Eesti uudised

Kross: FSBd kiitnud Toomi nõunik pöördugu Hodorkovski poole (36)

Siim Randla, 5. oktoober 2015, 07:00
Eerik-Niiles Kross Foto: Laura Oks

Endine luurekoordinaator, praegune riigikogulane Eerik-Niiles Kross soovitab euorosaadik Yana Toomi nõunikuna töötaval Margarita Kornõševal, keda on hämmastanud see, et Eston Kohver ei võidelnud enda eest Vene kohtus, küsida Mihhail Hodorkovski käest, miks Vene kohtusüsteemis pole mõtet õigust otsida.

Margarita Kornõševa sõnas ETV+ saates "На острие", et duelli Eesti kaitsepolitseiameti ja Vene Föderaalse Julgeolekuteenistuse FSB vahel võitis FSB. Seda eelkõige tänu avatud suhtumisele. Ka hämmastas Kornõševat Eston Kohveri käitumine: kui kinnipeetud inimene ei ole kuriteos süüdi, siis ta seisab enda eest, võitleb, vahendab Delfi. Kohver seda ei teinud ning ta sai vabadusse tänu Aleksei Dresseni vastu vahetamisele. "Ka see on pluss Venemaale. Kui ma olen süütu, võitlen õigluse eest lõpuni, kuid mingil põhjusel Kohver seda ei teinud."

"Ma ei tea, keda Margarita Kornõševa oma esinemises esindas, aga kui ta on vähegi jälginud kohtupidamist ja poliitilisi protsesse Putini Venemaal, ei saa ta ju uskuda, et Vene kohtus on sellistes asjades võimalik saada õigust," ütleb Eerik-Niiles Kross. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12. veebruar 2016, 15:16
Internetis tegutsev projekt valis Eesti suurimad russofoobid, "tiitli" noppis ka Ilves

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee