Maailm

Paet: Mistralide jõudmine Venemaani Egiptuse kaudu ei ole välistatud (8)

Toimetas Geidi Raud, 3. oktoober 2015 15:07
Kaks Mistral-tüüpi kopterikandjat 25. mail Saint-Nazaire'is laevatehase kai ääres. Foto: Reuters / Scanpix
Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet esitas Euroopa Komisjonile arupärimise, kuidas on võimalik Euroopa Liidul või Prantsusmaal tagada, et pärast Prantsuse Mistral-tüüpi laevade müüki Egiptusele ei jõua need siiski edasi Venemaa kasutusse.

Paeti sõnul teatas Prantsusmaa mõni nädal tagasi, et Venemaa tellimusel ehitatud Mistral-tüüpi sõjalaevu Venemaa Ukraina-agressiooni tõttu siiski Venemaale üle ei anta ja tehing tühistatakse.

"Uute laevaostuhuviliste seas on esiplaanile jäänud Egiptus. Samas on Egiptuse sõjaline koostöö Venemaaga praeguse Egiptuse juhtkonna ajal oluliselt tihenenud. Ka on Venemaa Lähis-Idas asunud otseselt sõjaliselt tegutsema. Seega tunnen huvi, kas ja kuidas on võimalik tagada, et need laevad Egiptuse kaudu siiski Venemaa valdusesse ei jõua ning millised võimalused on siin Euroopa Liidul ja Prantsusmaal näiteks lepingusätete abil seda takistada," rääkis Paet.

Ta lisas, et arvestades Venemaa sõjalist aktiivsust nii Ukrainas kui ka Süürias, tingib see ka selle riigi vajaduse jätkuvaks sõjaväetehnika moderniseerimiseks ja tugevdamiseks.

Samal teemal

25.08.2015
Prantsusmaa müüb Mistralid Venemaa soovitusel Egiptusele
24.08.2015
Kas Mistralid tulevad Egiptuse kaudu Venemaale?
23.08.2015
Egiptus ostab Prantsusmaalt skandaalsed Mistralid