Eesti uudised

FOTOD | Norde Centrum kasvab kaks korda suuremaks (5)

Toimetas Kaspar Käänik, 5. oktoober 2015, 13:53
Foto: Norde Centrum
Norde Centrumi kaubanduskeskus muutub kaks korda suuremaks, pakkudes 23 000 ruutmeetrit kaubanduspinda rohkem kui poolesajale poele.

Ehitamine toimub ühes etapis ja algab tuleva aasta esimeses pooles plaaniga avada uus keskus 2017. aasta kevadel. Kavandatud laiendus sobib kokku keskuse praeguse detailplaneeringuga, omanik Capfield loodab ehitusloa kinnitatud saada aasta lõpu poole.

Samal teemal

Ehitamine läheb hinnanguliselt maksma 10 miljonit eurot ning vajalikud vahendid on eduka refinantseerimisega Capfield oma 150 miljoni euro suuruse portfelliga taganud Nordea pangalt.

Laiendus hõlmab endas eelkõige täienevat moekaupade valikut, laienevat Sportsdirecti ning uuenevat Rimi hüpermarketit. Täiendav jaemüügipind pühendatakse peamiselt noortemoele ning ka perekauplustele. Lisanduvad tervise- ja ilukaupade ning teenuste jaoks mõeldud galerii ning mitmed uued restoranid. Uus alkoholikauplus Calle Bordershop saab kaasaegse poeruumi sadamakülje uue sissepääsu juures.

Arhitektuurilisest plaanist on keskuse laiendusplaani võtmeosa keskendunud sadamapoolsete tulijate äärmiselt suurele liikumisvoole. Seetõttu tuleb sadama suunas uus sissepääs ning kesklinna poolt keskuse nähtavust parandavad kaasaegsed täiendused praegusele fassaadile. Keskusele ligipääsu parandatakse linna poolt uue jalakäijate ülekäigukohaga üle Ahtri tänava. 

"Me oleme kindlad, et suurema moekaupade pakkumise ja laiema söögikohtade valikuga saab Norde Centrum kergesti Tallinna kesklinna kõige mugavamaks ostukeskuseks," ütleb Capfieldi juhtkonna liige Ruben Gornischeff.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee