktorit ka Facebookis näha. Nüüd on Viktoril asjad selged ja ta karjatab: "RÜMP!!!" Selle asja taga ei saa olla keegi muu kui Maks!

Vahepeal kohtume veelkord Kaspari ja Nataliga, nüüd juba nende üürikorteris. Natali uurib, kuidas Kasparil tema isaga kohtumine läks. Kaspar räägib nii, nagu asjad olid, et isa nina sai taaskord haiget. Natali ei suuda uskuda, et Kaspar on nii agressiivne, neiu lisab, et ta ei tunne Kasparit üldse ja Kaspar on tegelikult lausa mõrtsukas! Oh sa poiss! Kus nüüd ütles! Ja tegelikult, milles see Kaspar süüdi on?

Peakoka kabinetis vestlevad Maksi ja Viktor. Maks räägib, kuidas ta peakokale Facebooki konto tegi ja Helenale virtuaalseid lilli saatis. Viktor on vihane, üüratult vihane – Maks on tema arvates idioot, ja isegi lausa kuri idioot.

Kuid äkki on rüperaalist kuulda sõnumi häält. Helena on kirjutanud! Peakoka hääletoon muutub, sest tuleb ikkagi vastata. Lõpuks jõutakse selleni, et Maks teeb ettepaneku – nüüd peaks Viktor Helena välja kutsuma. Ja juba homme õhtul! Helena on nous. Plaan on minna kinno. Ja kujutage ette, Viktor Paulus tänab Maksi! Pärast seda ajab ta aga Maksi minema. Ei saa muutuda ju liiga pehmeks. Hetkeks võib, aga siis peab taastuma ülemuse ja alluva suhe.

Kaspar jalutab tänaval ja üritab kedagi telefoniga tabada. Eks ikka Natalit. Tema kõrvale sõidab must linnamaastur ja selles on Natali isa. Ta käsib Kasparil sisse istuda ja kui Kaspar seda ei taha teha, siis lubab talle kandid peale saata. Kaspar istubki autosse ja kukub vabandama.

Selgub, et Kaspar meeldib Natali isale. Vaatamata sellele, et Kaspar talle vastu nina andis. Natali läks ju isa juurde tagasi, kui kuulis, mis oli juhtunud ja seetõttu on isa rahul. Ta kutsub Kaspari perekondlikule lõunale – "läheme nüüd lõunale ja naeratame teineteisele!"

Peakokk valib lipsu – sinine või punane? Abiks on Leino!. Punast ei saa peakokk ju valida, sest see teeb paksemaks. Leino ei mõista, kuidas saab lips inimest paksemaks teha. Ta pakub välja ühte oma lipsu, millel on kujutatud kukkesid. Peakokk valib ikkagi punase lipsu. Las need kuked olla pealegi!

Ja olemegi perekondlikul lõunal. Natali on ise kõik toidud teinud – peedi- ja kapsakotletid, on ka herneid. Taaskord läheb vaikselt naginaks, sest Natali isa tahaks liha, kuid Natali ei saa seda lubada. Natali isa avastab, et äkki peaks hakkama võilille vorsti tootma. Kaspar astub Natali kaitseks välja, kuni lõpuks Natali isa Kaspari välja kutsub. Läheb vist taaskord löömiseks! Isa Sepo ja Kaspar lahkuvad lauast ja lähevad vannituppa.

Seal kinnitab Kaspar, et Natali põhimõtteid peab austama ja tema on nõus Natali eest lausa virutama kui vaja. See meeldib Natali isale, kes kiidab Kasparit ja teeb ettepaneku hoopis konjakit võtta. Ja peale tuleb juua midagi muud kui rohtu. See ettepanek meeldib ka Kasparile.

Viktor ja Helena tulevad kinost ja lähevad jalutama. Helena kinnitab, et kinos ta poetas isegi pisara. Ilus film oli. Viktor räägib, et tema arvas, et Helena ei oskagi nutta, sest peakokad on ju karmid tüübid. Helena selgitab, et ta on ikkagi eelkõige naine ja mõnikord väga üksik, kui Viktor seda tähele pole pannud. Õhtune jalutuskäik päädib pika suudlusega. Õnn võibki saabuda esimese suudlusega!

Ja veel – saame teada, kes on see Jõehobu85! See on meie restorani omanik Kristiina, kes kirjutab sõna "dinosaurused" tugeva t'ga! Aga temagi on õnnelik, et saab õelalt kommenteerida.

Kaspar ja Natali isa Sepo joovad konjakit ja haukavad peale suitsuvorsti. Ka nemad on õnnelikud.

Selline osa seekord – ja tegelikult taaskord väga naljakas. Peakoka Facebooki-seiklused, Maksi viitsimine peakokka aidata, Kaspari katsed vaherahu sõlmida jne. Naljakas ja vahva osa! Ja loomulikult ei saa jätta mainimata, et näitlejad lähevad iga osaga ikka paremaks ja paremaks!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee