Eesti uudised

GALERII | Eesti kaitseväelased koolitasid Liibanonis Soome rahuvalvajaid (1)

Toimetas Geidi Raud, 4. oktoober 2015, 19:31
Foto: Kaitseväe peastaap/Roland Murof
Liibanonis ÜRO rahuvalvemissioonil teenivad Eesti kaitseväelased korraldasid täna Soome rahuvalvajatele improviseeritud lõhkekehade (IED) vastase koolituse.

Koolituse eesmärk oli tutvustada eestlaste oskusi käepärastest vahenditest valmistatud lõhkekehade kahjutuks tegemisel.

Samal teemal

Eestlaste kogemused pärinevad muu hulgas varasematest operatsioonidest Iraagis ja Afganistanis, enamus koolitatavatest on Soome reservväelased, teatas kaitseväe peastaap.

"Erinevad jalaväe- ja tankitõrjemiinid, aga samuti improviseeritud lõhkekehad on Liibanonis aset leidnud konfliktides ja ka praegu osapoolte vahel laialt levinud. Nende töö- ja kasutuspõhimõtete tundmine ja kahjutuks tegemise oskus on iga demineerimisspetsialisti kohus," ütles koolituse läbiviija nooremveebel Rasmus Užgrindis.

Koos staabiohvitseridega teenib hetkel Liibanonis ligi 40 kaitseväelast. Eesti jalaväerühm on osa Soome-Iiri pataljonist. Pataljoni kuulub üks Soome ja üks Iiri jalaväekompanii ning üks eestlastest ja soomlastest koosnev jalaväekompanii. Pataljoni toetab Iiri ja Soome kaitseväelastest kompaniisuurune toetusüksus.

Soome-Iiri pataljon on ainus mitmerahvuseline pataljon ÜRO rahuvalvemissioonil UNIFIL Liibanonis. Kokku panustab UNIFIL-i hetkel 39 riiki.

Sel nädalal New Yorgis toimunud ÜRO peaassamblee raames korraldatud rahuvalvekonverentsil teatas NATO peasekretär Jens Stoltenberg vajadusest teha ÜRO rahuvalveüksustega täiendavat koostööd.

Peamiste valdkondadena nähakse demineerimis- ja improviseeritud lõhkekehade alase info ja spetsialistide vahetamist ning üksuste julgeoleku tagamist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee