Eesti uudised

Kohalikud on Vägeva erihooldekodusse plaanitava varjupaigataotlejate majutuskeskuse vastu (77)

LISA KOMMENTAAR

To AS 7. jaanuar 2018 19:56
Ei ole viisakas piiluda ja pealt vaadata, ehk lihtsalt- näljane mõtleb leivast?
2. 6. oktoober 2015 01:11
et siis nagu ei sobinud või?
AS 5. oktoober 2015 23:33
Hoolekandeteenus annab tööd pagulaskeskuse turvanaistele, kes oma korda teenivad endale, peale töötasu ka veel seksiga pappi, nii on see Vaos. Elan pagulaste vastas majas, aga seksimiseks veab turvanaine nad meie majja ja käib "kõva andmine" Vaat nii on need lood siin Vaos, ja ministritel hea Merkerile kulpi lüüa, et meie eestlased oskame hoida Vägevalt Vaos pagulasi!
Lumememm 5. oktoober 2015 22:21
Vägeva inimesed, see mis teie külas toimub, on karjuv ebaõiglus!
Teid on vähe, aga moodustage aktiivsete inimeste grupp ja hakake võitlema! Andke teada, millal abi vaja on ja eestlased ühinevad teiega!
Mind isiklikult ajab väga vihaseks see, et esmajärjekorras tikutakse nende inimeste kallale, kes ise enda eest seista ei suuda. Nad tõstetakse oma kodust välja ja pillutatakse lihtsalt laiali!
Kuulge inimesed, teeme ometi midagi?
See ei ole normaalne, mis toimub praegu...
2. 5. oktoober 2015 21:58
lugesin kõik kommentaarid läbi, kuid pisut pettusin, sest kommenteerijatel puudub ülevaade sisekosmosest! ok
siin kokkuvõte: Eestis ei ole allkirjade kogumisega võimalik esile kutsuda rahvahääletust, selline "demokraatia" on meil. Referendumi küsimus on täielikult Riigikogu saadikute otsustada ja meil ei ole parlamendis kahjuks jõudu, et algatada rahvahääletus, ka EKRE on täielikult ELi meelne. Soomes samuti kogutakse allkirju, et algatada E Liidust lahkumise referendum ja allkirjad on juba peaaegu koos. M.I
SIIN ülevaade: http://rahvuslane.blogspot.com.ee/2015/09/tsehhi-allkirjakampaania-euroopa-liidu.html
2. 6. oktoober 2015 00:57
novot? näen, et 6 inimest on lugenud vbl arvanud, mõelnud, ei tea?!, kuid ülejäänud on ehmunud, pole isegi tagasisidet?!
tõde on valus, onjah!
kui kirjutan, et täna raadiost elmar kuulsin, et saksamaa võtab vastu 1,5 milli meeinimest, oi kurja, valesti kirjutasin, PARANDAN, 1,5 milli isikut, kelle poolt lisandub perekond, siis saksamaale võtab 7 milli kokku!
eesti neti portaali uueduudised poolt on teatavaks saanud, et võetakse 65 000 isikut, kelledega koos lisandub aastaks 2030 2, 3 milli, kuid tundub, et on viies käik sees, seega varem!
aga samas, 1,5 saksamaal võrdub perekonnaga 7 milli, seega meie 65 000 ei võrdu 2 milli, vaid....pakkuge ise !!! matemaatikud või geograafikud?
Pagulastele 5. oktoober 2015 19:49
sobiks majutuseks hästi Toompea ,seal ruumi palju. Samuti on Ärmale ehitatud valmis riigi rahadega suur majutuskeskus, lisaks vöib iga "kährikute" tuleku pooldaja vötta möne endale, riigikogujad näiteks 3 oma majja ja iga valitsuse liige nii 10 kallist kylalist. Olekski juba mitu tuhat majutatud.
endine VTK elanik 5. oktoober 2015 18:41
Pole see Vägeva kodu ise nii puhas ühti. Ka seal on loobitud kliente nö Siberisse ehk siis mujale hooldekodudesse inimeste endi tahte vastaselt. Nüüd tuleb see neile endile bumerangina tagasi, st, et minek on kõigil tont teab kuhu ja mis tingimustesse. Kohalikud on lihtsalt sellepärast nii leilis, et kaob ära kohalik odav tööjõud. Ega ju puuetega inimene rahanumbrit ei tunne, välja arvatud mõni üksik. Seal elab peale inimeste veel kindlalt ka 1 koer, tõenäolisel ka muid koduloomi. Mis neist saab? Kas pannakse magama, saadetakse ka koos omanikega Siberisse või jäetakse pagulastele toiduks? Inimeste pärast valutatakse seal südant, aga loomad ei lähe kellelegi korda! Kokkuvõtteks, kõik mis teed, teed endale. Bumerang lendas koju tagasi, head reisi!
to VTK elanik 5. oktoober 2015 20:49
Ära nüüd oma isiklikku solvumist siia sisse too.
See on ikkagi hoopis teine teema.
Millega kohalikud elanikud musta nuhluse on ära teeninud ?
Mingil juhul ei sooviks agressiivseid ja nõudlikke võõraid oma kodumaale, kuigi nad juba ongi siin, terve kesklinn tõmmusid täis.
Puuetega 5. oktoober 2015 21:39
inimeste paigutamisel omad reeglid, paljud vaimupuudega inimesed,endised alkohoolikud ei saa koos elatud.Haigusseisundid muutuvad.Loomade pidamise peaks puuetega inimestel ära keelama,küll see üks koergi kellegi juures kodu leiab.
tige 6. oktoober 2015 14:57
kas keelame siis pimedate juhtkoerad ka ära? paljudel juhtudel pigem loom aitab puudega inimesel kohaneda ja suhelda.
kas koer keda hoitakse laudas või ketis 6. oktoober 2015 19:10
aitab skisofreenikul kohaneda . Nägemispuue on ju hoopis midagi muud juhtkoer sellisel juhul asendamatu.
Mix 5. oktoober 2015 16:47
MIKS TUUAKSE nn PAGULASI EESTISSE? Rikkad ja suured riigid, Inglismaa, Iiri, Prantsusmaa, usa ei võta neid vastu. MIKS hakkab vaene lilliputi riik Eesti majutama võõralt tulnud illegaale, kes end pagulasteks nimetavad? Tõelisi sõjapagulasi on kogu sellest liikuma läinud massist vaid väike protsent ning need ei ole kindlasti mitte rusikaid viibutades ja märatsedes Euroopa piire ületamas. Millal see krdima talupoja mentaliteet sakste kummardamisel ometi lõpeb?!Nüüd on mingid mini überid jälle otsustamas Euroopa saatust ja seekord ei takista neid keegi. MIS TOIMUB?
to Mix 5. oktoober 2015 18:03
Just selepärast peabki, et ta nii pisikelilliputi riik on. Suured ja tugevad võivad Brüsseli poliitikuid ka pikalt saata, meie mitte. Meie kohta kehtib igivana Švejkist tuntud ütlus: lõuad pidada ning edasi teenida! Pealegi on meil võimutüüri juurde trüginud selline seltskond, kellele on märksa olulisem Brüsseli heakskiit ja tunnustus, kui omaenda rahva arvamus.
to to Mix 5. oktoober 2015 19:15
Ei pea midagi.
Meil on võimalus nn. " pagulastest " keelduda, kuid Rõivas jne seda miskipärast ei soovi.
Meie võime samamoodi Brüsseli nõudmistsest keelduda.
Mix 5. oktoober 2015 19:26
Keegi ei saa Eestit vägisi hoida Euroopa Liidus. Teha referendum ja välja astuda, koos teiste idaeuroopa riikidega polegi meid nii vähe... viimane aeg on tegutseda, las saksad kiruvad, kuid mõisad põlevad ikkagi! Millal siis veel? See on hirmus tulevik mis meid niikuinii ootab, kuid veel saab võib olla midagi muuta... Need pagulased ei ole tänulikud, imestavad ja naeravad lollide üle, kes nende ees poevad ja - vihkavad neid! See on nende kultuuripärand, nõrgad maha lüüa, surmata piinarikkalt. Näiteid on ju tuhandeid, siinsamas Eesti külje all toimub uskumatuid lugusid.
A.H. 5. oktoober 2015 21:29
Vaata selles jama et kui me astume EL-ist välja, siis meid astutakse kohemaid NSVL-i tagasi ja seal meid saadakse vägisi kinni hoida. Teisisõnu, kui sulle enne surmanuhtlist pakutakse valida, kas surm tuleriidal või teiva otsas või rattapeal siis valik just kerge killast polnud.
Eastern 6. oktoober 2015 00:22
Kui moodustatakse Ida Liit, kuhu kuuluksid baltikum, poola, tsehhi, slovakkia, ungari, valgevene... siis pääseks ELst.Ja piirid illegaalidele suletaks. Kas see on ulme?

On ikka närukaelad endile võimu võtnud.... 5. oktoober 2015 15:48
Peab ikka olema eriliselt närakas ja eriliselt Brüsseli multikulti maffia tallalakuja - limukas, kes üldse saab tulla mõttele puudega inimesi nende kodust välja ajada!!!
Ja mingeid aafrika metslasi, vägivaldseid musti parasiite sinna tassida???
Õudne mõelda, et meie riigis on võimu juures ja otsustajateks HAKANUD sellised täiesti südametud, oma rahvast vihakavad ja mõnitavad tolgused. Nende koht ei ole võimu juures vaid koos Merkeli ja junkeri jõuguga Rahvusvahelise kohtu ees.
Ja tuleb ka aeg, millal siinsed Eesti riiki ja rahvast mõnitavad ja hävitada püüdvad närukaelad vastust hakkavad andma oma tegude eest.
et siis... 6. oktoober 2015 17:28
kuda hakanud?! Ise ju valisite nad, peaasi, et keskid võimule ei saaks. Nüüd on hilja viriseda, iga rahvas on oma valitsust väärt....kahjuks on see tõsi.....:(
ka-ge-bee 5. oktoober 2015 14:21
Pole inimest, pole probleemi. Kas Maarjao Mändmaa arvabki, et on AjaO et küüditab lihtsalt hea papi eest olemasolevad ja oma eluga rahulolevad elanikud minema ning ehitab sinna mingi krdi pagulaskodu ? Kahjuks võib see tõeks osutuda, sest kuigi kohalik vallavalitsus on pagulaste toomisele vastu, on Vägeva Kodu "riik riigis" ja tundub, et see väiksem "hoolekandeteenuste" riik on tegelikult suurema võimuga kui see suurem Eesti riik.
Põlgusega 5. oktoober 2015 15:50
Need pagulaste siiatarijad ei kohku millegi ees tagasi....need ajaks LAPSED ka kodudest välja kui neil oleks vaja Brüsseli ees lömitada ja kannuseid teenida.
Vene ajal olid sellised eestlaste küüditajad....näruhinged.
veteran 5. oktoober 2015 13:50
Kohalikud olgu õndsad- neile avanevad nüüd uued töökohad neegrite tagant koristamiseks- kasimiseks ja mis siis, et seda tuleb teha tasuta, vaid tööstaasi saavad aastaga 2 kuud juurde.
bulgaarlase eisukoht 5. oktoober 2015 14:08
https://www.youtube.com/watch?v=qGU5-D3Ye9E&ab_channel=Pravda
Kallid pagulased fotadega, kus nad inimesi mõrvavad on riiklik prioriteet.
Kõik see aitamine on niivõrd valesti korraldatud 5. oktoober 2015 12:25
Suur osa on majandusmigrandid ning suur osa tuleb tagasi saata (kallis lõbu). Kes selle piirideta migratsiooni kinni maksab? Lihtsalt raha tuulde loopimine, turvalisuse ohtu seadmine ning EL / riikide lõhestamine.
Oma rahvas tõugatakse eemale ning loodetakse, et võõrad rahule jäävad. Ei jää. Esiteks neid saab olema mingi hetk liiga palju (kui piirideta midagi ette ei võeta). Teiseks nad ei tulnud siia selle pärast, et elada sellistes tingimustes (sh konutada kusagil maapiirkonnas). Pealegi kui me ei saa neile tagada normaalset elu (nii nagu nemad ette kujutavad), siis see soodustab tõsiste probleemide teket. Lisaks ka vaesuse oht, kui nad ei sulandu ühiskonda ja tööle ei saa/ei lähe (mingi hetk jääb ka toetustest väheks). Itaalias ei ole tänaval magamine vähemalt nii külm, kui siin. Ega kodutud või kerjavad võõrad ei ole just meeldiv nähtus. Kõll nad leiavad ka raha teenimiseks muid (mitteaktsepteeritavaid) võimalusi.
Jätke meie ühiskonna nõrgemad rahule. See jama ei ole nende vastutus. Niigi antud valdkonnas (puuetega inimesed ja hooldekodud) on probleeme kuhjaga.
Vald saab edukalt! 5. oktoober 2015 12:35
Oma abivajajaid sinna elama panna!
Või vallas pole selliseid inimesi?
A.A 5. oktoober 2015 12:18
No see on ju ammu teada, et AS pistab nina sinna, kus haistab raha. "Kõrged pead" hoolivad rohkem rahast, kui töötajate ja klientide heaolust. Uued peremajad on ju ehitatud Euroopa rahadega, seega nüüd võibolla hakataksegi pagulaste jaoks neid tagasi nõudma, öeldes, et nemad rahastasid ja ootavad vastuteenet vms. Kogu see AS mädaneb seest ning seda teavad peaaegu kõik töötajad!!!
Eks me saame näha, mis tulevik tooma meile hakkab...
Oh, 5. oktoober 2015 12:08
aga VKS ütleb selgelt ära, et diskrimineerimine erivajadustega inimeste suhtes on keelatud!
5. oktoober 2015 12:45
Keda see huvitab, kui suured rahad on mängus? Kes laipu lugema hakkab, kui paljudel haigetel inimestel ei ole lähedasi olemaski ja keegi ei uuri, kelle laip kusagilt urkast leiti, oli ta riigi poolt väärkoheldud puuetega inimene või ükskõik kes.
A.A 5. oktoober 2015 18:36
Kahjuks see nii on jah, et kui klient hooldeodus sureb, siis see väga "kõrgemaid päid" ei huvita, sest järjekord on pikk ja kohe on panna uus inimene eelmise asemele. :( Uus raha ootab ju sisse tulemist...
see 5. oktoober 2015 12:07
näitab, et rahvast absoluutselt ei hoolita, kui ikka rahatähed virvendavad silme ees, siis mõistus kaob
Vaatleja. 5. oktoober 2015 11:45
Erihooldekodud peaks kohe kindlasti rahule jätma. Hooldekandeteenuse jutt uutest
majutuskohtadest on sama, kui juulikuine lumi. Ehitage need uued kodud valmis ja siis kasutage
vabanenud ruume, mitte vastupidi. Hooldekandeteenus peaks kõige paremini teadma, kui pikad on
järjekorrad erihooldekodusse. Sinna saamine on pea võimatu.
Võtke Saksamaast eeskuju; seal on pagulased paigutatud bürooruumidesse ja neid peaks meil hulgi jätkuma.
Mari 5. oktoober 2015 12:29
Ja mitte ainult. Ka kasarmud on käiku läinud. Meilgi on, mida korda teha ja kohandada. Jägalas on ruumi nii õppehoonetele, kui ametnikele.

5. oktoober 2015 11:35
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Tahad politseiga jama? 5. oktoober 2015 11:44
Või provotseerid vihaseaduste kehtestamist ja uusi omaviha kõnesid? Ei ole tark mõte. Kuritegu on kuritegu.
Signe Kalju 5. oktoober 2015 15:59
Sina s..tape ei tule meid ähvardama...kama kaks kes siin taga ka ei ole.Meil ei ole enam midagi muud kaotada kui oma pere,see lapike maad millel elame,meie keel ja kultuur,meie esiisad,kes keeravad teist külge teades mis siin toimub....ärge isegi kujutage ette,et teil õnnestub meid peatada.Kuritegudest räägime hiljem...palju hiljem....siis kui on aeg kohut mõista...
To Signe Kalju 5. oktoober 2015 16:31
Mina ei ähvarda. Ma ei ole ei salliv, ei poliitik ega politsei. Ma ei taha sõnaõiguse piiramist sinusuguste pärast. Mõistan su muret (isegi mures), kuid ei toeta vägivalda. Selles mõttes oleme erinevad. Muideks ma ei sõima ka nagu sina. Politsei on ühe näidispoomise juba teinud. Ära tõmba endale kurja kaela.
Killer 5. oktoober 2015 19:16
5. oktoober 2015 19:19
...ära tõmba kurja kaela,et istume nagu lambad ja ootame mis saatusel meile varuks on,vaatame rahulikult pealt kuidas kuritegelik lapsvalitsus meid osade kaupa maha müüb.Ütlesin juba,et minul ei ole enam kaotada midagi ja vägivald sünnitab vägivalda...tee silmad lahti.Ei tule mõttessegi teist põske ette keerata....ei iial
Võrdõigusvolinikud , õiguskantslerid, MTÜd jm ühingud 5. oktoober 2015 11:04
Kuidas jääb oma inimeste õiguste kaitsmisega?
Pakosta võiks ka muretsemise asemel, et teda ei armastata, tegutsema hakata. Tõestagu, siis et hoolib. Eks me näe siis, milline on tema erakonna poliitika.
http://www.ohtuleht.ee/697271/kommentaarid
to süsteem ette pudistatult 5. oktoober 2015 11:36
Huvitav, mis seisukohal sotsiaalministeerium on. Neil ka pagulaste teema. Kumb eesmärk on tähtsam?
Mõeldes poliitikutele - hea ja õiglane poliitik ei ole ju sugugi raske olla. Kus on nõrgemaid kaitsev avaldus?
5. oktoober 2015 12:48
Ilmselgelt on pagulased tähtsamad kui mingid sügava ja raske puudega inimesed, kes iseseisvvalt eluga hakkama ei saanud juba enne hooldekodusse paigutamist.
kõige 5. oktoober 2015 10:42
lihtsam on kõige nõrgemate ja abitumate elukoht ära võtta.Kes peaks neid inimesi kaitsma?
Nii ongi 5. oktoober 2015 10:18
Uue tööreformiga sunnitakse puuetega inimesed tööle.selle "suure palga"eest saavad omale korteri ja abistaja palgata.Ja nii jäävadki hooldekodud tühjaks kuhu pabulased paigutada.
5. oktoober 2015 10:47
Neil pole õigust suurt palka saadagi, ilma, et nad pensionist ilma jääks.
Kus on nüüd Puuetega Inimeste Liidud ja Invaühingud?
Inglismaal puuetega inimeste hukutamise asi võetakse uurimise alla, ilmselt tahab Eesti ka uurimise alla saada.
http://www.disabilitynewsservice.com/confirmed-un-is-investigating-uks-grave-violations-of-disabled-...
Ainult ongi suur küsimus, kes kaitseb puuetega inimeste õigusi Eestis?
xxx 5. oktoober 2015 10:05
see kommimine ei aita siin midagi ,vaja on meeleavaldusi või streike hakata korraldama senikaua kuniks oma inimesi hakatakse ka inimesteks pidama ja ka nende heaks midagi tegema.Ja kui üks pagulane julgeks siin nõudmisi esitada siis kohe riigist välja.
täiesti õige 5. oktoober 2015 10:38
elu korralikult põrguks keerata nii et järelkaja ulatuks üle EU
võimalik et määrime oma mainet aga ehk sellise taktiga annab miskit veel ära hoida
5. oktoober 2015 10:48
Puuetega inimesed lähevad meelt avaldama, neil pole aha niigi palju, et normaalselt söönuks saada, sõidukuludest Tallinassse rääkimata. Ei lähe nad kuhugi, nad on nii vagaaseks tehtud kui veel olla saab.
Riigist välja? 5. oktoober 2015 13:03
Lugesin just, et Soomes peaks riigist välja saatma vähemalt POOLED sinna saabunutest, aga SEE VÕTAB MITMEID AASTAID. See ju hakkab ka meil nii olema, aga senikaua peab ju neid toitma ja kasima. KELLE RAHA EEST? No küll lambad maksavad, pole lootagi, et meie inimesed barrikaadidele lähevad, ja küll võetakse kiiresti mõni selline seadus vastu, et kui isegi julged piiksatada, siis...
xxx 5. oktoober 2015 10:05
see kommimine ei aita siin midagi ,vaja on meeleavaldusi või streike hakata korraldama senikaua kuniks oma inimesi hakatakse ka inimesteks pidama ja ka nende heaks midagi tegema.Ja kui üks pagulane julgeks siin nõudmisi esitada siis kohe riigist välja.
Salli Veesti 5. oktoober 2015 10:04
Nii ongi õige.
21. sajand ei vaja igasugu sante ja vigaseid.
21. sajandil on teistsugused väärtused.
5. oktoober 2015 10:49
Laske siis maha, kui muud ei oska, aga inimeste piinamine ei ole ka normaalne.
mägra maja 5. oktoober 2015 09:53
https://www.youtube.com/watch?v=epvp8JNMMdA
http://www.bandeesti.ee/laulud/naitalaul.php?laul=892
C
Mägral oli maja nii nagu vaja,
Dm
see temalt võttis kogu tema aja.
F C G Am
Juba tehti treppi, juba pandi voodrit,
Dm G
mägra peres polnud ainsatki loodrit.
Kuni ühel õhtul keegi äkki kloppis,
ukse taga seisid kährikkoerad troppis.
Trügisid kõik sisse, pambud pandi maha.
Vaatasid siis ringi: korter pole paha!
'Miski siin ei klapi,' hüüdis vana mäger.
'Kõik on korras, papi', vastas talle kährik,
'Ruum on teil ju lahe, jääme veidiks siia
poleks mõtet asja kakluseni viia'.
Kährikuid on palju, neid on kihvad,
kõhu peal on rotinahast rihmad.
Jäidki koerad majja, seadsid ennast sisse,
omakorda võtsid sõpru korterisse.
Aga mägrapapi kõndis kohtuvahet,
lootuses et kohus nuhtleb seda pahet.
Aga kohtusaksaks oli vana hall karu,
kellel kõik läks meelest, kes ei saanud aru.
Mägrapapi visalt ründas kohtumaja,
kuni tallas sisse suure laia raja.
See ei ole teada, kuidas lõppes kohus,
aga rada lookleb praegugi veel rohus.

Vägevalt. Igati toetame 5. oktoober 2015 09:45
Kohalikud saaksid tööd ja teenistust. Huvitav kes need vastalised peaksid olema ?? Paber kannatab muidugi igasugust mula...
5. oktoober 2015 10:51
Mis teenust sa pakkusid puuetega inimestele, et nüüd hakkad pagulastele pakkuma? Seksteenus on ilmselt katmata, aga kõik muu korraldab neile AS Hoolekandekeskus.
häbiasi 5. oktoober 2015 09:42
puudega inimesed kihutatakse oma harjunud elakohast minema ? Häbi !
5. oktoober 2015 10:52
just, tänavale ja ilma sotsiaalse toeta, paljud neist ei saa maksude maksmisegagi hakkama.
5. oktoober 2015 11:04
Paljud ei saa maksude maksmisega hakkama on vist ka liialdus hooldusteenustel olevate inimeste kohta, enamus neist ei ole võimelised stabiilselt oma rahaasjade eest hoolitsema, selleks ongi toetatud elamise teenused. 2 kuud jätab kommunaalarved maksmata siis on ta juba kohtusse antud ja tänavale tõstetud koos võlgadega, mida on vaja närusest pensionist maksta.
Sotsiaalministeeriumi lepingupartner tekitab toodab juurde kodutuid, kes ei saagi oma eluga hakkama saama. Tubli töö Tsahkna!
hmm 5. oktoober 2015 15:59
AS Hoolekandeteenused kutsub sellist tegevust deinstitutsionaliseerimiseks:). Aga enivei- see asutus praegu hõlptulu peal väljas.
OOO 5. oktoober 2015 09:33
Viigu oma neegrid Erastvere hooldekodusse.
5. oktoober 2015 10:54
Ja kuhu Erastvere hoolealused pannakse? Tead üldse, kui rasked haiged seal on? Sealne kontingent ei ole võimelised iseseisvalt elama, ega midagi kuskil üürima. Lisaks vajavad paljud hooldamist 24/7.
No 5. oktoober 2015 11:02
seal ei ole siis abivajavaid inimesi sinu meelest või. Egas pole vahet millise paiga väetitelt paik käest võetakse. Selline teguviis on igatepidi vale. Vale oli üldse neid karjadena merest üles korjata ja ükskõik mis riigi piiridesse lasta. Paha öelda nii, aga sellest kõik alguse sai, et igaüks, kes tuli, muudkui matkab nüüd mööda maad ja nõuab aina
põhimõtteliselt ikkagi pagulaste poolt jah. 5. oktoober 2015 09:13
Aga muidu nagu võiks naaber küla ära solkida küll ja neid täis küüditada.
. 5. oktoober 2015 09:12
Varjupaigad peaks hoopis niimoodi kujundama, et oleks iga pagulaspere kohta üks kodutu--kes saaks samamoodi riigilt peavarju ja suppi.
Oleks justkui õiglasem.
5. oktoober 2015 10:57
Kodututele ei ole ju mingeid teenuseid ette nähtudki peale öömaja, Kodutu saab omavalitsuselt elamispinna juhul, kui ta on invaliid, aga niisama ei saa üldse midagi, ei olegi ette nähtud.
Ätt 5. oktoober 2015 09:01
Siin enam jutt ei aita.Tuleb asuda lihtsalt tegutsema ja need poliitikud minema peksta.
5. oktoober 2015 08:46
Kuhu need puuetega inimesed siis pannakse, kes hooldekodudest välja on tõstetud? Kõigil ei ole isegi lähedasi ja hooldekodus on inimesed, kes vajavad igapäevast tuge elamiseks ja hooldust, ise nad oma eluga enam hakkama ei saa, kui nad juba hooldusasutusse olid paigutatud.
PUHAS EESTLANE 5. oktoober 2015 08:45
Keegi võiks Eesti Vabadussõja korraldada 2016 aastal, võiks isegi appi tulla.

ahh 5. oktoober 2015 08:29
täitsa lõpp..nu mitte keegi eesti inimestest ei taha neid siia...lihtsalt eesti inimesele öeldakse sina olla vait ja koli välja...
Moto Bande 5. oktoober 2015 08:29
Tuleb vastu hakata!
Kas meil on rahva või käputöis ametnike võim!
Usun et enamus eestimaalasi on teiega.
Q 5. oktoober 2015 08:28
Vaost on siis tulemas geto, mille krt pärast neid Narva ei viia? Seal vabu maju küll, vaenkud peavad nende integreerumise eest hoolt
5. oktoober 2015 10:52
Venkud hoolitsevad kohe kindlasti nende eest...
Heidrich . 5. oktoober 2015 07:34
Sama lugu TÜRI Linnas tulekul , siit küüditatakse puudega lapsed minema , muideks, hoone renoveeriti mitte väga ammu, Euroopa rahadega . Huvipakkuv skeem !
kas 5. oktoober 2015 09:38
riiki sellise tegevuse eest kohtusse ei saa kaevata? Viskab puudega lapsed välja??? Või üldse selle eest, et tegutseb oma rahva vastaselt.
A.H. 5. oktoober 2015 07:24
Keda meie "demokraatlikus" riigis, kohalike arvamus kotib?
Ehh 5. oktoober 2015 07:24
Eks see näita valitsuse suhtumist eestirahva vastu