Kommentaar

Heljo Pikhof | 200-eurone palgalisa õpetajatele pole kulutus, vaid on investeering tulevikku

Heljo Pikhof, riigikogu õiguskomisjoni esimees, Sotsiaaldemokraatlik Erakond, 5. oktoober 2015 18:45

24 KOMMENTAARI

s
see palk/ 10. oktoober 2015 08:26
millest õpetajate puhul kirjutatakse tuleb vähemalt 1,5 kohaga töötamise eest. Miks sellest ei räägita?! Miks peab õpetaja normaalse palga kättesaamiseks tegema rohkem tööd, kui ette nähtud? Teine asi on õpetajate vähesus. Kui uusi õpetajaid peale tulemas ei ole ja kooli kinni ei taheta panna, siis peavadki olemasolevad õpetajad töö ära tegema. Topletlõksus on õpetajad. Meil ei maksa omavahel tülli minna õpetajate palga ega muude töötingimuste pärast. Kõik väärivad inimväärset palka.
h
Haridus on Riigi TÄHTSAIM valdkond,/ 6. oktoober 2015 17:43
kui sellega jamada, pole meil varsti ka Riiki.
Otsustajad, kes sellest aru ei saa või NIMME VASTU TEGUTSEVAD, on automaatselt riigireeturid.
Tõestage vastupidist.
k
Koristaja/ 6. oktoober 2015 13:51
Palju peaks olema koristaja palk koolis? Kas keegi läheks kooli mis on koristamata?? Mina pean rabama ja saan sõimata aga palgatõusu pole mõtet küsida. Vaja õpetajate palka tõsta. Kui pott on umbes olen igal ajal tulnud ja korda teinud. Miks mina saan miinimum tunnipalka? Aga mulle meeldib koristada, et kõik oleks puhas. Miks meist koristajatest ei hoolita???
a
6. oktoober 2015 17:17
Ametid ei ole võrreldavad. Õpetajaks peab 5 aastat ülikoolis õppima enne kui saab tööle asuda. Õpetaja on spetsialist. Mujal maailmas ka ei ole koristaja ja õpetaja palk võrdväärne.
k
Kui riigis on üldine kõrge haridustase,/ 6. oktoober 2015 17:36
on kõrgemad ka madalama taseme palgad, sest nt koristajaks tahtjaid ei leidu piisavalt :)
Et sedaviisi.
r
raamatukoguhoidja/ 9. oktoober 2015 12:31
Mina õppisin ülikoolis 4 aastat ja saan pole õpetaja min palgast. Õpetajad reisivad pidevalt, pikk puhkus, sageli on vaja lapsed ajatäiteks raamatukokku saata või minna tundi,et neid valvata. Peale kella 2 on õpetajad juba läinud. Kirjandus,mida nad soovitavad, on ajast ja arust,sest neil pole huvi uuemaga tutvuda,kuigi soovitan neile,sest lastel on igav lugeda raamatuid,mida õpetaja kunagi lugenud on.Ei vaidle, et on ka õpetajaid, kes kindlasti väärivad kõrgemat palka.
l
Liisu/ 6. oktoober 2015 10:27
Ehkki kool peaks õpilasele võimaldama psühholoogi, sotsiaalpedagoogi ja eripedagoogi abi, ei ole needsinased teenused kaugelt mitte piisavalt kättesaadavad, sest kooli pidajal, kes tugipersonali jaoks peab RAHA leidma, seda lihtsalt ei ole või arvab ta muude valdkondade rahastamist tähtsamaks.
Vat see lause on vägagi solvav. Samamoodi on tähtsad ka lasteaiaõpetajad, kellel peab samamoodi olema kõrgharidus. Nemad on oma rühmatäie lastega (ca 20-24 last) terve päeva koos, heal juhul saavad jooksuga wc-sse. Samamoodi peavad nad ettevalmistuma õppetööks. Neile maksab omavalitsus palju vähem. Abikavataja tegeleb peamiselt abitöödega, veidi söögi toomine, jaotamine, magamiseks voodite tegemine, koristamine sageli seda miinimumi eest. Või kultuuritöötajad, ka neilt nõutakse kõrgharidust Kultuuriministeerimi soovituslikku palka 731€ makstakse vägavähetes kohtades. Kas siis nemad on tühjad kohad. Kui vaadada omavalituste eelarveid siis sageli on just koolile kulutavad summad ühed suuremad.
k
kas selleks et ise ka ei tea mida teeb või, siis küll./ 6. oktoober 2015 10:26
Miks siin mingit poliitilist ila peab ajama asja juures.
a
anna abi/ 6. oktoober 2015 09:46
sellised ettepanekud võtavad sõnatuks
u
Uhkete uhkete büroode ehitamise asemel!/ 6. oktoober 2015 09:26
Oleks ,,Riigi valitsus,, pidanud ehitama noortele peredele kortereid!
Vot see oleks olnud investeering tuleviku!
Käib aga varjatud genotsiidi teostamine!
a
ahnus/ 6. oktoober 2015 06:59
1000 kuus puhtalt kätte ja ikka vähe....
Keegi ei tööta 1 kohaga, sest EESTI ÕPETAJA NÄDALAKOORMUS on ametlikult PAARKÜMMEND TUNDI!!!!!!!!! Kõik panevad riiki lüpstes 2-3 kohaga. Korrutagem seega see 1000 jewrorubla ka näiteks 2-ga! Ja töötavad märksa vähem kui tavatööline näiteks nõusid pestes. Kogu jutt õpetajate alamaksmisest on puhas jama! Mitte keegi ei tassi vihikupakke tänapäeval käe otsas koju. See on VALE! Ja 2,5 tasustatud kuud riigi poolt puhkust suvel, 3 vaheaega lebotamist talvel, 1 euro eest koolis söömine iga lõunasöögina, 40 000 poole hinnaga teenust Euroopas "Teacher" kaardiga, Eestis poole hinnaga bussi- ja rongipiletid… Ikka vähe! Ikka vähe. Samal ajal nälgivad isegi ametlikult nende poolt õpetatavad 40 000 last... Ikka vähe!
a
Ahnusele/ 6. oktoober 2015 10:58
Sa oled vihane, see tähendab, et sul pole õigus. Ja polegi! Ja nn faktid, mis sa esitad, on samuti valed. Väga valed. Esitatud faktide eest tuleks ka vastutada, aga see selleks...
Kui tahad päriselt teada, tule ja proovi seda ametit. Saad tunda, kuidas päriselt on 20 töötunni ja kolme vaheajaga. Seniks kõike toredat sulle!
a
ahnusele/ 6. oktoober 2015 11:26
1000 eurost puhtalt kätte saavad unistada vaid väga vähesed jõukamates omavalitsustes töötavad pedagoogid. Aga mulgi on ettepanek: tule proovi ka paar päeva seda koolmeistri tööd. Mulle jääb küll mulje, et Sul ei ole õrna aimugi, mida see amet tänapäeval tähendab. Lastele teadmiste edasiandmine on väikseim ning lihtsaim osa sellest igal juhul.
m
Mani/ 6. oktoober 2015 11:38
ah soo- või paari päevaga on õpetaja-amet selge, maxima kassapidajaks küll paari päevaga ei saa - aga tule sina kassadaamiks olematu palgaga ja mina puhkan 2 kuud soojal maal...
t
Tubli Mani, / 6. oktoober 2015 17:26
kui oled oma kassadaami olematust palgast saanud nii palju kõrvale panna, et võid muretult 2 kuud soojal maal puhata. Mina ei saa oma õpetaja töötasu eest unistada isegi mitte nädalasest reisist!
h
huup/ 6. oktoober 2015 11:45
Minul läheb meel kurvaks, kui vaatan E-koolist, kuidas õpetaja sisestab öösel päevaste testide hindeid. Kui lapsel kuus tundi, siis vähemalt viis testi. Milleks, kallid õpetajad ja õpilased ? Mida õpetaja veel kõik peab tegema, ei kujuta ettegi. Kurvaks teeb ka ülepakkumine lasteaia- ja huviharidusega. Nii tublid kui on ka muusika-, kunsti ja muud selliste pehmete ainete õpetajad, nende vastutus on ikka kordi väiksem kui sellel õpetajal, kes lapsi lugema-kirjutama-rehkendama õpetab.

õ
õpetaja laps/ 5. oktoober 2015 22:35
Nähes ema tegemas tööd, tööd ja veel kord tööd, pean loomulikuks, et meie õpetajad saaksid palka millega oleks võimalik ära elada, lapsed üles kasvatada. Õpetajad muretsevad oma kasvandike pärast tegelikult kordi rohkem kui välja paistab. Kummardus!
p
6. oktoober 2015 13:26
Palka, millega oleks võimalik ära elada ja lapsed üles kasvatada vajavad ka need, kes töötavad miinimumpalga eest! Pigem pooldan miinimumpalga tõstmist!
Aga õpetajad on ahneks läinud küll! On õpetajaid, kes ei vääri isegi miinimumpalka.
k
Kui kogu riigi inimesed on kõrgemalt haritud,/ 6. oktoober 2015 17:40
tõuseb ka madalamat haridust nõutavate ametite palk.
n
no seni kui sellised Pakostad ja Pikofid siin iga päev/ 5. oktoober 2015 21:37
tüütavad, pole mingist investeerimisest egs võrdsusest tolku
f
fatamorgaana/ 5. oktoober 2015 20:01
Samadele vanadele õpetajatele natuke rohkem maksmine ei muuda mitte midagi.
Kogu haridussüsteem ja õpetajate kaader vajab põhjalikku puhastust, enne kui hakkame midagi investeeringust ja tulevikust rääkima.
j
Ja kuidas sa seda puhastust ette kujutad?/ 6. oktoober 2015 17:40
k
kala/ 5. oktoober 2015 19:12
1000 auditoorset tundi aastas, peale selle tunnid tundide ettevalmistamiseks ja tööde kontrollimiseks. Ja seda Eesti keskmine + 20% eest? Otsige lolli, mina tagasi ei lähe.
j
just/ 5. oktoober 2015 19:07
Just nimelt, see ongi investeering tulevikku, investeering eesti rahvasse, aga miks see artikkel ei ole tasuline, kõik artiklid Katariina vaslil on tasulised, mis puudutavad eesti riiki, siis aru ma ei saa, kuidas seda on lubatud lihtrahval lugeda.